Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora sa alibabe

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

Pozdrav, nakon listanja kineskih sajtova pronasao sam veoma dobre ponude, pa me zanima da li je to "legit" (ili je scam)? Da li su motori originalni ili kinezi? Koliko mogu da traju takvi motori? Da li je neko imao iskustva sa kupovinom motora preko alibabe? Koliko se ceka, carina isl.?

WWW.ALIBABA.COM

Discount Sales 100% Original New 2021 Hondas Crf 250r Dual Exhaust 250 - Buy 2021 Hondas Crf 250r Dual Exhaust 250 Product on Alibaba.com
WWW.ALIBABA.COM

Original New 2021 Hus Qs Fc 450 Rockstars Edition New - Buy 2021 Hus Q As Fc 450 Rockstars Edition New Product on Alibaba.com
WWW.ALIBABA.COM

Discount Sales Original New 2021 Yamahas Yz 450 F New 4 Stroke - Buy 2021 Yamahas Yz 450 F New 4 Stroke Product on Alibaba.com

Ovo su samo neki motori ima ih jos dosta za 700-800$ novih. Da li kupiti ovakvo nesto ili neku stariji motor? Malo cudno je sto ih sve obajvljuje jedna prodavnica/firma.

Promenio član bil_51

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2005 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
pre 39 minuta, gebee&co je napisao:

Ako ,,ovo" kupiš,javi nam šta si dobio.Mislim.......800$

Ne secam se tacno ali prosle godine sam na Alibabi nasao Peda (Teken) motore za neke slicne pare. Tamo su bili no name ili neko trece ime. Zezali smo se u drustvu, da nadjemo 8 ljudi i nas 2 i da kupimo manji kontenjer pa uvezemo. Tako da ipak kupujemo na neki nacin to :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1889 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Tarmi636  Peda,i ostali dobro nam poznati KIneski brendovi da,a ovde vidim Honda,Yamaha,Huskvarna,izvini,za te pare teško.A možda ja nisam upućen.Pogotovo,ovaj Blažin Kawasaki.

Promenio član gebee&co
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
pre 47 minuta, Tarmi636 je napisao:

Ne secam se tacno ali prosle godine sam na Alibabi nasao Peda (Teken) motore za neke slicne pare. Tamo su bili no name ili neko trece ime. Zezali smo se u drustvu, da nadjemo 8 ljudi i nas 2 i da kupimo manji kontenjer pa uvezemo. Tako da ipak kupujemo na neki nacin to :D

Pa hocete li ih kupiti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
pre 32 minuta, boza_kg je napisao:

Ima i kod nas, Yamaha za 350€, sa poklonom

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha poklon200e 50cc 125cc, 2022. godište, Enduro / Cross, Bačka Topola. Cena 350 € - Motori - Polovni Automobili

 

Ovo sto sam ja slao su "full size" motori i punooo ozbiljniji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

@bil_51 Batalili smo. Nismo mislili da cemo naci stvarno jos 8 budala voljnih da rizikuju. A niko posebno nije hteo da se cima oko organizacije transporta zbog manjka vremena. Plus sto je korona otezala sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
pre 5 minuta, Tarmi636 je napisao:

@bil_51 Batalili smo. Nismo mislili da cemo naci stvarno jos 8 budala voljnih da rizikuju. A niko posebno nije hteo da se cima oko organizacije transporta zbog manjka vremena. Plus sto je korona otezala sve.

Taj se nije mogao naruciti samo jedan ili dva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Ova firma se bavi proizvodnjom plastike, nigde nema pozitivnih ocena, nigde nema neke povratne informacije o isporukama i kvalitetu proizvoda, a na mestu gde bi trebalo da se nalazi fabrika je prema google-u - livada.

image.thumb.png.2b8161d524c2888221a8792105466c27.png

 

Rekao bih da - i ako isporuče nešto, ili isporučuju samo plastike ili neki bazični kineski motor sa plastikama preko da liči na original. Nešto poput ovoga.

 

Inače, cene markiranih proizvoda u Kini nisu ništa, ili ništa značajno jeftinije nego u Evropi, pa i Srbiji. Nisu više devedesete, a trenutno je standard prosečnog Kineza oko 35% viši od standarda prosečnog Srbina, samim tim je i kvalitet prosečnog proizvoda značajno viši nego ranije. 

 

I na kraju, čak i ako kupiš ovo i ako uspeju da ti isporuče u Srbiju, sigurno nije homologovan, tako da od registracije nema ništa.

Sve u svemu, na kraju ti ispadne povoljnije da kupiš novu Africu nego ovo.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
pre 4 minuta, Mr_Wolf je napisao:

Ova firma se bavi proizvodnjom plastike, nigde nema pozitivnih ocena, nigde nema neke povratne informacije o isporukama i kvalitetu proizvoda, a na mestu gde bi trebalo da se nalazi fabrika je prema google-u - livada.

image.thumb.png.2b8161d524c2888221a8792105466c27.png

 

Rekao bih da - i ako isporuče nešto, ili isporučuju samo plastike ili neki bazični kineski motor sa plastikama preko da liči na original. Nešto poput ovoga.

 

Inače, cene markiranih proizvoda u Kini nisu ništa, ili ništa značajno jeftinije nego u Evropi, pa i Srbiji. Nisu više devedesete, a trenutno je standard prosečnog Kineza oko 35% viši od standarda prosečnog Srbina, samim tim je i kvalitet prosečnog proizvoda značajno viši nego ranije. 

 

I na kraju, čak i ako kupiš ovo i ako uspeju da ti isporuče u Srbiju, sigurno nije homologovan, tako da od registracije nema ništa.

Sve u svemu, na kraju ti ispadne povoljnije da kupiš novu Africu nego ovo.

Svakako ga ne bih ni regstrovao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2038 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@bil_51 pogledaj ovog lika ima dosta video materijala oko kupovine električnih vozila iz Kine uzimao je i motore i automobile pa ih je prerađivao. Prilično je čupava cela priča jer kinezi dosta varaju. Obrati pažnju na njegovu kupovinu elektro auta i prevaru koju su odradili kinezi...

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
pre 4 minuta, boza_kg je napisao:

Da, jasno, opšte je poznato da slika sve dokazuje.

Ne primer evo ga bigfoot

bigfoot-film-patterson-gimlin.jpg

ili panter iz Apatina

1286599_panter-kaver_ls.jpg

 

pa dobro ali se vidi da ima jos motora i motora koje oni prodaju tako da znaci nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3171 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 57 minuta, bil_51 je napisao:

a dobro ali se vidi da ima jos motora i motora koje oni prodaju tako da znaci nesto

Na primer, slika sa tvog drugog linka

U06fa774ae0d44ddeaa27ec679a39f9e30.jpg_9

je najverovatnije potekla sa Husqvarna Motorcycles Ecuador FB strane, ista je fotka, tj nije iz kineske radnje.

https://www.facebook.com/601630546539073/posts/husqvarna-fc450-rockstar-edition-2021-solo-en-proracinginc/3870232189678876/

 

PS. Google ima servis https://lens.google.com pa možeš čak da nađeš poreklo fotografije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja