Jump to content

Moto Zajednica

MUGELLO 2023 - saveti

Recommended Posts

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Pozdrav svima.

Ako bog da 5 juna krećem sa ženom put Dolomita pa ka Toskani.

Imam šanse da po mom planu 10 juna budem u Toskani i kad sam tu posetio bih 11 juna GP trku u Mugellu.

 Pošto bih uzeo prenoćište u subotu negde u blizini karte bih kupio direktno jer nisam siguran da li stižem baš desetog.

Ako se kockice slože kako sam zamislio dajte neki savet kako i gde, koje mesto na stazi zauzeti.

Znam da treba poraniti, kako sa motorom oko parkinga, kako se tamo organizovati - klopa, piće ...

Da li je dozvoljeno da se prošeta oko staze i kada i slično.

Znači neki uopšteni saveti da ne gubim vreme kad stignem.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: BG

Bio davno pre više od 10 godina, uglavnom na delu od 2-4 krivine, mislim da je dobar izbor. Otišao malo i na suprotnu stranu pred kraj startno-ciljnog pravca da vidim kako "juru".

Šetanje je naravno moguće. Ne znam kakva je sad situacija ali tada su skuterima išli oko staze opušteno, turirali motore, opšta ludnica, sve može... Uključujući naravno i izlazak na samu stazu čim se sve završi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Da li se motorom prolazi kroz onaj polukružni ulaz i ulazi na stazu ili se motor parkira negde pre tog ulaza pa pešaka kroz njega.

I još ovo gde ujutro najbolje kupiti karte da se ne gubi vreme.

Kakva je varijanta da se uzme karta za sedenje tj tribina. Vidim da tribine idu od 170E za dan trke po osobi pa na više.

Šta se dobija ako si na tribini, recimo prednost u odnosu na livadicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Livadica je zakon, kad hoces da stojis, stojis, kad hoces da sednes sednes, a svaku pauzu izmedju trka legnes i odremas. A na tribini kad ustanes, opominjute da sednes jer ne vide, a i ti ne vidis lepokad ispred tebe neko ustane. Toje neko moje iskustvo sa ppsetom dve MOTO GP trke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Izvinjavam se za gramaticke greske u kucanju, ekran mi je naprsnuo pa me mrzi da ispravljam sve greske u pisaniju:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Hvala na savetima, znači livadica.

Ja sam planirao ovako, ako se uklopim u tajming, da sa Garde krenem u subotu ujutro, odvozam passo dela futa i svratim u Muđelo da podignem karte.

Kad podignem karte idem u smeštaj koji bih bukirao u blizini i ujutro na trku.

Karte bih uzeo preko ovog sajta, njega sam prvog otvorio, kad budem 100 % siguran da stižem na trku.

 

TICKETS.MOTOGP.COM

Buy official Italy Grand Prix tickets at the best prices! Fantastic seats available for all ticket categories, customer support and secure...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Čoveče....još malo, pa će 20 godina od kad sam bio tu prvi put.

Najbolja fora, a to dosta ljudi zna, je da se smestiš na livadici sa "televizorom" ispred. To se uglavnom šteluje za tribine, ali može da se gvirne i sa strane. Ako se ne varam, oko staze ne može da se napravi pun krug, ali i ovako, to je prilično velika površina za pokriti...mislim na šetnju i pomeranje. Najatraktivnija po meni je zona Luco - Poggio Secco i taj deo tu...Materassi i dalje (u smeru kretanja)..Casanova, Savelli. Sa one druge strane, dok nisu dignute tribine bilo je moguće videti dosta toga, kako je sada...ne znam. Ne može da se uđe u zonu gde su krivine Biondetti..Bucine (poslednja pred pravac).

Za ulazak motorom se opredeljuje jedan od ulaza, mislim da je to Scarperia. To je i ime mesta koje je u neposrednoj blizini staze. Pogledaj mapu na sajtu piste. Imaćeš je posle uz kartu verovatno i biće ti od velike pomoći.

Ima dosta hladovine...ali ako je gužva, biće i zauzeta....jer je tražena kada piči sunce...jer baš piči. Kapa, naočare za sunce, neki losion..nije na odmet. Voda, udobna obuća i kabanica za slučaj kiše (česti su kratki pljuskovi) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

E da...

Ne znam odakle dolaziš...tačnije koji je smer i ruta ka Passo della Futa. Sam prevoj je sranje, ali je put do njega svakako interesantan (stari put koji povezuje Bolonju i Firencu)...i ume da bude JAKO OPASAN! Naročito kada je trkački vikend. Bude gužva, tesno je, asvalt baš i nije neki, planina je...ako je loše vreme bude baš bedak. Majmuna željnih dokazivanja ima u izobilju.

Imaj na umu da će ti idenje tim putem, uz zadovoljstvo...oduzeti i dosta vremena.

Ja bih lično, dobro poranio i iz smera Bolonje...recimo, krenuo ka prevoju Futa, ali bih posle prevoja Raticosa, skrenuo ka mestu Firenzuola, pa odatle na drugi prevoj...jednako interesantan, koji se zove Giogo. Odatle se spuštaš PRAVO  na kapije Palagio i Scarperia. Ista pravila važe za vožnju...PAŽNJA, strogo svoja traka i bez praćenja lokalaca koji peglaju....prilično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Hvala @pronto, nemam još neki precizan plan. Gledao sam tvoj predlog ka mestu Firenzuola i sviđa mi se :takoje:.

Znam samo da ću kad se spustim sa Stelvia ostati 2 dana na Gardi, drugarica mi radi u Riva del garda pa hoću da se vidimo a i malo da odmorim od Dolomita.

Sve je knap i zato nisam 100% siguran da stižem na trku, ako sve bude uredu skratio bih boravak na Lago di garda sa 3 ili 4 na 2 noćenja da bih u subotu ujutro krenuo ka Muđelu. Bio sam već na Gardi i obišao detaljno desnu obalu od Rive do Sirmionea tako da sada samo odmor od vožnje.

Ako se zbog nečega oduži moja vožnja po Dolomitima od GP nema ništa.

Planirao sam da izbegnem AP do Bolonje ali nije zacrtano.

Ovako nešto sam planirao u nekoj najavi ali definitivnu rutu ću znati pred polazak.

Što se tiče ulaza na kraju ove rute je ta kapija na koju sam mislio da uđem ako je dozvoljeno, nemam pojma niko mi još nije objasnio malo detaljnije. Još samo da saznam na kojim mestima se podižu karte koje bih rezervisao tj platio preko sajta.

 

WWW.GOOGLE.RS

 

Promenio član ZEMZEM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

 

Postoji velika mogućnost da su svi interesantni smeštaji u okolini VEĆ zauzeti. Ja više nisam u prilici da tamo nešto organizujem.

Mislim, mislim...to treba proveriti, jer je bilo davno....da postoji mogućnost da se imaocu karte za nedelju, dozvoli ulazak u subotu posle svih programa i da isti u delovima livadice za to opredeljenim podigne čador! Ne znam, dal' ti je to interesantno.

Što se rute tiče, to je taj smer....s' tim da u nekom trenutku skreneš na SP503 za mesto Pagliana..pa Firenzuola. Kasnije preko prevoja Giogo (kad se uveliča bolje se primeti) dođeš do piste sa druge strane. Spaja se sa tvojom rutom pred samu pistu kod ulaza Palagio. Ruta koju si obeležio, svojim finalnim delom ume da bude izuzetno opterećena saobraćajem (nedeljom) jer je iz tog smera dolazak i odlazak praktično svih kojima treba AP. Pored jezera Bilancino se i masovno kampuje. Ti ćeš naravno biti taj koji odlučuje....neka ti ovaj predlog bude kao rezerva, jer je nakon trke ozbiljna zajebancija izaći odatle. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ovu rutu vozim u subotu, popodne planiram dolazak u Muđelo i podizanje karata, da ne radim to u nedelju ujutro.

Smeštaj bukiram sa Garde, gde nađem povoljno a da je što bliže stazi. Kad podignem karte idemo u smeštaj na spavanje i ujutro rano na stazu.

Pošto putujem sa ženom otpada varijanta noćenja na stazi u subotu, ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Znam, gledam ovih dana  :staa2:  ali kad sam tu da iskoristim i odgledam ono što volim.

Odavno planiram da posetim Muđelo ali nikako da se kockice slože, sad se ukazao momenat pa da spojim vožnju + trke.

Da li su karte jeftinije direktno kod njih na blagajni ili da platim na sajtu pa podignem ????

Promenio član ZEMZEM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Ako ne iskrsne neko zlo, kolega i ja bismo išli u Mugello tog vikenda pa imamo još nekih pitanja:

- da li se karte mogu kupiti za keš kod same staze (tapkaroši ili zvanična blagajna)?

- da li ima kamp pored staze, koje su mu okvirne cene, kvalitet i da li ima dovoljno mesta ili je uglavnom popunjen/ rezervisan?

- da li je dozvoljeno unošenje grickalica i pića ili je "klistiranje" pri ulasku?

- vidim sinoć da su cene u okolini vrlo visoke pa ako neko ima dobar savet i preporuku neka pošalje....

Nađe se još neki povoljan smeštaj ali za više osoba (5-6) pa ako neko ima već ima rezervisan takav smeštaj (da ima još mesta za deljenje) neka javi pa da delimo troškove...:zdravo:

Ako ide još neko, možemo zajedno ako nam se poklapaju dani i rute....

Promenio član ZoraNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja planiram da stignem na GP, jedino što može je da mi nešto produži boravak na Alpima pa da zakasnim.

Ja ću dati sve od sebe da budem u Muđelu, to mi je primarno na ovoj vožnji pored pentranja na Stelvio.

Za smeštaj ne mogu ništa da bukiram, to ću tek moći kad se smestim negde na jezeru tj Riva del garda.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
On 23.5.2023. at 16:15, ZEMZEM je napisao:

Ja planiram da stignem na GP, jedino što može je da mi nešto produži boravak na Alpima pa da zakasnim.

Ja ću dati sve od sebe da budem u Muđelu, to mi je primarno na ovoj vožnji pored pentranja na Stelvio.

Za smeštaj ne mogu ništa da bukiram, to ću tek moći kad se smestim negde na jezeru tj Riva del garda.

Nešto i ja razmišljam da u povratku obiđemo Stelvio. Gledam sada mapu  i vidim da je zatvoren put...

Stelvio.thumb.GIF.390e69125b4c2bcbfdf21bbc1dbd74e7.GIF

 

Da li je poznato kada se taj put otvara i kakve su vremenske prilike oko 10. juna (zbog garderobe i opreme)? Da li je još prerano za penjanje gore?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Lupio sam...Giro je prošao i ove godine Stelvio nije bio u planu...

Uglavnom...iz pravca Bormia otvaranje 30.5.....iz mesta Trafoi...1. juna...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 400 '20
On 23. 5. 2023. at 12:45, ZoraNS je napisao:

Ako ne iskrsne neko zlo, kolega i ja bismo išli u Mugello tog vikenda pa imamo još nekih pitanja:

- da li se karte mogu kupiti za keš kod same staze (tapkaroši ili zvanična blagajna)?

- da li ima kamp pored staze, koje su mu okvirne cene, kvalitet i da li ima dovoljno mesta ili je uglavnom popunjen/ rezervisan?

- da li je dozvoljeno unošenje grickalica i pića ili je "klistiranje" pri ulasku?

- vidim sinoć da su cene u okolini vrlo visoke pa ako neko ima dobar savet i preporuku neka pošalje....

Nađe se još neki povoljan smeštaj ali za više osoba (5-6) pa ako neko ima već ima rezervisan takav smeštaj (da ima još mesta za deljenje) neka javi pa da delimo troškove...:zdravo:

Ako ide još neko, možemo zajedno ako nam se poklapaju dani i rute....

Posto i ja vagam last-minute odluku da idem u Mugello i mene bi, eto informativno, zanimale ove stvari kad su u pitanju detalji na licu mesta.

Pre koji dan mi je iskocila neka turisticka agencija na IG sa organizovanim prevozom i smestajem i General Admission kartom za trku za poprilicno pristojnu cenu [koga zanima neka se oglasi pa cu da iskopam], ali jos uvek se razmisljam ne samo da li cu ici uopste nego da li mi je veci gust da idem u svojoj reziji kolima sa propratnim sadrzajem do tamo i nazad ili da ciljano idem u organizovanoj turi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja planiram da Stelvio pređem sedmog juna, javljam kakva je situacija.

Samo da ne zaboravim na obećanje :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Evo našao sam neku drugu meteo kuću kod koje su bolje temperature...

 

5468302_PrognozaStelvio.thumb.GIF.5ac2d9c86e0588aa6c51e7c63f981fe0.GIF

 

 

Aj dobro, računam, planinčuga je to, biće bolje u Firenci....

 

1906866656_Vremefirenca.thumb.GIF.20d0922e79e801abdafa8937ba5677df.GIF

 

JBG, zar je moguće kiša 15 dana unazad i unapred....:grr:

Verovatno će zbog ovog Italija otpasti za ovaj termin, ali alternativa je Trebinje istog vikenda....:)

 

618260223_VremeTrebinje.thumb.GIF.f4499d8fced1d9b6d1ea7459180b3ea2.GIF

 

Nije ni to alternativa.... :stabre:

Znači...

TV.jpg.e4636e65fa899ebd98391d4adcfc1ec9.jpg

 

 

 

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Vremenske prognoze nisu pouzdane na duži period od 4-5 dana a nekad ni toliko.

Kad god sam planirao i gledao prognozu 10 dana unapred uvek se promenila pred polazak.

Jedne godine sam planirao motorom po Sloveniji i Austriji, 7 dana.

Nedelju dana pred polazak navodno postojala šansa da nas možda malo uhvati kišica oko Zagreba.

Kako je dolazio sledeći dan prognoza je najavljivala kišu i za sledeći dan plus.

Subota gledam prognozu i ne verujem, kiša od ponedeljka do petka i to dobra kiša.

Menjamo plan i vozimo Crnu goru, Žabljak i  na more malo. Dobro smo uradili jer sam dobio info da sam išao u Sloveniju sačekao bi me potop.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Moje iskustvo sa, recimo...weather.com...3 dana max. Potrebno je pregledati i po satima svaki dan, barem ugrubo...jer će na ikonicu koja predstavlja određen datum biti stavljena kiša, čak i ako se ona predviđa za bilo koji ili samo jedan trenutak tog dana. 

Za odlazak tako daleko i tako visoko, kabanica naravno uvek mora da bude tu...ali mnogo kiše na visokoj planini, može vrlo lako da prouzrokuje i druge probleme...sa putem, tehnikom...generalno, da ne bude užitak nego muka. 

Peo se na Stelvio i očigledno imao sreće. Malo magle i vlažan kolovoz mestimično.

Ako već nisam, želim vam uspeh, lep provod i "mirno more"...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 2 sati, ZEMZEM je napisao:

Vremenske prognoze nisu pouzdane na duži period od 4-5 dana a nekad ni toliko.

Kad god sam planirao i gledao prognozu 10 dana unapred uvek se promenila pred polazak.

Jedne godine sam planirao motorom po Sloveniji i Austriji, 7 dana.

Nedelju dana pred polazak navodno postojala šansa da nas možda malo uhvati kišica oko Zagreba.

Kako je dolazio sledeći dan prognoza je najavljivala kišu i za sledeći dan plus.

Subota gledam prognozu i ne verujem, kiša od ponedeljka do petka i to dobra kiša.

Menjamo plan i vozimo Crnu goru, Žabljak i  na more malo. Dobro smo uradili jer sam dobio info da sam išao u Sloveniju sačekao bi me potop.

Slično je i naše iskustvo za Sloveniju od prošle godine. U najavi korektno vreme za narednih 10-ak dana, isplaniramo nekih 7 dana po Sloveniji i Austriji, krenemo, i kada smo iz Kopra trebali da nastavimo prema Kranjskoj gori nailazio je takav ciklon da smo bukvalno pobegli kući u drugom pravcu. Stigla nas je kiša u Banjaluci, ali je definitivno upropastila odlično putovanje. Nisam baš optimista da će se iz nestabilnog promeniti u lepo i stabilno i više verujem da će iz nestabilnog preći u potop. Za ovakva putovanja 7-8 dana prihvatljiva mi je prognoza sa 2-3 dana "mogućih pljuskova", ali ono prošle godine je prešlo u konstantnu kišu od 7 dana. I ove prognoze najavljuju praktično svakodnevnu kišu što je stvarno frustrirajuće. Juče sam rezervisao super povoljan i dobar smeštaj na periferiji Firence, ali kako stoje stvari verovatno ću ga otkazati početkom juna...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja