Jump to content

Moto Zajednica

Kove 800X Super Adventure

Recommended Posts

  • Drug član, 1055 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

To je u stvari agregat od KTM 790 tako da su te stvari vezane za agregat već poznate i očigledno bez rešenja, Grejanje nogu, trzanje na malim obrtajima i teško nalaženje N pozicije (nije neprecizan već naprotim ima toliko malo prostora između prve i druge pa je teško ubosti u vožnji). Ali zato što ideeee....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 673 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Dada, iz sedmog pokusaja sam na naplatnoj ubo neutral 😅

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 83 postova
  • Motocikl: KTM 790 Adventure
49 minutes ago, lemy said:

To je u stvari agregat od KTM 790 tako da su te stvari vezane za agregat već poznate i očigledno bez rešenja, Grejanje nogu, trzanje na malim obrtajima i teško nalaženje N pozicije (nije neprecizan već naprotim ima toliko malo prostora između prve i druge pa je teško ubosti u vožnji). Ali zato što ideeee....

Za grejanje, nema leka definitivno. I sa izvadjenim katalizatorom, greje noge kao lud.

Trzanje - Fuel dongle

Neutral - nema leka, ali se posle nekog vremena uhvati caka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli Leoncino 500Trail
1 hour ago, Adler1 said:

Evo još jednog zanimljivog ugla: 

 

 

 

Šta čovek uradi na početku 😶‍🌫️

To je to

 

Motor je stvoren za takve stvari, agregat te prosto tera da ga gazis.

 

Ali iz nekog mog ugla ne vidim ovu masinu kao neku turing 80:20 off varijantu.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4746 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Potvrđujem da greje sa leve strane. Ventilator se pali češće što nije loša stvar ako se stvarno vozi off road. Agregat se odlično ponaša na nižim obrtajima, neka mala cimanja ima samo na 2.000 O/min, ali realno na tim obrtajima ste samo kad možda vozite u nekoj koloni ili kad se kreće iz mesta. 

 

Jedino što nervira je cimanje na puštanju ili incijalnom dodavanju gasa. Potrošnja odlična. 290 pređenih km, 14,8 litara vožnje auto - put, grad, magistrala, malo off road. Uz to je išlo i 3x testiranje max brzine (prebaci 210 km/h).

 

Kontrolu proklizavanja sam isključio. Pri naglom dodavanju gasa u 1. i 2. stepenu prenosa odvoji prednji točak i čim se odvoji od zemlje secne ga izgleda kontrola i naglo oduzme snagu. ista stvar i kad krene zadnji da proklizava. Realno, ni ne treba mu TC. Doziranje gasa je odlično i predvidivo i može lepo da se igra sa motorom.

 

Ogibljenje je malo tvrđe za neki off. Odlično upravljiv, ali malo tvrđi. 

 

ABS je odličan u smislu da nije preosetljiv, a svakako može da se isključi samo na zadnjem ili i na zadnjem i prednjem točku. Dobra stvar je i što kad isključite ABS na zadnjem točku, ne uključi se ponovo kad se ugasi kontakt i ponovo upali motor.

 

Stvarno je odlično spakovan motor.

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
Pre 4 sati, OgiBG je napisao:

To je to

 

Motor je stvoren za takve stvari, agregat te prosto tera da ga gazis.

 

Ali iz nekog mog ugla ne vidim ovu masinu kao neku turing 80:20 off varijantu.

 

Odlicno, jer budimo realni, koliko bas imamo vremena za turing? Bolja je avantura kraci off,  tet po okolini.

 

Na udobnosti dvotockasa uvek moze da se radi i dokle je ogibljenje solidno to je i najjeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4823 postova

I have started to modify my 800X and today I weighed my bike with a full tank:

img-20240929-wa0005-jpeg.6318465

The mods include: full Ti Rally exhaust, steel bashplate, Polisport handgaurds, high seat, chain guide, tail tidy, Analas CapraX tires, tank pads, hi-flo air filter.
 

Promenio član Motorcyclist
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4746 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Utisci sa testa:

 

BJBIKERS.COM

Kako bi vam preneli utiske o Kove 800X, firma Burnout nam je na višednevni test ustupila Kove 800X Standard sa kojim smo prešli 700 km

 

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4110 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Ajde pa se javi opet da znamo kako je bilo.
LP


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 83 postova
  • Motocikl: KTM 790 Adventure

Kao neko ko vozi 790 Adventure, podeliću svoja iskustva nakon testiranja na asfaltu i blagom off-road terenu.

 

Motori
U ovoj cenovnoj klasi, motori su zaista odlični. Ovo je ozbiljan konkurent KTM-u, a ostale marke su u velikoj meri nadmašene.

 

Pro model
Pro model mi se dopao više zbog značajno boljeg vešanja, što se posebno oseća na off-road terenima. Motori su izuzetno upravljivi, a ubrzanje je impresivno. Međutim, primetio sam da je reakcija na dodavanje i puštanje gasa pomalo prekomerna u smislu cimanja; verujem da se to može dodatno uštelovati sa remapom ili fuel dongle.

 

Pozicija i upravljivost
Pozicija stajanja je nešto lošija u odnosu na KTM, ali se na to vremenom navikne. Motor uliva poverenje, a nakon samo 10 minuta vožnje po asfaltu, prelazak na off-road donosi osećaj sigurnosti, čak i pri brzini od 100 km/h kroz neravne terene, rupe i pesak.

 

Ekran i sigurnosni sistemi
Ekran je odličan—sve informacije su lako vidljive, a meni su intuitivni za korišćenje. ABS je izvrstan, dok je TCS solidan. Kvalitet izrade je na visokom nivou, teško ga je porediti sa ostalim kineskim motociklima jer se izdvaja po svojoj izradi.

 

Preporuka
Sve u svemu, toplo preporučujem svakome ko traži novi motocikl, posebno ako želi adventure model koji je sposoban za off-road.

 

 

 

Trebao sam i 450 Rally da testiram, ali su me ispalili iako je bilo obećano. 

 

 

Ako imate nekih pitanja u vezi 800x ili 800x pro, slobodno pitajte. 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli Leoncino 500Trail

Razlika u ceni izmedju Kove 800xPro i KTM 790 ADV je malo vise od 1000€.

Sta uzeti i zasto?

Mislim da ce ljude zanimati to?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1055 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Evo i ja laički osvrt kao vozač 790. Probao obični 800x na Tari. 

Motor je stvarno solidno napravljen da ne kažem dobro, osim sedišta koje deluje prilično jeftino i neudobno u svakom smislu.

Kocnice nisu nešto ali na pro su sigurno bolje jer su radijalne i drugog proizvođača.

Deluje dosta lakše od 790 ali i dalje je to Adventure ne bih ga mogao svrstati i dual sport, ali se svakako oseti razlika.

Lepo se vozi u svim uslovima ali u odnosu na 790 bih rekao ovako:

Agregat je isti ali nije, vozio sam ga u najačem modu ali nema taj šut u dupe, sve je nekako limearno. Ne ide on loše samo je KTM po meni zabavniji

Položaj sedenja mi je bolji malo na KTM, nekako agresivniji, tera te da poteraš. Položaj stajanja značajno bolji na KTM, lakše se menja pozicija, rezervoar uži.

 

Pro je 9.500 a 790 je 11.500 (sad jeste na nekoj akciji) što je 2.000 razlike. Malo, puno, šta znam, 20% na kraju pa neka svako računa.

 

Da li vredi tih 9.500 , misli da vredi definitivno.

 

Da li ću menjati 790 za njega, teško, verovatno ću ostaviti kao i do sada DRZ za teži off a njega za lakše stvari. Jednostavno nije mi nabacio isti osmeh na lice :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 83 postova
  • Motocikl: KTM 790 Adventure
54 minutes ago, OgiBG said:

Razlika u ceni izmedju Kove 800xPro i KTM 790 ADV je malo vise od 1000€.

Sta uzeti i zasto?

Mislim da ce ljude zanimati to?

800xPro je bolji od 790 Adv običnog(vesanje bar, sto je meni najbitnije trenutno). Ako će više offa da se vozi, onda 800x Pro, ako će više asfalt onda KTM. 800x običan je nešto što ja ne bih vozio zbog vešanja i kočnica, opet to sam ja i moje potrebe su drugačije nego ostalih, ali verujem da bi 800x završio posao većini i da bi bili prezadovoljni.

Ako poredimo 890R i 800xPro, onda 890r.

Cena je to ogromna uloga, koliko ko može da se protegne, ni sa jednim neće pogrešiti. Best bang for buck je Kove. 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 267 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT
Pre sat vremena, h0use je napisao:

Trebao sam i 450 Rally da testiram, ali su me ispalili iako je bilo obećano.

Samo da dopunim malo, pošto sam bio i ja na "mestu zločina".

David @h0use je zakazao test telefonom za njega i kuma, i dogovorio 800x pro i 450 rally.

Juče kada smo stigli nas trojica, momak koji radi Gavra je spremio 800x i 800x pro.

Pitamo ga za 450, kaže on je dobio takve instrukcije od čoveka zaduženog za Kove.

David reče da mu je taj drugi javio da neće moći da daju 450 jer su na njemu hard enduro gume.

Vi koji ste bili na Tari kao Mile @lemy, znate o čemu pričam.

I pored Gavrine urgencije a i pojedinih ljudi koje rade u Burnout da se Davidu da 450 da ga provoza , taj koji je zadužen za Kove (Nikola) je ostao neumoljiv.

Ovo pišem iz razloga da znate da je ispala nastala kao nesluh i amaterizam jednog čoveka.

Pogotovo što je David ozbiljno zainteresovan za kupovinu 450 i baš mu je fokus na off-u.

Moram pohvalim da se Gavra stvarno trudio oko nas, jednostavno čovek voli motore, vozi motore i to je to.

I moje lično mišljenje je da je celokupna ekipa u Burnout vrlo korektna i ozbiljna, tako da ovaj pojedinačni slučaj treba odvojiti od uobičajene prakse u njihovoj firmi.

Ja to gledam sa strane jer vozim motore u zvanične servise pa posmatram šta se gde radi.

A Miki i Gavra su ljudi No1.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 83 postova
  • Motocikl: KTM 790 Adventure

Svaka čast Gavri, čovek je na mestu skroz, ali da situacija malo gadna ispala, na offu je mašina i to su mnogo bolji vozači od mene potvrdili, baš sam se nadao da ću probati 450 na i asfaltu jer će mi to biti jedini motor, ali nije se dalo. 👎

Promenio član h0use
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja