Jump to content

Moto Zajednica

Na brzinu do Jadrana

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 653 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure, Benelli TRK 502 X

Posle 2021. i vožnje 2x do mora dosadnim auto putem (Grčka i Hrvatska), početkom ove godine, počinjem da razmišljam kako bi bilo lepo napraviti jednu turu do Crne Gore. Zašto? Pa jednostavno, ove godine opet Grčka, koja je već isplanirana. Prvi put posle 5 godina ću ići kolima na more, a neću da dopustim da ne odem motorom bar jednom! :D
Ovaj plan ozbiljno počinje da mi ne izlazi iz glave posle prvog maja koji smo proveli ceo dan na motorima obilazeći Smederevsku i Golubačku tvrđavu. Konačno smo se dogovorili, biće to vikend + ponedeljak i utorak, početkom juna...

Neću previše detaljisati, jer pišem ovo sa zakašnjenjem, iskreno nisam planirao ni da pišem, nego ne spava mi se, i ajde malo da razbijemo zimsku monotoniju, pa čisto da okačim koju sličicu.

Subota 4. jun, naravno nikad dočekati polazak, uvek me uhvati neko uzbuđenje pred put... Dobro poznati put i polako zagrevanje do Sapca, gde pravimo kratku pauzu, čisto da nešto prezalogajimo pre ćevapa u Sarajevu. Taman da predstavim i ekipu. To su ljudi sa kojim uglavnom najviše i vozim: Miloš - Kawasaki KLE 500, Vučko - NC750X i Mikec - NC750X.

 

Nlcv5f1.jpg

 

7qxwV93.jpg

Dok smo se približavali Malom Zvorniku, sustiže nas ekipa od nekoliko GS-ova, sa kojima smo u grupi na granici. Na ulazu u Bosnu su nas tako u čoporu i pustili da uđemo posle pregleda lične karte samo jednom od vozača. E zbog ovoga se ide, koliko ja volim ovakve predele, konačno uživanje u vožnji posle dosadne ravnice i pravog puta, šta ću kad živim u sred Vojvodine...

Šta reći, vožnja do Sarajeva je uživanje, pogotovo preko Romanije, gde smo napravili po koju fotku. 

 mwqgIVQ.jpg

 

LyglUVy.jpg

 

Ubrzo stižemo i do Sarajeva, u smeštaj koji smo našli na bookingu. Tražili smo smestaj sa garažom, gde mogu da stanu 4 motora, da nije preskupo, a ni predaleko od centra peške. Zanemarili smo brdo, pa smo malo išli uz neke stepenice prečicom, stvarno je bilizu (ako imate kondicije):D  Domaćini su baš bili ljubazni, a najzanimljivi je bio mali dečak koji se baš baš zainteresovao za motore. Brzo smo se raspakovali i odma otišli u Baščaršiju da ručamo. Ćevapi su stigli i pre nego što smo ih naručili. Posle ćevapa odmah na baklavu. Bilo je prevruće, pa smo krenuli prečicom nazad u smeštaj, al smo zanemarili ćevape i baklave...
 

GBI7jx5.jpg

 

Malo odmaranja uz pogled na Sarajevo pri zalasku sunca, pa posle opet malo do grada. Iako nisam neki ljubitelj piva, nisam mogao da ne popijem bar jedno, jer smo bili u Sarajevskoj pivari.

sjObSDG.jpg


rXdCKzV.jpg
Budimo se rano, pa polako na doručak. Opet do Baščaršije, ali ovaj put ćemo motorima. Za doručak burek (naravno sa mesom :D). 
 

9vTtawo.jpg

 

SUZDVu8.jpg

 

EOLkdRb.jpg
Još uvek nije vrućina, uživamo po krivinama... E da ceo put se zajebavamo sa komunikacijama koje inače rade perfektno ali u paru kad pričamo samo brat i ja, kako ih i koristimo najčešće. Ali kako ubacimo trećeg treba nam još par minuta da skontamo ko treba koga da doda da bi bilo sve u redu i onda tako u pola vožnje krene da zajebava ako se jedan isključi pa opet dođe...
Stajemo negde kod Tjentišta da opalimo koju fotku i malo odmorimo, pa nastavljamo dobro poznatim putem prema Trebinju. 

U8gogIp.jpg

Kako se približavamo Trebinju, postaje sve toplije i toplije. Smeštaj smo bukirali u Baru, tačnije u Šušnju iz razloga što dolazimo sa strane Herceg Novog pa kao da iskoristimo da se provozamo što više pored mora. Brzo dolazimo i do Herceg Novog, gde pravimo malu pauzu za slikanje, pa odlučujemo da pređemo trajektom u Lepetane jer je postalo baš pretoplo i mrzi nas da vozimo okolo preko Kotora. 

 

R04HpmQ.jpg

 

p2vyb8N.jpg

 

Posle do Bara klasika, uživamo u pogledu, ali nekako sa druge strane jedva čekam da stignem već jednom i odem malo da se kupam. Kroz Budvu uvek neka gužva, izgleda da nije bitno koji je mesec u pitanju... Interesantno, dok smo išli prema trajektu, @Culle ručao negde pored mora, skontao nas i šalje mi glasovnu poruku, nešto u fazonu: "Sad si prošao iz pravca Herceg Novog, idete prema trajektu, sa tobom su 2 Honde NC i Kawaski KLE "

Odma po dolasku smo stigli i da se kupamo malo pre zalaska sunca, voda je mogla da bude za koji stepen toplija... Posle na večeru i odmaranje i planiranje gde ćemo sutra da se kupamo. Jako zanimljiv osećaj, nekako sam se prisetio svega, sve je drugačije al opet sve poznato, jer smo Miloš i ja sa mamom i tatom, pre nekih 13-14 godina bili baš ovde smešteni, 200m od kuće gde smo sad. Prepoznajem tu prečicu do mora, pešačku stazicu, prelaz preko pruge, ma sve, kao da sam juče bio tu.
 

vFi0VUI.jpg

 

Ponedeljak, van sezone, baš zanimljivo, nema previše ljudi... Doručak pa vožnja do Svetog Stefana gde smo proveli ceo dan kupajući se... Tačno nisam mogao da poverujem da sam u Crnoj Gori, pa šta je ovo, nema redova peškira i suncobrana...

 

oCbySex.jpg


I68buc4.jpg

 

428Ae0v.jpg


Ovaj dan nam je baš proleteo, uveče se malo provozali po Baru i sipali gorivo za sutra, pa polako kući. 


ia5xvoP.jpg

Utorak, polazak kući... Dogovorili smo se da nam je mnogo da idemo i na Žabljak, jer treba sve iz jednog dana, tako da ćemo na Podgoricu, pa ako nas puste na novi auto put super (otvaranje najavljeno za 2 nedelje valjda, zvanično još ne sme), ako ne, idemo na kanjon. Dolazimo na kružni, posle Podgorice, kod auto puta. Prilazim čuvaru i pitam ga jel možemo, kaže čovek da ne sme da nas pusti, treba neka dozvola, kao najavi se dan ranije, pa kad odobre, mora polako da se vozi jer još uvek ima nekih sitnih radova, a pored svega mi smo i motorima pa bi baš naebao ako bi neko prijavio da smo ušli :D 

Mikec tu naručuje kačamak, da nam bude spreman kad stignemo u Kolašin. Kanjon Morače ispao super, utorak, van sezone, ma nema nikog... Može opušteno i da se obilazi ako naiđe neki kamion, tako da brzo stižemo na doručak. Na kraju ostaje kačamak i za poneti, ja mislim da je opušteno moglo da jede osmoro ljudi, a ne četvoro. Inače u Kolašinu hladno kao da je februar, a ne Jun.

Za ostatak puta nemam više slika u telefonu. Konačno malo oštrije vožnje prema Zlatiboru, lepe i dugačke krivine, bez gužve. Posle toga naravno i Ovčarsko-kablarska klisura, vožnja pored Zapadne Morave, gde smo pravili pauzu na jezeru Međuvršje. Posle smo se uključili na auto put gde prestaje sve zanimljivo i samo gledamo kad će kuća. 
Inače otpale su mi ruke do od Čačka do Beograda, jer smo se Miloš i ja menjali motora i ja vozio njegov KLE, a na 130 kmh posle sat vremena ruka utrne. Imali smo i one improvizovane tempomate, ali tad nije bio 100% funkcionalan na KLE-u jer je klizao i nije moglo lepo da zakoči gas, pa sam morao da držim rukom... 

Sve u svemu, proletelo nam je baš brzo, možda smo bili prekratko... Ali tako je kako je, ima tu još dosta stvari da se vidi, neke već i jesmo, neke ne, ali neka, ovako ostaje nešto i za sledeći put, bitno da ne dosadi, da uvek ima neki razlog da se opet ide ;) 

 

 

Promenio član Marko1995
  • Sviđa mi se 29
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSR 600, APN 4

Kako obaveze dozvoljavaju tako se i ide. Nekad brzinski bude i najbolje. :na_glavi:

Hvala na putopisu. :)

Promenio član Drelens

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja