Jump to content

Moto Zajednica

Zimovanje u Sahari

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys, BMW R1200GS

Sad se na trajektu osećamo i ponašamo kao domaći. Polazak u neko nedoba oko 2 ujutru a ukrcavanje završeno do 20h, u maniru iskusnih pečalbara zauzimamo pilotska sedišta koja koristimo kao ležaje. Ujutru se prebacujemo u restoran kako bi se i ostatak sale naspavao. Objašnjavam Medi da ću u Palermu imati odbor za doček i da je najbolje da on ode na Arančine, da mi pošalje lokaciju pa kad završim sa policijom da se nađemo. Meda je ubeđen da neće biti problema pošto imam ulaz i izlaz u prethodne dve nedelje. Kako se rampa trajekta spustila, Meda izlazi prvi a dva policajca skaču na njega, on im daje pasoš, na sreću ne Kaćin, oni gledaju Nicolo nam ne treba, treba nam onaj drugi, nailazim im na penal a Meda kralj pokazuje prstom na mene, u fazonu evo vam onaj drugi. Kontam kao i u Bariju odvešću se do stanice pa da rešavamo, oni imaju druge planove, ostavljam motor kod kućice za pasošku kontrolu i idemo policijskim kolima u stanicu. dolazim do pandurskog Grande punta, otvaram suvozačka vrata a karabinjeri me gledaju belo, pitaju me: Šta radiš to?

Ulazim u auto, zar niste to hteli?

Da ali moraš pozadi.

Stvarno ne znam zašto ga zovu Grande kada nema tu ništa veliko, u opremi i sa onom rešetkom jedva sam se spakovao, vrata su zalupili iz trećeg pokušaja. 

Pitao sam ih zašto se auto ne zove Pikolo punto. Smejali se do stanice. Uzimanje otisaka, fotografisanje, mislim da sam jedini nasmejan na tim fotkama od kad su počeli da slikaju. Merač visine zaglavljen na 1,62m izgleda da im je to standard. Obavili smo sve u par minuta i sad čekamo potvrdu iz Rima koja me deli od arančina. Znam iz predhodnog boravka na Siciliji da je blizu luke lokal sa najboljim arančinama u Palermu, policajac na prvu konta na šta mislim. Prosleđujem poruku Medi sa adresom da me čeka tamo.

viber_image_2023-03-22_23-18-02-283.thumb.jpg.1505a216cb4cefbb466a7e4c1417e6a8.jpg

Nakon dvadesetak minuta mi stiže poruka od Mede. Sad vidim da izgleda nije do Navigacije nego do njega.

Ok, već sam se parkirao ispred bara čiju sam adresu uredno poslao ali šta mi teško da odem do dupeta Tiranije (Tirenija kompanija koja se bavi brodskim prevozom. prim.autora) izbijem na lokal koji je na 30m nema Mede, nema motora. pošto sam dosta prošao sa njim znam dasu daljine i pravci kod njega jako fleksibilni. Prelazim preko trga, lokal je naravno na drugom kraju, Motor mu je parkiran u sporednoj ulici pored motora dva karabinjera, majstor iz parking servisa, dvoje civila, svađa i dernjava u krug, svi se deru niko ne sluša i Meda koji stoji par metara sa strane gleda kako da izvuče motor. Nisam se dalje udubljivao u situaciju, rakoh ako će sad da mas hapse, mene ponovo, daj barem da pojedem arančine i kanelone pa neka rade šta hoće. nisu nas hapsili pa sam stigao da popijem i dve kafe. 

Zbog kašnjenja trajekta i mog zadržavanja u Graničnoj policiji shvatamo da bi nam prvobitni plan da vozimo Siciliju i Kalabriju do Barija uzeo još jedan dan a Meda očajnički hoće da stigne na posao što pre  .

  • Sviđa mi se 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys, BMW R1200GS

Nema druge, kada je pravilan odgoj i fizički razvoj dece osnovnoškolskog uzrasta u pitanju ništa nam nije teško. Bukiramo karte za noćni trajekt do Napulja, taman se naspavamo i zorom do Barija. 

Izgleda da mi po drugi put nije suđeno da na ovom putovanju razbijem maler sa Etnom. Pre par godina sam imao peh sa kvačilom na Etni, na vrhu puta. da sad ovde ne širim priču, evo linka pa koga ne mrzi može da pročita kad zaređa jedno 7 kišnih dana.

 Uglavnom, sad sam se nameračio da to isto provozam i razbijem maler. Ko zna zašto je dobro što mi se nije pružila ta prilika.

Bukiranje karata za trajekt ide ovako, ulazak u luku i odmah te šalju na parking ispred šaltera. 15 minuta besplatno nakon toga 2evra sat. Nema gužve, kontamo za 15 min možeš kupiti dva puta karte. Jedino što smo zaboravili gde smo. Pa oni su izmislili mafiju svake vrste, usporena šalteruša nas lera tačno 16 minuta. Verovatno ima procenat. Dolazim na rampu, Meda je već izašao, parkirao, zauzeo mesto sa pogledom i čeka. Ubacujem karticu, crvena lampa, parla onaj automat a ja psujem sve po redu. izlazi gospoja iz kućice, objašnjava mi da sam prekoračio vreme, i dalje psujem, ne prestajem, psujem i pesak, i graničnu policiju, sve redom, parking je bio samo okidač. uzima karticu i traži mi dva evra. Imam sitno u džepu ali sadovako besan vadim iz šteka 100evra za ne daj bože i dajem joj. Pita imam li sitnije? 

Rekoh samo 200.

Popizdela sad ona, ali ne psuje, vraća mi onih 100evra, i otvara rampu. Nije do 2 evra, do principa je.

Muvtam Medu pošto ima net da na brodu izgugla pizzeriju u Napulju koja otvara u 8 ujutru. A to je već posebna priča.

 

  • Sviđa mi se 17
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

Informacija od značaja iako imate internet u romingu kao ja unutar paketa. GASITE MOBILNE PODATKE NA TRAJEKTU. Postoje morske mreze na koje se ne odnose nikakvi tarifni dodaci. To ne znanje vas moze kostati jako puno ( autor iskustvo) preporuka ugasite internet i uzivate u plovidbi.

  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys, BMW R1200GS

Uglavnom, dok je Meda hrkao, njegov telefon je zvao tetku u Kanadu. Pizzu u 8 ujutru ne možeš pojesti čak ni u Napulju. Kafe i kroasani se nižu sve dok se nije otvorio sunčani koridor prema Bariju, provlačimo se izmežu kišnih oblaka, sunce topi led pred nama. Malo smo brži od sunca pa stajemo na pumpi da suncu damo malo fore. 

viber_image_2023-03-23_09-23-32-078.thumb.jpg.67084fa73f85f850f8cd6dcdd84ac542.jpg

Na Jadranu samo što nije sezona. U Bariju strpljivo čekamo Fokaču u redu, pa ponavljamo proceduru, dug je put. 

viber_image_2023-03-23_09-23-32-488.thumb.jpg.4ac25241f45e58ceb9e6fcfb122766a8.jpg

Drač suncem okupan, a šta se iza brda valja ne smemo ni da pomislimo. Medi su ugasili karticu, za njegovo dobro. Sad nam ne treba ni telefon ni navi, na svom smo terenu.

viber_image_2023-03-23_09-23-32-742.thumb.jpg.8c0ff832fd04d1683961217aa5d65658.jpg

Meda sluđen bez telefona, tumara po Dračkoj rivi, ne zna šta će sa rukama.

Ognjen, Medin burazer se probija kombijem kroz smetove dok mi na 14 stepeni kruziramo ka Skadru, Kafa, Tri leće i pravac Podgorica. Tu je u jednom momentu zahladilo, pala temperatura na 10 stepeni. Tih 10 stepeni ćemo narednih dana priželjkivati. 

Uglavnom, Meda je uz nadljudske napore stigao na posao da taj dan odradi jedan čas i onda je mogao da uživa u vikendu. 

Ima tu još raznih dogodovština ali ne ide da putopis traje duže od putovanja. Ognjenovu sliku uramljujemo i na zid.

Stižem kući, sreća zbog povratka sve kraće i kraće traje. Dok ovo pišem već ozbiljno razmišljam na koju stranu da uteknem.

Oko tehnikalija slobodno pitajte, odgovorićemo sve što znamo. Šta ne znamo, izmislićemo.

  • Sviđa mi se 19
  • Haha 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6304 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Iskusio isto. Sreca sto VIP (sadasnji A1) posle odredjenog zaduzenja iskljucuje broj, tako da zaduzenje ne moze da ode u neke astronomske cifre. Na kraju su mi cak i pola duga otpisali.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

Na kraju negde izmedju snega i sunca uspeli smo stici u Podgoricu gde sam pojeo dugo priželjkivani burek. 
 

44EC86C3-985D-4807-8DC6-3917CC43D20A.thumb.jpeg.8e45451b5c05b07378c23c9be4992b81.jpeg

malo snega, mnogo sunca i Home sweet home…

72F77891-7D73-4032-825B-A20F6BBD6C28.jpeg

BC58416F-6DCA-4206-860C-A8D5F1E96E46.jpeg

E6B86F08-B33F-4A02-B0A5-028D55B0205E.jpeg

A19B446A-F79F-4978-BF3F-ED9B8639F08B.jpeg

81D4A1E0-9282-4F29-B8D1-736BAAA92482.jpeg

40B97D9B-8448-425D-B7EB-D47F51277D2F.jpeg

  • Sviđa mi se 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

Cena goriva : od 65 do 78din naših- Tunis

smestaj od 13e do …..Tunis

trajekt za Tunis 108e povratna bez kabine

trajekt Palermo-Napoli 68e moz i neki popust da se dobije.

Predjena kilometraza ukupno 3780-+ 100km

10din Tuniskih  = 1e 

060112F9-8F28-40E3-A4C2-6D3C5FE651BC.thumb.jpeg.ffad95987f52a5a96d9e5dc4db3b5dd3.jpeg

telefon slep sluzbe i pomoci na putu , u okolini Douza ako nekome zatreba. Gumi defekt ovo ono…. 
sve sto vas zanima imate kontakt i slobodno pitajte.

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Јадан Меда, колико видим он је био сво време жртва путовања и сапатника, ‘награбусио’ га баш баш:jee5:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

Svaka moto tura podrazumeva neki vid zrtve. 
Žrtvujemo vreme sa voljenima, novac,komfor. Ponekad i osecaj sigurnosti. Ali ljubav je zrtva , ljubav prema motociklu i putovanjima. 
Uspomene,iskustva, razvoj ličnosti su nagrada na kraju putovanja.  Jedna stara fotka sa starih uspomena… 

Zato kolege …Put pod noge bre .)

 

C735168C-D059-450B-AAE3-514E5CE69475.thumb.jpeg.d092797dba5e692a00528b45d0eb07a0.jpeg

  • Sviđa mi se 23
  • Hvala 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys, BMW R1200GS
42 minutes ago, Whatever said:

Zasto ste isli Drac Bari a ne npr Bar Bari?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

Bar Bari saobraća samo u letnjoj sezoni a i tada imaju samo jedan brod koji rentaju od Jadrolinije. Mora da se rezerviše ranije, dosta je skuplji. Postoje opcije iz Igumenice za Brindizi ili Bari, dosta je dalje. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3984 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Nisan tija ulićat ranije, ali sad ću reć naglas, ovo je jedan od najlipših doživljaja na koji me netko povea….
Baš van fala zbog tega.
Pozz lipi moji!


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1591 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Evo da dodam i za kraj - fenomenalno putovanje, ali što je za nas na forumu još važnije - stvarno retko lepo ispričana priča.

Svaka čast!

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2408 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

koliko ja vidim ovo ispade i dobra reklama za mitas gume, svaka cast momci, sa uzivanjem sa procitao sve i slatko se smejao :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3984 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

I na kraju nemam pojma tko je tko od njih dvojice aktera……


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2833 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Kako bre ne znas, Meda je afrikanac, a Macko je Djuntina musterija

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

I od mene sve pohvale za putopis, pogotovu za način na koji ste nam preneli dogodovštine! Vidi se, momci, da vam ne fali duha :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1591 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 15 sati, el classico je napisao:

I na kraju nemam pojma tko je tko od njih dvojice aktera……


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

Zar je bitno? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3984 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Nekako nisam uspija skontat tko vozi koji motor, posložiti face i imena.
Inače putopis je jako kvalitetan i zabavan.
Kompliment


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys, BMW R1200GS
3 minutes ago, el classico said:

Nekako nisam uspija skontat tko vozi koji motor, posložiti face i imena.
Inače putopis je jako kvalitetan i zabavan.
Kompliment


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

to je bar lako razlučiti. Meda je onaj što jaše kamilu i večito je okružen majfrendovima. Onaj debeli sam ja. Meda vozi Afriku a ja onaj lepši motor.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja