Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Danas sam išao od Novog Sada do Beograda autoputem, i vratio se starim putem. Morao sam da idem zaobilazno preko Rume, jer je od Indjije put bio zatvoren. Kad sam krenuo, natočio sam gorivo do čepa i resetovao sam kilometražu na 0000... Prva fotografija uslikao sam kilometražu mog TA i neposredno posle sam i resetovao donju kilometražu.. (da vidite da ne izmišljam možete računati koliko sam km prešao samo po gornjem brojčaniku, gledano od gornje do donje slike).

 

Kada sam izašao iz BG i stao na pumpu da natočim još na 109.4km natočio sam do čepa tačno 3.74 litra. Bio sam šokiran!!! Nastavio sam da se vozim dalje i ta cifra mi nije izlazila iz glave.. Došao sam i u NS i na istoj pumpi gde sam i prvi put natočio do čepa, opet sam sipao do čepa na 194.1km i dolio tačno 3.36 litara...

 

Uzeo digitron i seo da računam potrošnju na 100km

 

Na ukupan predjeni put koji pokriva 194.2km kad se saberu 2 dopune goriva do čepa 3.74 + 3.36 = 7.1 PROSEČNA POTROŠNJA IZNOSI 3.66 litara na 100km!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1care.gif

 

Prosečna brzina je bila oko 90km/h... Jel to sa mojim motorom nešto nije u redu? 1lol.gif1moto3.gif ( Nove svećice, očišćen filter vazduha, naštelovani ventili, sinhronizovani karburatori, naštelovana smeša na oba karburatora, sve po uputstvu ler 1300 obrtaja.. gume naduvane po specifikaciji )

 

Morao sam ovo da podelim sa vama jer još od kad sam kupio motor, mislio sam da su 5,5l i slicno sto sam citao za ovaj motor potrosnje koje nisu realne, i bio sam ubedjen da trosi vise, jer mi bilo bezveze zato sto po fabrickoj specifikaciji pise 6.7l na 100km.. Ne znam samo sa kakvom voznjom su nasli tih 6.7... I evo danas sam uradio test, i nisam ocekivao da ce biti ni 5l.. ocekivao sam 6 a i vise.. kad ono.. 3.66l na 100km.. Znaci ne mogu da verujem.. Pozz svima, eto malo da osvezim nasu TA temu... 1zdravo.gif

 

Vidim da si se ti bas inenadio :zdravo: Moj sa sve robust koferima i centralnim koferom ne trosi preko 4.5 l na 100 km na brzini od 80 90 km/h a bez njih ne prelazi 4 l na 100 km

Transalp je odlican motor, sednes i :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Prošle nedelje po Rumuniji sa našim gorivom 4,6, a sa gorivom iz Rumunije 4,2. Vožnja oko 100-1100km/h. Danas kroz Bugarsku vozio sa nekim R-ašima 130-140km/h oko 5,2l.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Imao sam progresivne opruge na Transalpu i gusce ulje i propadanja je bilo puno manje pogotovo kod kocenja. Ipak problem Transalpove prednje vilice nije u oprugama. Kako je farbach jednom rekao Transalp ima prednju vilicu kao da je od motora od 250ccm. Po meni najlosija (mozda i jedina losa) komponenta na tom motoru.

kakva bi bila kombinacija tih opruga i redjeg ulja?hteo bih jos vise da ga prilagodim za ofroud.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Imao sam progresivne opruge na Transalpu i gusce ulje i propadanja je bilo puno manje pogotovo kod kocenja. Ipak problem Transalpove prednje vilice nije u oprugama. Kako je farbach jednom rekao Transalp ima prednju vilicu kao da je od motora od 250ccm. Po meni najlosija (mozda i jedina losa) komponenta na tom motoru.

kakva bi bila kombinacija tih opruga i redjeg ulja?hteo bih jos vise da ga prilagodim za ofroud.

Progresivne opruge su cudotvorne. Kad sabije meksi dio pocinje sabijati sve tvrdji i tvrdji. Tako da su idealne i za cestu i za offroad. To je tako u teoriji, u praksi bas i nije. Za tezi teren nikako ne bi preporucio, za brze makadamske dionice i cestu su savrsene. Najvise me odusevilo smanjeno propadanje prednjeg kraja.

Mozda se rjesenje za tebe krije negdje drugdje: Amerikanci su znali stavljati opruge od Honde XR u transalpove stapove da bi ga poboljsali za offroad. E sad progresivne opruge od XR-a bi mogle imati meksu karakteristiku i ono sto ti trazis? :stabre:

 

Za ozbiljniji offroad bi ipak morao promjeniti vilice. Uvijaju se bez obzira na opruge. Cini se velika investicija, ali mozda cak i nije. I Transalpov prednji kraj se da prodati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Za ozbiljniji offroad bi ipak morao promjeniti vilice. Uvijaju se bez obzira na opruge. Cini se velika investicija, ali mozda cak i nije. I Transalpov prednji kraj se da prodati.

 

A, sa kog motocikla bi viljuska mogla da se stavi, bez nekih prevelikih radova?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Za ozbiljniji offroad bi ipak morao promjeniti vilice. Uvijaju se bez obzira na opruge. Cini se velika investicija, ali mozda cak i nije. I Transalpov prednji kraj se da prodati.

 

A, sa kog motocikla bi viljuska mogla da se stavi, bez nekih prevelikih radova?

XR600 ili XR650 bi sigurno odgovarala. Cak i s Afrike. Mislim da svi imaju iste lezejave u glavi. Za one koji se ne boje upustiti u posao izmjene osovine na trokutima WP Extreme vilice promjera 50mm su po mnogima najbolji izbor za teske motore. Imali su ih stariji KTM-ovi pa bi ih se moglo naci za normalne novce.

Za one dubljeg djepa USD podesive vilice s novijih KTM-ova (volio bih probati Transalpa s prednjom vilicom velikog KTM Adventurera ;) ) ili gotova rjesenja iz tvornice.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Evo nasao sam da ima da se kupi kod nas jedan lep gedzet :)multicontrolpanel

 

multi-displej.gif

 

Opis:

Multi control panel je multifunkcijski uređaj koji meri 4 veličine , prikazuje na displej , kontroliše i alarmira na zadatim pragovima. Alarmiranje je zvučno i svetlosno. Zadate vrednosti se trajno memorišu kao i prikaz na displeju one veličine koja je bila u trenutku isključenja uređaja. Uređaj je jednostavan za rukovanje. Poseduje jedan taster za manipulaciju. Greška 1% za sva merenja. Dimenzije uređaja: V=45mm, Š=75mm, D=25mm

 

 

Šta je na displeju:

Kratkim pritiskom na taster SET vrši se izbor veličine koja će se prikazati na displej, kada sija odgovarajuća LED dioda:

 

○ TEMPERATURA MOTORA – sija zelena (prva s leva), opseg merenja: od – 25°C do 130°C

 

○ SPOLJNA TEMPERATURA – sija zelena, opseg merenja: od – 25°C do 130°C

 

○ NAPON AKUMULATORA – sija žuta, opseg merenja: od 10.0V do 16.0V

 

○ BROJ OBRTAJA MOTORA – sija crvena, opseg merenja: od 0 do 9900 obr/min (prikaz: 00 do 99 x100 obr/min)

 

 

 

Uključenjem DISPLEJ MULTIPLEKS opcije uređaj ciklično prikazuje jednu veličinu za drugom sa razmakom od par sekundi. Kratak spoj temperaturne sonde uzrokuje na displeju prikaz slova L, a prekid slova H, za pripadajuću sondu.

 

 

Šta i kako alarmira:

- Porast temperature motora do zadate temperature uzrokuje zvučno i svetlosno alarmiranje, sve dok je izmerena temperatura motora jednaka ili veća od zadate temperature. Displej prikazuje temperaturu motora i blinka u ritmu rada zvučnog alarma

 

- Pad spoljne temperature ispod 4°C uzrokuje jedan kratak zvučni signal, i treptanje DRUGE LED diode 15 puta

 

- Povećanje napona akumulatora iznad 14.9V ili smanjenje ispod 12V uzrokuje treptanje TREĆE LED diode

 

 

 

Ove kontrole se odvijaju stalno, bez obzira na tekući prikaz displeja.

 

 

Podešavanja:

Podešava se alarm temperature motora (oko 5°C iznad izmerene radne temperature motora), displej multipleks opcija i broj bobina za benzinski motor ili odnos prečnika remenica za dizel motor.

 

 

Povezivanje:

Kabl uređaja ima 5 žica koje se spajaju na +12V, masu, 2 temperaturne sonde i bobinu (ili izlaz sa ECU za broj obrtaja) za benzinski motor, ili na alternator (izvod W) za dizel motor. Sondu temperature motora ugraditi pod šraf na glavi motora (bez potrebe za bušenjem, lepljenjem ili sl.). Sondu spoljne temperature ugraditi u prostor prednjeg branika.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Za ozbiljniji offroad bi ipak morao promjeniti vilice. Uvijaju se bez obzira na opruge. Cini se velika investicija, ali mozda cak i nije. I Transalpov prednji kraj se da prodati.

 

A, sa kog motocikla bi viljuska mogla da se stavi, bez nekih prevelikih radova?

XR600 ili XR650 bi sigurno odgovarala. Cak i s Afrike. Mislim da svi imaju iste lezejave u glavi. Za one koji se ne boje upustiti u posao izmjene osovine na trokutima WP Extreme vilice promjera 50mm su po mnogima najbolji izbor za teske motore. Imali su ih stariji KTM-ovi pa bi ih se moglo naci za normalne novce.

Za one dubljeg djepa USD podesive vilice s novijih KTM-ova (volio bih probati Transalpa s prednjom vilicom velikog KTM Adventurera ;) ) ili gotova rjesenja iz tvornice.

Ne treba mi za tezi ofroad,al bih mozda za brzi makadm bih voleo da mi je malo tvrdje ogibljenje napred,jer desi se ponekad da se naleti na neki kamen i da se opruge sabiju do kraja.

A sa cega bi moglo da se napakuje pozadi sa stelovanjem.da opustim kad naidjem na off i prigusim na magistrali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Za ozbiljniji offroad bi ipak morao promjeniti vilice. Uvijaju se bez obzira na opruge. Cini se velika investicija, ali mozda cak i nije. I Transalpov prednji kraj se da prodati.

 

A, sa kog motocikla bi viljuska mogla da se stavi, bez nekih prevelikih radova?

XR600 ili XR650 bi sigurno odgovarala. Cak i s Afrike. Mislim da svi imaju iste lezejave u glavi. Za one koji se ne boje upustiti u posao izmjene osovine na trokutima WP Extreme vilice promjera 50mm su po mnogima najbolji izbor za teske motore. Imali su ih stariji KTM-ovi pa bi ih se moglo naci za normalne novce.

Za one dubljeg djepa USD podesive vilice s novijih KTM-ova (volio bih probati Transalpa s prednjom vilicom velikog KTM Adventurera ;) ) ili gotova rjesenja iz tvornice.

Ne treba mi za tezi ofroad,al bih mozda za brzi makadm bih voleo da mi je malo tvrdje ogibljenje napred,jer desi se ponekad da se naleti na neki kamen i da se opruge sabiju do kraja.

A sa cega bi moglo da se napakuje pozadi sa stelovanjem.da opustim kad naidjem na off i prigusim na magistrali.

Nemam pojma s cega bi amortizer odgovarao "na saraf" ali trebao bi biti podesiv po svim parametrima: kompresija povrat i preload.

Takav amortizer je na mom KTM-u 640 supermoto. Iako je skroz podesiv nisam uspio jos naci dobar setup za offroad. Djaba mi tehnika kad neki klinac treba ipak i znati podesiti. Za zestriju cestovnu voznju mi tvornicko podesenje najvise odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp - Brunhilda

Iskreno, nemam pojma. :neznam:

Sigurno nije 35e. Treba pitati Arakisa posto se on javio da je tu za sklapanje tog cudesa.

Joska je postavio sve sheme i ostale potrebstine. Sutra cu se videti sa Arakisom na gulasu pa cu ga pitati koliko dodje varijanta "kljuc u ruke".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Iskreno, nemam pojma. :neznam:

Sigurno nije 35e. Treba pitati Arakisa posto se on javio da je tu za sklapanje tog cudesa.

Joska je postavio sve sheme i ostale potrebstine. Sutra cu se videti sa Arakisom na gulasu pa cu ga pitati koliko dodje varijanta "kljuc u ruke".

 

pridruzicu vam se u toj prici na gulashu 1oda.gif mnogo je 35 evra za ono cudo... a bas bih voleo da imam takav gedzet..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12293 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Uh, cene komponenti su baš izdivljale :) Idi na sajt kelco.rs pa po Joškinom spisku saberi koliko koštaju svi delovi...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Drugari potrebna mi je pomoc.Koliko staje ulje u viljuske i gde da ga nabavim. TA 1998 GOD.

 

Fabrika preporucuje gustinu 5W, ja ti preporucujem kao i pretpostavljam vecina nas 10W. Ja sam licno birao proizvodjaca MOTUL. Ulje kada dolivas, dolivas polako kako ne bi pravio mehurice. Prilikom dolivanja gledaj da ti je amortizer skroz kompresovan ( spushten ) do dole. Dok je tako spusten uzmes metar i odredis granicu 141 mm . 141mm do cepa treba da ti bude prazno. Nakon sto si sipao, najmanje 10 puta napumpas amortizer kako bi se ulje jednako rasporedilo, ponoviti merenje i doliti ulja po potrebi do specifikacije. Isto to ponoviti i za drugi amortizer. Kod tebe po specifikaciji ide 542 kubna centimetra ulja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Drugari potrebna mi je pomoc.Koliko staje ulje u viljuske i gde da ga nabavim. TA 1998 GOD.

 

Fabrika preporucuje gustinu 5W, ja ti preporucujem kao i pretpostavljam vecina nas 10W. Ja sam licno birao proizvodjaca MOTUL. Ulje kada dolivas, dolivas polako kako ne bi pravio mehurice. Prilikom dolivanja gledaj da ti je amortizer skroz kompresovan ( spushten ) do dole. Dok je tako spusten uzmes metar i odredis granicu 141 mm . 141mm do cepa treba da ti bude prazno. Nakon sto si sipao, najmanje 10 puta napumpas amortizer kako bi se ulje jednako rasporedilo, ponoviti merenje i doliti ulja po potrebi do specifikacije. Isto to ponoviti i za drugi amortizer. Kod tebe po specifikaciji ide 542 kubna centimetra ulja.

 

To su podaci za TA650. Za TA600 1998. su ispravni podaci 125mm i 549cc. Podatak o 5,5 dcl ulja uzmi samo orijentaciono jer je to podatak za suhu vilicu dakle skroz rastavljenu i ocjedjenu. Ako nisi rastavljao vilicu do kraja drzi se podatka o 125mm od ulja do vrha stapa. Mjeri se dok u vilici nema opruge.

Najbolje da skines manual, tamo sve pise po koracima i ne mozes nista fulati. Floydova preporuka za 10W je i moja preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3568 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

I ja planiram da zamenim ulje u viljuškama, ali se ipak dvoumim između 5W i 10W. Jeste mi 5W dosta meko (tokom leta). Međutim tokom zime (vozim svakodnevno cele sezone) viljuška je prilično tvrda pa se plašim da bi sa 10W bila kao drveni kolac. Ima li neko iskustva sa 10W po mrazu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp - Brunhilda

Ju ju ju,

delovi stvarno podivljali sa cenama. Izgleda da se taj multi... isplati.

Jedino sto nije cool kao Joskin, nema sve podatke odjednom na ekranu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja