Jump to content

Moto Zajednica

Harley susret na Jezeru Faaker: Nisu svi stigli...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Ovo mora da je bilo zabavno - baš sam se slatko nasmijao čitajući. Koji levati...

 

Jezero Faaker: Nisu svi stigli

 

Kontrole na autoputu: Prema Harley-Davidsonu, više od 50.000 Harleya iz cijele Europe sudjelovalo je u oktobru na Evropskoj Bike Sedmici u Faaku u Koruškoj. Bavarska policija za autoputeve iskoristila je najveći evropski motoristički festival, koji organizira Harley-Davidson, kao priliku da baci pogled na motocikle koji putuju prema Austriji autoputem A8 između Minhena i Salcburga. Rezultat: Od 360 provjerenih motocikala, 189 je isključeno iz saobraćaja od strane posebno obučenih službenika u skupinama za kontrolu motocikala - stopa od 57 posto. "U većini slučajeva problem je bila neprihvatljiva buka zbog neregistrovanih ili manipuliranih auspuha", rekao je Roman Gold, šef policije za autoputeve u Holckirhenu, i sam motociklist. Prednjačio je bio Harley sa 111 dB(A) kod u dozvolu upisanh 92 dB(A) buke u stajaćem stanju. Osim ovakvih prekršaja koji dovode do oduzimanja saobraćajne dozvole, službenici su podnijeli i 16 kaznenih prijava protiv vozača Harley-a, na primjer zbog zloupotrebe registarskih pločica (od nečitkih do falsifikovanih) ili vožnje bez vozačke dozvole. Kao svojevrsni usputni ulov, policajci su zaustavili i tjuniran Fiat 500 koji je bio 18 dB(A) preglasan.

 

 

Faaker Zee.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
9 hours ago, Bigor said:

Kako 18db preglasno? Mozda 180 u sto isto sumnjam

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

U Njemačkoj se u saobraćajnu upisuje izmjerena buka u stajaćem stanju pri homologaciji, ta stoji i na tipskoj pločici sa brojem šasije. Ovom sa Fiatom 500 je bila 18 dB preko te vrijednosti, znači mutio je s auspuhom.

 

U Tirolu su recimo zabranili ulazak u tu pokrajinu svim motorima kojima ta buka u stajaćem stanju prelazi 95 dB, dakle tamo ne smiju ni sa original auspuhom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 3011 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ми смо сви фасцинирани како је све уређено "преко" итд. али не видимо између редова која је цена свега тога. Ради, заради, плати,отплати и тако сваки дан ....да би имао одмор 15 дана и онда идеш да чујеш звуке родног краја и одлепиш до јаја. Немам ништа против.....ко воли нек' изволи, само без пљувања по Србистану.....плиз

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2904 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
U Njemačkoj se u saobraćajnu upisuje izmjerena buka u stajaćem stanju pri homologaciji, ta stoji i na tipskoj pločici sa brojem šasije. Ovom sa Fiatom 500 je bila 18 dB preko te vrijednosti, znači mutio je s auspuhom.
 
U Tirolu su recimo zabranili ulazak u tu pokrajinu svim motorima kojima ta buka u stajaćem stanju prelazi 95 dB, dakle tamo ne smiju ni sa original auspuhom
Imao sam tu spravicu za mjerenje jednom, 18Db je bukvalno tisina. E ako je mozda bila neispravna onda ja grijesim

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4347 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Мајко мила, а ја мислио да су овде већи дебили него у европу... има наде за ове моје овде :lol3:. Мада нама на стази је ограничење 95 децибела. Негде има 100 децибела, али то постаје реткост

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
2 hours ago, Bigor said:

Imao sam tu spravicu za mjerenje jednom, 18Db je bukvalno tisina. E ako je mozda bila neispravna onda ja grijesim

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Nisi skontao. Ovdje je 18 dB PREKO one upisane vrijednosti koja važi za to vozilo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 448 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Cekaj a sta kada legalno ima preko tiih famoznih 92db? Znaci registeovan, ali nekome smeta, pa sutra mozda bude 85, 75... Jbes tu demokratiju. Stavljace nebulozne znakove pored puta? Ja cak i ne znam koliko db ima moj izduv:neznam:

Promenio član vex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 3011 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Nije da nekom smeta, nego zakon domaćina kaže da nemože. Pa nama se motori registruju, a onda skidaš DB killer, Kina ledovi i posle u EU problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4102 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Po mom osobnom viđenju donošenje takvih odredbi je čisti populizam, bolje rečeno zeleni fašizam.
I ljut sam na kolege sa kojekakvim preglasnim rorama.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1781 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 28 minuta, el classico je napisao:

Po mom osobnom viđenju donošenje takvih odredbi je čisti populizam, bolje rečeno zeleni fašizam.
I ljut sam na kolege sa kojekakvim preglasnim rorama.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Mene nervira sto u amerikama moze sve (po pitanju vozila) a u evropi nista.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 448 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
Pre 2 sati, vasa.93 je napisao:

Ne može da bude legalno i da je preko vrednosti dozvoljene propisima. Ta dva su u suprotnosti.

Ovo su prpisi u okolini Salzburga, ne u celoj Austriji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 724 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Ovo je u Koruškoj već postala tradicija.

Septembar 2018. Faak am Seeu, sa 120000 učesnika i organizovanim policijskim  snagama.

Bavarska policija je proverila 465 motocikala, a kod 257  su otkrili nedostatke.

Od auspuha, do vožnje bez dozvole i nepropisnih (tuđih) tablica, ćelavih guma, čak i slučaj skinutog  štitnika pogonskog kaiša.:ph34r:

Šampion je bio mladi Poljak čija je mašina imala buku 119,7 db(A), umesto dozvoljenih 92 db(A).

U medicinskom smislu 120 db(A) se smatra pragom bola.

Rezonanca auspuha (koju i  čujemo) vs rezonanca G-5 mreže (efekat mikrotalasne i šaputanje u glavi).

Prvo je "štetno", a ovo  drugo se ne dovodi u pitanje (Austrija je lider ove mreže).

Vreme će pokazati, šta je štetnije.:takoje:

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
11 hours ago, vex said:

Cekaj a sta kada legalno ima preko tiih famoznih 92db? Znaci registeovan, ali nekome smeta, pa sutra mozda bude 85, 75... Jbes tu demokratiju. Stavljace nebulozne znakove pored puta? Ja cak i ne znam koliko db ima moj izduv:neznam:

Nije to neka opšta vrijednost. Nego je tom Harley-u koga navode u članku, kome je kao dozvoljena vrijednost u saobraćajnu uneseno 92 dB, izmjereno 111 - to znači da je za 19 dB "prefurao". Tu se automatski oduzima saobraćajna, vozilo isključuje iz saobraćaja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
8 hours ago, vex said:

Ovo su prpisi u okolini Salzburga, ne u celoj Austriji

Ograničenje da motori ne smiju biti bučniji od 95 dB u stajaćem stanju važi samo za pokrajinu Tirol, ne za Salzburg. Ovo su bili postavili vanredne kontrole na autoputu A8 između Minhena i Salzburga upravo povodom susreta na Faaker jezeru, jer imaju iskustva iz prijašnjih godina - znaju ko dolazi i sa kakvim motorima. Bolje spriječiti...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 448 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
pre 9 minuta, vasa.93 je napisao:

Aha. I?

Sta ti nije jasno? Jel sutra krenes iz Nis kad kod Aleksinca te kazne za nesto sto si u Nis ispravan. Jel decko treba i da nacrtam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1282 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ne treba, dečko, uopšte da mi se obraćaš tim tonom.

 

I da, sasvim je normalno da me u Aleksincu kazne ako prekršim neki od propisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 448 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Pa stvarno si deckonja, ako zakon kaze da je za tvoj motor 98 db prihvatljivo i dobijes odobrenje, a nadje se neki nakurnik koji kaze- u mom kalifatu je limit 88- i popijes kaznu. Stvarno ne vidis problem. I mladji si 20 god, kako hoces da te nazovem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja