Jump to content

Moto Zajednica

BJB enduro fanovi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

evo jedna test voznja , kupila se kamera , pa da se isproba to :Mina:

Znaci kamera a i smimak su ludilo,svaka cast

 

hvala hvala :jee::jee: mozete doci u mk , pa zajedno nesto da snimimo a i prije svega da se druzimo :moto3:

Druze,sad preko zime istrasiraj nekih 100-150km offa.Javi kakve su cene smestaja tamo za jednu noc i nadji neko lepo mesto za kampovanje(sto dalje od civilizacije)pa nek bira ko sta hoce i dolazimo. :moto3: :moto3: :moto3:

Samo ti isplaniraj dobru trasu i obezbedi pekaru sa svezim hlebo,pastete,narezci i gotova jela su stalno u rancevima 8) 8) 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

samo da vas obavestim da ima dva hard enduro motora na prodaju.

 

-ktm 450 exc, 2009.god, kupljen u radnji u Beogradu, takmicarski model XCR-W sa otvorenim izduvom, drugim iglama u karburatoru itd, ja sam zbog sebe sve promenio na motoru, sve novo, cena 4700eur

 

-ktm 450 exc, 2005.god ja mislim, registrovan, 3000eur.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Komatoviću,

Pitanje za

-ktm 450 exc

 

Visina sedišta je 985 mm jel ima šanse da se spusti za 150-180 mm ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

ma moze da se to resi opustanjem i dotezanjem zadnje opruge, ali zasto bi to radio, i onako stojis na njemu, visina ti nije nesto bitna osim na bas zeznutom terenu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Moze 7-8 cm da se popuste stapovi na trouglovima viljuske, da se stavi 17 cola bandas nazad, i kraci amortizer nazad. to bi bilo 10cm.

Izduvas gumu jos 2-3 cm, salim se!!!

 

Visina sedista EXC 450 2005. je 925cm

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Dobar deo nas je video da se Johann bas napatio sa svojim visokim motorom F800.

Fali mu visina tj. duzina nogu da bi bio siguran pri zaustavljanju, a takodje i na tezim terenima.

Bas je i dobio preporuku da kupi motor koji je primereniji njemu i sa kojim moze lakse vladati pa otuda njegovo pitanje za spustanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

ogromna je razlika izmedju hard enduro i enduro motora. svaki motor preko 130kg kada krene da pada je borba i tu je bolje da mozes lepo da dohvatis nogama. sa hard endurom o crossom to nema veze, tu i onako padas ceo dan i valjas se u blatu, ako nisi pao onda znaci da se nisi nesto ni vozio :-) dosta je laksi, na tom motoru je makadamski put kao autoput.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

ja iskreno nista lakse od XTa nisam vozio tako da nemam pojma kako to izgleda (voleo bih da probam), a tvoj komentar prihvatam na prvu i odmah verujem da nece imati problema sa bezveznim padovima :takoje:

 

Johanne... znas sta ti je ciniti ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

John, nema tu neke velike nauke, uzmi lepo i probaj, vozaj se jedan dan i videces sta ti odgovara. To ti je najbolje. Nije svima sve podjednako, nekome prija jedno, nekome drugo itd. Najbolje je da sam probas i vidis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

John, nema tu neke velike nauke, uzmi lepo i probaj, vozaj se jedan dan i videces sta ti odgovara. To ti je najbolje. Nije svima sve podjednako, nekome prija jedno, nekome drugo itd. Najbolje je da sam probas i vidis.

 

 

Hvala !

 

Poslaću ti moj fon na pp pa se čujemo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

John, nema tu neke velike nauke, uzmi lepo i probaj, vozaj se jedan dan i videces sta ti odgovara. To ti je najbolje. Nije svima sve podjednako, nekome prija jedno, nekome drugo itd. Najbolje je da sam probas i vidis.

Druže Koma, jel prelaziš na cvaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

pa nosim se mislju, uzeli su Patak i Goran, probao sam malo u nedelju taj motor i mozda bi probao.

prvi utisak je bio malo razocaravajuci. motor u razradi, ja nisam vozio cvaje, po nekom makadamu smo se vozali i nisam bio odusevljen. ipak je tu cetvorotaktni daleko bez premca! onda nema motorno kocenje, treba vremena da se naviknes. pri skoku baca nazad, pustis gas on ne reaguje, mora da si tehnicki bolji. ali kada sam prrobao na teskom terenu tu je bio bolji, laksi, mozes sa njim lepse da se vozis! prednost je njegova samo na bas teskim terenima gde garantujem 90posto ljudi nikada nije ni bili niti ima nameru.

ipak je cetvorotakni mnnooogo zanimljiviji, lepsi za voznju, nekako stabilniji za sve koji se ne takmice bas u ozbiljnom hard enduru. cvaja je samo za terene gde vise nosis i guras nego vozis, tu je bolja. mislim se jos uvek sta cu:-)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Znači ili teretana ili cvaja , slatke muke. U CG bi riješili problem tako što bi zaposlili kakvog crnca da nosi motor po šumi :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Znaci, mora se imati dva komada!!! 2T + 4T = 6T :moto3:

 

Ali bukvalno tako.

Ono sto svima treba je definitivno cetvorotaktni. Kada pogledate svetski sampionat u hard enduru tu je 90% i dalje cetvorotaktnih. Kada pogledate svetski sampionat u takozvanom extrem enduru ili indoor cross enduru gde su samo prepreke onda je 90% cvaja. Naravno da ima vozaca koji pobedjuju i sa cetvorotaknim u hard enduru i obrnuto, to su male razlike, nije bas to sad tolika razlika da ako uzmes cvaju bices Jarvis :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Znači ili teretana ili cvaja , slatke muke. U CG bi riješili problem tako što bi zaposlili kakvog crnca da nosi motor po šumi :jee:

:D:D

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: 021
  • Motocikl: 450 EXC

Strašno ,gde je ova voda tj klaljuga_?

elem

Mnogo lakše je sa 4t bar meni.Juče oko 100km šume doduše bio je jak tempo jesam otpao ali mnogo lakše sam se vozao sa 4t nego sa 2t koji stalno moraš da držiš u špicu da bi mogao da pratiš ekipu. E sad jeste teži oko 25kg u mom slučaju KX - WR ali opet to kompezuješ što povlači iz podruma tj snage uvek pa ne moraš da čitaš šumu unapred.Prepreke ,bar te na koje mi nailazimo tipa deblo ,potok ...tu samo dupe pozadi gas i preletanje.Nizbrdo malo koča malo motor odradi i dole si dok sa 2t toga nema.Uzbrdo ne moraš samo gas gas nego ako se i pojavi tipa neka krivina,vagaš i tome sl malo oduzmeš gas namestiš se pa opet vatra i ideš ,dok na 2t to baš i ne smeš da radiš jer ostaješ bez špica tj možeš gore al o5 gas gas kvača pa on skoči ako predoziraš i tako uvek što ume da smori .Na 4t puca snaga nekad je i previše izbaci na zadnji ali samo lagano doziraš i kontam da onda putuješ sa smeškom na licu....jbg ovo je moje mišljenje ...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ovo se zove blato dobro drzi a jos bolje stiska :lol:

 

Nego ima li ovo nastavak da vidimo kako ga izvadise odavde .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja