Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem Beneli Trk 502 ili 502x

Recommended Posts

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Verujem ali džaba...prevelike cene. Ne kažem da ne vredi motor već da su cene otišle u tri lepe za sve proizvode. To sve treba zakonom regulisati...ispada da oni koji su imali sad još više imaju usled špekulacija i raznih ''dozvoljenih'' muljanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Ali opet dobro je kada za polovno ne traze malo malo manje nego za novo pa ko zeli da proba ne mora da placa tu nenormalnu cenu

Screenshot_20230315-224700_willhaben.jpg

Screenshot_20230315-224712_willhaben.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1330 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ali i dalje mi nejasno sto ih prodaju sa tako malo predjenih km???   

 

 

Da li ih brzo izgustiraju?

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
2 minutes ago, MaxiS said:

Ali i dalje mi nekasno sto ih lrodaju sa tako malo predjenih km???   

 

 

Da li ih brzo izgustiraju?

Nisam cuo da se nekom nesto pokvarilo, pogotovo agregat. Ima onaj koji je presao 180 000 km cini mi se. 

 

Verovatno ih prodaju oni sto prelaze sa A2 na full A, ili oni koji hoce dalje da se oprobaju pri izboru motocikla, snage, kubikaze, marke, modela itd. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Ali i dalje mi nekasno sto ih lrodaju sa tako malo predjenih km???   
 
 
Da li ih brzo izgustiraju?
Taj motor, klasu i td...kupuju početnici koji tek ulaze u svet dvotočkaša, oni koji su vozili manje cc pa idu dalje ili iskusniji vozači koji su odradili krug menjanja motora iz znatiželje pa tačno znaju šta im treba od motora.

Kod nas je više ovih prvih "početnika"... odvozaju dve sezone i onda apetiti rastu... ista je stvar i sa svakim drugim motorom i proizvođačem samo je razlika u tome što smo do pojave iole krštenih jeftinijih NOVIH motora mi menjali krševe za krševe, sređivali ih, isto tako vozili sezonu dve, tri pa prelazili na nešto drugo. Na tu temu može da nam elaborira naš @Markone88 :D

Kladim se da je većina kolega na forumu tako trasirala svoj put...kad se pogleda 20.000 km po motoru za dve sezone i ide se dalje.

Svima bode oči mala km a realnost je da je to najbolja kupovina! Taman razrađen agregat koji u ovom trenutku u Maleziji/Kini bije oko 300.000km bez kvarova (modeli 2019).


Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Tako, je. Godinama vozis "krseve" da bih se za nijansu posle 3 godine pomerio, pa za nijansu posle 6, pa jos minimalnu nijansu posle 8 godina itd. Uz sve te krseve naucis nesto, tj mnogo o polovnim motorima. Sto nikad ne bih naucio da si odmah seo na nov. 

 

Al kao da je to bitno ako imas kinte za nov? 

 

Zapravo si uvek na polovnim motorima. Starim ili manje starim. Ako si niza srednja klasa. 

 

Posle ti ponude Beneli ili CF Moto kao nov motor, koji bi ti bio idealan, al pre 10 godina. Sada vec i ne, pogotovo sa suvozacem. 

 

Onda kazes il ostajem na "krsevima", il dizem kredit. Ipak necu kredit, moram da renoviram stan, treba mi za ovo za ono, za prece stvari za svakodnevni zivot. 

 

Onda il odustanes od motora ili odes preko da zaradis pare. I ne vratis se vise nikad. 

 

 

 

.........................................

 

 

 

 

Ili jednostavno vozis krseve pun gas jer i ovako i onako nemas sta da izgubis. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 15 minuta, Pingvin37 je napisao:

Tako, je. Godinama vozis "krseve" da bih se za nijansu posle 3 godine pomerio, pa za nijansu posle 6, pa jos minimalnu nijansu posle 8 godina itd. Uz sve te krseve naucis nesto, tj mnogo o polovnim motorima. Sto nikad ne bih naucio da si odmah seo na nov. 

Realno to iskustvo ne bih menjao ni za šta...mlađe generacije ne znaju baš kako je kad sedneš ujutru u 6h na motor, temperatura finih 10 stepeni Celzijusa a ti se prvo pomoliš bogu da karbovi povuku i da upali makar iz druge! :D 

A kad malo iskustva stekneš pa pametno poneseš malo nekakvog start spreja pa drmneš karbovima po jedan shot!

 

Kako god...svako uzima po svom nahođenju. Važno je samo da to što se uzme radi posao i da izmami osmeh i zadovoljstvo. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
51 minutes ago, mick said:

Na tu temu može da nam elaborira naš @Markone88 :D

Ja najbolje da ćutim, izmenjao sam 7 motora, neke sam po 2 puta imao isti model, i sad vozim Opel karavan :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
On 14. 3. 2023. at 14:12, Marko1995 je napisao:

Sound on
 

 

 


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk




 

 

 

Druže, jesi realan da si se ovako provukao između auta i branika? Ti baš ne voliš svoj život. Zamisli da si sklizao i završio u ogradi? *ebo vas mišeluk.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 7 sati, mick je napisao:

Realno to iskustvo ne bih menjao ni za šta...mlađe generacije ne znaju baš kako je kad sedneš ujutru u 6h na motor, temperatura finih 10 stepeni Celzijusa a ti se prvo pomoliš bogu da karbovi povuku i da upali makar iz druge! :D 

A kad malo iskustva stekneš pa pametno poneseš malo nekakvog start spreja pa drmneš karbovima po jedan shot!

Ne znam kakve karburatorske krševe si vozio, ali moji "krševi" su svi palili iz prve i na nižim temperaturama od 10°C, a svaki je bio u proseku 20 godina star.

Znam da neki ljudi imaju averziju prema starijim motorima sa karburatorima, ali nisu oni ni blizu toliko loši kao što se misli, naravno kad se kupi održavan primerak a ne neka olupina.

I sad bi bez problema kupio starijeg Fazera sa karbovima ali su cene toliko nenormalno otišle gore, da mi se više isplatilo da dodam još koju stotku i uzmem noviji model sa ubrizgavanjem.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4405 postova
56 minutes ago, Disko Nindža said:

Ne znam kakve karburatorske krševe si vozio, ali moji "krševi" su svi palili iz prve i na nižim temperaturama od 10°C, a svaki je bio u proseku 20 godina star.

Znam da neki ljudi imaju averziju prema starijim motorima sa karburatorima, ali nisu oni ni blizu toliko loši kao što se misli, naravno kad se kupi održavan primerak a ne neka olupina.

I sad bi bez problema kupio starijeg Fazera sa karbovima ali su cene toliko nenormalno otišle gore, da mi se više isplatilo da dodam još koju stotku i uzmem noviji model sa ubrizgavanjem.

Ni ja nikada nisam imao problem za 15 godina staza. Ali nikada da nije upalio zbog karburatora. GPZ je palio kao mina (osim kad mu pokisnu svecice lol). Palio je po hladnom bolje od VFR-a. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X
Druže, jesi realan da si se ovako provukao između auta i branika? Ti baš ne voliš svoj život. Zamisli da si sklizao i završio u ogradi? *ebo vas mišeluk.


@Jovan Ristic Ma više izgleda zeznuto na snimku, nego što stvarno jeste, pogotovo kad se vozi 100x, a i pre samog snimka par krugova. A i nikad neću da guram sebe do nekih granica kad sam u saobraćaju jer uvek može da bude neki faktor iznenađenja na putu. Ovde je više akcenat na obaranju tek posle ovog auta, a na tom delu sam lagano prošao, čak mogao da ukočim opušteno u svakom momentu


A ovo za cene polovnjaka, sasvim očekivano kad su motori stari 10+ godina malo jeftiniji nego novi, što onda i ovi Benelli max 2-3 godine stari ne bi drži bar sličan odnos cene novo/polovno kao Japanac star 10 godina, još kad se doda stopa inflacije eto ti.
Sećam se V Stromova koliko sam se ložio na njih kao klinac, novi bili 6800 ili 7200 eura nmg da se setim tačno... odmakle godine samo tako, eno pogledajte koliko košta polovan v Strom 2012 sad

Većina ovih sto je kolega okačio sa stranih sajtova su model pre restiling, pa su cene bolje, čak ih ima i kod nas na oglasima (2018-2019)

Mislim da dižu cenu jer su se donekle dokazali u ovih par godina, a i konkurencija će biti takođe skuplja tako da je sve to očekivano.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 2 sati, Marko1995 je napisao:

 


@Jovan Ristic Ma više izgleda zeznuto na snimku, nego što stvarno jeste, pogotovo kad se vozi 100x, a i pre samog snimka par krugova. A i nikad neću da guram sebe do nekih granica kad sam u saobraćaju jer uvek može da bude neki faktor iznenađenja na putu. Ovde je više akcenat na obaranju tek posle ovog auta, a na tom delu sam lagano prošao, čak mogao da ukočim opušteno u svakom momentu emoji1.png

 

Jasno je to sve i da si prošao milion puta tuda i znam da znate taj Mišeluk napamet, ali je tu mogao biti iznenada trag ulja, nafte, bilo šta. Čuvaj se kolega.

 

Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Jovan je u pravu. Ovo što si uradio je kretenski. 

Alekre, ne moraš baš tako teške reči, pogreši čovek. Svi se nekad opustimo samo treba znati kad i gde. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 11 sati, Jovan Ristic je napisao:

Druže, jesi realan da si se ovako provukao između auta i branika? Ti baš ne voliš svoj život. Zamisli da si sklizao i završio u ogradi? *ebo vas mišeluk.

https://www.instagram.com/reel/CpQWi1qgnOn/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

 

Misliš da je @Marko1995 neodgovorno vozio? :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, mick je napisao:

Video sam ovo. Sunce ti poljubim kakva sreća da se mimoiđu. Ovaj ni kriv ni dužan odradio najbolje moguće: vozi mirno pravo i moli se :moto2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Nemojte ljudi, daleko od tog da ja vozim neodgovorno, sad još kad dobijem status promotera nebezbedne vožnje ovde na forumu.

Ode tema u off zbog ovog mog snimka koji je samo dokaz koliko je ovaj motor lak i upravljiv pored sve te njegove težine.
Nemojte ovo pokušavati kod kuće, na snimku su uvežbani profesionalci i sve je odrađeno u kontrolisanim uslovima (na stazi )

Izvinjavam se svima na ovakvoj vožnji, da neko ne shvati pogrešno i pokuša ovakvu ludoriju.
Sad ozbiljno pamet u glavu i uvek pre nego što uradite nešto "nestandardno" uzmite u obzir različite faktore koji bi mogli da utiču na ishod i nikad je vozite na način koji vam stvara neprijatnost i prelazi neku granicu komforne vožnje... Baš ovo što Jovan kaže, moglo je da bude ulje, šljunak, bilo šta i nikad ne treba da prepustate to faktoru sreće, prvo se uveriti da je sve bezbedno i da nikog ne ugrožavate pa onda (ako baš mora)

Al opet pazite kakve gluposti radite jer će neko to da vidi pa će bez znanja koje vi imate o svemu tome možda sutra pokušati isto, eto baš iz tog razloga mi je ovaj video i "private" iako za mene ne predstavlja ništa posebno.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Nemojte ljudi, daleko od tog da ja vozim neodgovorno, sad još kad dobijem status promotera nebezbedne vožnje ovde na forumu.

Ode tema u off zbog ovog mog snimka koji je samo dokaz koliko je ovaj motor lak i upravljiv pored sve te njegove težine.
Nemojte ovo pokušavati kod kuće, na snimku su uvežbani profesionalci i sve je odrađeno u kontrolisanim uslovima (na stazi )

Izvinjavam se svima na ovakvoj vožnji, da neko ne shvati pogrešno i pokuša ovakvu ludoriju.
Sad ozbiljno pamet u glavu i uvek pre nego što uradite nešto "nestandardno" uzmite u obzir različite faktore koji bi mogli da utiču na ishod i nikad je vozite na način koji vam stvara neprijatnost i prelazi neku granicu komforne vožnje... Baš ovo što Jovan kaže, moglo je da bude ulje, šljunak, bilo šta i nikad ne treba da prepustate to faktoru sreće, prvo se uveriti da je sve bezbedno i da nikog ne ugrožavate pa onda (ako baš mora)

Al opet pazite kakve gluposti radite jer će neko to da vidi pa će bez znanja koje vi imate o svemu tome možda sutra pokušati isto, eto baš iz tog razloga mi je ovaj video i "private" iako za mene ne predstavlja ništa posebno.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk


Ma ne cimaj se...sve je to dobronamerno i bez zle ideje.
Da većina ovde voze kao ti, teško da bi saobraćajki sa krivicom dvotočkaša bilo.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Ja sam Mare kriv sto sam uopste i rekao za miseluk. :grr:
Heheh...realno taj video je star godinu dana, možda i više koliko se sećam. Nema potrebe da se čovek tangira...nije divljak na dva točka a i zakon nije prekršio.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 6 sati, Marko1995 je napisao:

Nemojte ljudi, daleko od tog da ja vozim neodgovorno, sad još kad dobijem status promotera nebezbedne vožnje ovde na forumu.

Što kaže Mick, dobronamerna kritika je bila. Cenim da većinu vremena voziš propisno. Nego mi za oko zapalo kako si obilazio auto sa spoljašnje strane između istog i branika pa me malo jeza prošla da si proklizao, pošto te gume na rubovima nisu namenjene za taj ugao. 

 

Nemoj se nervirati puno na kritici :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja