Jump to content

Moto Zajednica

CFMOTO 450SR

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Pre dve nedelje sam imao tu čast da prisustvujem zvaničnoj prezentaciji i novinarskom testu CFMOTO 450SR modela. Staza Istanbul Park, uslovi ne tako sjajni. Kiša i temperatura od oko 10 stepeni celzijusa. No, to nije pokvarilo opšti utisak i uživanje.

 

450SR je naslednik 300SR, mada osim imena i slične šasije i instrument table, mislim da nemaju ništa više zajedničko. Dvocilindrični agregat sa snagom spuštenom na tik ispod 35 kw i moćne Brembo M40 kočione čeljusti su definitivno najjača strana 450SR-a.

 

BJBIKERS.COM

Imali smo prilike da posetimo stazu Istanbul Park u Turskoj na kojoj je CFMOTO održao zvanični test i prezentaciju novog 450SR

 

Nauživao sam se u vožnji po kiši, jer iz nekog razloga volim da vozim stazu po kiši jednako kao i po suvom. Samo da nije bilo toliko hladno, pošto u poslednjim krugovima stinta malo nisam osećao prste. 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Hoću, trebao sam danas preuzeti da ga vozim po Srbiji, pa 25. na NAVAK-u, ali je to pomereno za sledeću nedelju. 


P.S. Izvini što odgovaram mesec dana kasnije, promaklo mi. 

On 22. 5. 2023. at 15:48, Gordak985 je napisao:

@Jovan Ristic hoćeš li ga testirati po Srbiji kad? Nešto si pominjao Navak.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
On 14. 6. 2023. at 16:08, Sharky - Alex je napisao:

Motor ovako vizuelno izgleda fantasticno. Videha ga u guevari

Motorić je top. Jedino mu zameran nešto veću težinu sa svim tečnostima. Jeste da se ne oseti u vožnji, ali bi  bio još bolji da ima koji kg manje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CTmoto 450sr

Istrazivao sam o ovom motoru, vec mesec i nesto dana. Kapaciteti su mu cool, a i kao nov, cena je mnogo manja od ostalih u toj klasi (npr Ninja 400).
 

Zapravo, zbog njega sam sada i krenuo u auto skolu, da dobijem dozvolu i da ga uzmem.


Ali to sto se meni dopada, ne znaci da je i ok za mene. Sta mislite, da li je to ok motor za pocetnika?


Sudeci po bezbroj listi i YouTube video-ima, jeste. Ali, vise cu da verujem nasim ljudima sa iskustvom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2444 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Dva cilindra, 450cc.. a svi ostali ne mogu to godinama da izbace... Joj al im Kinezi pišu presudu svima... Ala su se uljulkali... 

Skidam kapu CFmotu, postaje ne najozbiljniji kineski brend, već korak po korak postaje u top10 svetskih brendova.

Živi bili videli.

Edit:

Jel postoji najava da ovo ubace u neki ADV motor? Ako naprave klon Versys300 sa ovim agregatom ja kupujem CFmoto 

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CTmoto 450sr
Pre 17 sati, mrle je napisao:

Pošto je? 

6000e nov, ima na vise mesta u Srbiji, ako si u BG-u ja sam nasao ovde, a imas i na kupujem prodajem lokale koji ga prodaju i drugde:

CFMOTO.RS

CFMOTO 450SR ima zlatnu zapreminu za početnike i napredne vozače sa većom potražnjom za performansama.

Bukvalno ga istrazujem vec mesecima i jedina zamerka koji mu ljudi daju je bas to sto je od CFmoto, jer brend nije ustaljen jos i ljudi mu ne veruju. Ima cool i ekran, opcije za navigaciju, ABS (za nas pocetnike je to bitno), 50konjskih snaga i bas dobre kocnice.

 

Je l ovakav motor preporucljiv za pocetnike?

Promenio član BikerNoob93
dodatak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 454 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Mislim da autor teme moze da ti odgovori na to pitanje :)

 

SR-a sam samo zagledao i pipkao u mestu i mogu reci da kvalitet (ovako na prvi dodir) ne zaostaje za drugim, da kazem poznatijim proizvodjacima. Sve je na svom mestu, fino na dodir. Kinezi opasno dobro rade. Toliko dobro da bi neki cfmoto sigurno usao u uzi izbor da sad uzimam drugi motor (kada bih menjao Stromića).

 

  

13 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

Jel postoji najava da ovo ubace u neki ADV motor? Ako naprave klon Versys300 sa ovim agregatom ja kupujem CFmoto 

Imas Zontes 350 adv. Doduse on je vise za on nego za off, tako da nije bas kao versys 300.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 28 minuta, BikerNoob93 je napisao:

Jel ovakav motor preporucljiv za pocetnike?

Možda nije za apsolutne početnike, ali kao sledeći korak posle 125-ice je idealan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
6000e nov, ima na vise mesta u Srbiji, ako si u BG-u ja sam nasao ovde, a imas i na kupujem prodajem lokale koji ga prodaju i drugde:
cfmoto-450sr-1.jpg CFMOTO.RS
CFMOTO 450SR ima zlatnu zapreminu za početnike i napredne vozače sa većom potražnjom za performansama. Bukvalno ga istrazujem vec mesecima i jedina zamerka koji mu ljudi daju je bas to sto je od CFmoto, jer brend nije ustaljen jos i ljudi mu ne veruju. Ima cool i ekran, opcije za navigaciju, ABS (za nas pocetnike je to bitno), 50konjskih snaga i bas dobre kocnice.
 
Je l ovakav motor preporucljiv za pocetnike?
KaCam bio mali važililo je pravilo, ideš redom, 50/125/250/500cm3 pa onda može šta god.
To se krene lepo od 14-15 godina pa taman kad sazriš u glavi posle jedno 10 godina staža, dođe vreme za jače motore.

Za starije početnike, zrelije u glavi, važilo pravilo, mogu da preskoče 50cm3 i prvo sednu na 125cm3, da se nauče i ispadaju na manjim brzinama, posle opet redom, po dve godine u svakoj klasi onda može i 1000cm3.

Svako preskakanje stepenica nosi veliki rizik, jači motor traži iskustvo.
Za veliki motor moraš da imaš puno padova i kilometara u dupetu na manjim motorima, da bi opstao na velikom duže vreme.

Znam ih puno koji su odmah seli na 300+cm3 i završili u traumatologiji sa teškim povredama ili ostali trajni invalidi, na žalost neki su i pokojni.

Lagano, korak po korak, prvo neki polovan manji motor da ti nije žao motora kad ljosneš.
Dobra zaštitna oprema da se ispadaš kao čovek i da prođeš sa sitnijim prelomima i oguljotinama, pa onda polako ka većem, skupljem, bržem i novijem.






Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2444 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Brže, jače, i više svega nije nužno bolje.

Tvrdim da svako s vremena na vreme treba da provoza neku 125cc 4T (tipa Yamaha YBR, Benelli ovaj novi i sl.) čisto da podsetimo sebe šta je suština motociklizma. Meni lično, ta zabava vožnje malog laganog motora je nezamenljiva.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 4 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Meni lično, ta zabava vožnje malog laganog motora je nezamenljiva.

Cf

 

IMG-7c3f5e466413e8dac0bddc2f6a1a550e-V.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Pre malo više od mesec dana napravih još nešto preko 2.000 km sa 450SR. Odvezao i par stintova na NAVAK-u. Jedini direktan konkurent po snazi mu je Kawasaki Ninja 400 koja je 2KS slabija, ali doduše ima i manju radnu zapreminu. Sve u svemu, odličan motorić. Stigne do dobrih 190 km/h.

 

BJBIKERS.COM

U martu smo imali prilike da testiramo 450SR na stazi Istanbul Park, a sada smo test ponovili na stazi NAVAK, kao i na putevima po Srbiji

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC
On 27. 6. 2023. at 13:31, vidakn je napisao:

KaCam bio mali važililo je pravilo, ideš redom, 50/125/250/500cm3 pa onda može šta god.
To se krene lepo od 14-15 godina pa taman kad sazriš u glavi posle jedno 10 godina staža, dođe vreme za jače motore.

Za starije početnike, zrelije u glavi, važilo pravilo, mogu da preskoče 50cm3 i prvo sednu na 125cm3, da se nauče i ispadaju na manjim brzinama, posle opet redom, po dve godine u svakoj klasi onda može i 1000cm3.

Svako preskakanje stepenica nosi veliki rizik, jači motor traži iskustvo.
Za veliki motor moraš da imaš puno padova i kilometara u dupetu na manjim motorima, da bi opstao na velikom duže vreme.

Znam ih puno koji su odmah seli na 300+cm3 i završili u traumatologiji sa teškim povredama ili ostali trajni invalidi, na žalost neki su i pokojni.

Lagano, korak po korak, prvo neki polovan manji motor da ti nije žao motora kad ljosneš.
Dobra zaštitna oprema da se ispadaš kao čovek i da prođeš sa sitnijim prelomima i oguljotinama, pa onda polako ka većem, skupljem, bržem i novijem.
 

Al sam se ja napreskakao :) 

 

Godinu dana Super Soco TC (ekvivalent 50cc), pa onda na Tracer 7. 

 

Mada, priznajem da si verovatno u pravu. 

 

S obzirom na 25 godina vozačkog iskustva sa B kategorijom, predviđanje i ponašanje sa drugim učesnicima u saobraćaju mi je mnogo lakše leglo nego motorika i upravljanje motorom na malim brzinama i oštrija (tj. niska, sa oborenim motorom) skretanja. 

Evo, nakon 3000km na Traceru ovog leta, sebe smatram teškim početnikom.

 

Ne zato što imam nekih problema u vožnji, već zato što sam svestan koliko još ne znam, tj. koliko moram da vežbam i učim. 

E, u toj vežbi je zadovoljstvo :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja