Jump to content

Moto Zajednica

Royal Enfield Meteor 350

Recommended Posts

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: Royal Enfield meteor 350

Teta u NS je bila overLjubazna za moj ukus tako da me je mozda smuljala za kaparu. Uglavnom napravio sam 200 km za dz ali posle ispalo dobro. Cak me vozila s nekim demo citroenom da me fascinira po NS da ni pokaze trula visnja demo motor na nekom brodu. Bila dobr cena ali novo je novo haha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 626 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 3 sati, Jokics je napisao:

E sad me “muči” sta ce da mu rade.

Ja pre svakog servisa snimim i slikam motor iz svih uglova ispred servisa tako sa u slučaju da ga izgrebu ili oštete ne mogu da kažu da sam ga takvog dovezao. Užasno me smara što moram ovo da radim ali jbg...

Promenio član Urban Rider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Royal Enfield Super Meteor 650

Meni su iz Triona javili da je moj SM650 stigao negde u prvoj nedelji maja, kada sam i uplatio ostatak novca, jer sam kaparu dao par meseci ranije. Mislim da je bio gotov za nekih desetak dana, mozda i malo vise, s tim da meni nisu radili registraciju. Preuzeo sam ga tek pocetkom juna, jer sam morao da obezbedim prevoz iz BG do Nisa, i da ugrabim slobodno vreme da to uradim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Meteor 350

Ja sam platio motor 13.02.2024 u celost, stigao je krajem marta i sada cekam proceduru. 

A bice onako kako mora biti, sta je tu je, kako kazu, "strpljen spasen".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Meteor 350

Braco, evo samo da javim da sam juce preuzeo Meteora i da sam i ja konacno vlastik jednog motocikla. 

Ispunio sam decacki san, da i ja vozim dvotockasa.

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kako je to lepo....biti po prvi put vlasnik motocikla, pride i novog. U zdravlju da ga potrošiš..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Meteor 350
3 hours ago, pronto said:

Kako je to lepo....biti po prvi put vlasnik motocikla, pride i novog. U zdravlju da ga potrošiš..

Hvala brate moj. Zaista jeste lep osecaj. 

Meteor zaista, za sada, ispunjava moja ocekivanja.

Nisam se nadao nekom vrhunskom kvalitetu, nisam se nadao nekim velikim performansama, ali zaista za mene je bas dobar.

Moram da podelim jednu stvar, juce kada sam ga preuzeo, stajem na semafor i pored mene staje decko sa belom Yamahom XSR 500 i kaze, "bas lep motor".

I naravno, lep osecaj na putu do kuce, bajker iz suprotnog pravca, pozdravlja sa dva prsta, ja uzvracam i pomislim, koliko sam dugo cekao ovaj trenutak.

Promenio član NightWalker
  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Voge 525ACX
On 4/21/2024 at 2:10 PM, NightWalker said:

Braco, evo samo da javim da sam juce preuzeo Meteora i da sam i ja konacno vlastik jednog motocikla. 

Ispunio sam decacki san, da i ja vozim dvotockasa.

Čestitam! Nek te dobro služi i da puno, sigurnih kilometara napraviš na njemu!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Meteor 350
1 hour ago, mangup said:

Čestitam! Nek te dobro služi i da puno, sigurnih kilometara napraviš na njemu!

Hvala druze moj. I zajedno da se provozamo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Evo da se i ja zapljunem u grupu kao vlasnik Meteora 350.Motor sam kupio u Trionu  u novom merkatoru par dana pre nove godine.Na sajtu polovni automobili motori izasao je oglas da se prodaje meteor star godinu i po dana  sa predjenih 8500 km  sa vazecom garancijom cena 3600 e.Motor je vracen staro za novo bivsi vlasnik ga je vratio jer mu je slab i uzeo je meteor 650.To je prica prodavca iz salona koja meni nije bitna jer mi se motor svideo i odgovarala mi je cena.Sa obzirom da sam ja jurio neki coper a cene polovnih Viraga za stare 30 god krecu od 2000 do 2800 e  nisam imao dilemu.Za ovaj nas motor nigde nisam cuo los komentar osim da je slab sa 20 konja ali zato sad imate meteor 650 pa ko voli nek izvoli.

Sad o motoru kao stari i iskusan bajker koji je vozio dosta motora i staza od 50 godina na 2 tocka dacu moje vidjenje ovog naseg motora.

Da se nadovezem  na prethodne utiske motor vizuelno izgleda brutalno   napucan sa hromom i stara skola izgledom pleni paznju gde god stanem .Gledaju ga slikaju o onda koliko ima konja  kubika nastaje tajac 350 cc 20 konja izgleda kao da ima 80 ks.Zvuk je vrhunski i motor celokupno izgleda kao mnogo skuplja verzija japanskih copera i trijumfa.

Agregat je savrseno uravnotezen za tu kubikazu i tu snagu.Ovo nije motor za trkace odlicno ubrzava do 80  i idealan je za kruziranje izmedju  80 i 100 km.Udoban je i za vozaca i suvozaca,maltene ne oseca se razlika kad je dvoje na  motoru.Bitna stavka potrosnja  meni je negde oko 3 litra sa umerenom voznjom mada ga po gradu lepo razvlacim.

Po meni jedina mana tvrd zadnji amortizer.Planiram da mu sredim sediste  i nosac kofera i  bisaga.

Motorom sam  do sad presao 3000 km i prezadovoljan   i nemam nikakvih zamerki motor idealan za starije vozace, zezam se da mi je ovo motor za penziju, i za pocetnike koji ulaze u svet motociklizma.

Mogli bi da se organizuje jedna zajednicka voznja Enfild Royal  da se druzimo i razmenimo iskustva .

er3.jpg

er4.jpg

er2.jpg

er kosmaj.jpg

  • Sviđa mi se 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Meteor 350
4 hours ago, bobbra said:

Evo da se i ja zapljunem u grupu kao vlasnik Meteora 350.Motor sam kupio u Trionu  u novom merkatoru par dana pre nove godine.Na sajtu polovni automobili motori izasao je oglas da se prodaje meteor star godinu i po dana  sa predjenih 8500 km  sa vazecom garancijom cena 3600 e.Motor je vracen staro za novo bivsi vlasnik ga je vratio jer mu je slab i uzeo je meteor 650.To je prica prodavca iz salona koja meni nije bitna jer mi se motor svideo i odgovarala mi je cena.Sa obzirom da sam ja jurio neki coper a cene polovnih Viraga za stare 30 god krecu od 2000 do 2800 e  nisam imao dilemu.Za ovaj nas motor nigde nisam cuo los komentar osim da je slab sa 20 konja ali zato sad imate meteor 650 pa ko voli nek izvoli.

Sad o motoru kao stari i iskusan bajker koji je vozio dosta motora i staza od 50 godina na 2 tocka dacu moje vidjenje ovog naseg motora.

Da se nadovezem  na prethodne utiske motor vizuelno izgleda brutalno   napucan sa hromom i stara skola izgledom pleni paznju gde god stanem .Gledaju ga slikaju o onda koliko ima konja  kubika nastaje tajac 350 cc 20 konja izgleda kao da ima 80 ks.Zvuk je vrhunski i motor celokupno izgleda kao mnogo skuplja verzija japanskih copera i trijumfa.

Agregat je savrseno uravnotezen za tu kubikazu i tu snagu.Ovo nije motor za trkace odlicno ubrzava do 80  i idealan je za kruziranje izmedju  80 i 100 km.Udoban je i za vozaca i suvozaca,maltene ne oseca se razlika kad je dvoje na  motoru.Bitna stavka potrosnja  meni je negde oko 3 litra sa umerenom voznjom mada ga po gradu lepo razvlacim.

Po meni jedina mana tvrd zadnji amortizer.Planiram da mu sredim sediste  i nosac kofera i  bisaga.

Motorom sam  do sad presao 3000 km i prezadovoljan   i nemam nikakvih zamerki motor idealan za starije vozace, zezam se da mi je ovo motor za penziju, i za pocetnike koji ulaze u svet motociklizma.

Mogli bi da se organizuje jedna zajednicka voznja Enfild Royal  da se druzimo i razmenimo iskustva .

er3.jpg

er4.jpg

er2.jpg

er kosmaj.jpg

E zaista bi mogli da oragnizujemo neku zajednicku RE voznjicu.

 

PS: i ja imam primedbu na tvrd zanji amortizer, ali za sada nije bas da preterano smeta.

Evo i ja sam sabio prvih 500km i idem na prvi servis.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 626 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 6 sati, bobbra je napisao:

Motor je vracen staro za novo bivsi vlasnik ga je vratio jer mu je slab i uzeo je meteor 650.To je prica prodavca iz salona koja meni nije bitna jer mi se motor svideo i odgovarala mi je cena.

Čestitke za kupovinu i izbor motora.

Meteor 350, uz Super Meteor, zaista jeste jedan od najlepših klasičnih kruzera na tržištu. Meni je posebno lep u Aurora varijantama, kojih, nažalost, još uvek nema kod nas.

 

Inače mislim da sam upoznao prethodnog vlasnika tvog motora (iza mene na slici ispod) na One Ride vožnji prošle godine u septembru i sećam da mi je pričao da razmišlja o kupovini Super Meteora uz doplatu. Ja sam iz istog razloga svoj Meteor zamenio za Interceptor, isto po sistemu staro za novo, s tim da meni, osim snage, nije odgovarao ni položaj sedenja. Za Meteor i RE uopšteno, postoji dosta aftermarket delova. Zadnji amortizeri koštaju oko 200-250 EUR i lako mogu da se zamene, ako ti finansije to, naravno, dozvoljavaju.

 

IMG-20240502-WA0024.thumb.jpg.b1c534be332d76373f1fc6101c9b029e.jpg

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Meteor 350
18 hours ago, cezarpa said:

Vlasnici RE 350 su verovatno na dugoj voznji.Dajte utiske i iskustva.

Evo brate ja sam odradio pr i servis na 500km. Sve je proslo kako treba, zvao sam u utorak da zakazem servis, u petak u 9h sam ostavio motor i isti dan od 15h sam ga preuzeo. Zaista sve kako treba.

 

Sto se tice voznjica, opicio sam part tura, jednom iz mog sela (Batajnica 😂, tako je ja zovem, da se neko ne uvredi) do Avale i nazad. Zatim Fruska Gora, preko Rume i obliznjih sela i nazad.

Snimao sam, ali nisam nakacio mikrofon tako da te snimke nisam kacio na YouTube, ali zato jesam ova dva klipica:

 

 

Prastajte, nisam ja neki ni vozac, a ni youtuber, samo volim da uzivam na motoru i da zabelezim koji kadar.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Meteor 350
1 hour ago, cezarpa said:

Koliko kosta servis?

Moram da proverim, ali mislim da je bio oko 10000 din. Uzeo sam i montirao odmah i engine guard, pa zato nisam siguran. 

Napisacu tacnu cenu kasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Meteor 350
On 5/16/2024 at 8:04 PM, NightWalker said:

Moram da proverim, ali mislim da je bio oko 10000 din. Uzeo sam i montirao odmah i engine guard, pa zato nisam siguran. 

Napisacu tacnu cenu kasnije.

Potvrdjujem ljudi, prvi servis, ulje, filter ulja, radni sati, sve ukupno oko 10000 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: Royal Enfield meteor 350
11 hours ago, NightWalker said:

Drustvo, da li je neko za neku voznju?

Predlog i gde bi mogli?

Cestitam na makini. Naredni dana nestabilno i pljuskovi ali bi bilo lepo da se baci jedna turica na meteorićima. Inace kako se pokazao vetrobran npr na 90-100 kmh ako si ga probao? Meni do 80 kmh ne smeta vetar a posle hoce da me skine s motora narocito na autoputu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Meteor 350
26 minutes ago, Jokics said:
Cestitam na makini. Naredni dana nestabilno i pljuskovi ali bi bilo lepo da se baci jedna turica na meteorićima. Inace kako se pokazao vetrobran npr na 90-100 kmh ako si ga probao? Meni do 80 kmh ne smeta vetar a posle hoce da me skine s motora narocito na autoputu. 

Hvala brate moj.

Ja sam iskreno bio, ma samo neka ga namontiraju pa cu ga ja skinuti (lepsi mi je bez), ali sada, kada sam video kako je sa njim, ostaje montiran definitivno. Ekstra se ponasa i bas lepo stiti.
Eto bice prilike kada se budemo vozili, pa sedi i probaj da vidis kako je sa njim.
Stvarno, cim prodju ove kise sledece nedelje, mogli bi da bacimo neku turu. Ja sam danas sam isao na Frusku Goru (ide snimak na YouTube veceras) i preko Beske, Surduka, Banovaca nazad za BG.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
 

Promenio član NightWalker

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: Royal Enfield meteor 350
2 hours ago, NightWalker said:

Hvala brate moj.

Ja sam iskreno bio, ma samo neka ga namontiraju pa cu ga ja skinuti (lepsi mi je bez), ali sada, kada sam video kako je sa njim, ostaje montiran definitivno. Ekstra se ponasa i bas lepo stiti.
Eto bice prilike kada se budemo vozili, pa sedi i probaj da vidis kako je sa njim.
Stvarno, cim prodju ove kise sledece nedelje, mogli bi da bacimo neku turu. Ja sam danas sam isao na Frusku Goru (ide snimak na YouTube veceras) i preko Beske, Surduka, Banovaca nazad za BG.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
 

Moze. Inace Fruska Gora je vrh. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Kao sto sam najavio male prerade su zavrsene.Srdjan moto sedista je bio u guzvi pa nije imao vremena da mi presvuce sediste i napravi novu navlaku sa prostepanim savovima i romboidima pa je  u postojece  sediste ubacio memo penu .Licno osecam veliku razliku  mada je i staro bilo udobno ali sedenje po par sati voznje mi lakse pada.

Seba  mi je napravio nosac zadnjeg kofera i distancere za bisage i zadovoljan sam kako je ispalo.Preporodio sam se kad sam stavio kofer.U kofer staju 2 flip ap kacige u koje uguram jakne  tako da sad ne razmisljam da li ce kisa da udari i da li ce uvece biti hladno kad se vracam kuci.

Evo slika kako to sad izgleda.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Posto necu vracati fabricki sisy bar prodajem  ga ako ima zainteresovanih nov je 14 500 u prodavnici ja ovaj prodajem za 100 e.Stanje besprekorno evo slika.Kontakt  tel  063 233133.

6.jpg

7.jpg

7.jpg

8.jpg

Promenio član bobbra
kontakt

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Meteor 350
2 minutes ago, bobbra said:

Posto necu vracati fabricki sisy bar prodajem  ga ako ima zainteresovanih nov je 14 500 u prodavnici ja ovaj prodajem za 100 e.Stanje besprekorno evo slika

6.jpg

7.jpg

7.jpg

8.jpg

Mene supruga tera da ga kupim, a iskreno mnogo mi je lepsi bez njega. 

Provericu jos danas pa javljam ako budem zainteresovan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Meteor 350
9 minutes ago, bobbra said:

Kao sto sam najavio male prerade su zavrsene.Srdjan moto sedista je bio u guzvi pa nije imao vremena da mi presvuce sediste i napravi novu navlaku sa prostepanim savovima i romboidima pa je  u postojece  sediste ubacio memo penu .Licno osecam veliku razliku  mada je i staro bilo udobno ali sedenje po par sati voznje mi lakse pada.

Seba  mi je napravio nosac zadnjeg kofera i distancere za bisage i zadovoljan sam kako je ispalo.Preporodio sam se kad sam stavio kofer.U kofer staju 2 flip ap kacige u koje uguram jakne  tako da sad ne razmisljam da li ce kisa da udari i da li ce uvece biti hladno kad se vracam kuci.

Evo slika kako to sad izgleda.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Bas bi vole da vidim u zivo kako izgleda. Meni je zaista neophodan kofer, svaki dan kuca-posao i nazad, sa rancem na ledjima (laptop, rokovnici, hdd-ovi, prsluk, voda, rucak...), a zao mi da ga ruzim.

Bas bi voleo da se vidimo makar na 2 minuta samo da vidim kako sve to izgleda i da presecem da li da i ja postavljam koferce. 

Ajde ako mozemo da se dogovorimo preko PM pa da se vidimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja