Jump to content

Moto Zajednica

Da li je Suzuki postao najisplativija kupovina?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

....dokazana pouzdanost, dug staž na tržištu, nema nerešivih problematika sa dilerima ili bez njih. Nekadašnji nosilac titule "best buy" na više ozbiljnih tržišta...sa razlogom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2886 postova
Pre 4 sati, Jovan Ristic je napisao:

Ako su informacije tačne, već sledeće godine će imati 2 modela više u ponudi. Neko je spomenuo kočnice i ogibljejne. Testirao sam i X Cape i V-Strom 650. X Cape ima daleko bolje kočnice i za 3 klase bolje ogibljenje. Mnogo je stabilniji i agilniji. Strom je prilično trom. Najveća prednost V-Stroma je udobnost. 

suzuki je  trenutno najbolja kupovina jer ima takvu politiku cena spram drugih renomiranih proizvođača.

Međutim ovaj Batin morini je uživo nešto sasvim drugo u odnosu na bilo koji suzuki iz te klase po ceni,nameni ili kubikaži ili izgledu.

Tu je morini tri koplja ispred.Pre svega izgleda kao veoma lep nov i moderan motor.Kad bi mi se u toku dugogodišnje eksplatacije morini pokvario  i to koštalo na kraju ko da sam kupio v-strma ja bih opet uzeo morinija jer sam osećaj je baš ono bez obzira da li si ljubitelj te klase ,a v strom više podseća na varburga karavana sa golfovim motorom i stvarno mi nije jasno koga to pali pa bi najpouzdaniji na svetu ikad.

 

Promenio član sasa ns 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
12 hours ago, Jovan Ristic said:

Ako su informacije tačne, već sledeće godine će imati 2 modela više u ponudi. Neko je spomenuo kočnice i ogibljejne. Testirao sam i X Cape i V-Strom 650. X Cape ima daleko bolje kočnice i za 3 klase bolje ogibljenje. Mnogo je stabilniji i agilniji. Strom je prilično trom. Najveća prednost V-Stroma je udobnost. 

Svaka roba ima svog kupca. Ljudi i treba da probaju, mnogi su npr. sa GS-a prešli na Benelli. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7154 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pola tih ljudi kupe GS iz fazona, i kao neki status simbol, pa posle skontaju da im ne leži, nit imaju potrebe, znanja, ni iskustva za takav motor, pogotovo ekipa u krizi srednjih godina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 13 sati, Jovan Ristic je napisao:

Testirao sam i X Cape i V-Strom 650. X Cape ima daleko bolje kočnice i za 3 klase bolje ogibljenje. Mnogo je stabilniji i agilniji. Strom je prilično trom. Najveća prednost V-Stroma je udobnost. 

Donesite mi šećera i vode :D
Drugačije si pričao dok si išao u Beč na kafu preko Transfagarašana.

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7154 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Treba itekako, za svaki motor te veličine, snage i težine.

Ti koji misle da ne treba neretko završe na groblju, u najboljem slučaju na ortopediji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7154 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ljudi se razbijaju ko lubenice na šta god sednu, bio to bicikl ili 150cc skuter, ali u svakom slučaju, kad imaš nula iskustva 150cc skuter je bolja polazna tačka nego grdosija od 250kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd

Bolja polazna tačka jeste, ali nije da zahteva neko posebno znanje ili veštinu. Početnik će pre da padne sa FZ6 nego sa GSA.

 

I lakše će da podigne GSA nego FZ6, zbog niskog težišta, što nas dalje vodi do toga da to jeste odličan motor za početnike. :kafa:

Promenio član Jupiter
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SYM MAXSYM 508 TL

Ja sam krajem 2022. krenuo u kupovinu prvog motora. Testirao sam izmedju ostalog Moto Morini X CAPE 650 kao i BMW F850 GS, oba motora prakticno nova i oba motora sa greskama na racunaru ali samo jedan kosta 7000 EUR vise :neznam:

 

Suzuki V-Strom 650 sam otpisao u startu, previse mi izgleda zasterlo plus me konstantno podseca na nase heroje u plavom. Do duse V-Strom 800DE mi se bas svidja ali ce cenovno biti blizi Hondi XL750 Transalp.

Promenio član suchpro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E

Lično sam ispipao V storma na sajmu, ko ženu posle vojnog roka, plastike ispod su neobrađene, kao da je neko sekao nožem za hleb, deluje kao klasičan kinez, do sajma sam mislio da ke v storm best buy kao nov, ali ne pruža ništa više od morinija, ionako ko to kupi ne planira da vozi ceo život, već posle garancije pa pa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4547 postova
1 hour ago, Tošbo said:

Lično sam ispipao V storma na sajmu, ko ženu posle vojnog roka, plastike ispod su neobrađene, kao da je neko sekao nožem za hleb, deluje kao klasičan kinez, do sajma sam mislio da ke v storm best buy kao nov, ali ne pruža ništa više od morinija, ionako ko to kupi ne planira da vozi ceo život, već posle garancije pa pa

Klasika za Suzuki, i raniji Kawasaki. Honda i dalje lider zavrsne obrade. Yamahu slabo poznajem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1625 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050
1 hour ago, Tošbo said:

Lično sam ispipao V storma na sajmu

Čisto da preciziramo, ovde misliš na 650, 800 ili 1050?

Pošto su, suštinski, sva 3 aktuelni modeli u prodaji i kao takvi se mogu kupiti novi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
Pre 1 sat, milomir22 je napisao:

Čisto da preciziramo, ovde misliš na 650, 800 ili 1050?

Pošto su, suštinski, sva 3 aktuelni modeli u prodaji i kao takvi se mogu kupiti novi.

650ka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1625 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Neko je već pisao, mislim da je kolega @Jovan Ristic kako je xcape bolji od stroma 650 po ogibljenju i kočnicama i kako daje više za pare koje košta.

 

Ipak, jbg strom 650 je čudo od motora, prva generacija se još uvek, posle 20 godina upotrebe, i dalje uspešno kotrlja drumovima, kao 2 najveće falinke ovog motora su se istakle zaprljan filter goriva na pumpi i rdjanje rezervoara za gorivo.

 

Bilo je i par slučajeva sa pregorelim namotajima, ali se to uglavnom javlja kada se ne kontroliše nivo ulja u agregatu, pa se dugo tera na min ili ispod min i bukvalno namotaji nemaju u čemu da se ohlade.

 

Mali strom se dokazao kao neuništiv motorić, o tome govori i visoka cena polovnjaka, tako da se kupovina istog obesmislila, jer za 10 godina starog stroma, uz 20-30% novca više, maltene kupiš nov. 

 

Verujem ja da ima mnogo boljih izbora za dinamičniju vožnju, ali strom 650 ima svoju klijentelu i razlog zašto košta koliko košta.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4954 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
Pre sat vremena, slobasuper9 je napisao:

8-S je 9 250€

Ok, niža nego u cenovniku koji sam dobio na sajmu. Šta je sa GSX-S 950, vidim Atila ima u ponudi (za tri meseca stiže)?

 

Suzuki-GSX-S950-Color-White-1.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja