Jump to content

Moto Zajednica

Track T-800CDI

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

track-t800cdi-Black_1.jpg

 

U Holandiji na cesti 18.000 eura, ali tu je uracunat PDV i "PNM" (porez na motorna vozila 40ak% od cijene sa PDV-om).

 

Zapremina……………………. …………………ccm 800

Max snaga 45 kW/bhp………… 1800 rpm  / 3000 do 4500

Max moment Nm………………………100 pri 3000 rpm

3 cilindra u liniji

Kompresija……………………………………………1:18

Ventila po cilindru   2

Turbo 1.25 bar +  Intercooler 

Gasgrip   Fly by wire electronics

 

Mjenjac………….. .CVT(Continu Variabele Transmissie)

 

Suh  kg 199

Max kg 425

Tank ltr 22

 

Portosnja:

90 km/h 2.5 - 2.1 ltr/100 km

120 km/h 3.5 - 3.1 ltr/100 km

175 km/h 4.7 - 4.2 ltr/100 km

 

Akceleracija 0-100 km/h sec (3.75)

Max brzina 175 km/h

 

 

video diesel-powa (2 Mb wmv)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Zasto takav stav?

 

Svejedno na sta ide, bitno je da IDE. Gde ti zivis? Dizel masine su po performansama odavno jednake benzincima, ako ne i bolje (evo ti reli u Argentini - sa cim je VW pobedio?). Mnoge kruzne trke se voze sa BMW-ima i vozilima iz VW koncerna sa dizel motorima. 24h Le Mans ima isto dosta ucesnika sa dizel motorima. Kad uzmes da recimo BMW 120d ima 165ks i 330nm okretnog momenta (cipovanjem se to lako dotera do 180ks/400nm), shvatis da ustvari mnogo bolje IDE od benzinca iste zapremine, a manje trosi. Zadovoljstvo je voziti nesto sto ima toliki obrtni moment da vuce momentalno po dodavanju gasa.

 

Ovo sad prvi put vidim, i sudeci po podacima na papiru (masa/izgled/snaga/obrtni moment) izgleda da je konacno prava stvar. Samo je pitanje vremena kada ce neki od vecih proizvidjaca da izbaci takav model...

 

Nemojmo biti zatucani, ne radi se o skupom benzinu (mada ce kroz godine i to sve vise biti stavka - dovoljno je imati toliko sirine da se pogleda i u blisku buducnost - 5/10 godina) vec o velikom obrtnom momentu i voznosti takvih masina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Zasto takav stav?

 

24h Le Mans ima isto dosta ucesnika sa dizel motorima.

 

I pobjednika

audi_r10_lemans_2007.jpg

 

AUDI R10

 

Al opet ja ne volim Dizelase zbog zvuka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Zasto takav stav?

 

24h Le Mans ima isto dosta ucesnika sa dizel motorima.

 

I pobjednika

audi_r10_lemans_2007.jpg

 

AUDI R10

 

Al opet ja ne volim Dizelase zbog zvuka...

 

 

A ni zbog mirisa! :P A kad malo razmislim- ni zbog cene. Ej, 18.000!!!! :o :o :o :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Pa cena je sad tolika, zato sto je ovo jos rucna proizvodnja...ram/viljuske bih rekao da su od KTM-a, pa da na to "kaleme" taj motor,koji je verovatno iz nekih kola novije generacije (tipa VW Lupo ili tako nesto). Kad postane masovnije, cena sigurno nece biti veca od standardnog benzinca... Ipak je ovo za sada ekskluziva i raritet...

 

Ja licno ne bih imao nista protiv jednog ovakog...ubrzava kao djavo, to je se moglo videti...a ja motor ne slusam i ne mirisem (doduse, miris mislim da je odavno resen, nije to dizel motor za camce iz 1926-te godine...), vec ga vozim...a ovo definitivno ide...

 

Cudno kako je nas covek tvrd (da ne kazem nesto drugo) kad su u pitanju novine i promene, i voli da izmisli razlog da to ne prihvati prethodno se ne informisuci, dakle potpuno bez razmatranja mogucnosti da to mozda nije lose...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Kome je skup benzin, bolje da kupi konja nego ovo.

A kome je jeftiniji, vise ce se navozati. :P

 

Shesti, podrzavam u potpunosti tvoje postove, uz dodatak da je agregat poreklom iz Smart-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

@ Shesti

Uopšte nije u pitanju "tvrdoća", ja ne volim dizel i to ti je to! To je kao i druge stvari, stvar ukusa. Sve je u redu oko performansi, izgleda... ali neko voli plave a neko crnke... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

U potpunosti se slažem sa Šestim i jedva čekam dan kad će u katalogu svakog proizvodjača stajati bar po jedan CDI proizvod sa 200+Nm i potrošnjom 2,5-4l/100km, pa nek se ''ovi'' mirišu i greju na dizel kol'ko oće! Da je nauka imala tako ''tvrd'' stav mi bi i dan danas kresali kremen da zapalimo seno da zagrejemo zemunicu u kojoj živimo. (uopšte se ne ložim na miris benzina koji košta 117din/lit)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Gas     - za kuvanje,

Diesel  - za grejanje,

Benzin - za vožnju.

Kome je skup benzin, bolje da kupi konja nego ovo.

Stvarno ne vidim šta se u citatu odnosi konkretno na temu? Ako je to ovo ,ja se stvarno izvinjavam što sam prevideo tako krupnu stvar, zaslepljen željom da opljujem neistomišljenike. Ako je želja da se ''ovakav'' proizvod nadje na paleti svakog proizvodjača off-ovanje, evo ja se po drugi put izvinjavam u istoj temi! Meni ovaj motor nije ružan (ali ja vozim ZZR-a pa i nisam neki reper), i ne treba da bude lep, nego da ide! E kad ide, onda mi je važno i koliko troši, registracija i sve tako redom, jer su sredstva vrlo ograničena. A gornja 3 reda iz citata jesu ''tvrd'' stav (bez obzira na titulu onoga koji primeti)  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Gas     - za kuvanje,

Diesel  - za grejanje,

Benzin - za vožnju.

 

Kome je skup benzin, bolje da kupi konja nego ovo.

 

Ti ovde nisi izneo svoj stav (stav - to ti je kad kazes: "ja mislim da to ne valja zbog toga i toga") ili svoje misljenje (misljenje - to ti je kad kazes "meni se to ne svidja zbog toga i toga"), ti si izneo parolu tipa "Bolje grob nego rob, bolje rat nego pakt"...Ne vidim kako se ta tvoja izjava moze smatrati stavom ili misljenjem...i jeste (blago receno) cvrst stav.

 

Ovaj motor je definitivno prototip, ali se sa papira vidi da ima dobre performanse (tezina/snaga/okretni moment/ubrzanje) i poenta je da su dizeli dosli do zapremina koje se mogu ugradjivati u motorcikle a da imaju i performanse...ovaj motor ubrzava do 100 za nesto oko 3.5s, pa ti vidi...u toj klasi motora (adventure tourer) mislim da retko koji  benzinac (a mozda i nijedan) ne moze da se nosi sa tim...

 

A kada dodje masovna proizvodnja...

 

Tvoj stav je definitivno tvrd...evo, KTM pravi elektro cross motorcikl koji ce izaci sledece godine, sponzorisani su od Austrijske vlade, i taj motorcikl ce imati performanse trkacke 4t 250-tke...Ako KTM ulaze u to i kaze da ce imati, ja verujem da hoce...taj motorcikl izlazi ove ili sledece godine u prodaju...i sta sad, to ne valja?

 

Ja vozim na plin svoj auto, i nastelovao sam ga da ide bolje na plin nego na benzin...sta tu ne valja? Osecam li ja neku razliku (sem sto manje placam)?

 

Obrazlozi svoj stav, pa te mozda neko i shvati ozbiljno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

nervira me sto neki ljuti imaju tako glupo razmisljanje ,tipa nema auta bez njemca i gluposti ,jedina mana dizela je zvuk drugo nista ,a prednosti mnoge manje trosi,bolje ide,jeftinije odrzavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
link=topic=29365.msg416412#msg416412 date=1232669552]

nervira me sto neki ljuti imaju tako glupo razmisljanje ,tipa nema auta bez njemca i gluposti ,jedina mana dizela je zvuk drugo nista ,a prednosti mnoge manje trosi,bolje ide,jeftinije odrzavanje.

Moram malo da te demantujem ;)

Ako gledamo istu kubikazu, ne ide bolje, a koliko znam odrzavanje je nesto skuplje za dizela, postoji rizik od kvara turbine koja nije jeftina za popraviti, a i veca je cena u startu.

Sa druge strane, prednost osim potrosnje je obrtni momenat na nizim obrtajima.

Sve u svemu kako kome odgovara, ali mislim da je za motor mnogo isplativiji dizel od benzinskog motora, jer na motorima manja potrosnja nikad nije bila pri vrhu liste prioriteta, pa cesto imamo situaciju da motor od 150-200kg trosi benzina kao porodicni auto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova
link=topic=29365.msg416412#msg416412 date=1232669552]

nervira me sto neki ljuti imaju tako glupo razmisljanje ,tipa nema auta bez njemca i gluposti ,jedina mana dizela je zvuk drugo nista ,a prednosti mnoge manje trosi,bolje ide,jeftinije odrzavanje.

 

Ajd odli malo  ;D

Ja vozam dizela (common rail JTD Alfa) relativno moderan i ide 200 i 10s do stotke, ali kad sjednem u benzinca, nekako se sav raspilavim  8).

 

Sve zavisi od namjene. Sto vise to bolje, ali nemamo svi dovoljno love, tako da se onda prave kompromisi. Ja sam kupio ragu za zimu,

jer je jeftiniji od seta guma i lanca i bitno mi je samo da ide. Auto isto tako, samo da ide i da sto manje kosta/trosi.

 

A da imam love, kupio bi bas ovaj motor. Ne treba mi speed, treba mi ekonomija i autonomija.

 

5 godina * 20.000 km * = 100.000 km = 3000 litara dizela (3 l/100 km)  = 33.000 eura (1,10 euro litar, a manje je )  Track  T-800CDI

5 godina * 20.000 km * = 100.000 km = 5000 litara benzina (5 l/100 km) = 60.000 eura (1.20 euro litar, a vise je)    Moja raga

Znaci za 5 godina 27.000 ustede

 

A za ovih 27.000 si onda fino kupim DB7 ili sta mi vec padne na pamet  ;D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

e sada ja moram tebe demantovati ,prva stav stari dizeli starije proizvednje od prije 10 godina se nisu mogli porediti sa benzincima (mislim na auta)a noviji dizeli iamju dosta vise obrtnog momenta nego benzinci a i konjaza im je slicna.

druga stvar oko odrzavanja ,nema svjecica a i te turbine ne crkavaju bas tako lako.

e sad neki konkretni podaci ,

jaguarov novi disel motor od 3000ccm  ima 275ks , 600nm obrtnog momenta a prosjecna potrosnja  po fabrickoj specifikaciji je 6.8l

a audijev benzinac od 3200ccm ima 265ks a obrti momenat necu ni da pominjem jer je jadan u odnosu na dizelasa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

u pravu si za to da je u startu skuplji dizel ali se isplati brzo ,ja naprimer ,mislim moj otac ima nissan almeru koji je 2000ccm disel obicni vuce se kao mrtva macka ,ne poteze nikako a trosi 7l,bolje ide neki benzinac 1400ccm od njega ali jebiga to je stari disel ovi novi su iz dana u dan bolji ,izbace noviji motor koji je duplo jaci od strarog a manje trosi,jebiga dizeli su se dosta usavrsili u zadnjih 10godina ,dok su benzinci skoro isti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@[`_`]

Po podacima koje sam nasao (mozda gresim, ne znam da li je uvek tako) u dizele se sipa vise ulja, a ulje menjas cesce nego svecice pa tu i nema ustede.

Audijev 3.2 agregat je atmosferski V6, ako ne gresim, a za razliku od njih Jaguar se mnogo vise potrudio, pa i to poredjenje pomalo gubi smisao.

 

U sustini, ako gledamo cene novih automobila i ako govorimo o ustedi goriva, za tu razliku mozes da ugradis plin na bezinca i jos podosta da ostane. Kod motora je vec problem gde smestiti bocu.

 

Nego, da ne offujemo vise po temi, i jedni i drugi imaju svoje prednosti i mane i po pitanju savremenih agregata nema tu bitne razlike vec je izbor individualan u odnosu na to kome odgovaraju odredjene prednosti/mane jednih ili drugih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Konacno dizel agregat u motociklu a da kompletno pakovanje djeluje ugodno oku.

 

Upravo tako... i stvarno upotrebljiv...male tezine/dobrih performansi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

moja iskustva sa diezlom...  uvijek sam vozio benzince i nikad nijesam nesto volio dizele, dok jednog nijesam kupio... i mislim da cu od sad samo dizela voziti.

jedina mana je zvuk, ali sve se moze srediti, samo ako ce oce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad
link=topic=29365.msg416432#msg416432 date=1232673335]

u pravu si za to da je u startu skuplji dizel ali se isplati brzo ,ja naprimer ,mislim moj otac ima nissan almeru koji je 2000ccm disel obicni vuce se kao mrtva macka ,ne poteze nikako a trosi 7l,bolje ide neki benzinac 1400ccm od njega ali jebiga to je stari disel ovi novi su iz dana u dan bolji ,izbace noviji motor koji je duplo jaci od strarog a manje trosi,jebiga dizeli su se dosta usavrsili u zadnjih 10godina ,dok su benzinci skoro isti.

 

Benzinci nisu skoro isti neo se ne prave maksimalno nabrijani za ulicu...

Neko je spomenuo jaguara i Audija, u pravu je, ali iz Jaguara je izvucen maksimum, ne moze vise ni konja dobiti...A audijev motor je prigusen, da bi manje trosio i mogao se normalno voziti. Iz tog Audijevog motora mozes izvuci 700ks glat... Oko 1000 ako se malo potrudis, sto ljudi i rade... Ne moze se to porediti, Toyota supra 3000ccm, 330KS, serijski model... Znaci ima tih automobila koliko hoces. Ali ako poredimo ta dva modela jeste Jaguar bolji, ali nije to to. Stvaraju se predrasude da su benzinci slabi, a nisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja