Jump to content

Moto Zajednica

Voge 300 ds

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kawasaki ER6N

Pozdrav ljudi, pisem utiske nakon 5 dana voznje na Tasosu. Motor je presao oko 5000 km. Visok sam 185 i imam 80kg i visina sedista mi odgovara, ali polozaj nogu u toku voznje nije bas idealan(pogotovo kada je tu suvozac koji te malo gurne unapred). Iskreno nisam ocekivao snagu jer motor ima 30ks i 300ccm, ali vuce sasvim solidno. Potrosnja je 1.8l (bar tako pise na bordu), sipao sam pun rezervoar i imam trip da se motor puni u toku voznje, bukvalno crta ne pada. Motor je izuzetno povozan(tek sam polozio za A2 i uopste nemam iskustva) i nisam imao nikakvih problema. Ono sto je lose je sledece: 

1. Na 6000rpm motor se cuje kao da struže(ako neko zna o cemu se radi neka napise jer ja pojma.nemam), znaci u svakoj brzini kada se dodje do 6k on zastruze i prestane, nebitno da li dao ili pustio gas pa dosao do tog broja obrtaja

2. Kada drzim kvacilo u toku voznje, cuje se da nesto cakće(stvarno nemam drugi izraz)

 

Ove dve stvari su me malo razocarale jer je motor nov i skoro sam siguran da nesto nije u redu.

 

Imao sam u planu da kupim 525dsx, ali sada sam u dilemi jer je kvalitet izrade u pitanju. Sta vi mislite?

 

IMG_20230725_114213.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 750 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Sve je to macka u dzaku, niko ne moze sa sigurnoscu da ti kaze. Neki ce da hvale i da budu odusevljeni, drugi ce da popljuju. Generalno tek treba da se pokaze i dokaze, sve sto je novo je i lepo al kvalitet dodje sa eksploatacijom posle 5-7 god. I kvalitet plastika, farbe, zica, mehanike itd. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Nemam iskustva sa tim modelom. Kada sam kupovao motor taj model mi je bio na listi za gledanje i probu ali nazalost nisu imali tsj model te sam se na kraju odlucio za 500dsx. 

 

Odlicna potrosnja, prosto za neverovati. Nemoj kupovati nista drugo, vozi to i uzivaj. 

 

Ako sumnjas u nesto, pravac u ovlasceni servis, daj im motor da provozaju pa neka vide sta ce. Mozda mozes proveriti zategnutost srafova, mozda su neki popustili pa napravi tu vibraciju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kawasaki ER6N
Pre 2 sati, viktor1986 je napisao:

Nemam iskustva sa tim modelom. Kada sam kupovao motor taj model mi je bio na listi za gledanje i probu ali nazalost nisu imali tsj model te sam se na kraju odlucio za 500dsx. 

 

Odlicna potrosnja, prosto za neverovati. Nemoj kupovati nista drugo, vozi to i uzivaj. 

 

Ako sumnjas u nesto, pravac u ovlasceni servis, daj im motor da provozaju pa neka vide sta ce. Mozda mozes proveriti zategnutost srafova, mozda su neki popustili pa napravi tu vibraciju. 

Upravo videh tvoje ne baš sjajno iskustvo sa servisom, još to nije na zavidnom nivou(mada tek su upali na tržište pa im treba dati šansu). Nisam napisao, ali 300ds sam iznajmio na moru pa ga ganjam ovde. Ko zna kako su ga vozili do sad pa je možda popustio(ali nije to nikakvo opravdanje jer sam prosle godine vozio cbx500 i nc700 koji su dosta stariji i osecaj je bio kao na novom motoru.

 

Kako ti stojis sa potrosnjom?

Promenio član Luka1233

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Sa potrosnjom 500dsx sam zadovoljan, na tabli pokazuje 3.5 do 3.6L. 

 

Da, imam par zamerki na prodavca( atv nautika) sli to su generalno sitnice, bitno je da je sa motorom sve ok. Nazalost te sitnice bodu oci i za mene nije normalno da dobijem garanciju sa servisnim intervalima za atv, utv, ssv vozila a ne za motocikl. Napisao sam im mejl pa cu videti sta ce odgovoriti. Druga zamerka je bila za cekanje na servis(7 dana) u Ostruznici. 

 

Mislio sam da si kupio taj motor. Moze biti dotegnutost nekih srafova a mozda i to sto je jedan cilindar, ova dva motora koja si sponuo su dva cilindra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kawasaki ER6N
Pre 12 sati, VelikaBeba je napisao:

@Luka1233 Da li bi napisao ime, lokaciju i cenu iznajmljivanja? I ja idem na Tasos u septembru

Moto Zagos u Limenariji, cena je 30e za 5+ dana, a ovako je 40e za jedan dan i 35e za 3 dana, ali cimaj ih na instagramu i pitaj(verujem da cene nisu fiksne i da mogu drugacije da ti kazu, pa pokusaj da se cenkas ukoliko se ciganisu)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kawasaki ER6N
On 22. 9. 2023. at 20:05, Obradović023 je napisao:

Poz druze,nisi rekao da li je udobno samo sediste,i da li je udoban za suvozaca?Kakve je on velicine uzivo,jel moze da se poredi sa vecim toruing motorima?Ja sam tu negde tvoje visine i tezine

Izvini sto kasno odgovaram. Udobno je sediste, ja sam se vozio sa devojkom i ona se nije zalila. Gledaj, to nije motor za duza putovanja, malo vibrira, verujem da nije ugodno na 130+ jer je mali agregat. Uopste nije malih dimenzija(manji je od velikih touring motora to je cinjenica) , ali ja sam na prvu loptu mislio da je mnogo manji. Mi smo se vozili samo po Tasosu, lagana voznjica i nisam mogao bas lepo da ga testiram. Ako te jos nesto zanima pisi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki Z750R

Oko 500 km u jednom danu. Od Limenarije pa do Vurvurua i nazad. U odlasku kroz brda u dolasku autoput. Sam sam se vozio  Ima snage, poteže odlično, troši oko 3 litre. Ima vibraciju na 130, pa sam ga vozio 120. Guzica ne trne.  Dobar motor. Vozi se kao da si na biciklu. Kroz krivine odličan. Za manje zahtevnog vozača ( mislim na brzinu i snagu)  motor za preporuku.

20230808_165159.jpg

Promenio član ЧИП
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja