Jump to content

Moto Zajednica

9. WSBK runda - Portuguese Round

Recommended Posts

  • Drug član, 2505 postova
  • Lokacija: Zemun

Kakve veze ima top speed kad se meri skoro na kraju pravca? Bau top speed uhvati mnogo mnogo ranije, to je poenta svega.

Pri tom pravac je fizicki polovina cetvrtog sektora i nesto manje od polovine prvog sektora i sadrzi jos jedan, pogadjaaaaaaate - pravac.

Zar stvarno neko misli da ova druga dvojica ne umeju da prodju zadnju krivinu ''malo drugacije''? :)

 

 

 

Screenshot 2022-10-10 at 16.34.45.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2308 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Ne znam kako da srocim a da se razumemo :).

Da li se slazes da je na ovoj stazi obilazenje na pravcu delovalo brutalnije nego na ostalim gde su cak vece maksimalne brzine.

 

20 minutes ago, easy naked said:

Bau top speed uhvati mnogo mnogo ranije, to je poenta svega.

Kada uhvati top speed ne znam, mozda ranije a mozda i ne, taj podatak ne znamo.

Ako je tako kao sto kazes, onda mogu da postavim kontra pitanje, ako je uhvatio top speed ranije, zasto nije isao preko njihove maksimalne brzine. Sigurno nije vukao pola pravca maksimalnu brzinu, jer ovo nije Mistral pravac na Boldoru gde ti otpor vazduha ne dozvoljava da udjes u blokadu.

 

Ne mogu da tvrdim ali po onome sto sam video, da, deluje mi da bolje tera poslednje dve krivine od ostalih.
Kada se na to doda snaga Dukatija dobijamo ono sto smo videli.

 

19 minutes ago, easy naked said:

Zar stvarno neko misli da ova druga dvojica ne umeju da prodju zadnju krivinu ''malo drugacije''? :)

Ovako gledano ne bi postojali malo bolji i malo losiji soferi :).

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1367 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Ja volim da pišem i sa dozom sarkazma, pa ajd da sad to i napomenem. Ako neko to nije shvatio, protivnik sam teorije da je Bautista samo neki papan koji treba da ne sjebe i da je to dovoljno da Dukati uzme titulu.

Inače, podjednako navijam za Topraka i za Bautistu.

 

Ja se slažem da je Dukati na pravcima najjači, ali sam stava da to nije tolika prednost koliko neki to ovde vole da napominju pa i da potpuno umanjuju umeće i sposobnost pojedinih vozača. Da je Dukati toliko u prednosti, uzimali bi i prethodnih godina neke titule a ne da imaju višegodišnju sušu a sve sa dobrom vozačima. 

 

Evo na primer....trka 2....Bautista, Toprak i Rea...

 

Treba pogledati hronologiju krugova cele trke i jasno se vidi da je Bautista gubio u 3 sektoru, ali je dobijao u 1 i 4....a drugi sektor su bili skoro identični. Pritom, Bautista je drugi deo trke vozio najkonstantnije i najbrže tj najmanje je "usporio" u odnosu na prvi deo. Od 10. kruga Bautista se jasno odvaja po tom pitanju, posebno od Rea.

 

Po tome....ne vidim da je prednost doneo samo DUkati, a posebno ne vidim da je "90% pobede na pravcu".

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2308 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
43 minutes ago, easy naked said:

Ja pricam o tome gde se to vreme brzog kruga napravi/nadoknadi, a to je po mom misljenu 90% na pravcu.

Rinaldi je klinac, mozda drugi gearing, mozda nesto peto. Ni Lowes, ni Locatelli nisu blizu prvih vozaca timova.

Da dodam jos ovo :), zar stvarno mislis da Rinaldi ne zna da zavrne gas na pravcu :).

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4634 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Lepo je i Bautista rekao - pravac na  stazi je samo jedan, zašto mi nisu pobegli u krivinama?

 

Jeste Ducati dobar, ali da je samo do brzine i potezanja, to bi značilo da bi Rinaldi bio 2., Basani 3., Otel 4..

 

Bautista je dobar jer minimalizuje nedostatke Ducatija, a maksimalno koristi njegove prednosti. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2505 postova
  • Lokacija: Zemun
34 minutes ago, ARES said:

Da dodam jos ovo :), zar stvarno mislis da Rinaldi ne zna da zavrne gas na pravcu :).

Da li da quotujem tebe o malo boljim i malo losijim soferima?  :)

 

Bau da ''zna'' da prodje poslednju krivinu ''malo drugacije'' i tu napravi 0.7 bio bi u onom vecem cirkusu da daje casove Markezu.

 

Ako u speed trapu imaju istu brzinu, a on napravi +0,7 znaci da je mnogo ranije stigao do te maks brzine. Ne znam za drugo objasnjenje.

Otkud znas da nije na limiteru ili da nema otpora vazduha kao na Mistralu, juce se kamere ljuljale kao da je zemljotres.

 

 

Pogledaj prvu sezonu Bau na Ducatiju, mislim da je Buriram, samo pravac i cao. Nista se nije promenilo, sem sto je prestao da napinje po krivinama i samim tim pada. 

Promenio član easy naked

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4634 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Pogledaj mislim na prvoj trci koliko je Bautista brže prolazio poslednju krivinu u odnosu na Reu. Bili izjednačeni već na izlazu iz krivine.

 

Ne branim Ducati, nego da i oni jednom nisu zalomljeni pravilnikom

 

Svako zna da je Ducati uvek zbog 2 cilindra imao više snage, a isto tako ne znaju ili zaboravljaju restriktore u usisima na Panigale R, dodavanje mase na 1098 i 1198 itd. itd upravo neposredno pred početak sezone, itd.

 

Isto tako je Kawasaki dominirao 10 godina unazad (Sajks i Rea) pa se niko nije bunio što je Kawasaki imao najspremniji motor.

 

Jedva čekam da im vrate 500 obrtaja pa da opet izvise, jer očigledno da nije problem u maks brzini i tih famoznih 500 obrtaja. 

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre sat vremena, Djeneral je napisao:

Ja volim da pišem i sa dozom sarkazma, pa ajd da sad to i napomenem. Ako neko to nije shvatio, protivnik sam teorije da je Bautista samo neki papan koji treba da ne sjebe i da je to dovoljno da Dukati uzme titulu.

Inače, podjednako navijam za Topraka i za Bautistu.

 

Ja se slažem da je Dukati na pravcima najjači, ali sam stava da to nije tolika prednost koliko neki to ovde vole da napominju pa i da potpuno umanjuju umeće i sposobnost pojedinih vozača. Da je Dukati toliko u prednosti, uzimali bi i prethodnih godina neke titule a ne da imaju višegodišnju sušu a sve sa dobrom vozačima. 

 

Evo na primer....trka 2....Bautista, Toprak i Rea...

 

Treba pogledati hronologiju krugova cele trke i jasno se vidi da je Bautista gubio u 3 sektoru, ali je dobijao u 1 i 4....a drugi sektor su bili skoro identični. Pritom, Bautista je drugi deo trke vozio najkonstantnije i najbrže tj najmanje je "usporio" u odnosu na prvi deo. Od 10. kruga Bautista se jasno odvaja po tom pitanju, posebno od Rea.

 

Po tome....ne vidim da je prednost doneo samo DUkati, a posebno ne vidim da je "90% pobede na pravcu".

 

 

То важи за скоро све трке у шампионату ове године баш та његова константност по круговима. Има врло детаљна статистика на сајту за све трке по круговима, по секторима, па ко хоће може да види колико је развукао и на стази Мост са Дукатијем, када је победио тамо, па Мањикур, а условно речено и Асен. У Барселони је био најбољи на свим оним деловима где та фамозна брзина Дукатија не долази до изражаја, а не на километарском правцу. Ипак ту има мало (више) и до Баутисте.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4278 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 1 sat, ARES je napisao:

Ne znam kako da srocim a da se razumemo :).

Da li se slazes da je na ovoj stazi obilazenje na pravcu delovalo brutalnije nego na ostalim gde su cak vece maksimalne brzine.

 

Kada uhvati top speed ne znam, mozda ranije a mozda i ne, taj podatak ne znamo.

Ako je tako kao sto kazes, onda mogu da postavim kontra pitanje, ako je uhvatio top speed ranije, zasto nije isao preko njihove maksimalne brzine. Sigurno nije vukao pola pravca maksimalnu brzinu, jer ovo nije Mistral pravac na Boldoru gde ti otpor vazduha ne dozvoljava da udjes u blokadu.

 

Ne mogu da tvrdim ali po onome sto sam video, da, deluje mi da bolje tera poslednje dve krivine od ostalih.
Kada se na to doda snaga Dukatija dobijamo ono sto smo videli.

 

Ovako gledano ne bi postojali malo bolji i malo losiji soferi :).

 

 

Да те питам Нино. Јели теби Реја неки род? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2308 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Svi smo se slozili da je Dukati brzi ali da ima i do Bautiste.

 

Nego da se osvrnem na Dornu.

Definitivno se vidi naklonost Dorne ka Dukatiju kroz sve ove godine.

 

I dalje mi nije jasan njihov algoritam za racunanje skidanja i vracanja obrtaja, trebalo bi da rade evaluaciju na 3 trke.

Kawi su lako skinuli pretprosle godine i preneli su to na sledecu godinu, a slabiji rezultat su imali od Dukatija.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2308 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
7 minutes ago, Мали Ћаћа said:

Да те питам Нино. Јели теби Реја неки род? 

Jeste, vozi kawu.

Kao i tebi Dukatisti i Aprilijasi :).

Nego gde si bas izvukao to pitanje sada kada sam stao u odbranu tvojih. :)

Ne citas detaljno.

Promenio član ARES
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2505 postova
  • Lokacija: Zemun
2 hours ago, ARES said:

Svi smo se slozili da je Dukati brzi ali da ima i do Bautiste.

 

Nego da se osvrnem na Dornu.

Definitivno se vidi naklonost Dorne ka Dukatiju kroz sve ove godine.

 

I dalje mi nije jasan njihov algoritam za racunanje skidanja i vracanja obrtaja, trebalo bi da rade evaluaciju na 3 trke.

Kawi su lako skinuli pretprosle godine i preneli su to na sledecu godinu, a slabiji rezultat su imali od Dukatija.

 

Skidanje obrtaja je diskreciono pravo tehnickog direktora sampionata ili koja je vec titula zaduzenog za to. Znaci ni u jednom treuntku nije postojalo pravilo koje decidno kaze da ce se nakon 3, 6, 9 ili koliko god trka nesto menjati, vec samo da moze da se promeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2505 postova
  • Lokacija: Zemun
2 hours ago, Jovan Ristic said:

Ne branim Ducati, nego da i oni jednom nisu zalomljeni pravilnikom

 

Svako zna da je Ducati uvek zbog 2 cilindra imao više snage, a isto tako ne znaju ili zaboravljaju restriktore u usisima na Panigale R, dodavanje mase na 1098 i 1198 itd. itd upravo neposredno pred početak sezone, itd.

 

Kako mislis jednom da i oni nisu zalomljeni pravilnikom? Bukvalno sad pises besmislice, ako je iko ikada bio povlascen u WSBK to je Ducati. Normalno da ce imati restriktore kad su nagurali +200 ccm zapremine u odnosu na klasu. Svo vreme su trubili kako je V2 njihovo nasledje, kako oni imaju svoju filozofiju, a u motoGP imaju agregat koji je u klasi hiljadarki. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2505 postova
  • Lokacija: Zemun
2 hours ago, ARES said:

Jeste, vozi kawu.

Kao i tebi Dukatisti i Aprilijasi :).

Nego gde si bas izvukao to pitanje sada kada sam stao u odbranu tvojih. :)

Ne citas detaljno.

Sledeci put kad odem na WSBK direktori Kawasakija ce cuti za ovu BRUKU.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2505 postova
  • Lokacija: Zemun
3 hours ago, СајберГастарбајтер said:

То важи за скоро све трке у шампионату ове године баш та његова константност по круговима. Има врло детаљна статистика на сајту за све трке по круговима, по секторима, па ко хоће може да види колико је развукао и на стази Мост са Дукатијем, када је победио тамо, па Мањикур, а условно речено и Асен. У Барселони је био најбољи на свим оним деловима где та фамозна брзина Дукатија не долази до изражаја, а не на километарском правцу. Ипак ту има мало (више) и до Баутисте.

 

Ne brini, za detaljnu statistiku na sajtu znam vec skoro 10 godina, samo ne znam da li se spdas za ostalo. Vidim da si pokupio silne pluseve pa bih rekao da su te mnogi ozbiljno shvatili. Bautista spoji 2 kruga u dve desetinke jednom ili dva puta max u trci, a to je daleko od konstantnosti, drugo on je na Mostu pobedio jednu trku, Manjikur jednu trku, na Asenu jednu trku... Ja ne znam da li mi gledamo kalendarski isti sampionat?

 

ps. za tvoju info pravac u Barceloni je preko kilometar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4278 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 8 sati, ARES je napisao:

Jeste, vozi kawu.

Kao i tebi Dukatisti i Aprilijasi :).

Nego gde si bas izvukao to pitanje sada kada sam stao u odbranu tvojih. :)

Ne citas detaljno.

види шта ради вишак обртаја :na_glavi:

 

FB_IMG_1665451010240.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12813 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
11 hours ago, easy naked said:

+200 ccm zapremine u odnosu na klasu

I 250 na 750. 33% uvećanje.

Promenio član to crank

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2308 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
13 hours ago, easy naked said:

Skidanje obrtaja je diskreciono pravo tehnickog direktora sampionata ili koja je vec titula zaduzenog za to. Znaci ni u jednom treuntku nije postojalo pravilo koje decidno kaze da ce se nakon 3, 6, 9 ili koliko god trka nesto menjati, vec samo da moze da se promeni.

Tako je, to sam i mislio.
Receno je da ce se evaluacija vrsiti na 3 trke po algoritmu koji bi trebao da kaze da li je nekom vreme skinuti obrtaje ili vratiti.

2019 su Bautisti-Dukatiju posle uvodne dominacije skinuli 250 obrtaja, sa 16 350 na 16 100.
Slozicete se da se dominacija nastavlja.

Ako se dobro secam jedino sto se razlikuje u odnosu na 2019 je broj krugova u vodjstvu (sto utice na algoritam), jer je tada Bau od starta odlazio. 

 

Generalno ne volim ova pravila jer su sklona razlicitim interpretacijama.

 

Kao u to vreme sa 1200, Dukatiju su dodavali tezinu prvo a posle suzavali usis radi slabijeg protoka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4634 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 13 sati, easy naked je napisao:

ps. za tvoju info pravac u Barceloni je preko kilometar.

Zna Sajber kolike je pravac u Barceloni, ako se ne varam vozio ga je :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre 13 sati, easy naked je napisao:

 

Ne brini, za detaljnu statistiku na sajtu znam vec skoro 10 godina, samo ne znam da li se spdas za ostalo. Vidim da si pokupio silne pluseve pa bih rekao da su te mnogi ozbiljno shvatili. Bautista spoji 2 kruga u dve desetinke jednom ili dva puta max u trci, a to je daleko od konstantnosti, drugo on je na Mostu pobedio jednu trku, Manjikur jednu trku, na Asenu jednu trku... Ja ne znam da li mi gledamo kalendarski isti sampionat?

 

ps. za tvoju info pravac u Barceloni je preko kilometar.

Гледај, не видим разлог за такав ироничан наступ (бар ја га тако разумео). То што знаш за статистику, можда је не читаш, већ по слободном нахођењу тумачиш.

Око спајања два круга, бар код трка које сам помињао може се видети да јесте константан.

 

Што се тиче победа ја не рекох да је победио СВЕ трке на тим стазама, већ да је успео да победи и на стазама где нема те страшне предности Дукатија, такође је био довољно често и на другом или трећем месту и скупио довољно бодова да буде први у шампионату.

Што се тиче Барселоне, да поновим да је био бољи у секторима који нису "чувени правац", тако да не видим чему помињање правца "од преко километар" у Барселони?

 

А то да ли ми гледамо исти шампионат, да гледамо, само ми се чини да се ти више бавиш својим субјективним утисцима и анимозитетима, него са чињеницама или тумачењем истих.

 

Можда је моје тумачење погрешно, али на основу доступних података ја сам дошао до наведеног закључка, иако је он по теби можда погрешан.

 

Да бих илустровао, ево да не тражимо, може се видети константонст у круговима и чињеница да после половине трке он одржи ту константност до краја трке, за разлику од неких трка Реја и Разгагиоглуа, којима времена опадну.

 

Значи Барселона по секторима

 

 

 

 

Best_sectors_Cat.thumb.png.c05749228a103433a93aaee3967b0342.png

 

 

Па по круговима за рачунање да ли може или не може да буде константан у две-три десетинке

 

Lap_chart_Cat.png.4856b67262c1fef0072f0129cb2f116e.png

 

Сектори на Мосту

Best_sectors_Most.thumb.png.8425554bf38bb18aefd3b9c4e9a65126.png

 

Кругови на Мосту

 

Lap_chart_Most.thumb.png.25d4b4152ac6d6ab284d68b8dc41417f.png

 

 

И чак у трци на Асену, у трци где није победио.. око константности

 

Lap_chart_Ass.thumb.png.c160b9b0557fb73522006f41b3f66c48.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2659 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Ducati ubija draz u takmicenjima ove sezone, moj stav. Moze im se, ok.

MotoGP  sa 8 motora i timskim naredjenjima. Tu nema dileme.

WSBK sa nelimitiranim motorom. Kawasaki ima restrikcije u ime 5 titula a prosle godine bio inferioran. Cak verujem da Rinaldi nema istu specifikaciju kao Bau, bas zbog mogucnosti restrikcije, zabari su to.

Citam danas Toprakov intrvju bas na temu njihove brzine i snage, ne moze im se parirati, kaze samo ne znam da li ce me obici sa leve ili desne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2308 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
4 minutes ago, Ninja66 said:

Ducati ubija draz u takmicenjima ove sezone, moj stav. Moze im se, ok.

MotoGP  sa 8 motora i timskim naredjenjima. Tu nema dileme.

WSBK sa nelimitiranim motorom. Kawasaki ima restrikcije u ime 5 titula a prosle godine bio inferioran. Cak verujem da Rinaldi nema istu specifikaciju kao Bau, bas zbog mogucnosti restrikcije, zabari su to.

Citam danas Toprakov intrvju bas na temu njihove brzine i snage, ne moze im se parirati, kaze samo ne znam da li ce me obici sa leve ili desne.

Hm, mislim da su svesni da Rinaldi jos uvek ne moze da iskoristi potencijal Dukatija. Iako iz Barese po statistici gore juri 330 :).

Ali sto bi @Shortshifter rekao, previse je tu Italijana u jednom timu :).
Biaggi rece da mu je Preciozi 2008 mapom smanjio 18 konja, kako bi Baylis bio jedini konkurentan i ne bi dobili ogranicenje zbog dobrih rezultata obojice.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja