Jump to content

Moto Zajednica

KTM 790 Adventure 2023

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Hvala svima!

 

On 21. 8. 2023. at 20:52, QmBGD je napisao:

Milanče, čestitke na kupovini! Ovo primerak iz Delte? 

Piši detalje, šta god ti padne na pamet :jee:

Prešao si 1.500, jesu ti isključili doplatne funkcije? Potrošnja? Garancija, kolika je?

Jes, iz Delte. Tech paket (sva elektonika) je bila gratis (~900e) i otkljucana je od prvog paljenja. Potrosnja po Bgu mi neverovatno mala, oko 4l, a nisam neko pazi na potrosnju.

 

Trazio sam middleweight adventure motor i probao sam starije serije KTM-a, Nordena, MT800, T700, VStrom 650 i Morini 650 i na kraju je odluka pala na ovaj 790 adv i za sad se nisam pokajao.  MT800 mi je bio pik kad je izasao, zaista mi se dopao taj motor, ali mi nije legao iz nekog razloga, pre svega je motor vise namenjen turing voznji a ja bih cesto silazio van asfalta gde nisu konkurentni.

 

Zastita oko rezervoara (skid plate) se jako dobro pozala na prethodnim verzijama, pa sam crash bar ne igra veliku ulogu ovde, naravno, uvek je dobro imati bolju zastitu pa postoje alternative ali daleko od toga da KTM dolazi go bez icega, zapravo u ovom rangu trenutno jedino transalp dolazi bez icega.

 

Pozicija sedenja na visi polozaj sedista mi je odlicna po gradu i po off-u, za otvoreni put se bolje pokazao nizi polozaj sedenja zbog vetra. Snage agregat ima na pretek, suspenzije iako nisu podesive odlicno za sada rade posao, elektronika takodje. Nisko težište me je iznenadilo vise nego sto sam ocekivao, a ocekivao sam. Ono sto mi se nije dopalo je to sto nema mogucnost povezivanja sa telefonom preko Bluetootha, tj. ima ako se dokupi kit za povezivanje i sto dosta toplote zbog polozaja rezvoara baca na noge. Ovaj problem sa toplotom je prisutan i na prethodnim modelima, opet zbog dizajna rezvoara i katalizatora, delimicno se resava zamenom katalizatora, mada verujem da ce mi dobro doci kad zahladi :D

 

 

Promenio član Milanče019
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Hvala na podeljenim utiscima. Išao sam da gledam Transalp i stvarno je skroz klot + što ima gume sa u utrašnjom... Sve to na stranu, lično, mnooooogoooo se lepše smestim na KTM...

@Milanče019, samo piši utiske. Baš Adam se zapalio za ovaj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja