Jump to content

Moto Zajednica

Savet za prvi motocikl

Recommended Posts

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc

Pozdrav svima,

 

Razmišljam o ulasku u svet motociklizma. Dakle, o kupovini prvog dvotočkaša i svemu što ide uz to i trebaju mi preporuke i saveti.

 

Što se iskustva na 2 točka tiče, vozio sam neki skuter od 50cc pre oko 15 godina i to je to.

 

Imam dozvolu B kategorije (ili kako se već zove po ovoj novoj klasifikaciji) pa bi mi bilo idealno da uzmem nešto što mogu da vozim sa tom kategorijom, bez dodatnih obuka i polaganja. Čak i bez tog kriterijuma, ne bih voleo ništa previše snažno, da bih mogao ja da kontrolišem motocikl a ne on mene. Ali mislim da ne bih baš ni da uzmem 50cc već nešto malo jače, čisto da može da izvuče mojih 85 kila uzbrdo :)

 

Motor bih pre svega koristio za vožnju po Beogradu, od kuće do posla i nazad, i eventualno malo van grada vikendom. Imam malo dete pa baš i nemam vremena za vozikanje po ceo dan :)

 

Uvek sam za kupovinu novog pre nego za polovno, ali ne bežim ni od dobrog polovnjaka, bar za početak.

 

Budžet: što manje to bolje :), ali recimo da bih mogao da izdvojim oko 3000 EUR.

 

Hvala unapred na svim savetima :)

 

Edit: Visok sam 190cm, verujem da je i to bitno.

Promenio član vtomic85
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 944 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Kupi Maxi skuter. Beneli 500 ako je za grad, ako ces malo i van grada burgman 400. Imaces prostora a udobnost maksimalna. Za grad bih se smorio sa menjanjem brzina i kreni stani. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Motocikl: Himalajac

Prika, lepo ti upisi voznju. Taman se malo potsetis, nesto novo naucis i za dva meseca kupis sta ti se svidi, tj za sta imas para. Za 2500 do 3000 naci ces pristojnjikav prvi motor tj skuter. Trenutno se najvise isplati uzeti novo, meni su licno Pezoovi modeli prelepi.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja