Jump to content

Moto Zajednica

Dva Banditosa u tri dana

Recommended Posts

  • Drug član, 3122 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Plan je bio posle mora,oko 26,27...ka Rumuniji.Žena se nešto mršti na to,ok posle mora biraj,ja odoh sad.Uzimam 30,31 i 01. slobodno.Zovem @bajker71 pošto je na odmoru...može...deal!

Nešto pravih kombinacije,ispalo je 'vako:

Prvi dan:

T0GCDXP.jpg

U Curtea de Arges ću bukirati smeštaj.

 

Drugi dan:

wMniTUG.jpg

 

U Sebešu smeštaj,ako budemo imali vremena da odemo do Hunedoare(mislim da hoćemo), da posetimo Corvins' castle.Baš bi vol'o!Mene to impresionira.

14fzCsU.jpg

To je jedno 70km od Sebeša i nazad znači 140km,da bi treći dan preko Transalpine doma.

xf8YujF.jpg

 

To je to za sad,plan je promenljiv ali mislim da je realan...ke vidime.

 

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1669 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

To je to, odlično si sve skockao. Mala sugestija @shoyyka ako dozvoliš, gume bi obavezno zamenio ako već imam jer na Transalpini te očekuje sjajna voznja pravi roler koster i sto da se kockas sa gumama. I drugo, ovaj drugi dan je bas malo km, i ako ima na Tf mnogo toga prelepog da se vidi, lepo bi bilo negde ubaciti u ruti Targa Jiu - Petrošani, u kaka je to bomba za voznju, 60-ak km vrhunskog uzivanja. Sretno vam bilo i da cujemo inpresije po povratku:takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3122 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 9 minuta, Nole Bg je napisao:

To je to, odlično si sve skockao. Mala sugestija @shoyyka ako dozvoliš, gume bi obavezno zamenio ako već imam jer na Transalpini te očekuje sjajna voznja pravi roler koster i sto da se kockas sa gumama. I drugo, ovaj drugi dan je bas malo km, i ako ima na Tf mnogo toga prelepog da se vidi, lepo bi bilo negde ubaciti u ruti Targa Jiu - Petrošani, u kaka je to bomba za voznju, 60-ak km vrhunskog uzivanja. Sretno vam bilo i da cujemo inpresije po povratku:takoje:

Dobro da si se javio.Za gume ću videti,nego me zanima šta raditi sa netom,romingom,pošto sam na postpejdu...imam opciju kupovine 800din. 1gb na Yettelu,za Evropu,a imam i offline mapu,mada preferiram gugletovu?

Koje su opcije?

Promenio član shoyyka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 37 minuta, shoyyka je napisao:

Dobro da si se javio.Za gume ću videti,nego me zanima šta raditi sa netom,romingom,pošto sam na postpejdu...imam opciju kupovine 800din. 1gb na Yettelu,za Evropu,a imam i offline mapu,mada preferiram gugletovu?

Koje su opcije?

 

Skini google offline mapu - radi normalno, samo nemas traffic, i nemaš detalje mesta (tipa - ima sve restorane, ali nema slika iz restorana, reviews i sl)

 

Ako ne znaš kako - otvoriš google map, tražiš neko mesto, kad ga nadjes, tapneš na one tri tačke gore-desno, i imaš opciju "download offline map". Tapneš na to, i daće ti da odabereš koji deo mape hoćeš offline.

Pošto to ima limite, možda će ti trebati da skineš više mapa, ali lepo radi i sa više mapa, samo gledaj da se preklope.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1669 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Off lajn mape malo baguju, pošto je bez interneta samo na gps. Malo mi je pravilo problem kroz neke gradove gde ima puno skretanja, nikako da se sabere. Ja zato uvek kad sam van Srbije dodatak neta od soma dva dinara i ne razmisljam. Gugl mapa radi bez greske, po meni. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

1GB za mape je vise nego dovoljno, neces potrositi nema sanse. Sa slanjem i skidanjem slika i videa ( nista preterano), mapama, drustvenim mrezama, whatsapp pozivima nisam potrosio vise od 1.5 GB za 10 dana. Tako da ako koristis samo za navi miran si.

Promenio član Drinkero
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 47 minuta, shoyyka je napisao:

nego me zanima šta raditi sa netom,romingom,pošto sam na postpejdu...imam opciju kupovine 800din. 1gb na Yettelu,za Evropu

Uzmi obavezno, ja za 4 dana nikada nisam uspeo da potrosim 1gb a koristio sam ga za sve potrebno.

pre 57 minuta, shoyyka je napisao:

@gebee&coNemo' mi lajkuješ nego se pakuj...znam da ne možeš.

Taman hteo da priupitam gde je 3.bandit kad vidim da se prijavio i on.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3122 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 1 minut, Drinkero je napisao:

1GB za mape je vise nego dovoljno, neces potrositi nema sanse. Sa slanjem i skidanjem slika i videa ( nista preterano), mapama, drustvenim mrezama, whatsapp pozivima nisam potrosio vise od 1.5 GB za 10 dana. Tako da ako koristis samo za navi miran si.

Pa da,samo da me vodi,pogotovo do smeštaja,možda zamka,van grada povremeno uključiš...ne treba ti non stop.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3122 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 2 minuta, travelman je napisao:

Uzmi obavezno, ja za 4 dana nikada nisam uspeo da potrosim 1gb a koristio sam ga za sve potrebno.

Taman hteo da priupitam gde je 3.bandit kad vidim da se prijavio i on.

Ne može treći,na žalost našu.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 1 minut, shoyyka je napisao:

Ne može treći,na žalost našu.

Mocice dogodine, sad se sprema za Jadranku ...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 2 sati, Nole Bg je napisao:

Off lajn mape malo baguju, pošto je bez interneta samo na gps.

 

Meni su po Hrvatskoj radile bez problema, ali OK, kao i sa mnogo toga drugog, iskustva su čudo :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

@shoyyka vrlo rado bih pošao,al ujeba me gasifikacija.Propade mi sve,a more ni ove godine neću videti.Izaći će me baš više.Ebiga,će mi pričate kako je bilo.

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021
Pre 21 sati, shoyyka je napisao:

Dobro da si se javio.Za gume ću videti,nego me zanima šta raditi sa netom,romingom,pošto sam na postpejdu...imam opciju kupovine 800din. 1gb na Yettelu,za Evropu,a imam i offline mapu,mada preferiram gugletovu?

Koje su opcije?

Ako ti nije mnogo i pod uslovom da ti telefon ima opciju za e-SIM preporucujem ovo:

https://esim.holafly.com/esim-europe/

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3122 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Vreme diktira,moguća i varijanta "Odjedanput-dvaput",TF pa o'ma TA.

Moguće i odlaganje starta, videćemo šta kažu iz boksa!!!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Таргу-Жију, хотел Story, имају паркинг испред и ту су мотори на сигурном, видим да наши доста ту букирају. Евро не виде, тако или картица или њихова валута лев. Апарат за картицу у свакој забити имају, тако да што се тиче плаћана све ок, само Виса или Мастер. Прошле године један колега што је кренуо са мном понео Дину, служила му за украс:stabre:….култура њихових возача што се тиче моториста доста на вишем нивоу, бар сам ја имао таква искуства. Ако храните мечку не остављајте угашен мотор иначе мечка ће да га зајаши:jee:  Румунке добре, јаке са истакнутим атрибутима… нећу даље да објашњавам…:P

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155
  • Drug član, 3122 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Hvala kolege,generalno smeštaj može da se bira,lako se nalazi.Vreme je presudno,to se prati,može se i pokisnuti ali ne mora se natapati,jel?

Videću sutra,tada već odlučujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja