Jump to content

Moto Zajednica

Skuter se gasi na velikom gasu???

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova

Pozz svima...Posle dosta muka oko paljenja i mnogo zamenjenih delova, sredio sam konacno skuter, i sad pali bez problema ujutru, i bilo kad u toku dana, cak i na kljuc :)..Jedini problem koji sada imam je da mi se skuter gasi u toku voznje na jacem gasu, tipa 3/4 gasa ili jace, kad je gas do kraja..Znaci gasi se uvek, kad ga izvezem na neki pravac i stisnem gas do kraja, i tipa prodjem 500-1000 metara i obavezno se ugasi..odnosno pocne da mu ponestaje snage, ja pustim gas, i on pocne da krklja i ja ga ne diram na gasu, i posle 10tak sekundi se stabilizuje i nastavimo voznju, opet po istom principu...jedino da ga vozim kad izadjem na pravac 25-30 km/h pod nekim slabijim gasom, onda se mozda ne bi ugasio..Inace ovako kad zujim gradom, podji-stani, krivina, semafor i slicno, ide bez problema i kad stisnem gas, ali cim malo duze drzim konstantan pun gas na nekom pravcu, ostane bez daha...Probao sam da skinem filter za gorivo izmedju rezervoara i karba i isto je, tj. sa filterom za gorivo se ugasi odmah,a bez njega nekad uspem da ga prevarim, kao sto gore pisah, da pustim gas, on izgubi dusu, pa se stabilizuje vrlo brzo i nastavimo voznju,a ponekad se i ugasi...Igla u karburatoru je postavljena na sredini, kao sto je kad se fabricki kupi karburator..Pokusao sam da podesavam smesu i ono sto sam primetio je sledece: kad zavrnem sraf za smesu do kraja i onda ga odvrnem krug i po- do dva, dva i po kruga , skuter bolje vuce, ali se onda i mnogo brze ugasi kad izadjem na pravac, bukvalno posle 300,400 metara se ugasi...Kad odvrnem sraf za smesu jedno 4, 4 i po kruga, tad vuce nesto slabije, ali moze dalje da dobaci, ponekad i ceo kilometar :jee1: De mi vi sad protumacite ovo :D Znaci kad odvrnem vise sraf, smesa je siromasnija, losije vuce, ali dobaci dalje...Znaci li da dobija premalo ili previse goriva goriva, pa se gusi prebogatom smesom? Plovak je podesen da u njemu ima za nijansu vise goriva nego fabrickim podesavanjem...Ne znam da li to ima neke veze, ali dok je igla odnosno zeger na igli  u karburatoru postavljen skroz dole, losije mi je palio, mada ne znam da li to ima veze, ali eto cisto da napisem...Dajte neki savet sta, probati, kako podesiti..U pitanju je Keeway Hurricane 50cc, 2T.

Inace kao sto i ranije pisah na skuteru je sve ovo promenjeno, stavljeno sve novo:

 

-Nov klip,i nov cilindar sa svim dihtunzima

-Nov karburator sa novim el. sauhom,koji provereno radi

-Nov lamelni ventil sa dihtungom

-Nova italijanska creva za gorivo

-Nova creva za vakum

-Nova vakum pumpa tj. ventil
-Nov filter goriva
-Nov filter vazduha

-Nov air box
-Nova bobina sa kablom

-Nova svecica sa novim kapom za istu

-Novi semerninzi na radilici, oba

-Nov CDI

-Novi namotaji

-Nov varijator (nebitno za paljenje)

-Novi dihtunzi za izduv

-Nov gelski akumulator

-Skinut i opran rezervoar

 

Ne znam da li mozda ima neke sa ovim problem toplotna vrednost svecice? Negde na nekom stranom forumu sam nesto oko toga procitao, ali nisam siguran koju svecicu bi trebao da nosi moj skuter, ja sam stavio istu onakvu kakvu je imao kad sam ga kupio, a to je: NGK R - BR8ES.

Takodje me zanima da li bi mozda veca glavna dizna u karburatoru resila problem? Inace sem sto je skinuta blokada, nikakvih drugih budzevina nema na skuteru.. Hvala na odgovorima

Promenio član rackko1986

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

По ономе што пишеш можда мања главна дизна. Који си карбуратор узео, танак или дебео саух? Очистио ауспух? Ауспух обавезно да очистиш па чак и да промениш. Чишчење не пролази без ваџења катализатора, а то је пакао и за уши и за мозак.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Po opisanom fali ti goriva u loncetu karba.

 

Ili nisi nivo goriva podesio valjano (previse spustena igla) ili pumpa goriva gura slabo ili je trun zaglavljen u dovodu do lonceta pa ne može sici koliko treba ili el saug ne zatvori do kraja pa deo goriva odlazi na tu stranu ili karb ne odgovara....

Neke od mogućih opcija.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Karburatir je kineski,kopija minareli kolko sam skontao..Ali imam i originalni minarelli karburator i ista je prica i s njim..postavicu sliku sauha da vidis o kakvom se radi...sve je tu taze stavljeno, nova creva, opran rezervoar, tako da trunje nije sigurno..Lonce je kad stanem i otvorim ga puno goriva, mada kontam sta hoces da kazes, da mozda izvuce sve gorivo na punom gasu, pa dok se slije opet dovoljno goriva u lonce on krklja..ALI, plovak sam podesio vec da uvek ima malo vise goriva u karburatoru, nego inace...Par puta sam ga podesavao i jednom sam preterao, pa je poceo da preliva i curi ispod, pa sam malo vratio onu plocicu na plovku, i sad mislim da je ok, nema da preliva, a ima vise goriva nego sto bi bilo standardno u njemu...Igla je kao sto rekoh na sredni, fabricko podesavanje...Ajd da probam da je podignem skroz da vidim kako bi se ponasao...Pumpa goriva je nova...Kad otkacim vakum crevo sa karba i povucem ustima, gorivo lije iz creva za gorivo...El.saug je takodje nov, i testiran, raskacim ga od karba, dam kontakt i vidi se kako posle par minuta izadje skroz do kraja...kad ugasim kontgakt posle 5 min se vrati skroz nazad, tako da i to radi...Auspuh nije fabricki, i nisam ga nikad cistio..Eto to bih takodje mogao da probam..moze li neko uputstvo kako se to radi?AUTOMATSKI-SAUH-ZA-MIKUNI-KARBURATOR-2T-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1914 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Slab to dotok goriva u karb.Na jednom kinezu sam resio Tako sto sam umesto malog filtera goriva ugradio duplo veci.

Kakvo je vakum crevo,Ono direktno utice na dovod goriva.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Pa jbm li ga, vakum crevo klasicno gumeno, otvora taman dovoljnog da moze da se navuce na filter goriva i na bakum pumpu...To sam kupio u lokalnoj radnji gde drze delove za skutere..Kakvo bi trebalo da bude to crevo? A reci mi zar skidanje filtera za gorivo ne bi trebalo da onda resi taj problem? jer trenutno vozim bez filtera za gorivo i opet je isto..Inace imao sam ovaj manji filter za gorivo od 6mm, prva slika..kad kazes da si resio vecim filterom, da li je dovoljan onaj od 10mm, kao na drugoj slici?.Hvala

IMG_20230802_141517.jpg

IMG_20230802_141505.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovako.

ORIGINALNI cilindar i glava, air box sa pripadajućim filterom, karburator sa odgovarajućim diznama i auspuh...su JEDAN SISTEM!.

Bilo koja promena, na bilo kojoj od pomenutih komponenti, izaziva i promenu protoka vazduha kroz motor (samim tim remeti i količinu goriva potrebnu za adekvatno gorenje)...te zahteva intervenciju na drugim delovima sistema.

Kineski delovi, upravo zato, ne mogu da se smatraju dobrim, jer bez obzira što oblikom uspešno glume original...funkcija obično bude poremećena....i onda se ulazi u začarani krug menjanja svega i svačega.

 

Ako je svećica siva...skoro bela....nema goriva.

NE INSISTIRAJ na vožnji, spalićeš ga!

To znači da treba još goriva...ali ne samo u lončetu, već i u motoru......a biće ga ako: se stavi veća dizna, SMANJI protok vazduha gušćim filterom, kutijom filtera sa restrikcijama, auspuhom sa restrikcijama.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Hvala na odgovorima...sto se tice dizni, jel samo glavnu diznu vecu ili i jet diznu vecu? I ako moze nesto vise o airx boxu sa restrikcijama, kako mu smanjiti protok vazduha? Jel moze nesto da se doda, ubaci, ili da menjam air box? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Airbox-u smanji promer gde ide vazduh, moraće improvizacija. A za filter goriva vidi da nađeš neki poveći, za auto. Ako može da stane

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Hvala na odgovorima...sto se tice dizni, jel samo glavnu diznu vecu ili i jet diznu vecu? I ako moze nesto vise o airx boxu sa restrikcijama, kako mu smanjiti protok vazduha? Jel moze nesto da se doda, ubaci, ili da menjam air box? Hvala
Значи ако си ставио стандард делове, ништа не може толико да поремети рад агрегата. Кад је растуран, ако је клип био црн исто и унутрашњост код радилице, то је 100% доказ да је издувни систем запушен. На филтер кутији постоје "луле"(улаз ваздуха) разних промера и мењају се по потреби. Кад је главна дизна око 100ке онда се лула и вади па се вози без ње. За вече "експедиције" и цела филтер кутија eaf7568fe15037dae47da83dff46ed7d.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Твој је стандардни или мењан? Ако је стандардни(онај лонац), њега нема могучности да очистиш горењем. Ако било шта одстраниш од унутрашњости постане "парач ушију".

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Него ти променио само клип или разбушио специјалу? Сад препрочитах, и цилиндар је на списку.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Да, њега има логике чистити горењем. Обично после горења и истресања олакша од 300 до 500gr. Хјуриканац, овај ауспух има катализатор у средњем делу, кад запуши понаша се оригинал као по твом опису. Кад се очисти отварањем постаје само дискретно гласнији и иде одлично. Има веома ретке буфере на машини, бар код нас их нема па то решавам на други начин.
Оно о лулама разног промера на филтру ваздуха не важи за хјуриканов аирбокс, код тебе је и грло алуминиум, провери кратку гумену спојку грла и карбуратора. Што си намотаје и електронику мењао?
Sent from my SM-N960F using Tapatalk





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Zamenjena je i ta gumena spojka izmedju karburatora i tog grla na kucistu...namotaje i elektroniku sam menjao jer je tesko palio  i nisam vise znao sta cu mu, pa sam i na to na kraju bacio pare...ma sve zivo sam mu zamenio, sem radilice...kad kazes bafer na masini,na sta tacno mislis?

I reci mi jel da odmah pristupim secenju auspuha da izvadim katalizator ili da ipak probam gorenjem da ga ocistim? ako smatras da gorenjem ne mogu da ocistim katalizator, napisi da se ne majem s tim, nego odmah da cupam to napolje..Hvala puno na odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Ако имаш могучности, одмах вади тај катализатор и не размишљај. А имаш два буфера кроз која пролази осовина која држи машину за рам. Ти су веома ретки а сјебу се брзо.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

ok, sad sam skontao..koji su simptomi kad odu ti buferi? ponekad osecam kad vozim malo brze kao da negde nesto struze, kaci, ali ne mogu tacno da utvrdim od cega to dolazi...ne cuje se nista kroz rad masine, to se vise onako oseti, kako te sitne vibracije, struganje, dolaze kroz sediste i ram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Кад седиш машина стоји криво, накошено. Кад вучеш и гураш задњи точак осечаш луфт напред назад као да је машина лабава а усвари није.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

ok, primetio sam to, sednem na skuter i stisnem zadnju kocnicu i gurnem se unazad nogama, i vidim kad da se cela masina malo pomera, sto kazes kao da ima lufta..to je znaci normalno, nista mu ne fali?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja