Jump to content

Moto Zajednica

BJB enduro fanovi

Recommended Posts

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Koje sam gluposti procitao u predhodnim postovima to je strasno . Ako se nekom ne vozi po snegu ne mora , a nemoj da solite pamet kako neko baca gorivo i ostalo . Zasto nekome pricate sta je bolje . Svako zna za sebe sta mu je najbolje pa to nek radi . Ako se nekome rastura motor neka rastura .

 

Ja na primer leti ne vozim offroad jer je strasno vruce da mucim motor i sebe pa leti i spremam motor za jesen , zimu , i prolece . Zasto bi propustio bilo koji dan kada mogu da se vozim pa makar bilo i manje od 30 na sat i na minus 20 .

 

I jos nesto neznam sto uopste komentarisete ako nesto ne volite . Bolje cutite , citajte ili uopste nemojte da citate pa pocnite sa citanjem u prolece kada pocnete i da se vozite .

 

A do tada pustite nas zimske da se vozimo .

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Drazo, nisam ja osporio ni jednog trenutka da je tebi lepo ili ne. Rekao sam da MENI nema smisla...

 

Kad vozim ne citam nit pisem po forumima, koji cu Q na forumu da ubedjujem nekog da sam u pravu ili krivu...

 

No eto, pokrenuo si jednu vrlo korisnu temu u svom isto tako besmislenom komentaru kao sto su i oni zbog

kojih si ga napisao! Koje ulje koristis kada vozis motor po ovoj temperaturi? Da budemo "produktivni" :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Nema druze sta da se ubedjujemo . Neka vozi ko kada hoce i moze da se vozi . Mi samo kacimo slike i klipove voznje i zato i sluzi ova tema . A sto se tice toga sto si napisao da leti kada se vozis ne trazis nikakav Q na forumu i nije lepo . Znaci prvo da nisi za ovaj forum a sada kada ti je dossadno ti ovde citas sta i kako a leti nista . Nemoj tako nego stavljaj slike voznji pa ako se nekome svidi da dodje da se zajedno vozite , druzite i slicno . Bar sa mislio da ovaj forum za to sluzi .

 

 

Ja domacu sljivu . A motor klasican motul 5100 .

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

interesuje me gradacija, meni je na DR-u bilo bitne razlike u radu sa motulom 3000 20w-50. Osetno

motor teze radi na nizim temperaturama. Sada u XR-u posto nisam jos poceo da vozim stoji 10-40 polusintetika

i na kurbli osetim da joj ne prija bas temperatura. Mozda bi bilo zdravije da predjes na nesto "redje".

XR-ovi, L-ovi i ostala banda su poznati da nece bas da podmazu bregaste kad nisu idealni uslovi podmazivanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Pa zajebano ti je to 20 50 za zimu . To ti je ekstra za leto i ja koristim njega u vrucim danima ali zimi bas i nije preporucljivo jer mu treba dosta grejanja . Pauze koje pravimo , ohlade masinu pa opet mora da se lepo zagreje . Ipak mislim da je 10 40 ok za zimu . Mada moze i redje ali nema potrebe jer se jako sporo krecemo i po snegu a i kada je hladno . Mislim da je to ok .

 

A ima ovde i dosta njih koji duze od mene voze pa neka nesto kazu . Do duse ipak mislim da je ipak poenta vise odrzavati motor nego gledati na gustinu . Meni se ovoliko godina nikad nije nista desilo . Ali ipak stalno koristim 5100 . Jedino letu u ovim masinama sto ih mucim u njih sipam gusce ulje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

I ja mislim da je tako kao sto Aca kaze . Ipak stalno je motor ekstra zagrejan i zimi a leti i da ne pricam . Zato leti sipam gusce ulje . Mislim da ne gresim u tome ali eto to je nesto sto ja mislim da tako treba jer mi je i zvuk motora prijatniji na guscem ulju leti .

U stvari tako uvek radim na vazdusarama a na vodenim nikad ni leti nisam menjao gustinu ulja .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

da je tako ne bi postojale ostale gradacije! Nije to bas tako jednostavno, mnogo se razlikuje period potreban da ulje dodje na radnu temperaturu, "hladnija" ulja se mnogo manje znoje na niskim temperaturama i pritom ne dolazi do oksidacije delova u masini, i samim tim do ubrzanog propadanja ulja i delova. U sustini, to je najmanji problem, crno ti bude ulje, od toga nikom masina nije crkla. Najveca steta je na hladnom startu, u glavu ulje dolazi poslednje, ako je dotrajalo i ako je poceo parafin u njemu da se izdvaja, sto je mnogo pre tih -30 vec posle prvih par sati voznje u tim uslovima, jako je ruzna sudbina te glave kada se bukvalno slogira (dobije ugrusak u krvni sud u glavi :stabre: )... nije jedan slucaj zabelezen. Eto samo tema za razmisljanje. Ima o tome jos mnooogo, mnogo, ali me za dalje morate napojiti pivom, ili tom drazinom rakijom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Danas viheh Komu na ski stazi na Kopaoniku,

 

pitam ja čoveka što ne dodje s KTM-om i da ga doradi napred sanka a nazad gusenica?

Koma : Boli me qur za motor oću da se SKIJAM !

 

Eto kad i najokorelijem ljubitelju off-a dopizdi motor :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3678 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Meni je u Suzukiju 15-50. Primetio sam prosle zime kad su bili veliki mrazevi da se jedva stiska kvacilo. Nisam pokusavao da ga palim dok nije malo ogrejalo. Mislim da je 10-40 neki optimum.

 

Nasafio sam prednju gumu. Ovo *ebe mamu. Nisam mogao da verujem da ce ovako oda koci. Kad zabodem kocnicu gotovo na prednji da staje. Ide i na zadnji. Sto je najbitnije, moze mnogo lepo da se upravlja. Opet smo zavrsili po mraki pa je biloi samo par kracih krugova. Sutra, ako obaveze ne sprece, pravac Golija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Danas viheh Komu na ski stazi na Kopaoniku,

 

pitam ja čoveka što ne dodje s KTM-om i da ga doradi napred sanka a nazad gusenica?

Koma : Boli me qur za motor oću da se SKIJAM !

 

Eto kad i najokorelijem ljubitelju off-a dopizdi motor :staa2:

 

 

Najokorelijem ljubitelju offroad-a nikad ne moze da dosadi motor . Meni bar nikad ne moze . Moze samo da ponestane novac , vreme i ostale zajebancije pa ne mogu da se vozim ali voznja i motor nikako .

 

I ja bi se SKIJAO kad bi znao da SKIJAM .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

 

Najokorelijem ljubitelju offroad-a nikad ne moze da dosadi motor . Meni bar nikad ne moze . Moze samo da ponestane novac , vreme i ostale zajebancije pa ne mogu da se vozim ali voznja i motor nikako .

 

I ja bi se SKIJAO kad bi znao da SKIJAM .

 

otidji na neko takmičenje od par dana, pa kad se vratis kuci javi nam jel ti se i dalje vozi motor?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

koliko ja vidim ima lance

 

izgleda da ima srafove u gumama, kao neki ovde. ;) mada ovo njegovo su vise neki siljci nego srafovi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

 

Najokorelijem ljubitelju offroad-a nikad ne moze da dosadi motor . Meni bar nikad ne moze . Moze samo da ponestane novac , vreme i ostale zajebancije pa ne mogu da se vozim ali voznja i motor nikako .

 

I ja bi se SKIJAO kad bi znao da SKIJAM .

 

otidji na neko takmičenje od par dana, pa kad se vratis kuci javi nam jel ti se i dalje vozi motor?

 

 

Normalno da bi mi se vozio . Mozda ne sledeci ili nekoliko dana zbog bolova ili slicnog ali da mi dosadi nikada . I da imam toliko para da idem na takmicenja iso bi da se vozim svuda po inostranstvu . Kao kolege Austrijanci koji svake godine na prolece i jesen dolaze kod nas .

Onda nemoj da ide na takmicenja mozda mu se stvarno dosadi pa se penzionise .

 

Ali ne verujem da ce da mu se dosadi to se on samo pravi :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Nesto razmisljao o voznjama (ono sa kampom uvece zurkica i tako to) i ukapiro jednu stvar :)

 

Meni nesto u zadnje vreme mnogo vise prija da u blizini kampa bude neka stazica od jedno 20-30km onako malo zahtevnija (ili ne zahtevnije nego ono zabavnija da se prelaze potoci i deres se viiiiiii), ali da se u svakom trenutku moze covek svrne do kampa i da stigne tamo za 15-20min.

 

Nemam nista protiv adv voznji od 200km, ali tad ako ocu se vratim u kamp treba mi 5 sati (i to pod uslovom da znam put :) ) i iz nekog razloga me to malo nekad smori.

 

Imal jos neko da se tako oseca, ili je mene uhvatio dedasitis? :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

 

Imal jos neko da se tako oseca, ili je mene uhvatio dedasitis? :)

 

'ebo te jedan cilindar :nanana: :nanana: :nanana:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

to se Marko zove hard enduro, i nadam se da cemo ove godine probati da organizujemo jedno tako okupljanje.

tereni spremni, samo mi jos da se pojavimo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ja sam do septembra jedan vikend mesecno u Srbiji, sto znaci da su mi sanse 25% da se pojavim na nekoj voznji ako je jedina u tom mesecu...mozda me i usere :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja