Jump to content

Moto Zajednica

16. Moto GP, Motegi, Japan 2022

Recommended Posts

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F
Pre 2 sati, rastkojokic je napisao:

Ovaj sablon "vozac Dukatija dobije otkaz pa krene super da vozi" se vec ponovio cini mi se nekoliko puta... Izgleda da kada dobije otkaz ekipa ostavi vozaca i motor mu na miru i onda stvari krenu sa sljakaju x)

Da su se strpeli malo sa Lorencom sad bi imali bar 2 titule vise

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2731 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Nemojte tako... Menadzment Ducatija je odlican, to se zna odavno. 

Bas su takticni i sagledaju sve pre donosenja odluka. :lol3:

Niko da prokomentarise 89, BBa, KTM, Lignjoslava.

Miša mu, polemika se svodi na MMa i nema MMa.

Salim se malo. Bas se smorih zbog AEsp.

Banjaja je silio i tresnuo. Postujem. Grabio je, kasno doduse, ali je grabio. (Kad su to radili ovi "poznatiji" isli su hvalospevi).

Mozemo da kenjamo, ali je trkanje zanimljivo. Momci su na limitu svega. Nijanse prave razliku.

Dobro, Millera ne vredi komentarisati, od sjaja do ocaja. Ali za ovo danas (juce) kapa dole. Sje8ao ih je kao mače muškatle. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2892 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998
Pre 9 sati, Djeneral je napisao:

Fenatija su sutnuli. A kada ti na radnom mestu ne produze ugovor, retko ko to ne smatra otkazom. Vise si ti ispao bukvalista nego sto smo mi promasili izraz al dobro. U cilju diskusije je i to ok. 

U ocima Milera, sigurno je neopravdano dobio "ne produzenje ugovora", u narodu isto poznato i kao otkaz. 

Fenati je dobio otkaz, u narodu isto poznato kao...otkaz...

Rezultat je identican, "oba dvojica" su ostali bez posla u voljeno im preduzece 

Druže, to što naš narod misli ako uđe u firmu na mesec dana je automatski dobio ugovor na neodređeno to je nešto drugo. Realno, dobar deo tog naroda se i dalje boji promaje, a neki i ravne zemlje. Ako ćemo realno, Miler ke potpisao za Ktm pre nego što je Ducati objavio da mu neće ponuditi novi ugovor. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja (u ovom slučaju) mislim da je Dukati dobro uradio što se tiče Milera, nije mu ovo prva godina na Dukatiju, i do sad je već trebao da pravi bolje rezultate, i ja bi radije dao šansu Bastianiniju koji se pokazao i već u drugoj sezoni na privatnom prošlogodišnjem Dukatiju ređa pobede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

E baš zato, vidjećemo kako će Beštija da sija sljedeće godine kad sjede na NEprošlogodišnji motor. Ako je baš toliko bolji, evo je Peko popasao travu više od nekoliko puta, pa je opet 30 poena prednosti ispred Beštije. 

Banjaja, totalni kralj, njemu je najveći takmac za titulu, Banjaja ;) .

 

Milera treba što duže zadržati u GP :) .

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 38 minuta, Efendija Skalin je napisao:

Slicna prica kao i Zarko sa KTMom

Zarko je s pravom pobegao iz KTM-a jer je u to vreme bio teško smeće.

Dukati je bio kolko tolko konkurentan u vreme kad je Kračlou otišao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4892 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
Pre 5 sati, mixa je napisao:

E baš zato, vidjećemo kako će Beštija da sija sljedeće godine kad sjede na NEprošlogodišnji motor. Ako je baš toliko bolji, evo je Peko popasao travu više od nekoliko puta, pa je opet 30 poena prednosti ispred Beštije. 

Peko (a i Džek) koristi hibridnu verziju agregata 21/22, druge specifikacije. Seti se samo koliko je Peko pasao travu, na satelitu pogotovo, tek je polovinom prošle sezone krenuo da dobija trke, Enea je tek drugu sezonu na dukcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2731 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Meni je Ogura porastao za stepenik. Od pocetka sezone navijam potajno za njega. Pogotovo od kad je Acosta ispao iz igre.

Odvozao je bas bas dobro! I malo taktizirao i nije srljao bas onako pametno, imam utisak.

Navijao sam dinekle i za njega i u moto3. Mozda zato sto je japanac pa je u manjini, nemam pojma. Nemam favorite, ali bih voleo da uzme titulu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 14 sati, Disko Nindža je napisao:

Zarko je s pravom pobegao iz KTM-a jer je u to vreme bio teško smeće.

Dukati je bio kolko tolko konkurentan u vreme kad je Kračlou otišao.

Znao je Zarco u koji tim ide, razlog mu nije opravdan . A to sto je otisao u sred sezone ga kostalo cele njegove karijere. I Cruthlow je napravio gresku. Malo posle izjave da odlazi iz Ducati on se navikao a Ducati je vec sledece godine bio konkurektan za pobedu. Crutchlow bas nije imao srece sa ugovorima. 2011 kad je uso u MotoGP trebao je da vozi fabricku Yamahu ali se Yamaha u zadnjm trenutku predomisli i ubace Spies-a koji je pravio uzasne rezultate. Zatim je 2013 godine trebao da predje u fabricku Yamahu i ako je Rossi zeleo isto da vozi fabricku Yamahu (medjutim Rosija nisu iz principa hteli zato sto je otisao 2010). Medjutim posle par meseci se Yamaha predomisli i uzme Rosija ali da rade po Lorenzovom sistemu i tako izjebu Crutchlow-a. Zatim se Crutchlow zajebao sto je u Ducati prekinuo dvogodisnji ugovor. Posle odlaska Lorenzo iz Honde, imao je zelju da vozi fabricku Hondu (sto bi bio dobar izbor Honde jer su jedino Crutchlow i Marquez znali da voze te motore) ali su oni izabrali Alexa Marqueza. I na kraj ga izbaci Honda iz MotoGP-a i ostavili Nakagamija koji je malo bolji vozac od Abrahama. Crutchlow je jedini vozac LCR tima koji je osvojio 3 pobede i brdo podiuma. Ni Bradl nije bio na tom nivou. Medjutim njegova iskrenost u medijima ga kostala otkaza u Hondi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

@Nemanja Petrovic  Nije Zarco-a uopšte koštalo karijere što je pobegao iz KTM-a, (naprotiv) čak je i vrlo dobro prošao, posle popravnog u Team Avintia otišao je u Pramac koji važi za jedan od ozbiljnijih privatnih timova ako ne i najozbiljniji, i to sa fabričkom podrškom, voze se najnoviji motori, e sad, druga priča je to što Zarco to nije uspeo da unovči, to jest da se preko njih ubaci u fabrički tim, imao je svoje svetle momente, dosta njih, ali nije bilo dosta, bar za sada, pobeda nikako da se desi, no ipak je uspeo da dobije još jedan ugovor za Pramac timom za 2023 ,i može mirno da spava jer vozi Ducati koji je 10x bolji od KTM-a, to je valjda očigledno, a da je ostao u KTM-u izgubio bi tamo 2 godine karijere nizašta, a nije baš najmlađi vozač na gridu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12760 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
On 9/27/2022 at 12:08 AM, Nemanja Petrovic said:

Medjutim njegova iskrenost u medijima ga kostala otkaza u Hondi

Baš si ga romantično doživeo.

Ovako pažljivo mogu mnoge karijere da se opišu a da vozač ne ispadne ono što u stvarnosti jeste. Crutchlaw je "also ran" sa egom šampiona. Razlog za njegovo dovođenje je "britanski" pasoš - da premoste dok (tada) nova nada Redding ne stasa za GP. U stvari je imao sreće (zbog etničke pripadnosti) da je uopšte dobio šansu da vozi. Ispalo je malo bolje nego što su se organizatori nadali - malo bolje!

Ali se zato nasrao, za sve pare i bonus, na sve moguće i nemoguće teme.

Možemo, elastično, da ga nazovemo iskrenim.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12760 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
On 9/27/2022 at 7:26 AM, Disko Nindža said:

čak je i vrlo dobro prošao

Ču' dobro?! Fenomenalno!! Za dlaku je izbegao pedalu iz prvenstva. Da mu KTM nije dozvolio da pre prelaznog roka testira Ducati, odavno bi smo ga zaboravili. Ako ne bi otišao u SBK ili endurance.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1035 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

To mu je izgledan nastavak karijere.. Ako sledeće godine ne učini nešto senzacionalno, u smislu da počne da pobeđuje i stoji na podijumu. Do motora nije, to je dokazano.

U nižim kategorijama ima baš kvalitetnih vozača kojima će tim rado ustupiti njegovo sedište.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 6 sati, to crank je napisao:

Baš si ga romantično doživeo.

Ovako pažljivo mogu mnoge karijere da se opišu a da vozač ne ispadne ono što u stvarnosti jeste. Crutchlaw je "also ran" sa egom šampiona. Razlog za njegovo dovođenje je "britanski" pasoš - da premoste dok (tada) nova nada Redding ne stasa za GP. U stvari je imao sreće (zbog etničke pripadnosti) da je uopšte dobio šansu da vozi. Ispalo je malo bolje nego što su se organizatori nadali - malo bolje!

Ali se zato nasrao, za sve pare i bonus, na sve moguće i nemoguće teme.

Možemo, elastično, da ga nazovemo iskrenim.

Ego sampiona treba da ima svako koje usao u taj sport. Koliko znam uzeli su mu pola ljudi iz svog tima i dali Alexu Marquezu. I uglavnom je testirao delove za Marca i ako je bio stalni vozac. Po meni to nije fer. Jer svako ko je usao u MotoGP, usao je da bude najbolji. Ako pogledas njegove rezultate, bolji je i od sadasnje forme Aleixa Espargara. Problem je sto je padavicar. Koliko sam shvatio on treba da bude srecan sto je uopste upao u taj sport jer je Britanac. I treba da ga uskracuju a on da cuti jer ipak ima srece sto je uopste tu. Nije na nivou Abrahama pa da treba da cuti. Iskreno ovaj put mislim da samo nagadjas jer ovako kako si napisao, imam osecaj kao da si  Karmelo Espeleta koji se krije iza to crank profila. Kad ovako detaljno znas o Crutchlow i zasto je uopste u MotoGP onda verovatno znas i ko je kriv u icidentu 2015 na sepang od Rosija i Markeza. Dorna je posle nekih analiza i telemetrija znala krivca ali nije htela da kaze. Mozda ti znas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5249 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Bolje je što nema nove teme, jer bi morali pisati kako ih dere lik koji je odavno zreo za penziju i nikad više ništa od njega.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS
15 hours ago, Nemanja Petrovic said:

ko je kriv u icidentu 2015 na sepang od Rosija i Markeza. Dorna je posle nekih analiza i telemetrija znala krivca ali nije htela da kaze. Mozda ti znas.

Je li mogu ja? Rossi je kriv, tj krivlji, ispao je budala, Markez ga je pobjedio upravo sa Rossijevim oružjem, fukarskim bezobrazlukom. Navukao ga je, kao bekana. Evidentno je bio brži od Rossija, ali mu nije bilo interesantno samo da ga izj**e, nego da ga šklapa po guzičica dok ovaj ne popizdi. Znači, tada je Rossi ispao budala,popaljenik, bravina, kreten  a Markez šupak,jado, ušljo, krepo, goljo.

Promenio član mixa
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Natego ga Markez ko praćku, ja i dan danas ne mogu da verujem kako je Rossi naseo na provokaciju (kardan), ko da je juče stigo u moto gp... i to je skupo platio. Al jbg, niko nije savršen pa ni on, i ako ga dižu u nebesa, ja prvi, ali suština je da tog dana Rossi jednostavno nije bio dovoljno brz, da jeste ostavio bi Markeza iza sebe da se jebe sam sa sobom, ali nije mogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5249 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Jedan od onih poteza malog žvale iz zbirke "sve što ste radili drugima sad ću ja vama"

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 2 sati, Disko Nindža je napisao:

Natego ga Markez ko praćku, ja i dan danas ne mogu da verujem kako je Rossi naseo na provokaciju (kardan), ko da je juče stigo u moto gp... i to je skupo platio. Al jbg, niko nije savršen pa ni on, i ako ga dižu u nebesa, ja prvi, ali suština je da tog dana Rossi jednostavno nije bio dovoljno brz, da jeste ostavio bi Markeza iza sebe da se jebe sam sa sobom, ali nije mogao.

Verovatno nije mogao da podnese da neko njega taslaci. Jer je on bio najbolji u tim psihickim igrama. Skoro sam gledao intervju Stonera i pricao je o Rosiju. Kaze da je Rossi dobar sa vama sve dok mu niste pretnja na stazi, kad postanete pretnja, pocinje da se drugacije ponasa prema vama. Koga zanima evo ovde, slabo razumem engleski pa ne zamerite ako sam lose shvatio. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 2 sati, mixa je napisao:

Je li mogu ja? Rossi je kriv, tj krivlji, ispao je budala, Markez ga je pobjedio upravo sa Rossijevim oružjem, fukarskim bezobrazlukom. Navukao ga je, kao bekana. Evidentno je bio brži od Rossija, ali mu nije bilo interesantno samo da ga izj**e, nego da ga šklapa po guzičica dok ovaj ne popizdi. Znači, tada je Rossi ispao budala,popaljenik, bravina, kreten  a Markez šupak,jado, ušljo, krepo, goljo.

Ma znam nego me zanimalo dal zna kakvo je misljenje Dorne. Ta trka mi je jos uvek najdramiticnija sto sam gledao. Sto zbog krvnicke borbe, tako i zbog obaranja Markeza. Inace tim Rosijevim obaranjem Markeza, samo su Lorenzo i Markez pobednici. Smatram da je Rossi sa iskustvom kojim ima, mogao na drugaciji nacin da pobedi Markeza u njegovoj igri koju je igrao i na mnogo manje primetan nacin. Sada se Lorenzo hvali kako je taj Rosijev potez doneo veliku popularnost MotoGP tih godina i zahvalan mu na tome. Barem ce u 70 godina da prica unucima kako je skenjao najboljeg motociklistu svih vremena :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja