Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Mare, probao sam i to džaba. Ostaje mi da proverim membrane i CDI (kontam da je on OK), ne postoji ništa drugo više. Motor pali na pogled, lepo prima gas na leru, ali kad krenem neće više od 4K da ga hebem... 

Išao pre dva vikenda za VA, sve ok dok nisam sipao na NIS-ovoj pumpi 98-icu, rek˙o da probam i to čudo (skupo u PM), i od tad su počeli ovi problemi. Kad sam se vrnuo kući, istakao to gorivo, stavio drugo, istakao iz lončića to što je ostalo. Dok sam se vraćao iz Valjeva nekako je i mogao do 5000 obrtaja da dođe, sad jedva naguram 4000 obrtaja. Kad dođe do 4K zavrnem gas do kraja i počne da se guši i trokira i hoće da se ugasi. Doću mu ja glave, i tim gremlinima koji mi ovo rade. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Vidim da teramo isti model PD10, sa jednim CDiom. Ako nemas gde da probas kod sebe kuci, ako te put navede kroz Bg mozemo da skinemo caskom sa mog i da probas da li je do njega, pa i to da eliminises.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Бела Црква-Нови Сад
  • Motocikl: ExHonda Transalp XL600V, Suzuki V Strom 650XT

Mare, probao sam i to džaba. Ostaje mi da proverim membrane i CDI (kontam da je on OK), ne postoji ništa drugo više. Motor pali na pogled, lepo prima gas na leru, ali kad krenem neće više od 4K da ga hebem... 

Išao pre dva vikenda za VA, sve ok dok nisam sipao na NIS-ovoj pumpi 98-icu, rek˙o da probam i to čudo (skupo u PM), i od tad su počeli ovi problemi. Kad sam se vrnuo kući, istakao to gorivo, stavio drugo, istakao iz lončića to što je ostalo. Dok sam se vraćao iz Valjeva nekako je i mogao do 5000 obrtaja da dođe, sad jedva naguram 4000 obrtaja. Kad dođe do 4K zavrnem gas do kraja i počne da se guši i trokira i hoće da se ugasi. Doću mu ja glave, i tim gremlinima koji mi ovo rade. :)

Mozda je filter goriva zapusen, tj. cevcisa u rezervoaru na kojoj ume svasta da se nakupi!!! na mom proslom motoru slican problem na nizim obrtajima radio super ali kada mu se zavrne gas on stuca trokira i nece da povcue nikako... isputstio svo gorivo iz rez skinuo slavinicu i taj filter i imao sta da vidim zapuseno srkoz, na malim brzinama lepo radi jer toliko goriva je moglo da prolazi kada mu se zavrne gas potrebna veca kolicina goriva nema sanse... proveri pa javljaj! 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Vidim da teramo isti model PD10, sa jednim CDiom. Ako nemas gde da probas kod sebe kuci, ako te put navede kroz Bg mozemo da skinemo caskom sa mog i da probas da li je do njega, pa i to da eliminises.

Ako me put navede u BG, poneću barem CDI da probamo ako ništa. Hvala Pedja! :)

 

 

Mare, probao sam i to džaba. Ostaje mi da proverim membrane i CDI (kontam da je on OK), ne postoji ništa drugo više. Motor pali na pogled, lepo prima gas na leru, ali kad krenem neće više od 4K da ga hebem... 

Išao pre dva vikenda za VA, sve ok dok nisam sipao na NIS-ovoj pumpi 98-icu, rek˙o da probam i to čudo (skupo u PM), i od tad su počeli ovi problemi. Kad sam se vrnuo kući, istakao to gorivo, stavio drugo, istakao iz lončića to što je ostalo. Dok sam se vraćao iz Valjeva nekako je i mogao do 5000 obrtaja da dođe, sad jedva naguram 4000 obrtaja. Kad dođe do 4K zavrnem gas do kraja i počne da se guši i trokira i hoće da se ugasi. Doću mu ja glave, i tim gremlinima koji mi ovo rade. :)

Mozda je filter goriva zapusen, tj. cevcisa u rezervoaru na kojoj ume svasta da se nakupi!!! na mom proslom motoru slican problem na nizim obrtajima radio super ali kada mu se zavrne gas on stuca trokira i nece da povcue nikako... isputstio svo gorivo iz rez skinuo slavinicu i taj filter i imao sta da vidim zapuseno srkoz, na malim brzinama lepo radi jer toliko goriva je moglo da prolazi kada mu se zavrne gas potrebna veca kolicina goriva nema sanse... proveri pa javljaj! 

 

 

Filter goriva nemam, tj nemam onaj što svi naknadno stavljaju, samo onaj u rezervoaru u obliku slamčice, koji je čist. Slavina radi svoj posao, membrana u slavini isto. Sad sam nešto zauzet, pa ne mogu da stignem do motora, ali čim se domognem vremena, bacam se na razotkrivanje. :) Ako ovaj sledeći put ne otkrijem uzrok, otiću kod majstora, pa da vidimo šta neko stručniji kaže...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ciklicno struganje kad krecem,pri malim brzinama a nakon sto sam zategao lanac vise kao kuckanje. Izgleda da je lanac ili prednji zubcanik. Vreme da promenim sve. Preporuka Did ili Regina ili trece ? i gde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

@Gox Meni se cini kao da si ti ipak ukosio zadnji tocak ako se cuje struganje,samo da ti ne osteti osigurac prednjeg zupcanika. Inace skoro sam menjao lanac i lancanike sam-pozajmio sam alat za montiranje lanca od drugara. Najpovoljniji lanac koji sam nasao a siguran sam da je dobar (nije kopija) je Tsubaki x ring a ujedno je povoljniji od konkurencije,izasao me oko 8500 din.Ta firma nema lancanike tako da sam uzeo RK manje vise svi su oko 5000-5500 (prednji i zadnji). Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 896 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Ciklicno struganje kad krecem,pri malim brzinama a nakon sto sam zategao lanac vise kao kuckanje. Izgleda da je lanac ili prednji zubcanik. Vreme da promenim sve. Preporuka Did ili Regina ili trece ? i gde.

 

I ja imam slicne simptome:

 

 

Od pre neki dan sam poceo da primecujem kad vozim u brzini na 3-4000 obrtajia neki zvuk- kao da nesto ritmicno  melje ili grebe.

Na vecim obrtajima se ne cuje ili ne cujem od motora posto se ne cuje glasno.

Na leru se ne cuje bez obzira na obrtaje- znaci samo kad je motor opterecen…

Zna li neko sta moze da bude?

 

Cekam da budu lanac i lancanici u Louisu na popustu, bude cesto set oko 100e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

@Gox Meni se cini kao da si ti ipak ukosio zadnji tocak ako se cuje struganje,samo da ti ne osteti osigurac prednjeg zupcanika. Inace skoro sam menjao lanac i lancanike sam-pozajmio sam alat za montiranje lanca od drugara. Najpovoljniji lanac koji sam nasao a siguran sam da je dobar (nije kopija) je Tsubaki x ring a ujedno je povoljniji od konkurencije,izasao me oko 8500 din.Ta firma nema lancanike tako da sam uzeo RK manje vise svi su oko 5000-5500 (prednji i zadnji). Pozz

Hvala na misljenju i pomoci. Probacu danas jos jednom da podesim tocak i lanac. Kakav god da je rezultat,narucicu novi set. U Louisu je DiD 142 eura a Regina 130 eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Dobio danas Regina kit. 130 eura ili 15630 din. Sekula,hvala :)

Komplet lanac lancanici?

Meni regina traje vec 5 godina... otisla mi samo jedna rolnica... trebalo bi prespojiti lanac na tom mestu i mislim da moze da se vozi bar jos 15000 ako ne i vise..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

 

Dobio danas Regina kit. 130 eura ili 15630 din. Sekula,hvala :)

 

Komplet lanac lancanici?

Meni regina traje vec 5 godina... otisla mi samo jedna rolnica... trebalo bi prespojiti lanac na tom mestu i mislim da moze da se vozi bar jos 15000 ako ne i vise..

Komplet. Svakako sam resio da zamenim moje postojece zbog tog kuckanja. Videcu kako izgleda moj stari set DID kad se izvadi. Neki bi verovatno jos gurali :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Бела Црква-Нови Сад
  • Motocikl: ExHonda Transalp XL600V, Suzuki V Strom 650XT

Na prodaju cep rezervoara(radi ispravan i dihtuje samo nema bravicu) i mali vizir za 94-99god!

 

11209374_10205876898577691_2466311092994

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Kad vec menjam oba zubcanika i lanac,hteo da zamenim i rear wheel dumper(gumeni deo koji usmerava lanac tj.stiti viljusku od lanca). U Louisu ga nema,inace je taj koji sam hteo da narucim za sve transalpe pa cak i za 700. Da li je izvodljivo da zamenim lancanike i lanac a naknadno kad nabavim i taj gumenjak,njega zamenim bez nekog velikog rasklapanja ili skidanja tocka? U Hondi tj. Centru S nemaju a u Delti mogu da narucim ali ne salju nego mora licno da se preuzme pa mi the best da cekam Louis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Danas zamenio (majstor) komplet zupčanike i lanac. Gumeni deo je OK. Mozda ga menjam pri sledećem kompletnom menjanju. Njegova promena ce ići sa još većim rasklapanjem nego danas. Inače odradio upravo vožnju od 20 km.  Nema "caktanja" na početku. Motor vuče ko blesav. Sasvim nova dimenzija  :jee1:

Zadnji zupčanik ko nov. Lanac ko nov ali nisam merio da li se izdužio...Prednji zupčanik bitno izmenjen. Ostaje  preporuka za drugi put : zamena prednjeg zupčanika, vožnja dalje pa tek posle zamena svega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Treba mi pomoc. Gde se nalazi regler na transalpu, izgleda da je on u kvaru, akumulator mi se puni na 15 do 17 v.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Kakve su sanse da ga popravim ili mora zamena, Mislim da li moze da se rastavi ili je zatopljen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp
Ukoliko nekom znaci evo par cena rezervnih delova u Delta Motors-u. 

 

44809ML7003 WASHER, SPEEDOMETER GEAR                     133

44806MV1003 GEAR, SPEEDOMETER (Pinjon)                      2161

44800MV1013 GEAR BOX ASSY  (Kuciste pinjona)               10279

35330MK5003 SWITCH ASSY.,CLUTHC (Prekidac kvacila)     2071

35700MAW305 SWITCH SET SIDE STAND (Prekidac cope)   6170

 

Trazio sam za svog transalpa 1999 god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja