Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX-8S

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Stigao je novi GSX-8S. Od kako sam ga video na sajmu, malo sam okretao glavu od njega, ali je činjenica da je agregat lepo spreman, kao i elektronika i kočnice. Zamerio bih mu ogibljenje i nešto veću masu. Izgled neću komentarisati jer je lepota u oku posmatrača.

 

BJBIKERS.COM

Suzuki za sledeću godinu konačno donosi nove modele motocikla. Posle V-Strom 800DE modela, osvanuo je i novi Suzuki naked sa oznakom GSX-8S.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 3 sati, X8 Vračar je napisao:

Na Revzili su se sporili oko toga koliko dugo Suzuki nije imao novi agregat. Mislim da su uglavnom tvrdili da je to nekih 15-20 godina.

Zanimljiv podatak. Poslednji upgrade je dobio V-Strom 1050, ali je i to bila evolucija agregata, a ne nov agregat. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Što da menjaju kad su prešli igricu. Napravili motore izuzetnih performansi, uz to i prilično dugovečne....zašto menjati?

Moralo je.

Otprilike ih je računica nagnala na ovaj potez, jer je..kako se priča, bilo jeftinije razviti nov motor (naći mu namenu, razviti nove modele...itd) nego postojeće prepraviti tako da budu u stanju da zadovolje aktuelene standarde o emisiji gasova....i one koji će doći.

Dosadašnji agregati su već pretrpeli modifikaciju u tom smislu...koja i nije bila pretrano skupa (tih 50 ccm, recimo na agregatu za SV-VStrom 1000), ali očigledno nije bilo prostora za još jedan manevar.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
5 minutes ago, DAR'C NS said:

Navodno cena MT 07 sa starim ekranom ide na 7800 a sa novim 8500e. Za motor sa "faličnim" vešanjem ovo po meni je bezobrazna cena. 

Kakve sad to veze ima sa razuđenom obalom Finske?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
On 12/5/2022 at 8:47 PM, Jovan Ristic said:

Zanimljiv podatak. Poslednji upgrade je dobio V-Strom 1050, ali je i to bila evolucija agregata, a ne nov agregat. 

Velika je tazlika izmedju prve generacije stroma 1000 i poslednje. U tih 15 godina, agregat je isti, ali vešanje i kočnice su mnogo poboljšali, ispeglali trzanje agregata na niskim obrtajima i još milion sitnica. U principu sve su rešili osim korpe koja je i dalje ostala kao slaba tačka, mada i za nju ima leka.

 

To su u suštini dva potpuno različita motocikla iako su evolucija, a ne revolucija.

 

Ja mislim da je jedini razlog odustajanja od v agregata ušteda. Tu priču da su paralelni dvoklipaši bolji od v ja ne mogu da prihvatim. 

Mali strom je dugo bio best buy motocikl, gde se za oko 7 i po hiljada evra dobijao pristupačan adv za put oko sveta. Nisam siguran da će strom 800 biti taj slučaj.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije samo ušteda, već i kompaktnost, težina, itd. 

 

Kawasaki je prvi razvlačio isti 500cc agregat kroz različite klase. Praksa je bila je i da se koriste drugačije podešeni motori iz top modela pa je tako XJR gurao motor iz FJR, Fejzera iz R6, Varadero je imao VTR mašinu itd. U to vreme je npr. TDM bio izuzetak sa tom konfiguracijom ali se radilo o agregatu zaista visokih specifikacija za to vreme.

 

Što znači da su skoro svi ti motori bili overengineered i tako kvalitetne motore više nećemo voziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Pa sad... Zaista sam mišljenja da Suzuki pravi dobre agregate, smišljeno i proračunato.

Ne prave ih mnogo ali kad ih naprave uvek su među najboljima u klasi.

Takođe, mišljenja sam da nikad ne treba kupiti novu generaciju agregata koji je tek izašao. Posle 4-5 godina kad se otklone dečije bolesti onda...

 

I Honda i Suzuki su se trgli iz sna posle dugo godina. To mi je drago. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Do kraja nedelje bi u Euro Sumar trebalo da stignu V-Strom 800DE i GSX-8S. U temi za V-Strom 800DE i na magazinu sam objavio cene za isti, pa puštam ovde i tekst u kom se nalazi i cena za GSX-8S:

 

BJBIKERS.COM

Osim dobrih performansi, cena za Suzuki GSX-8S je više nego konkurentna, a pomenuti motocikl ove nedelje stiže u salon firme Euro Sumar

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja