Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLR 650 2023 GOD.

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Koliko sam upratio KLR je od pre godinu-dve dobio ubrizgavanje umesto karbova. Samim tim postoji mogućnost da bi zadovoljio ekološke norme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...noup.

Da bi došao do eko norme ima tu još ihaj... Taj standard je propisno teško dohvatiti. Zato je većina agregata porasla po kubikaži a snaga ostala ista (NC sa 700 na 750, Afrika sa 1000 na 1100, GS na 1250, sve jedan KTM 790 na 890, 1190 na 1290, Aprilia, dukati... gro malih agregata, nindža 300 na 400, skuteri sa 300 na 350) ili su išli skroz novi agregati. Taj koncept jedan cilindar 650cc mislim da je dosta teško naterati da radi efikasno.

 

 

Edit: 

Vezano za Ameriku, kod njih postoji neki zakon "naslednik" da ako je dati model od ranije ispunio tada norme i da ako se proizvodi manje više neizmenjen onda ne mora da se povinuje novim normama. Zato oni još uvek imaju DR, XR, KLR, DRZ koje ne menjanju ni za živu glavu, samo "bold new graphics" što bi oni rekli, svake godine nove nalepnice 

 

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Samo amerika i to već duži niz godina. Kod njih KLR ima legendaran status, kao Golf 2 kod nas.

 

Aftermarket delova ima milion. Razne modifikacije svega i svačega. Jeftin, pouzdan, radi... Da ima tako nešto kod nas, ja bih ga kupio novog bez razmišljanja.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Dosadan motor , imao sam. ga i sve radi besprekorno i dan danas. BIG Bore kit je prava mera, spucati ga na blizu 700 kuba, i onda jede malu decu. Drugar je njegovog namunjio da ide 180-5,6...A troši smešno. 4.2 litre. Sa tim velikim rezervoarom do meseca da stigne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran
Pre 2 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

...idioti. I oni i Suzuki. 

Zašto?

Što ne prodaju 5 motora u Srbiji?

Evropa se odaljuje od života na fosilna goriva (nećemo o motivima i razlozima)..pa samim tim i oni koji bi da tu prodaju neke svoje proizvode, prave strateške izbore.

Šta se traži..ili bolje šta je dozvoljeno, a ima vajde...to pravimo. Ostalo u prljavu Aziju i po Amerikama koja nije na severu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Zašto?
Što ne prodaju 5 motora u Srbiji?
Evropa se odaljuje od života na fosilna goriva (nećemo o motivima i razlozima)..pa samim tim i oni koji bi da tu prodaju neke svoje proizvode, prave strateške izbore.
Šta se traži..ili bolje šta je dozvoljeno, a ima vajde...to pravimo. Ostalo u prljavu Aziju i po Amerikama koja nije na severu.
Klr i dr se i proizvode u americi, a ovde ko što znamo nemere se registrovati vozilo iz amerike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nije bitno gde se proizvodi, već za koga.

Nikakav problem ne bi bio da ta fabrika  napravi proizvod po evropskim specifikacijama...da za to postoji volja, tačnije račun. Mnogi modeli motocikala, više se neće proizvoditi...pričamo za EU tržište, jer to podrazumeva nerentabilno ulaganje u izmene na agregatima. Do pre par godina, moglo je da prođe sa malo dodatog vazduha....što nije podrazumevalo radikalne izmene, ali to više nije moguće, u tehničkom, samim tim i u finansijskom smislu. Zato su mnogi počeli iz početka...a neki neće više time ni da se bave. Tamo gde može, proizvodnja štanca po starom. Glavne brojke odavno više nisu evropske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Nije bitno gde se proizvodi, već za koga.
Nikakav problem ne bi bio da ta fabrika  napravi proizvod po evropskim specifikacijama...da za to postoji volja, tačnije račun. Mnogi modeli motocikala, više se neće proizvoditi...pričamo za EU tržište, jer to podrazumeva nerentabilno ulaganje u izmene na agregatima. Do pre par godina, moglo je da prođe sa malo dodatog vazduha....što nije podrazumevalo radikalne izmene, ali to više nije moguće, u tehničkom, samim tim i u finansijskom smislu. Zato su mnogi počeli iz početka...a neki neće više time ni da se bave. Tamo gde može, proizvodnja štanca po starom. Glavne brojke odavno više nisu evropske.
Kome bi onda bmw prodavao motore da ima klr i dr za evropu za trećinu cene gorepomenutog.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4690 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Vidim da KTMu ne smeta, 690ccm - 75 ks da napravi sa jednim klipanom... da ispuni euro norme.

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
10 hours ago, pronto said:

Zašto?

Što ne prodaju 5 motora u Srbiji?

Evropa se odaljuje od života na fosilna goriva (nećemo o motivima i razlozima)..pa samim tim i oni koji bi da tu prodaju neke svoje proizvode, prave strateške izbore.

Šta se traži..ili bolje šta je dozvoljeno, a ima vajde...to pravimo. Ostalo u prljavu Aziju i po Amerikama koja nije na severu.

Uopšte ne pričam o Srbiji. 

Pričam o Evropskom tržištu. Zašto kažem da su Kawasaki i Suzuki idioti ? Zato što su inertni na promeni tržišta.  I to će ih koštati. Oni su prodavali KLR i DRZ400E kad ih niko nije želeo, sad kad je ADV era, oni doslovno nemaju NIŠTA u ponudi tržištu. Tačno su ostavili mesta Kinezima koji su uleteli klizeći svima sa rupom u tržištu koje su ostavili - mali i srednja klasa jeftin ADV. 

Zaboravili su da su tako i oni pre 50 godina uleteli Britanskim i Italijanskim brendovima i doveli ih do smrti, srednji i malo segment, jeftinije od postojećih.

Tako sad imamo Benelli, MotoMorini, CFmoto, Voge... 

Već se ozbiljne cifre prodaju. Daj im još koju godinu.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4690 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
Pre 1 sat, plumber.ns je napisao:

 


Ali košta kao dva KLR. A traje tri puta kraće.

 

Nije bas tako. KTM 690 kosta 10 200 e a KLR bih kod nas bar bio 8000. KTM od 2010 je druga prica....

Imao sam KLRa, nikakav motor. Vuče se ko crevo, težak a kad prodje 50 000 tu mu je kraj... :oda2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Srbac imao sam i ktm i klr ne bih da se raspravljamo jer ne vodi nikuda. Samo ću konstatovati ovo, greota što se xr650r više ne pravi i što ih nema barem duplo više nego yamaha.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja