Jump to content

Moto Zajednica

Tomos A5 Colibri

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Tomos A5 Colibri, Keeway Matrix

poz momci

jucer sam u svog tomosa usuo malo jacu mjesavinu nego inace i malo mi slabije vuce od tada. jel moguce da je to do mjesavine  ili je doslo vrijeme da mjenjam klip i karike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Не може клип и карике баш од јуче. Него криза је и гориво је пуно воде, биче и горе јбг.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Tomos A5 Colibri, Keeway Matrix

Eo sad sam se provoz'o da vidim koliko ce mi trebati dugo da prebaci u drugu brzinu, ni sekunde u drugoj brzini bio nisam. Al motor kao da pocne vibrirati kad dam pun gas. Imam neki osjecaj da bolje ide na pola gasa nego na pun.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Игличасти лежај у корпи има везе само са паљењем јер је једносмерни. Шалтање има везе само са ролницама и и њиховом лежишту нитованом на зупчаником за прву брзину. Ако "жичани упитник" ниије поломљен нормално.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2494 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Meni kad matik nije hteo lepo da prebaci iz prve u drugu problem sam rešavao zamenom rolnica i venca koji ih drži na zupčaniku prve brzine.

U početku malo zatrese i prebaci ali vremenom sve mu više treba da prebaci u drugu i na kraju zamena.

Privremeno sam stavljao jaču oprugu tzv znak pitanja i to je ponekad za kratko rešilo problem a nekad ne.

Davno beše kad sam se borio sa automatikom ali najslađe vozanje, tu smo sticali prva iskustva na dva točka.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Zato je tu doktor Krokodilo  da daje rešenja.Ako ode znak pitanja,zna da trza poprilično,ali  svojevremeno zamenom igličastog rešavalo lošije promene.Ili sam ja nešto pomešao.Davno bilo.Krokodilo  pomagaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Zato je tu doktor Krokodilo  da daje rešenja.Ako ode znak pitanja,zna da trza poprilično,ali  svojevremeno zamenom igličastog rešavalo lošije promene.Ili sam ja nešto pomešao.Davno bilo.Krokodilo  pomagaj.
Ето помажем

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Zato je tu doktor Krokodilo  da daje rešenja.Ako ode znak pitanja,zna da trza poprilično,ali  svojevremeno zamenom igličastog rešavalo lošije promene.Ili sam ja nešto pomešao.Davno bilo.Krokodilo  pomagaj.
Кад оде игличасти може само да пропада курбла или, у лошијем случају да нема лер позицију него гураш пали, станеш гаси.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Tomos A5 Colibri, Keeway Matrix

Potrosio sam ovo gorivo i sipao klasicno kao uvijek i sada mi je sve normalno. Hvala sto ste pisali savjete, mozda nekad zatreba :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

Da ne otvaram novu temu. Menjao sam lezajeve na radilici i semeringe, promenjen je i iglicasti kvacila i sad kad sklopim desnu stranu i stavim deklu nesto blokira. Kurbla ide tesko, a i kad je podizem nesto preskace. Sve je vraceno kako je bilo, svaka platna je na svom mestu. Bez dekle sve se vrti slobodno bez blokiranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Da ne otvaram novu temu. Menjao sam lezajeve na radilici i semeringe, promenjen je i iglicasti kvacila i sad kad sklopim desnu stranu i stavim deklu nesto blokira. Kurbla ide tesko, a i kad je podizem nesto preskace. Sve je vraceno kako je bilo, svaka platna je na svom mestu. Bez dekle sve se vrti slobodno bez blokiranja.
На осовини за курблу имаш један део са машом која мора да упадне у блок. Ако није упала дешава се баш то што описујеш. Исто, на уласку осовине у погонски зупчаник има подлошку коју мора да има, ако нема симптоми су исти.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

Hvala na odgovoru.

To sam resio, platna je bila problem- izoblicila se i zaglavila se do unutrasnjeg lezaja pa je blokirala kurblu.

Ostao mi je i dalje problem da motor nece da vuce kad se optereti, za zamenu je ostalo samo jos opruga i rolnice(valjci prve brzine), ako nije do toga onda nemam vise sta da menjam i nemam resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mogući uzroci:

Zapušen auspuh, previše goriva (iz raznih razloga), promašena tačka (pred)paljenja, dotrajao sklop cilindar - klip.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Hvala na odgovoru.
To sam resio, platna je bila problem- izoblicila se i zaglavila se do unutrasnjeg lezaja pa je blokirala kurblu.
Ostao mi je i dalje problem da motor nece da vuce kad se optereti, za zamenu je ostalo samo jos opruga i rolnice(valjci prve brzine), ako nije do toga onda nemam vise sta da menjam i nemam resenje.
Ваљци прве брзине и лежиште кад су аут онда мотор избацује(дајеш туражу а он врти као у леру, чак зна да изненадно убаци што је доста незгодно). Провери ламеле и опруге на истим, предпаљење исто, ауспух, карбуратор. А5 најбоље иде са Делортом о то.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

Lamele su kao nove. Stavljen nov klip, lezajevi radilice, semerinzi, auspuh ociscen... Motor pali i da desava se da prima gas ali ne ide. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Ако је оно "као у лер", онда обавезно ролнице, упитник и лежиште. Олакшавајуча околност код А5 је што није нитовано, веч улази на жлебове. Среџује се и старо лежиште али то је комликовано за оног што нема искуства.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nov klip na dotrajao cilindar...ko čiste gaće na smrdljivo dupe.

Nađite na netu kako da postavite ploču paljenja i naštelujte sve po knjizi. Platine, položaj klipa, položaj bobine....ploča može i treba da se pomera i za to nije potrebno skidati magnet. Samo se malo popuste šrafovi (3 kom.) i nađe pravi položaj. Kada je sve kako treba, obično je negde na pola tog prostora gde su ti šrafovi....ali to nije više pravilo. To što baca varnicu (gde god da je ploča, to će da se dogodi) nije dovoljno, potrebno je da se ona dogodi u pravom trenutku. Ne zaboravite da ih stegnete.

Svašta se već dešava sa tim motorićima i delovima za njih. Možda je oštećen prostor kajle na magnetu, pa se prilikom zatezanja pomeri ili je možda i sama radilica problem....bilo ih je sa potpuno pogrešnim mestom za kajlu....i tako. Nije sve samo skini, stavi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S
On 30. 3. 2023. at 10:48, pronto je napisao:

Nov klip na dotrajao cilindar...ko čiste gaće na smrdljivo dupe.

Nađite na netu kako da postavite ploču paljenja i naštelujte sve po knjizi. Platine, položaj klipa, položaj bobine....ploča može i treba da se pomera i za to nije potrebno skidati magnet. Samo se malo popuste šrafovi (3 kom.) i nađe pravi položaj. Kada je sve kako treba, obično je negde na pola tog prostora gde su ti šrafovi....ali to nije više pravilo. To što baca varnicu (gde god da je ploča, to će da se dogodi) nije dovoljno, potrebno je da se ona dogodi u pravom trenutku. Ne zaboravite da ih stegnete.

Svašta se već dešava sa tim motorićima i delovima za njih. Možda je oštećen prostor kajle na magnetu, pa se prilikom zatezanja pomeri ili je možda i sama radilica problem....bilo ih je sa potpuno pogrešnim mestom za kajlu....i tako. Nije sve samo skini, stavi.

 

Cilindar je odlican, sve je to provereno pre ugradnje novih delova, motor pali na zub i sa podignutim zadnjim tockom prima gas kao lud, ali cim se optereti dernja se u mestu ali nece da krene, tako da su verovatno rolnice u pitanju. Uzeo sam danas nove pa cu da ih zamenim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja