Jump to content

Moto Zajednica

Kymco X-Town CT300i

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Mini samo jedna stvar smeta na X town-u. Kada siđe suvozač i ostane otvoren levi fusgaster (stalak za nogu) , ne možeš da podigneš motor na centralni štender od njega. Ali to je mali problem sad, početkom sezone, za par dana navikneš da ga otvaraš i zatvaraš. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
pre 2 minuta, aleksandar1701 je napisao:

Ako ga nije ohladio ja kad stanem pustim da izduva i onda ga gasim. Jedino ga tad čujem. 

Da u pravu si, bolje tako nego da ga gasiš. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

To je super. Na ovom mom modelu su stavili neki izgleda em veliki , em se brzo vrti. Bučan je ventilator, i pravi vibracije :(  Jedino me teši što valjda zbog toga bar dobro hladi. Kad se vrti, baš se oseti vreo vazduh kako beži kroz šupljine plastika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Sad gledam, na Kymco parts... Agility 300 i XTown 300 imaju isti agregat, vodeno hlađen naravno, ali razlikuju im se radijatori.

XTown ima 1901A-ABD2-C00, a Agility 1901A-AGE2-E00 (radijator sa ventilatorom). Ne vidim baš u čemu se razlikuju, ali i XTown ima jedan ventilator, bar po ovoj šemi.

Ma možda samo oblik oklopa prouzrokuje više šuma vazduha, a možda sam ja osetljiviji na zvuke :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Dok sam vozio SH300i ventilator je bio bas nenametljiv...

Nakon njega predjem na Beverly 250, kad mi se prvi put upalio ventilator u guzvi...u**ao sam se...

Pomislio sam da ce se raspasti sve...

Otisao do majstora.. pitao...kaze to je to...tako je..sve je ok...

Posle 2-3 dana sam se navikao...i vise nisam obracao paznju na njega...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Na prošlom Kymcu, onom što liči na Hondu SH, je bio takoreći nečujan, na novom skuteru mi se čuje, valjda onda što liči na Beverly ;)

Hvala ljudi na informacijama!

Promenio član boza_kg
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Zeleo bih da podelim sa Vama svima moje iskustvo sa X town 300.

Imam ga od jula meseca 2022, kupio sam ga starog godinu dana (model sa halogenim sijalicama, ne sa LED) sa pravih 5000km. Znaci sada je kod mene trenutno 11 meseci tačno i prešao sam sa njim 30 000km za ovo vreme!

Radim kurirske poslove i ne silazim sa njega. Ni jedan jedini problem apsolutno. Kupio sam ga jer sam pre njega imao Xciting-a 300ri sa kojim sam za godinu dana prešao oko 32 000km i sa kojim nisam imao nikakvih problema takođe pa sam se odlucio za novog x towna(starog godinu dana ali računam kao novo) jer ima isti agregat koji se meni pokazao kao odličan. Sto se tiče potrošnje, vozim ga po Beogradu 80 posto vremena bas po gradu( Dorcol, Vracar, Zvezdara, Palilula, Savski Venac) i prosečna potrošnja je 4,5-4,7 litara! I to je tacna potrošnja, merim na svakom punom rezervoaru već 30 000km. U januaru i februaru na -5 stepeni ide i na 5 litara po centru grada. Sa punim rezervoarom do paljenja rezerve 200km i dospe se oko 9-9,5l. Toliko identično mi je trošio i Xciting, razlika u kilazi im je 2kg. Ove gore napisane potrošnje od 2,5 litre su nemoguće i u njih ne verujem. Išao sam proslo leto na more sa njim i na ceo predjeni put od 2000km(Srbija, crna gora, albanija, Kosovo do gračanice i nazad kroz Srbiju do Bga) mi je trošio 3,43 litre tačno! Nisam bio natovaren išao sam sam bez stvari jer su mi stvari bili kod drugara u kolima.

Mana su mi pločice. Brzo se troše. Ne vozim kao baba ali nisam ni onaj najagresivniji koji vozi pun gas puna kočnica do maksimuma svaki put. Bukvalno na svakom servisu na svakih 5000km menjam pločice. 2 puta sam preskočio zamenu pločica na servisnom intervalu ali sam posle 1500-2000km došao između servisnih intervala da ih zamenim. A pločice nisu jeftine. Oko 3600 po komadu znaci preko 7000 prednje i zadnje bez ruku, pričam o originalu, sve stavljam samo original. Na xcitingu sam menjao pločice na 15 000 sa istim načinom voznje(on ima 2 diska napred možda to nesto menja). U servisu kažu da mi ne traju puno jer vozim po kiši uvek i valjda se onda brze troše šta znam. Filter vazduha sam menjao samo jednom na 15000 i sad ću da menjam opet, između se samo izduvavala kompresorom prašina. Uzmite u obzir da 5000 predjem jako brzo pa filter ni ne stigne da se istruni toliko i da se napuni masnocom i prašinom previše. 
Prostor ispod sedišta je ogroman. Ako ga lepo koristiš i pakujes stane šta hoćeš. Uvek imam ispod 2 para kišnih pantalona, kisnu jaknu, navlake za obuću za kišu, jednu jaknicu za svaki slučaj, nesto alata i ima mesta za sve to još puta 2. Još jedna mana pored pločica koje menjam non stop je zamena sijalica. Zameniti sijalicu koja je crkla je ozbiljan poduhvat na motoru mora sve napred da se skine i ogoli i onda vas sijalica od 500 dinara koja crkne baci u trošak od 50e. Ako vam crkne jedna sijalica zamenite obe kad već otvarate sve i stavite najskuplje i najkvalitetnije.

Jos jedna mana je veličina tockova od 14 napred i 13 pozadi, na xcitingu su bili 15-14 i to se oseti, ne drasticno ali na većim brzinama. Još jedna mana su blage vibracije i golicanje stopala na velikim brzinama Odličan za grad i magistralu. Nije za autoput. Planiram sad sa njim put od 5000km do sicilije i nazad kroz celu obalu italije. Vizir je mali i vetar udara u oči i gornji deo glave, nekom višem i u celu glavu ali ga ja nisam menjao, navikao sam i super mi je za leto. Cena servisa ako bude samo ulje, provera pločica i diferencijala, čišćenje prenosa i zamena ulja u diferencijalu je oko 6000 ali uvek bude još nesto. Nekad klizači, nekad rolnice, pločice kako se sta potroši. Ulje u diferencijalu se menja obavezno na svakom servisu i oseti se razlika nakon zamenjenog ulja i čišćenja prenosa velika, motor tečno ubrzava na malim brzinama i malim ubrzavanjima.Ulje u motoru motul 7100 5-40w. Sto se tiče saputnika sedište za njega je ogromno i Saputnik uživa, ali Skuter osetno gubi snagu sa saputnikom. Sve u svemu mašina je pouzdana i bez greske za svakodnevnu vožnju od 8-10 sati bez da se razmišlja da li će stati i upaliti, samo redovni servisi uz originalne delove. Posle 30 000km na ispuštanju ulja i dalje ne hvali ni kap, za razliku od hondi nekih npr koje fabricki potroše dosta ulja na 5000km. Kaiš je i dalje prvi fabricki i menjacu ga sad na sledećem servisu. Odlična kupovina i odličan odnos cene i kvaliteta. KYMCO FOR LIFE

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Uđe Kymco pod kožu, majku mu, nije mu bez razloga slogan "Win Your Heart" :)

 

Što se tiče potrošnje goriva, verovatno je tvoj model Euro4? Ja imam Agility 300 koji nosi isti E5 agregat kao XTown 300, troši mi oko 3,3l. Nekad malko manje, nekad malko više, ali tako je u proseku. Isto, original OEM kočione pločice, nedavno sam bio na kontroli, na oko 9.000 km pređenih, potrošile se možda tek trećinu, ako je i toliko. Trajaće još dosta kako izgleda. Ne vozim doduše ni blizu toliko kao ti tvoj motorin.

 

I da, menjaj mu filter vazduha redovno. HifloFiltro HFA5015 košta 1.000 din, nema razloga da se izduvava stari.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Nemam pojma, ova nalepnica kod rezervoara E5 valjda znaci da je euro 5, stavio sam sliku.

Ja mislim da je ta potrošnja povezana sa tim sto radim u strogom centru grada i vozim od semafora do semafora. U jednom SATU ga upalim i ugasim barem 10 puta. A ima i do težine, težak je tačno 200kg, 3,43 mi ie trošio na otvorenom kažem ti

Moje neke kolege voze beverlije 300i 2017+ godište i svima troše 4-4,5 litre i voze na isti način kao ja.

Pa znam, ali kad izvadim filter a on kao nov bukvalno izgleda zao mi da ga zamenim. Video sam da si pisao gore za taj HifloFiltro ali nisam probao, i dalje je u garanciji(iako sam prešao 20 000km ali su mi rekli da dokle god je u te 3 godine i ne preskacem servisne intervale da je u garanciji) pa mi oni stavljaju kimkov taj original i nemam nekog izbora

IMG_2570.jpeg

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
5 hours ago, Milan1905 said:

Nemam pojma, ova nalepnica kod rezervoara E5 valjda znaci da je euro 5, stavio sam sliku.

Postoji nalepnica E5 i E10, standard Euro10 ne postoji pa onda sledi da to nije ni Euro5.

 

E5 ili E10 označava procenat obnovljivih etanola, 5 ili 10%.

S tim u vezi, E10 je ekološki čistiji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@Milan1905 za tu E5 nalepnicu je već odgovorio kolega, to ne označava Euro normu.

Ako imaš očitanu saobraćajnu dozvolu, vidi broj motora. Počinje oznakom modela, recimo KS60ABxxxxx je Euro4, a KS60FAxxxxx je Euro 5, moći ćeš lako da izguglaš koji je tvoj.

Mada je i sigurno da veliki broj hladnih startova dnevno arči gorivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
Pre 2 sati, boza_kg je napisao:

@Milan1905 za tu E5 nalepnicu je već odgovorio kolega, to ne označava Euro normu.

Ako imaš očitanu saobraćajnu dozvolu, vidi broj motora. Počinje oznakom modela, recimo KS60ABxxxxx je Euro4, a KS60FAxxxxx je Euro 5, moći ćeš lako da izguglaš koji je tvoj.

Mada je i sigurno da veliki broj hladnih startova dnevno arči gorivo.

Sada sam proverio u papirima i motor je Euro 4, živeo sam u zabludi da je Euro 5 zbog te nalepnice, naučio sam nesto novo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Mislim da je jako bitno da se zna tačna oznaka modela. Sutra kad treba da se naruči neki deo, pogotovo van garantnog roka, vidiš tačnu šifru dela koji ti treba, i nema omaške.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
On 8.6.2023. at 12:03, boza_kg je napisao:

Mislim da je jako bitno da se zna tačna oznaka modela. Sutra kad treba da se naruči neki deo, pogotovo van garantnog roka, vidiš tačnu šifru dela koji ti treba, i nema omaške.

 

 

Ono sto mene muci je koji sledeći kupiti. Sledećeg leta on će već imati ozbiljnu km i ja ću gledati da ga menjam. A brine me to sto je on 2021 a ja sam ga 2022 uzeo za 3950 sa pravih 5000km novog maltene bez tacke i to ga dečko vozio od sela do sela a sinoc vidim na oglasu jednog 2021 prodaje ga za 5000!!! Užas, šta god da budem uzimao moraću da izgubim 1000e minimum umesto da se samo vrte uz malu doplatu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Neće on taj prodati za 5.000 najverovatnije, to je optimizam ;) Al da se gubi na ceni, gubi se.

Ja ću najverovatnije da sačekam sledeću godinu i Agility 350, taman će da mi ovaj sadašnji da izađe iz garancije. Kao gledam i druge opcije, al rešio sam već odavno šta ću.

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
On 9.6.2023. at 13:50, boza_kg je napisao:

Neće on taj prodati za 5.000 najverovatnije, to je optimizam ;) Al da se gubi na ceni, gubi se.

Ja ću najverovatnije da sačekam sledeću godinu i Agility 350, taman će da mi ovaj sadašnji da izađe iz garancije. Kao gledam i druge opcije, al rešio sam već odavno šta ću.

Uzecu i ja u obzir tvoj izbor agility 350. Svidja mi se jakoo. Samo sto sam navikao na Maxi skutere volim da ispruzim noge 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Varaždin, Hr
  • Motocikl: KYMCO X-TOWN 300i

Pozdrav ekipo, novi sam u grupi pa oprostite ako sam pogrešno uletio sa pitanjem. Od jeseni sam vlasnik Kymca x-town 300i, 2020g. U blizini imam jedan ovlašteni servis čiji vlasnik uzme podatke pa se više ne javlja tako da sam servis na 9000 obavio sam, sad bi zamijenio antifriz no trebam pomoć gdje ga ispustiti a gdje uliti jer nemam upute.

Drugi problem da je nakon 11000 kod dodavanja gasa počeo tresti što se smiri dok se postigne ubrzanje. Promijenio sam remen..i dalje trese.

Molim savjet dok ne nađem majstora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Zdravo @DamirVŽ. Tema o XTown-o već postoji.

Ovde imaš service manual:

za Euro5 https://kymco.at/pub/media/Download/Kymco/SMXTown300ABD2EN.pdf

za Euro4 model: https://kymco.at/pub/media/Download/Kymco/ServiceXTown300i.pdf

 

Zamenu antifriza je lakše uraditi nego opisati :) Ja sam radio na Agility 300, sličan je model, pa je valjda i na XTown isto.

Treba ti nešto preko 1,5l antifriza, ja sam koristio gotov iPone rastvor, dakle 2 flaše, onda bar 2 litra destilovane vode za ispiranje od starog, veliki špric sa crevcem za izvlačenje tečnosti iz prelivne boce, crevo i levak za sipanje antifriza u hladnjak.

Šraf za ispuštanje tečnost je dole, kod creva, blizu šrafa za ulje. Poklopac hladnjaka je ispod prednjih plastika, kod akumulatora. Sa dve nitne se skine plastika, pa se može prići hladnjaku. Usko je i malo ćeš izgrebati ruku, ali je izvodljivo. U suprotnom, ako želiš da bude komotnije, pola skutera mora da se rasturi, što ne preporučujem. Šraf za odzračivanje je ispod sedišta, pa i ono mora da se odšrfafi i skroz skine.

 

Staviš posudu ispod donjeg šrafa, odviješ ga, odviješ i poklopac hladnjaka, sačekaš da iscuri. Sipaš destilovanu vodu dok ne poteče čista. Onda odviješ i šraf za odzračavanje, pa propereš još malo. Sipaš novi antifriz levkom kroz hladnjak, dok ne poteče na odsračno mesto. Zaviješ odzraku, pa sipaš dalje dok ne počne da curi na odliv. Onda zaviješ, sipaš do vrha hladnjaka. Prelivnis sud isprazniš špricem, propereš, napuniš do max... Upališ motor dok se sve lepo ne zagreje, vidiš dal treba nešto da se dolije, i to mu je to.

 

Što se tiče treskanja, ja sam ga rešio tako što sam rasklopio ceo CVT, takođe i kvačilo, odmastio gde treba, skinuo staru mast i stavio novu gde već treba, ošmirglao lamele i zvono... Retko hoće to da rade u servisu, zaludan je posao a mala zarada. Ili radiš sam ako znaš, ili teraj kod pravog majstora.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Varaždin, Hr
  • Motocikl: KYMCO X-TOWN 300i

Hvala na iscrpnom odgovoru i za hladnjak i za cvt gdje sam imao ideju da sve očistim no bojao sam se da to nije jedini problem. Pokušat ću sam no svakako bih potražio pouzdanog servisera za veće zahvate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Varaždin, Hr
  • Motocikl: KYMCO X-TOWN 300i

Ekipo, help..

odnedavno sam vlasnik Kymcy x-town 300i iz 2020. sa prijeđenih 11 t.km

U predjelu varijatora pojavile su se vibracije kod dodavanja gasa. Sam sam mijenjao remen, problem je ostao isti i sad vidim da mi treba pomoć

-da li netko zna podatke o pritezanju važnijih matica podesivim ključem?

-koje radnje poduzimam prilikom čišćenja, navodno i brušenje ali ne znam kojim papirom?

-šmirglati i pakne lamele?

-koji dijelovi se na kraju podmazuju?

Molim i dodatne savete ako netko zna više.

Lp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@DamirVŽ što se tiče vrednosti za pritezanja, dao sam ti link za Service manual u prošloj, takođe pogrešnoj temi. Tu sve piše za tvoj model konkretno.

Što se tiče CVT-a, imalo bi mnogo da se piše, a već je 100 puta prepričano u raznim temama ovog formuma.

 

Možeš da nađeš video tutorijale, ima ih koliko voliš po tubetu. Ovaj je recimo za 50cc skuter, ali princip je više manje isti.

 

Moj drugarski savet je, najbolje da nađeš iskusnijeg kolegu i\ili nekog prijateljski nastrojenog majstora, pa da ti pokaže kako se to radi, ako je moguće. U suprotnom, lako ćeš nešto zeznuti. Nije ni to neki problem, ali imaj u vidu da možeš sebi napraviti dodatne troškove, pa ćeš opet morati kod majstora.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja