Jump to content

Moto Zajednica

Potrebna radionica, majstor u Zrenjanin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Poštovanje.

Kao što naslov govori, potreban mi je majstor, radionica ili serviser ili neko ko radi ravnanje glave u Zrenjaninu. Ako neko zna broj, adresu, naziv firme  ili nešto slično...bio bih zahvalan...

Trebao bi glavu poravnati na motoru honda cb450N jer je probio dihtung glave. I još jedno pitanje i ako može odgovor. Dali bi trebao ravnati i glavu i cilindar ili samo glavu ? 

Promenio član zidar
Nepravilno napisano

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2745 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
On 7.1.2023. at 17:19, zidar je napisao:

Poštovanje.

Kao što naslov govori, potreban mi je majstor, radionica ili serviser ili neko ko radi ravnanje glave u Zrenjaninu. Ako neko zna broj, adresu, naziv firme  ili nešto slično...bio bih zahvalan...

Trebao bi glavu poravnati na motoru honda cb450N jer je probio dihtung glave. I još jedno pitanje i ako može odgovor. Dali bi trebao ravnati i glavu i cilindar ili samo glavu ? 

Pozdrav kolega. 

Javi se da se cujemo, da udjemo u detalje pa cemo znati sta sve treba da se radi, a resicemo i delove i obradu, bez brige. 

Ranko,

0600903000 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 789 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
On 1/7/2023 at 5:19 PM, zidar said:

Poštovanje.

Kao što naslov govori, potreban mi je majstor, radionica ili serviser ili neko ko radi ravnanje glave u Zrenjaninu. Ako neko zna broj, adresu, naziv firme  ili nešto slično...bio bih zahvalan...

Trebao bi glavu poravnati na motoru honda cb450N jer je probio dihtung glave. I još jedno pitanje i ako može odgovor. Dali bi trebao ravnati i glavu i cilindar ili samo glavu ? 

Moze da se sredi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Oprostite, ne dozvoljava mi posao i vreme da dolazim ovde često... Gde može da se sredi ? Dali imate broj telefona za taj posao ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Dali si ti pročitao post napisan 12.01.? Na taj post sam i pitao.

Ja sam ga  zvao i pričao i treba još da se čujemo...hladno napolje ( u garaži )  bre, i ne želim sada da se tim bakćem ali, informacije nikad dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 785 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Pre 15 sati, zidar je napisao:

Dali si ti pročitao post napisan 12.01.? Na taj post sam i pitao.

Ja sam ga  zvao i pričao i treba još da se čujemo...hladno napolje ( u garaži )  bre, i ne želim sada da se tim bakćem ali, informacije nikad dosta.

Postoji citat. Ovako niko ne moze da zna tvoje/vase misli na sta se odnosi pitanje/zakljucak/razrada itd. Al ajde neka bude moja greska. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Opušteno druže...

.Nikoga ja ne krivim niti osudjujem čak šta više sam i zahvalan ljudima - članovima koji su mi ikada pomogli na bilo koji način i takve osobe ja ne mogu zaboraviti. Uradiću ja glavu, nije mi problem samo sam mislio da je mašinski preciznije, brže. Mada je bila moja greška jer, prvo sam trebao dati majstoru da mi odradi ventile pa tek onda da ravnam glavu. Moguće da ju je slučajno kucnuo a ja je nisam posle toga proveravao. Kao što sam sve odradio i zamenio tako ću i ovo odraditi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Da ne otvaram drugu temu...

U manualu sam našao podatak za gihtung glave da je 1,8mm debljine a, za dihtung izmedju bloka i cilinda jpiše da je 2,0mm debljine. Glava i cilindar odradjeni...e sad . Pričao sa majstorom da je to jako debelo ali, taj rub ili već šta je na glavi i cilindru je stanjen tu dolazi dihtung glave...Bojim se da ako stavim tanke dihtunge da će klip udarati i razbiti nešto i onda sva moja muka ode u tri lepe... Ako stavim deblje po manualu...šta će onda biti ? Šta da radim ?

 

Hvatanje od ecrans_20230710-092254.png

Hvatanje od ecrans_20230710-092210.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1321 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ako si pogledao cilindar pre ravnanja, video si  da su hilzne nesto starije od povrsine cilindra. Tako da se to ne sme ravnati samo tako, jer te starije hilzne pritiskaju dihtung glave na glavu.

Inace ja sam radio slican agregat od 250 i 300cc. U njih je dihtung glave od tankog lima ali je ispupcen na mestima gde su hilzne i ima na sebi premaz diht mase.

Dihtung koji ide ispod cilindra prema bloku je od klingerita male debljine. Do1mm.

Koliko sam ja razumeo ako je masinski skinut sloj sa cilindara tebi deblji dihtung nece stvoriti rizik od suceljavanja klipa i smanjenja kompresionog prostora. Naprotiv tanji dihtung to radi.

Meni nije jasno kakav je to dihtung ispod cilindara ka bloku debljine 2mm. Od cega je i kako to stegnuti na propisanu meru?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Da, mašinski je odradjeno. Ne znam ni ja od čega bi bio taj dihtung od 2mm, ali eto na ovim skicama se vidi i piše. Znam da ako je deblji digtung glave da nema sučeljavanja ili ti udaradnja klipa u glavu.., predpostavljam da kada se poveća za malo kompresioni prostor da se pri tome možda smanji snaga, možda poveća ili smanji potrošnja a verovatno da se i klipnjača, radilica i ležajevi takodje malo rasterete. No, danas poslao da mi se uradi dihtung glave debljine 1,6 mm ( verujem da će se prilikom sile stezanja malo smanjiti možda sa 1,6 mm na 1,45mm ). Dihtung izmedju cilindra i bloka naručio debljine 0,8 mm ( i on će izgubiti u debljini prilikom sile stezanja sa 0,8 mm na 0,7mm ). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Dihtunzi stigli, cena za oba 3550 din. sa poštarinom..

Ali sad mi zapao detalj, naime, šraf  za filter ulja pošteno oblajznuo i ničim ne mogu da ga uhvatim...zaboravio sam koji je navoj normalan ili kontra. ( Levi ili desni )....pomoć ?!?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Hmmm...  Sobzirom da je glava tog šrafa ojedena - okrugla i nemože se ničim uhvatiti i odviti.Dali bih smeo da zavarim maticu na tu glavu šrafa ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2885 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ključ univerzalni 9-32 mm

Ne bih se igrao sa zavarivanjem. Ovakvih ključeva ima i kod kineza, nisu skupi, a zgodni su za takve situacije i za cevi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14
Pre 12 sati, misa-pei je napisao:

Ključ univerzalni 9-32 mm

Ne bih se igrao sa zavarivanjem. Ovakvih ključeva ima i kod kineza, nisu skupi, a zgodni su za takve situacije i za cevi. 

Ovako nešto nemože da dodje do tog šrafa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Probao sam i sa grip kleštima ali preklizi. Zato i pitam dali da zavarim maticu na postojeću glavu šrafa pa da odvijem .?.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Možda da kupim univerzalnu gedoru pa da njom pokušam. Ako bi ona uspela da odvije bilo bi super. Mada bih vario sa punjenom žicom. Ali da vidim tu univerzalnu gedoru da uzmem, ako nemože ni sa njom onda mi varenje ne gine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Možda bi i moglo tako ali, treba obeležiti tačkastim obeleživačem( čekićem udariš obeleživač da bi ostala rupica ) da burgija ne bi šetala ...nemam mesta za taj zahvat jer je to ispod  bloka. Ne znam, sve ideje su dobro došle koje imate. Moram da razmislim dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Da, sada sam video te gedore...videćemo šta će biti. U svakim slučaju taj šraf ja moram odviti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja