Jump to content

Moto Zajednica

Skuter se gasi na velikom gasu???

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova

Toga nije bilo ranije, i pojavilo se kad sam rasturao ram da raskacim masinu, kad sam menjao klip i cilindar...ako moze savet i za to kako resiti? :) Trenutno sam sam svoj majstor, pa sve sto mogu pokusavam da resim sam :) Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Ти си их докусурио, прво се олабави агрегат па се скида задњи амортизер да кад је скинут осовина игра слободно у пиксну буфера па га не натеже и цепа гуму. Решиш то "преписивачком школом", тачније примениш исто што и код других кинеских скутера 2Т. То ипак мора мајстор да ти одради.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Па сад, имаш незгодни осечај у кривини, потенцира се по киши а точкови мали. Не би требало да се деси нешто драстично али држачи машине су у питању јбг.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Ljudi opet ja...Imam problem sa skuterom...Naime ugasio se u voznji, i nije hteo da upali, pa sam rastavio karburator da vidim gde je problem, i nasao da se iglica u karburatoru izvukla iz zegera i da je ostala skroz dole..Elem, vratim ja to kako je bilo, i usput postp sam vec rasturio karburator, rastsvim ga skroz i ocistim ga kompletno..Od tada mi se desava sledece - skuter nece da prima gas na malim obrtajima, tj. prima dok je dok je jos hladan, kilometar-dva, posle toga cim se zagreje nece da prima gas na malim obrtajima, trokira gusi se, jedva ide, dok malo po malo ne primi gas i onda na vecim obrtajima vuce bez problema..sta bi mogao biti problem da se gusi na manjim obrtajima? prevepiki dotok goriva? iglicu sam vratio kako je bila i ranije - na sredini..neki predlog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Ljudi opet ja...Imam problem sa skuterom...Naime ugasio se u voznji, i nije hteo da upali, pa sam rastavio karburator da vidim gde je problem, i nasao da se iglica u karburatoru izvukla iz zegera i da je ostala skroz dole..Elem, vratim ja to kako je bilo, i usput postp sam vec rasturio karburator, rastsvim ga skroz i ocistim ga kompletno..Od tada mi se desava sledece - skuter nece da prima gas na malim obrtajima, tj. prima dok je dok je jos hladan, kilometar-dva, posle toga cim se zagreje nece da prima gas na malim obrtajima, trokira gusi se, jedva ide, dok malo po malo ne primi gas i onda na vecim obrtajima vuce bez problema..sta bi mogao biti problem da se gusi na manjim obrtajima? prevepiki dotok goriva? iglicu sam vratio kako je bila i ranije - na sredini..neki predlog?
Ако је 2Т имаш један U осигурач који упире на зегер од иглице а на њему опруга од шибера. То омогучава да се иглица крече како и шибер, без овог "помагала" нема нормални рад карбуратора.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

to je sve vraceno na mesto u karburatoru..Elem , mislim da sam ga resio - stavio novu svecicu..Ovo mi je treca svecica za 6 meseci...ne znam zasto, ali cim se nesto poremeti u radu agregata odmah crkne svecica...bilo da se rasteluje ili nesto slicno kao ovo sad da se izvukla iglica u karburatoru, pod obavezno moram da promenim svecicu kad se tako nesto desi...dok radi, radi bez problema, cim nesto pocne da zeza, svecica mi je obavezna stavka..i to uvek kupujem kvalitetne ngk, 500 dindzi komad, al opet su ocigledno jako osetljive...ono sto je mozda greska je ta toplotna vrednost svecice..covek gde inace kupujem mi je sad dao svecicu 9, do sad sam uzimao osmicu, i on kaze ajd posto stalno crkavaju probaj sad devetku..ne razumem se mnogo oko toga sta mu dodje tacno ova vrednost, al ajd uzo sam tu devetku, stavio i za sad radi sve kako treba, juce se vozio ceo dan, sve ok bilo, videcemo...Elem, znate li koja bi svecica trebala za Keeway hurricane, odnosno koja bi bila idealna, kao kada je skuter u fabrickom stanju, da nista nije budzeno? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

NGK BR7ES, tj 7-ca. Ne valja ti pos'o sa 9-kom. Kakve je boje svećica nakon vožnje? Da li je pothlađena ili pregrejana? Ovo pitam za 7-cu, ako si ikada takvu vozio?

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Iskreno koliko znam nisam, do sad sam uvek vozio 8micu...i zadnja i predzanja koju sam skinuo bile su srednje smedje boje, ne skroz svetlo smedje boje, ali vuku ka tome...sad sam prvi put stavio 9evetku..sta mislite koji problem ce se manifestovati voznjom sa ovom sveciom, umesto 7mice? da li da je odmah skinem i zamenim 7micom, ili da vozim 9etku dok ne crkne? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja