Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Danas bio u Laboratoriji,i Arakis mi predložio-i ugradio mnogo korisnu stvar.Naime na Ta zadnje svetlo je jedno(pozicija-stop svetlo)nije nešto baš jako,a i ako crkne u vožnji ...može da dođe do problema(jer nisi ni svestan da ne radi).Tako da je stavljeno led svetlo koje je znatno jače,ne crkava,a troši grubo rečeno 10×manje struje-rasterećuje regler.

 

 

Vec duže vreme imam led pozadi (stop i pozicija) + ista stvar na koferu. Međutim ono što me brine su upravo prekidači koji nekad zataje (ovo se najviše odnosi na prekidač nožne kočnice) Kada dođe zima, gledaću da nekako pored instrument table ili u nju.. tj na neko vidno mesto postavim crvenu led diodu, ali da žice dovučem sa kraja instalacije. Jednostavno, često se pitam, svetli li ljudima moje zadnje svetlo kad stisnem kočnicu... i u opšte nije ugodan osećaj kada se zapitate tako nešto.. Jednostavno, želim biti siguran da je sve ok.

 

P.S.

 

Iako sam već čisto taj prekidač i podmazao... i dalje hoće da brljavi.. jednostavno vodi neku svoju slobodnu politiku, nekad ostane i zaglavljen kao da držim kočnicu, a zapravo je ne držim... Iako sam sve podesio da radi do perfekcije.. hoce to nekad da mu se desi..

Promenio član Iron_Floyd
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Danas bio u Laboratoriji,i Arakis mi predložio-i ugradio mnogo korisnu stvar.Naime na Ta zadnje svetlo je jedno(pozicija-stop svetlo)nije nešto baš jako,a i ako crkne u vožnji ...može da dođe do problema(jer nisi ni svestan da ne radi).Tako da je stavljeno led svetlo koje je znatno jače,ne crkava,a troši grubo rečeno 10×manje struje-rasterećuje regler.

 

Stavi neku sliku da vidimo razliku.

Koliko je kostalo to zadovoljstvo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

Ma da svetla,migavci...sve je to precenjeno :nanana: inače scuba na svom Ta nema ni jednu sijalicu ,već sve led-ove,šljašti za sve pare,rasterećuje regler,ne crkava,šta ćeš bolje :takoje: .Imaš kilo ratluka od mene :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3555 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Kolege, treba mi savet!

U poslednje vreme, pri oštrijem ubrzanju, (kao i pri naglijem dodavanju gasa na uzbrdici) čuje se glasno "tandrkanje" i lupnjava, pri čemu motor ne ubrzava (kao da lanac ili neki zupčanici "preskaču")? Lanac je inače dobro zategnut (ali su i lanac i lančanici već prilično istrošeni). Kvačilo mi takođe već odavno proklizava po malo, ali to se ispoljava vrlo finio i "uglađeno" a ovo izgleda kao da se nešto lomi!?

Ima li neko slično iskustvo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12285 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ko hoce da podigne prednji kraj :) Slika sa stranog foruma...

 

779a.jpg

 

Očigledno je produžetak prednjih štapova, skinu se originalni čepovi, stave ovi produženi i podiže se TA napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12285 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kolege, treba mi savet!

U poslednje vreme, pri oštrijem ubrzanju, (kao i pri naglijem dodavanju gasa na uzbrdici) čuje se glasno "tandrkanje" i lupnjava, pri čemu motor ne ubrzava (kao da lanac ili neki zupčanici "preskaču")? Lanac je inače dobro zategnut (ali su i lanac i lančanici već prilično istrošeni). Kvačilo mi takođe već odavno proklizava po malo, ali to se ispoljava vrlo finio i "uglađeno" a ovo izgleda kao da se nešto lomi!?

Ima li neko slično iskustvo?

 

Mislim da si "obrijao" prednji lančanik. Skini polugu menjača, skini plastični poklopac pa pogledaj na šta liči :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3555 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Kolege, treba mi savet!

U poslednje vreme, pri oštrijem ubrzanju, (kao i pri naglijem dodavanju gasa na uzbrdici) čuje se glasno "tandrkanje" i lupnjava, pri čemu motor ne ubrzava (kao da lanac ili neki zupčanici "preskaču")? Lanac je inače dobro zategnut (ali su i lanac i lančanici već prilično istrošeni). Kvačilo mi takođe već odavno proklizava po malo, ali to se ispoljava vrlo finio i "uglađeno" a ovo izgleda kao da se nešto lomi!?

Ima li neko slično iskustvo?

 

Mislim da si "obrijao" prednji lančanik. Skini polugu menjača, skini plastični poklopac pa pogledaj na šta liči :neznam:

Hvala Rajko! I meni liči na tako nešto, nego rekoh ajd "da iskvarim reč" i priupitam iskusnije. Ujutru skidam poklopac pa ću da proverim.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

drugari, ima li neko predstavu zasto mi ne radi prednji cilindar?

motor je do juce palio kao mina skoro bez verglanja, al danas pokusah da ga upalim, prvo je malo vise verglao i upalio je ali samo je radio na zadnji cilindar?

posle sam pogledao koliko imam goriva i ima ga zaista vrlo malo. moze li biti do toga ?

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

drugari, ima li neko predstavu zasto mi ne radi prednji cilindar?

motor je do juce palio kao mina skoro bez verglanja, al danas pokusah da ga upalim, prvo je malo vise verglao i upalio je ali samo je radio na zadnji cilindar?

posle sam pogledao koliko imam goriva i ima ga zaista vrlo malo. moze li biti do toga ?

 

:zdravo:

 

Odvrni prednju desnu svećicu, i prisloni je na masu, pa malo verglaj i vidi da li baca varnicu.

 

 

Tako ćeš znati da li je do struje ili goriva.

 

Za početak to.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

sutra cu pokusati to, i sipacu goriva, pa cemo da vidimo sta ce biti. :)

javljam rezultate sutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Drugari, postao sam ponosan vlasnik odličnog primerka ovog modela i to primerka iz 1999-te. Kupio sam ga od člana Boba Vet-a. Vidi se da je održavan, što sam se uverio kad sam došao da pogledam motor. Vidimo se na drumu...1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Drugari, postao sam ponosan vlasnik odličnog primerka ovog modela i to primerka iz 1999-te. Kupio sam ga od člana Boba Vet-a. Vidi se da je održavan, što sam se uverio kad sam došao da pogledam motor. Vidimo se na drumu...1moto3.gif

 

Za te pare si mogao da kupiš i neki motor :D :D :D

 

p.s. dobrodošao među te sektaše :nanana:

 

p.s.s. ne boj se, napravio si dobar izbor :takoje: . Što pre se navikni na zezanje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: jug
  • Motocikl: TA 94

Drugari, da li negde postoji manual za 600V ali na srpskom? Ne treba mi naručito ali bih voleo da ga imam. Sa ovim inostranim jezicima se mučim i čim počnem da čitam odmah mi doqrči.

 

Cedo11, u zdravlju da teraš!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12285 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Koliko znam, nema :) Ali...naš Transalpista Scuba je profesionalni prevodilac...samo kako ga naterati da prevede toliku knjižurinu :neznam::D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987
Drugari, da li negde postoji manual za 600V ali na srpskom? Ne treba mi naručito ali bih voleo da ga imam. Sa ovim inostranim jezicima se mučim i čim počnem da čitam odmah mi doqrči.

 

Cedo11, u zdravlju da teraš!

 

1neznam.gif nauci engleski, i imaces sve knjige na engleskom prevedene za dz 1lol.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

drugari, ima li neko predstavu zasto mi ne radi prednji cilindar?

motor je do juce palio kao mina skoro bez verglanja, al danas pokusah da ga upalim, prvo je malo vise verglao i upalio je ali samo je radio na zadnji cilindar?

posle sam pogledao koliko imam goriva i ima ga zaista vrlo malo. moze li biti do toga ?

 

:zdravo:

 

To mi smrdi na cdi, preporucujem ti čika Rajka (Arakis) on je tata i mama mata za takve stvari :D jel tako čika Rajko :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja