Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Bosna Prijedor
  • Motocikl: BMW R 60/7 iz 1978godine

Zamolio bih sve koji voze i imaju savjet da ga podijele javno. 

Motocikl kad upali radi kao da trokira,puca na auspuh ponekad,kad krece neprima gas i obicno se ugasi skroz,svjecice nakon 1h rada budu crne ko ugalj i motor se gasi.

Menjao sam svjecice, bara varnicu super,ima kompresiju dobru, kad uspijem nekako da krenem ide do 50km/h jedva i trza i gasi se opet. 

Karburatori su precisceni, nove igle.

Sta mislite da li su cilindri na redu da se precesljaju temeljito?

Motor je presao 100.000km i radilica je obradjivana na 1 specijalu.

 

Hvala svima koji imaju savjet i na pomoci (posebno onima koji du imali ovakve ili slicne simptome na ovim oldtajemerima.

 

Sule 

image-0-02-05-24b1ee842387d6603d311b42bec22434260ef77c7e2428d0e096c5f33564c0c4-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Jesi li ga tako kupio ili si ti radio na njemu? Mislim na mašinu i karburatore. 

Da li su karburatori sklopljeni kako treba? To je Bing sa siberom, jednostavno, ali mora da se nasteluje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Imao sam slične simptome kada sam kupio moj R1150GS. Da skratim priču, bužir od desne sajle gasa nije bio uboden u čašicu već je nalegao na nju. Zbog toga je taj jedan cilindar dobijao  višak goriva i rezultat je bio da je motor radio samo na levom cilindru dok nisam dodao gas toliko da se izjednače... A onda kada oduzmem gas krene da puca iz auspuha...

 

Definitivno je u pitanju nešto oko dovoda goriva i snabdevanja motora gorivom. Od karburatora do svega ostalog što kontroliše rad motora. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Bosna Prijedor
  • Motocikl: BMW R 60/7 iz 1978godine

Pozdrav, 

Hvala svima koji su odgovorili.

Evo odgovora,motor sam kupio sa ovim simptomima,prodavac je tvrdio da je to do karika pa ih je sam zamjenio,a na ovo trokiranje odgovor je bio da ce to proraditi kada ga budem vozio par hiljada km.medjutim nista od toga.

Proslog ljeta sam kupio dizne, gumice, igle pa smo ih restaurirali uz pomoc majstora koji popravlja gotovo sve druge marke motocikla osim ovih oldtajemera.

Na zalost nije vredelo, jedino kad stavi nove svjecice onda moze da ga vozi oko 30/40 minuta do 80 km/h,posle pocinje da se gusi,svecice kao da su ofarbane temeljnom crnom bojom  bukvalno!!

Ovaj majstor sumnja u cilindre (kao da vazduh ulazi posebno na desnom).

Neznam sta bih radio, steta sto nema dobrih i posteni majstora za ove oldtajemere,cuo sam za jednog Baneta u Zemunu da samo BMW-motocikle popravlja,rado bih ga posetio,medjutim ovi politicari su toliko iskomplikovali na granicnim prelazima iz Bosne u Srbiju,traze posebnu ulaznu dozvolu za motor a to uzima puno vremena, nije do para nego samog maltretiranja i cekanja papira iako bi ga natovario u kombi ili slicno. 

 

Pozdrav svima 

 

20220602_183244.jpg

20220602_182732.jpg

20220625_180937.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Kao sto kolega rece motor se gusi u gorivu, to sto ke neko nesto radio i mijenjao na karburatoru ne znaci da je i sredio karburator. Taj sto ti je rekao da ti ulazi visak vazduha u cilindar ocito nista ne zna

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Sam si sebi dao odgovor, kad stavis nove svecice ide dobro dok ih zalivanje gorivom ne ubije. Takodje je i crna boja znak prebogate smese, mora biti boje kafe. Akcenat ponovona karburatorima, cilindri su u redu. I kad je kompresija toliko losa da jedva pali u voznji se jedva primeti manjak snage, bar su moja iskustva uvek bila takva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja