Jump to content

Moto Zajednica

Imam problem sa startovanjem motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

Poštovanje članovima foruma imam novonastali problem, od skoro sam postao vlasnik Honde WFR750 rc36 i zadnjih dva dana nemogu da je upalim nikako vergla tražim je na čoku inače posle malo verglanja samo pukne na auspuh i to je to zanima me šta vi mislite šta bi mogao biti problem dali su u pitanju svećice ili šta hvala puno... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova

Nalio si svecice viskom goriva. Kad je palis, pali je sa cokom i bez gasa. Sad ti jedino predstoji skidanje svecica i susenje (malo ih zagrejati na nekom plamenu, butanski sporet ili slicno). Ako imas druge svecice zameni pa startuj kako sam ti rekao. Ove skinute mozes kasnije osusiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 1 sat, MilošJanković je napisao:

Poštovanje članovima foruma imam novonastali problem, od skoro sam postao vlasnik Honde WFR750 rc36 i zadnjih dva dana nemogu da je upalim nikako vergla tražim je na čoku inače posle malo verglanja samo pukne na auspuh i to je to zanima me šta vi mislite šta bi mogao biti problem dali su u pitanju svećice ili šta hvala puno... 

 

Ostavi motor da odstoji 24h, pojacaj akumulator (prespoji od auta) , samo povuci cok bez gasa i pali, mora sastaviti. :kafa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
pre 1 minut, Branko je napisao:

 

Ostavi motor da odstoji 24h, pojacaj akumulator (prespoji od auta) , samo povuci cok bez gasa i pali, mora sastaviti. :kafa:

Ako su mu iridijum svecice nema sanse da ce upaliti. Pokusavao je vec dva dana i sad su vec za skidanje. Iridijum je jako osetljiv na nalivanje i desava se da kad odstoji 24h ako nije preterivano s pokusajem startovanja da hoce da upali ali bas jako retko. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 8 sati, laki13 je napisao:

Ako su mu iridijum svecice nema sanse da ce upaliti. Pokusavao je vec dva dana i sad su vec za skidanje. Iridijum je jako osetljiv na nalivanje i desava se da kad odstoji 24h ako nije preterivano s pokusajem startovanja da hoce da upali ali bas jako retko. 

Onda zamjena svjecica, ali obavezno pojacati struju.:neznam:

Promenio član Branko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4403 postova

Imas u manualu za VFR proceduru verglanja kad "presisa" da izbacis visak.

Takodje i kako se koristi cok, iako je svaki motor slucaj za sebe. Na ovako hladno vreme, pun cok i obavezno bez gasa. Dobar akumulator.

Pustis ga da odradi, moj je zimi znao raditi kao na 2 klipa jedno pola minute posle sve ok. To kad stoji par dana na minusu.

 

Moze biti i da je razlog staro gorivo. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja