Jump to content

Moto Zajednica

Motul 7100 dva vizkoziteta (10w40 / 20w50)

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Dobro vece dobri ljudi :)

 

Naime pre neki dan sam isao da zamenim paticice motoru gde je majstor sasvim slucajno uvideo da mi je ulje na minimumu (iskreno za ulje uvek i najmanje brinem jer bogu hvala nisam primetio da ga trosi ili ti nikad nije falilo) 

 

Na svoju ruku je dolio ulje sto je sasvim ok i rekao mi da mu ponesem moje od kuce da prespe u svoju kanticu toliko koliko je dolio  

Medjutim danas kad sa mu odneo moje ulje motul 7100 10w40  primetili smo da viskozitet na njegovom ulju je motul 7100 20w50. 

 

Moje pitanje je koliko je to opasno i da li je moguce da je i samo ulje postalo gusnje zbog mesanja viskoziteta? 

I da jos jedan problem se javio od sipanja ulja do kuce sam presao 10-ak km (i od tad nije presao ni metar je nisam hteo da se vozim) i na ulazu u dvoriste iz cista mira cuo sam da je kvacilo pocelo da lupka. 

Ipak je to gusto ulje za ovo vreme, a i nije za njega... Pa me takodje zanima da li je moguce da je do ulja jer kvacilo normalno radi i normalno je radilo do tog momenta, odvaja, upada u brzine itd. 

 

Hvala unapred

Pozdrav :)

Promenio član kolak108

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Што се тиче мешања уља, када мешаш ново и старо уље, карактеристике мешавине ће бити ближе квалитету старог уља у мотору (одн. лошијег уља).

Ако су оригинал уља ништа му неће бити, ако сте сипали шпиритус, куј ће га знати.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Nije minus 30, ali ja bukvalno pricam(pisem) sta mi je receno da znam ne bih pitao :moto3:

 

Ok hvala na odgovoru... :sampion:

Nznm za ulje ja sam moje uzeo u louisu pocetkom ove godine sta je toceno nznm iskreno

A sto se tice menjaca jel moze biti do ulja? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Гледај ниједно мултивискозно уље да сипаш у мотор за 10 километара ти неће направити ништа у мењачу, а камоли чудни звукови или не знам шта већ. Ако је уље. То што кажеш лупкање ко зна шта је.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda
pre 47 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:

Гледај ниједно мултивискозно уље да сипаш у мотор за 10 километара ти неће направити ништа у мењачу, а камоли чудни звукови или не знам шта већ. Ако је уље. То што кажеш лупкање ко зна шта је.

Hvala to mi je trebalo

 

Ta informacija 

Znaci da je verovatno samo slucajnost tj tako se potrefilo da pocne tad da lupka

 

 

Extra hvala na pomoci i brzom odgovoru

Cenim :sampion:

 

Ako jos neko ima neku ideju uvek dobro dosla

Hvala! 

 

Promenio član kolak108

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova

ako se dobro sećam na motulovom sajtu kad otvoriš bilo koje ulje za 4t motocikle piše da je mešljivo sa bilo kojim motul uljem za 47 motocikle.

Što se tiče lupkanja verovatno je postojalo i ranije  jer kad se uradi neka promena na motoru onda čovek obrati pažnju na rad motora i uoči nešto a to nešto je često ranije postojalo samo nije tolko obratio pažnju .To naravno važi samo ako nije jako velika promena.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Ja bih vise brinuo zasto je potrosio ulje nego sto je dolio to malo ulja drugacijeg viskoziteta i jesi siguran da lupka"kvacilo"vrvtn si mislio na korpu?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda
Pre sat vremena, Ivanrsvb je napisao:

Ja bih vise brinuo zasto je potrosio ulje nego sto je dolio to malo ulja drugacijeg viskoziteta i jesi siguran da lupka"kvacilo"vrvtn si mislio na korpu?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 

Da da na korpu

Pogresio sam... Moja greska

 

Ja kad sam sipao ulje bilo je na polovini a kod semeringa salterice zna da ovlazi(bukvalno vrlo malo ulja) kapiram da je to

A i ove godine 2x put od po 2 do 3k kilometara

To je jedino sto mi pada na pamet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 2 sati, Ivanrsvb je napisao:

Ja bih vise brinuo zasto je potrosio ulje nego sto je dolio to malo ulja drugacijeg viskoziteta i jesi siguran da lupka"kvacilo"vrvtn si mislio na korpu?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 

Normalno je da motor troši ulje, naročito ako nije nov, nov, nov. Nešto ulja mora makar ispariti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Normalno je da motor troši ulje, naročito ako nije nov, nov, nov. Nešto ulja mora makar ispariti.
Ako vozis Hondu onda ces shvatiti da potrosnja ne postoji

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 19 sati, Ivanrsvb je napisao:

Ako vozis Hondu onda ces shvatiti da potrosnja ne postoji

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 

Između ostalog vozim i Hondu. Dosipao nešto ulja između dva servisa.

 

Šta ćemo sad? 

 

Prilično poznajem princip rada agregata i zanima me šta Honda ima drugačije pa da ne bi trošila ulje? Nema odušak na agregatu pa ne može ni da ispari? Teško...

Promenio član Jovan Ristic
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Pa ja poznajem i princip i bavim se istim, doduse automobilskim ali sus motor je sus motor naravno mora potrositi bla, bla bla more teorija na kraju evolucija motora preko jednog veka sve se o njima zna mogli bi o tome danima ovde ali kad sve oduzmem i saberem jedino vozilo u mom posedu u koje ne dosipam ulje je Honda stara sto godina kako ne znam a takodje vidim da jedino od starijih motora sto je prezivelo i ide su u najvecoj meri Honde...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1284 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Hondi kapa dole na tradiciji i kvalitetu, ali mislim da je pogrešan pristup uzdizati je u nebesa i glorifikovati na neki način.

Decenijama se brukaju sa namotajima i reglerima, tj. ne mogu da reše problem koji Žika u svojoj skromnoj radionici rešava trajno. Toliko o njihovoj savršenosti. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Ja cak nisam ni fan Honde volim je ali samo iznosim svoje iskustvo...volim Kawasaki bas bas rcm ali ne mogu reci da je to isto...Honda, BMW i Dukati po meni stub moto industrije i sam vrh...ok brisem nalog

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4396 postova
4 hours ago, bajker71 said:

Hondi kapa dole na tradiciji i kvalitetu, ali mislim da je pogrešan pristup uzdizati je u nebesa i glorifikovati na neki način.

Decenijama se brukaju sa namotajima i reglerima, tj. ne mogu da reše problem koji Žika u svojoj skromnoj radionici rešava trajno. Toliko o njihovoj savršenosti. 

I instalacije i konektori koji cesto naprave problem a ne sam regler. Ako vec pravis motor od preko 10.000e, stavi uputnije instalacije.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6812 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Instalacije rade dobavljači. Nema više fabrika koje to rade. Jako retko. Sve je standardizovano, iste konektore ćete naći na gomilu vozila raznih proizvođača. Tako da... To ovaj, brend, onaj... Sve je isto.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Ljudi hvala Vam od srca svakom posebno na pomoci, savetima i misljenjima to mi je bilo bitno da saznam da nesto ne zeznem

:sampion:

 

Uzivajte

Pozdrav do sledeceg kuckanja :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja