Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina novog motora A2

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
On 9.11.2022. at 15:30, mick je napisao:

Ako baš želiš 300cc onda pogledaj Zontes 310

Posto sam pratio motor kad ste mi ga otkrili u mojoj temi. 

Mislim da se 310cc kod nas ne prodaje od ove godine. Sad vidim da svi imaju novu varijantu od 350cc.

Cena je ovako po secanju, 200-400e visa od 310cc, a oprema ista koliko se secam. Mozda ce nekome biti zanimljivo. 310cc je na testovima isla 130-140km/h. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
pre 3 minuta, Tarmi636 je napisao:

Posto sam pratio motor kad ste mi ga otkrili u mojoj temi. 

Mislim da se 310cc kod nas ne prodaje od ove godine. Sad vidim da svi imaju novu varijantu od 350cc.

Cena je ovako po secanju, 200-400e visa od 310cc, a oprema ista koliko se secam. Mozda ce nekome biti zanimljivo. 310cc je na testovima isla 130-140km/h. 

U sirokom krugu zaobici zontes, retko koji review lepo pise o njemu.. Nema delova, dosta slab agregat i nije naročito udoban.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, Akilis5892 je napisao:

U sirokom krugu zaobici zontes, retko koji review lepo pise o njemu.. Nema delova, dosta slab agregat i nije naročito udoban.. 

To iz ličnog iskustva govoriš ili onako, paušalno?

 

310-ka je sasvim pristojno napravljen motor, ima ubedljivo najviše dodatne opreme od bilo kog kineskog proizvođača trenutno a i od ovih drugih main stream motora u klasi (keyless paljenje, tubeless žičane felne, TFT kolor ekran, bluetooth, automatsko podešavanje vizira, merač pritiska u gumama, gel sedište, LED svetla i td.). Takođe izuzetno jeftin servis, delovi stižu direktno iz Grčke gde im je glavno skladište.

 

@Tarmi636mislim da jeste sad 350-ica...svakako vrlo zanimljiva varijanta za manje kubikaže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Da, sad gledam, ne nudi se definitivno 310cc. Imali su ranije jos model-dva. Cak su i manje cene za njih bile. 

A za skladiste i delove kazu da su dobri u Grckoj. Tj, procitao sam par komentara na yt snimcima. Rekose ljudi da u Grckoj imaju jakog zastupnika i nikakav problem sa delovima. Ako oni lazu, lazem i ja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 38 minuta, Tarmi636 je napisao:

Da, sad gledam, ne nudi se definitivno 310cc. Imali su ranije jos model-dva. Cak su i manje cene za njih bile. 

A za skladiste i delove kazu da su dobri u Grckoj. Tj, procitao sam par komentara na yt snimcima. Rekose ljudi da u Grckoj imaju jakog zastupnika i nikakav problem sa delovima. Ako oni lazu, lazem i ja :)

Povećanje cene je najavljeno pre nekih 7 meseci ali sam mislio da će biti za 310...sad iz ove perspektive to povećanje dođe i opravdano. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
Pre sat vremena, mick je napisao:

To iz ličnog iskustva govoriš ili onako, paušalno?

 

310-ka je sasvim pristojno napravljen motor, ima ubedljivo najviše dodatne opreme od bilo kog kineskog proizvođača trenutno a i od ovih drugih main stream motora u klasi (keyless paljenje, tubeless žičane felne, TFT kolor ekran, bluetooth, automatsko podešavanje vizira, merač pritiska u gumama, gel sedište, LED svetla i td.). Takođe izuzetno jeftin servis, delovi stižu direktno iz Grčke gde im je glavno skladište.

 

@Tarmi636mislim da jeste sad 350-ica...svakako vrlo zanimljiva varijanta za manje kubikaže.

Mozda zvuci malo klinacki , ali stvarno sam se nagledao/nacitao dosta long term user review-a koji svi kazu da je motor za tu klasu preslab , a sa kinezima je vec poznata prica , motori stariji od 3-5 godina delova nema nigde , jeste da ima dodatne opreme dosta ali mislim da jos uvek ne opravdava tu cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Kad ste vec na Zontesu, merkam ga vec duze vreme, ja sam gledao R verziju (Naked) stara verzija 310R1 je kostala 4.000€, na sajmu i novogodisnjem popustu je bila 3.800€, dok su poslednja dva komada prodata ove godine kao modeli od prethodne godine po ceni od 3.400€ i tu me je neko preduhitrio dok sam se ja neckao koliko para da dignem kredit jer mi je trebao i za posao, i hocu-necu, na kraju su se oba prodala u 20-ak dana od objave te akcijske cene od 3.400€. Taj koji me je pretekao pre par meseci je sad aktuelan na oglasu i cena u oglasu 3850€ ako se ne varam, a proputovao je stvarno dosta 10.000+km i kaže da nije imao nikakvih problema sa motociklom. Elem novi kontigent sa 350ccm agregatima je u proseku skuplji za 700-800€, dok je konkretno za ovaj 350R1 model cena sad nova 5.000€, i sad je na novogodisnjoj akciji 4.800€ pitah baš pre koji dan pošto sam video da ga nema pa sam pitao informativno. Da li vredi, ne znam, niko ne deli iskustvo kod nas za sad, cena redovnog servisa je 8.000rsd. Ima dovoljno delova kod nas za potrosan materijal, sve ostalo se porucuje iz grcke i turkse i stize kroz do 7 dana (tako mi je bar prodavac u salonu rekao). To je ono sto mogu da dam od informacija jer sam se i telefonom vise puta cuo, a i licno bio 2x do salona. Plastike mi izgledaju pristojno, cela zavrsna obrada deluje jaako korektno za cenu koliko je kostao prethodni model, sad ova nova cena od 5.000€, ne znam, pre bih dodao jos 1.400€ i uzeo Duke 390 jer znam da cu u trenutku prodaje em lakse prodati em manje para izgubiti... Mada ko će biti pametan u današnje vreme... 

 

Edit: 

Evo prepiske sa zastupnikom: 

IMG_20221110_231656.thumb.jpg.9f0385119886ad635d78917bbcae7469.jpg

Iskreno kad sam video ovogodisnju kombinaciju bela sa plavim tockovima, stvarno bar po slikama izgleda mo mom subjektivnom mišljenju jako lepoCar202203070922462919.thumb.jpg.1db994e21224a0d2c30deb04dc54fb15.jpg

Zontes-announces-350R-street-sport-bike-for-India-1.thumb.jpg.d3ea29e69ad2edeb20128eca7ade9593.jpg

Promenio član matke92
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 22 minuta, Akilis5892 je napisao:

Mozda zvuci malo klinacki , ali stvarno sam se nagledao/nacitao dosta long term user review-a koji svi kazu da je motor za tu klasu preslab , a sa kinezima je vec poznata prica , motori stariji od 3-5 godina delova nema nigde , jeste da ima dodatne opreme dosta ali mislim da jos uvek ne opravdava tu cenu.

Klasična priča, ali dok ne sedneš i ne probaš ne možeš znati jer su svi ti user review ustvari subjektivni i veoma retko su na osnovu ličnog iskustva.

Ta 310-ka je bila praktično kod mene celu prošlu sezonu i vrlo sam dobro upoznao motor. Obzirom da sam vozio i CF i da sad imam TRK500X mogu da kažem da taj mali motor ne zaostaje ni u čemu što se tiče kvaliteta izrade a opreme ima prilično više. Svakako ima svoju upotrebnu vrednost i audijenciju kojoj znači takav koncept. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Poredjenja radi 310cc T model, covek drzao na PA za neke 3200e ako se ne varam. Godiste je bilo '19 i bio je jos u garanciji. U vreme kad ga je on uzeo, mislim da je cena motora bila oko 4800e. Motor je stojao par meseci ali vidim da je prodat. Nek je prodat i za malo manje od te cifre. Kilometraza nije bila velika, a ni gubitak nesto znacajan. Kad pogledamo da od dodatne opreme nema velikih ulaganja, da je kinez i da ljudi nemaju poverenja. Za 3 godine voznje, izgubio je priblizno 27-30% od prvobitne vrednosti. Koliko manje bi bilo za poznatu marku u tim uslovima ? 

A ima tema i na forumu za Zontes 125cc, kolega je pisao. I ono sto sam primetio, na PA oglas od dilera, nema oznacenu cifru kao fiksnu cenu. Mozda moze i za manje para. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
Pre sat vremena, matke92 je napisao:

Kad ste vec na Zontesu, merkam ga vec duze vreme, ja sam gledao R verziju (Naked) stara verzija 310R1 je kostala 4.000€, na sajmu i novogodisnjem popustu je bila 3.800€, dok su poslednja dva komada prodata ove godine kao modeli od prethodne godine po ceni od 3.400€ i tu me je neko preduhitrio dok sam se ja neckao koliko para da dignem kredit jer mi je trebao i za posao, i hocu-necu, na kraju su se oba prodala u 20-ak dana od objave te akcijske cene od 3.400€. Taj koji me je pretekao pre par meseci je sad aktuelan na oglasu i cena u oglasu 3850€ ako se ne varam, a proputovao je stvarno dosta 10.000+km i kaže da nije imao nikakvih problema sa motociklom. Elem novi kontigent sa 350ccm agregatima je u proseku skuplji za 700-800€, dok je konkretno za ovaj 350R1 model cena sad nova 5.000€, i sad je na novogodisnjoj akciji 4.800€ pitah baš pre koji dan pošto sam video da ga nema pa sam pitao informativno. Da li vredi, ne znam, niko ne deli iskustvo kod nas za sad, cena redovnog servisa je 8.000rsd. Ima dovoljno delova kod nas za potrosan materijal, sve ostalo se porucuje iz grcke i turkse i stize kroz do 7 dana (tako mi je bar prodavac u salonu rekao). To je ono sto mogu da dam od informacija jer sam se i telefonom vise puta cuo, a i licno bio 2x do salona. Plastike mi izgledaju pristojno, cela zavrsna obrada deluje jaako korektno za cenu koliko je kostao prethodni model, sad ova nova cena od 5.000€, ne znam, pre bih dodao jos 1.400€ i uzeo Duke 390 jer znam da cu u trenutku prodaje em lakse prodati em manje para izgubiti... Mada ko će biti pametan u današnje vreme... 

 

Edit: 

Evo prepiske sa zastupnikom: 

IMG_20221110_231656.thumb.jpg.9f0385119886ad635d78917bbcae7469.jpg

Iskreno kad sam video ovogodisnju kombinaciju bela sa plavim tockovima, stvarno bar po slikama izgleda mo mom subjektivnom mišljenju jako lepoCar202203070922462919.thumb.jpg.1db994e21224a0d2c30deb04dc54fb15.jpg

Zontes-announces-350R-street-sport-bike-for-India-1.thumb.jpg.d3ea29e69ad2edeb20128eca7ade9593.jpg

Konkretno mislim da se svodi do licnih preferenci... U mom iskustvu prodavac ce sve reci da se motor proda, delovi se u ovom trenutku cekaju toliko i sad ih ima. Samo kazem da kroz par godina vrlo verovatno uopste nabavka nece biti moguca , a tu vec nastaje problem, takodje ne znam koji Vam je stil voznje ali dvocilindrasi ove kategorije mislim da su malko pouzdaniji. Ako se planira zamena motora kroz 3 godine onda je verovatno i Zontes ok opcija..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja