Jump to content

Moto Zajednica

KRIT 2022. - Lavirint sa dušom

Recommended Posts

  • Drug član, 1067 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Doktorove putopise čitam u dahu, odjednom, sačekam da ga završi, jer ne mogu iščekivati nastavak.

Doktore, malo je reći da vam je bilo fantastično.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 431 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Kao i ostali tvoji putopisi fenomenalno  odusevljava me kad je veca grupa tako dobro organizovana.Melem za dusu za ove hladne dane ,hvala sto si nam omogucio da uzivamo i podelimo  radost sa ovog puta a imamo utisak kao da smo i mi bili deo grupe.:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

evo i treći put pročitah... bravo za celu ekipu... moju ekipu a bez mene ovog puta... bravo za putopis... dočarao si kao i uvek suštinu ture i moto priče i stila života 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Ekstra putopis,zbog posla morao sam ga malo ubrzati sa citanjem,ali cu ga sigurno procitati još jednom na tenane

Dok pisem ovo citati, telefon pise provozati,;),pa verujem da će i toga biti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Sjajno, svaka čast! Prvenstvo skidam kapu što ste uspeli 15oro da se uklopite, zatim organizacija za taj broj a onda ovaj putopis sa sve slikama i opisima sunčane grčke, što bi reko drugarov deda "prosto čuješ kako miriše" :jee:

Doktorski, nema šta :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

Za 20 dana se selim sa porodicom na Krit. Sluzba zahteva tako.

Vas putopis cemo iskoristiti kao neki osnovni vodic sta obici u pocetnih par nedelja/mesec - dva dana. Hvala!

Mozda i ja otvorim temu za godinu - dve, zavisi kada cemo nas boravak tamo okoncati, i pokusati detaljnije da priblizim ostrvo i zivot na njemu...ali sve u svoje vreme.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@Niko u nekoj od ranijih tema sam odgovorio jednom od kolega...kako sam pasivni ucesnik foruma - aktivno citam, ali ne i doprinosim diskusijama, sigurno je vecini kolega promaklo to sto sam tada napisao, sto je sasvim ok i normalno.

Master inzenjer elektrotehnike sam, specijalizovao se u oblasti energetike. Radio skoro 9 godina u nasem drzavnom preduzecu za prenos elektricne energije, a sada vec preko 3 godine u inostranstvu, skoro 4 - sto kao frilenser, sto kao stalno zaposleni. Trenutno sam inzenjer za testiranje i pustanje u rad HVDC (High Voltage DC) postrojenja i kao takav idem na Krit, jer se tu trenutno gradi veliko postrojenje za prenos elektricne energije sa Atike (poluostrvo na kom se nalazi Atina) na Krit, a u buducnosti u kontra smeru - sa Krita ka Atini, a u jos daljoj buducnosti i ka Kipru, pa preko Kipra ka mozda Izraelu ili Egiptu (EuroAsia i EuroAfrica Interconnector). Ako Vas zanima, na Google-u cete naci sve o tome.

Tako da kao zaposleni i predstavnik multinacionalne kompanije idem na Krit, a i moja porodica sa mnom, naravno :D

 

...a i ovo cime se bavim sada mu dodje ko neki zanat, tako da samo napred 💪

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1759 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

Zaljubićeš se u Krit!
Ni jedno drugo grčko ostrvo ne može se porediti sa njim.
Proveo sam tamo dva puta po par meseci, i jedva čekam da se opet vratim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@živke iz Vasih usta u Bozije usi! Nadamo se da ce biti tako. 
Da smo supruga i ja sami, sigurno bi bilo tako, ali imamo i dva sina - 2 godine i 6 meseci, tako da nam je malo zao zbog njih sto se selimo. Nije tajna, zivimo u Svabiji, i tu gde smo trenutno je zona bez automobila u krugu od 1km, sa oko 10ak raznih parkova i igralista, prepuno zelenila, ozbiljna suma nam je na 500m od stana, vrlo lagan i miran zivot, apsolutno predvidiv. Stariji sin nam je odrastao u takvom okruzenju sa potpunom slobodom kretanja i bez ikakve bojazni da ce neko slucajno da naleti.
Na Kritu nismo bili nikada, ali u ostatku Grcke kao i vecina nas - preko 10, 15 puta, tako da ocekujemo istu haoticnost, neuredjenost, ludnicu :D
Ali kako zivimo neki polu - nomadski zivot vec duze vreme, spremni smo na sve izazove i radujemo im se :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 490 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A
3 hours ago, saxomofon said:

@živke iz Vasih usta u Bozije usi! Nadamo se da ce biti tako. 
Da smo supruga i ja sami, sigurno bi bilo tako, ali imamo i dva sina - 2 godine i 6 meseci, tako da nam je malo zao zbog njih sto se selimo. Nije tajna, zivimo u Svabiji, i tu gde smo trenutno je zona bez automobila u krugu od 1km, sa oko 10ak raznih parkova i igralista, prepuno zelenila, ozbiljna suma nam je na 500m od stana, vrlo lagan i miran zivot, apsolutno predvidiv. Stariji sin nam je odrastao u takvom okruzenju sa potpunom slobodom kretanja i bez ikakve bojazni da ce neko slucajno da naleti.
Na Kritu nismo bili nikada, ali u ostatku Grcke kao i vecina nas - preko 10, 15 puta, tako da ocekujemo istu haoticnost, neuredjenost, ludnicu :D
Ali kako zivimo neki polu - nomadski zivot vec duze vreme, spremni smo na sve izazove i radujemo im se :)

Isto tako,samo meni kasno za inzinjerstvo,odavde pravo u penziju tamo,najkasnije.Hvala za info i cekamo utiske,srecno u nove pobede @saxomofon.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

@saxomofon moj dozivljaj Krita je da Krićani nisu grci :) Vredni, radni, ranoranioci, veseli, nasmeajni i tradicionalni. Zavidim ti na toj relokaciji, ako vam zafali IT kadra piši da se selim i ja. Ono je raj.
Videćete i sami, jednostavno severna grčka i krit su nešto sasvim drugačije. Pocev od infrastrukutre, putevi, ljudi, nemam reči, oduševljen sam. Plaža koliko želiš, velikih, mali, urbanih, neurbanih, jug ostva je jedna takva nirvana koju moraš da doživiš. Jedino šta ume da bude nezgodno to je vetar. Ono što mi zovemo superćelijska oluja oni kažu "ah it's a windy today" :stabre: Za pocetak je dovoljno da skines windy app i da upamtis da "raki" ide posle obroka a cipuro pre obroka :lol2:

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja