Jump to content

Moto Zajednica

Kymco X-Town CT300i

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Zvao sam ih danas, navodno nemaju, isptiča mi priču da trebaju neki posebni nosači za njega. Moram otići tamo direktno. Da li  isto voziš xtown-a? Isprobao sam par dana deflektor, razlika je značajna, tako da verujem da je sa vizirom još bolje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Evo da obavestim. Kupljen vizir iz gornjeg linka. Odličan. 120km/h nema vetra u očima ni na grudima. Isto i kod suvozačice. Kompletna zaštita ruku. Sve preporuke. Ovaj odgovara za downtown i xtown sigurno. Pozdrav svima. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350

Pozdrav evo i ja da predstavim moj novi skuter Kymco X-Town CT300i. Skuter sam kupio nov prosle godine Maja meseca. U pitanju je skuter od 300kubika i 17kw. Za ovih godinu ipo dana presao sam do sada sa njim nesto malo vise od 7600km. Potrosnja je izmedju 2.5-3 litra. Prosle godine zbog razrade sam ga vozio po Srbiji i pravio manje ture dok sam ove godine otisao do Crne Gore i obisao jos neka mesta koja sam vec opisao u odeljku za putopise. Guma prednja 14 zadnja 13 lepo upija ove nase puteve i rupe. Sto se tice agregata ima snage, max brzina kojom sam vozio za sad je 140 ali neka voznja izmedju 80 do 100 je idealna za ovaj skuter. Odrzavanje je smesno, mali servis za filterima i rukama u ovlascenom servisu je 3600 dinara. Ispod sedista ima mesta za jednu full face kacigu i drugi deo gde stoji alat i mogu da se smeste jos neke sitnice. . Sediste je veliko i udobno i ne umara cak i na duza putovanja. Sto se tice rezervoara staje 10.5 litara sto je dovoljno za 300km+ po jednom punjenju. Svetla su full led i napred i nazad i mogu da kazem da odlicno osvetljavaju put. Mislim da sam za 4600e koliko sam platio skuter dobio i vise nego sto sam dobio.IMG_20220414_185706.thumb.jpg.f3cf46fc32c03c69f691dfd192e4aff7.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Toliko sam i ja platio svoj Agility, sa sve koferom, isto u maju prošle godine. Ispostavilo se da je to bio super pogodak, više sreće nego pameti. Cene od tad samo luduju, i uopšte nemaju nameru da se zaustave.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350
32 minutes ago, boza_kg said:

Toliko sam i ja platio svoj Agility, sa sve koferom, isto u maju prošle godine. Ispostavilo se da je to bio super pogodak, više sreće nego pameti. Cene od tad samo luduju, i uopšte nemaju nameru da se zaustave.

Da da cene su skocile. Sada je moj model oko 5300e i tek ce da skacu za sledecu sezonu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350
15 hours ago, VladoGrcic said:

Daj jos malo iskustava, voznji i slika :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sta te konkretno interesuje za skuter? 

20211105_123934.thumb.jpg.4a0eb10458a0174b5fe50dc164b35b83.jpgIMG_20220517_163945.thumb.jpg.0f92486eb48994f097d1a6145e2f10e4.jpgIMG_20220703_083244.thumb.jpg.45f203c579d4409c20cebc4adeae3c5f.jpgIMG_20220703_140951.thumb.jpg.daa9aedb4b80d2152bb69ed88962130c.jpgIMG_20220703_153904.thumb.jpg.bebfce6cfda3f735ac87f390f3033b4e.jpgIMG_20220704_085116.thumb.jpg.8898da6082b7ef1678d46e6978d3bb6e.jpgIMG_20220704_153802.thumb.jpg.3825192d2b8152685358d44cb94ae4e1.jpgreceived_5196977510385137.thumb.jpeg.427fe8f53e6e02cc0e7dc59506e76d49.jpegreceived_468754644338775.thumb.jpeg.834f15eb56338d9d69f800f0589ac074.jpegreceived_841873053095510.thumb.jpeg.363f48b18309f525bf7ac9d6476c7ad4.jpegreceived_926986244785005.jpeg.f592942d8b03023da0d6960a7b848e58.jpegreceived_2361518767335589.thumb.jpeg.9fbbba144fa1c8afc0560a0be5f1e8d1.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Zdravo. Ja sam uzeo Kymco x town 300i, bez oznake CT. Ogroman prostor ispod sedišta je razlika. Dve full face kacige, pored njih komotno rukavice i flaša od 1,5 L vode. Troši oko 3 litre. Računao sam da sam ga opteretio sa dva putnika, punim koferom, i prostorom ispod sedišta sa nekih 200 kg i potrošnja opet ista. Jedino se na kočenju malo oseti dodatna masa. Iz Novog Sada sam, išao sam preko Bosne u Hrvasku na more, pa zatim u Crnu Goru i nazad. Fantastičan je u vožnji. Ali do 300-400 km u jednom cugu. Sve preko je na silu. Vizirbi mogao da bude malo viši, ali to može da se reši dodatnim deflektorom. Cena servisa na 5000km je oko 10000 dinara. To je jedina stvar koju zameram. Ne znam pošto su servisi na premium skuterima. Sve u svemu motorom sam prezadovoljan. Nije prevelik za grad, a dovoljno je prostran za duža putovanja. Na autoputu, meni bar nije neko uživanje da se vozim sa njim, ali na lokalnim putevima je fantastičan. Odlični farovi. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@gurtna83 što se tiče cena servisa, to je izgleda kako ti se zalomi, tj. koliko te gde odrape. U Kg za moj Kymco plaćam oko 5.000 din i to zbog garancije, inače bih sam radio, a kolega je prijavio za Niš da je i jeftinije.

Ali, ono što je bitno je da se na tom skuteru menja ulje na 3.000 Km, a ne na 5.000, što možeš proveriti u uputstvu, pošto nema filter ulja, već sito. Naši uvoznici daju odštampanu generičku servisnu knjižicu na srpskom, gde je pogrešno naveden interval za zamenu. Ako već moraš da ideš na 5.000 zbog garancije, promeni ulje još jednom sam u međuvremenu. Litar je ulja samo, pa nije skupo, a ni komplikovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovaj iz prvog posta je na oglasima mislim, cena veca nego nov sto je placen... Ne krivim prodavca, niti imam pravo ali je pokazatelj u kom uvrnutom vremenu zivimo....

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ebiga to se zove inflacija, zehebana stvar. Čovek hoće da kupi novi skuter, a i taj model je poskupeo za godinu dana oko 500 evrića...

 

Ovih dana me žena naterala da pravimimo neke plakare... skoro isto materijala za sličnu stvar koju smo radili pre 2 god, isti ljudi mi radili, a iznelo duplo skuplje nego onomad. :rat3:

 

Samo se moja plata čvrsto drži, evo obećavaju mi biće biće, ne lipši magare do zelene trave.., obrazlažem šefovima da sam isputio sve ciljeve i planirane performanse, da je voda mokra i tako to ;)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Samo da dodam, ja sam radio prvi servis na pređenih 500km, nekih nedelju dana nakon kupovine i taj sam platio 5000 dinara. Rađena je zamena ulja. A ovaj sad pred sezonu na 5000 km je uz ulje zamenjen filter vazduha i svećica plaćen 10000 dinara. Baš mi je to skupo. Samo usluga servisa košta 4500, ostalo su delovi. Baš me interesuje koliko košta servis za X Maxa u Yamahinom ovlašćenom servisu. A potvrđujem za cenu skutera, prošle godine je plaćen 4700 u januaru, ove godine u januaru je koštao 5300.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Skup je original Kymco filter za vazduh. Ima zamenski HiFlo, dosta jeftiniji, a ništa nije lošiji. Doduše, ako moraš zamenu da radiš u servisu, to ti je što ti je.

 

E sad, zavisi od uslova vožnje da li je potrebno da se menja. Meni je filter na 5.000 i dalje bio sasvim čist. Svećica je jeftina, ali i ona bi trebalo da se menja tek na 10.000 km, opet sve zavisi od stanja.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350
On 4/7/2023 at 3:19 PM, N.F.S. said:

Ovaj iz prvog posta je na oglasima mislim, cena veca nego nov sto je placen... Ne krivim prodavca, niti imam pravo ali je pokazatelj u kom uvrnutom vremenu zivimo....

Da moj skuter na oglasima, cena je ta koju sam stavio, kada dodje ozbiljan kupac dobice i razumnu cenu, juce sam imao poziv kaze imam za te pare T-Max a ti si izbacio Kymco, reko prijatelju teraj ti Tmax star  i doviđenja.... Ljudima je vaznije da voze marku a to sto je to staro 10+ godina i preslo ko zna koliko i kako je odrzavano nema veze, vazno da se vidi da je Tmax,itd.... Ali da ne idemo u off :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uopste ne osudjujem cenu, tvoja stvar koliko ces ceniti i prodati, cisto da ponovim :)

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
8 hours ago, Bolence91 said:

Da moj skuter na oglasima, cena je ta koju sam stavio, kada dodje ozbiljan kupac dobice i razumnu cenu, juce sam imao poziv kaze imam za te pare T-Max a ti si izbacio Kymco, reko prijatelju teraj ti Tmax star  i doviđenja.... Ljudima je vaznije da voze marku a to sto je to staro 10+ godina i preslo ko zna koliko i kako je odrzavano nema veze, vazno da se vidi da je Tmax,itd.... Ali da ne idemo u off :D

Ljudi u Srbiji većinu vozila kupuju zbog sela ne zbog sebe...

A taj kymco je numero uno na Trećem Kamenu od Sunca u ovoj igrici. Prave agregate za KTM , a lepe i skupe značke na svoje motore (Kawasaki, BMW)... 

Ovaj CT mi je baš zanimljiv... 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350

Upravo tako, vaznije je da ga vide da vozi Tmax nego Kymco ali svako bira za sebe. Sto se tice cene servisa mene ceka sada na 10000km servis pa cemo videti sta se sve menja i koliko ce biti racun. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 3 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

a lepe i skupe značke na svoje motore (Kawasaki, BMW)..

BMW je prešao na kineske proizvođače, a posle kraće pauze, eve o ponovo Kawa skutera (Kymco inside)

Kawasaki J125 jako liči na Kymco DT ili DTX 125, rekao bih:

maxresdefault.jpg

 

2023_kymco_dtx_01.jpg?auto=format,compre

 

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Sad nešto gledam. Ne znam zašto sam u naslovu stavio CT. Suštinski vozim onaj bez CT oznake, full led 2021g. Razlika je u zadnjem svetlu i što CT nema prednji tunel gde je u mom rezervoar. Zato je prostor ispod sedišta u CT manji jer mu je ispod sedišta rezervoar. Meni je lično skuter sa prednjim tunelom lepši, nekako puniji. A prostor ispod sedišta nije zanemariv. 2 full face kacige. Što se tiče motora ja sam prezadovoljan. Udoban i povozan, i topla preporuka je visoki vizir iz ranijih postova. Izvanredna je zaštita i za ruke, tako lepo usmerava vazduh da rukavice nosim samo kada je toliko hladno da bi ih nosio i da peške idem. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Mene na mom Agilityu malo nervira bučan ventilator, koji se često aktivira kad voziim po gradu kad je toplije. Kako jo to rešeno na Xtown-u? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja