Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Htedoh ovaj mesec da se vratim na treninge aikidoa,

 

i da krenem u teretanu.

 

Cisto da ubijem vreme do proleca.

 

.

A onda videh OVO

 

 

Nesto mi je poznat taj motor  ;D

 

wZX0T_27925321.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

 

 

Nesto mi je poznat taj motor  ;D

 

IDocV_27925321.jpg

Kakvi su utisci,jel pomaze?Meni ce sigurno jer sam visok 170cm,moci cu i kroz perionicu da prodjem a da se ne ukvasim ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Ja sam vec obezbedio sebi jedan! Bice i slika kad ga montiram ;)

 

Vizir je vise nego odlican! Zavrsna obrada na vrhunskom nivou, a debljina pleskiglasa oko 3 mm

Evo kako izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Treba mi mala pomoc: Jel zna neko od koliko wati je ona mala ubodna sijalica koja osvetljuje kontrolnu tablu?

 

odoh da pogledam u prirucniku pa ti javljam ako neko to ne uradi pre mene

P.S.Dobro si prikazao velicinu vizira :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Gradacac BiH
  • Motocikl: Suzuki V-strom 650, Honda ADV 350

Eh kad bi se jedan takav vizir mogao poslati u bosnu odmah bi ga naručio. Meni je sijalicu od kontrolne table dao drug od Floride i radila je 2 godine  (valjda još uvijek radi) tj. dok nisam prodao motor. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Koliko kosta kod Ivana taj vizir?

Koliko vidim radi i kopiju MRA Vario (to je onaj sto ima jos jedan mali spojler koji se moze namjestati gore. Posto je taj?

Ja imam orginal Givi visoki, ali po mom ukusu (po mojoj visini) je previse polegnut, volio bi da je uspravniji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Treba mi mala pomoc: Jel zna neko od koliko wati je ona mala ubodna sijalica koja osvetljuje kontrolnu tablu?

 

instrumen lights 1987-1988 models:1.7wx3

1989-1999models:3.4wx3,3.0wx1 valjda je to to

tako pise u bukvaru :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

ajd kad vec pricate o vizirima neka neko napise koje debljine mu je vizir koji je uzeo kod ivana?

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=47469.0

ajd objasni jel ovo odgovor ili sam trebao tamo pitanje da postavim?

mislim da sam na toj strani procitao debljinu,mislim da je 3mm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

pregledao sve 4 strane i ne pise debljina nigde ali i ja mislim da je 3mm ali nisam siguran, valjda posto je tanji lakse se i krivi i obradjuje, onaj od 4 mm bas treba da se dobroooo zagreje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

S obzirom da sam od pre nekoliko gana vlasnik Transalpa iznosim neka zapažanja i iskustva.

Polomljene delove oklopa rešio sam uz pomoć "tekućeg metala" (BISON EPOXY METAL). "Klinove" sam napravio na taj način što sam plastične tiplove nalepio na plastične obloge. Deo koji se navlači na metalni klin na donjem delu šasije izradio sam od aluminijumskog lima i takođe ga zalepio za oblogu. izbušio sam rupu kroz taj lim, satavio gumeniu cevčicu na metalni klin kao iiž gumene podloške ispod i iznad lima i to je to.

Što se vizira tiče na mom motoru je vizir ERMAX visine 51 cm. Međutim već pri brzini od oko 70 km/h počinje turbulencija i vazduh "šamara" od sredine grudi pa naviše. Pri većim brzinama počinje i "bacanje" levo i desno.  Mislim da bi bez bilo kakvog vizira situacija bila podnošljivija. Ja sam prošle godine napravio mali (30 cm visok) vizir za skuter i pri brzini od oko 70 km/h vazduh (bez turbulencije) zahvata samo kacigu. Iz ovog razloga smatram da bi niži vizir na Translapu dao bolje rezultate od ovog visokog. U svakom slučaju probaću malo da eksperimentišem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Harley Davidson

S obzirom da sam od pre nekoliko gana vlasnik Transalpa iznosim neka zapažanja i iskustva.

Polomljene delove oklopa rešio sam uz pomoć "tekućeg metala" (BISON EPOXY METAL). "Klinove" sam napravio na taj način što sam plastične tiplove nalepio na plastične obloge. Deo koji se navlači na metalni klin na donjem delu šasije izradio sam od aluminijumskog lima i takođe ga zalepio za oblogu. izbušio sam rupu kroz taj lim, satavio gumeniu cevčicu na metalni klin kao iiž gumene podloške ispod i iznad lima i to je to.

Što se vizira tiče na mom motoru je vizir ERMAX visine 51 cm. Međutim već pri brzini od oko 70 km/h počinje turbulencija i vazduh "šamara" od sredine grudi pa naviše. Pri većim brzinama počinje i "bacanje" levo i desno.  Mislim da bi bez bilo kakvog vizira situacija bila podnošljivija. Ja sam prošle godine napravio mali (30 cm visok) vizir za skuter i pri brzini od oko 70 km/h vazduh (bez turbulencije) zahvata samo kacigu. Iz ovog razloga smatram da bi niži vizir na Translapu dao bolje rezultate od ovog visokog. U svakom slučaju probaću malo da eksperimentišem.

Lepo je to napisano, hajde i fotografisi pa da slikovito vidimo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Način izrade - oblik i visina vozača utiču na te pojave što si napisao. Ukoliko vizir nije dobro oblikovan pri većim brzinama dolazi do klimanja glave levo - desno što je neprihvatljivo. U tom slučaju jedini "lek" je da se malo spustiš ali onda bole leđa...začarani krug ;D

 

Meni je Ivan iz Bgd napravio odličan vizir (imaš i slike i br. telefona ovde na forumu) sa kojim me vetar udara tačno iznad vizira na kacigi što je odlično a to "klimanje" glave se nikad nije pojavilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Ja sam problem sa klimanjem glave imao sa fabrickim vizirom. E sad, videcemo kako ce se Ivanov ponasati, ali skoro da sam siguran da ce biti  bolja zastita od vetra i  udobnija voznja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

moja preporuka je da na ivice ivanovog vizira stavite onu gumu sto se stavlja na vrata od kola, na samu ivicu vrata da se ne bi farba gulila i krzala, ima je da se kupi u bolje opremljenim radnjama auto delova i opreme.

primeticete da su fabricki viziri zadebljani na ivicama i to sprecava vetar da stvara turbulenciju kad predje preko glatke povrsine vizira, dok kada ima nesto sto ga zakrece on se razbija u sitne turbolencije mnogo pre nego sto dodje do vozaca

malo sam skicirao da bi bilo jasnije  ;D

post-9019-12879063065246_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Vidiš, baš ću da probam da još malo poboljšam situaciju ovim tvojim savetom. ;)

 

Ja sam zadovoljan i sadašnjom situacijom, sa originalnim vizirom sam posle vožnje bio prljav od mušica od vrata na gore, sad je prljav samo gornji deo kacige. Nema klimanja kacige...znači Ivanov vizir radi posao. Možda uradim kod Ivana ono "krilo" na gornjem delu vizira, kao što Turatech pravi onaj svoj Vario dodatak...videću.

 

Jedina "zamerka" je vožnja u prvoj po off-u, od visine vizira ne vidim jedno 2 metra ispred dok sedim :D...kad me mrzi da stojim što je jedino pravilno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Ta guma okolo nece puno pomoci, imam tvornicki Givi visoki (koliko sam vidio i Ivan radi kopiju toga), i imam i turbulencije. Ne cima glavu lijevo-desno, ali su mi turbulencije toliko isle na zivce da sam proslu sezonu vozio s malim tvornickim vizirom. Po mom misljenju Givi veliki vizir je previse polegnut prema vozacu, pa dodje preblizu vozaca. Bio bi puno bolji da je uspravniji i da je vise udaljen napred. Stvarna pomoc protiv turbulencija bi sigurno bio vizir s onim malim dodatnim vizirom koji je na osnovni postavljen pod kutom. Tako ne dolazi do turbulencija nego zrak tece glatko. Takve vizire radi firma MRA (model Vario), a vido sam i Ivanove uradke na tu foru. Netko je ovdje u temi bio kupio MRA Vario ali nizi model (nista visi od tvornickog) ali ne sjecam se da je poslije komentirao kako se pokazao.

...zna li tko posto je kod Ivana taj s malim spojlericem?

 

@Arakis:

...nemoj sjediti dok off-as!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja