Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Jesam, jesam. Nisam ih jos namontirao, ovih dana cu ih staviti pa javljam utiske. Ovako na oko i na dodir ne deluju lose, a i nisu puno matore :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT

Pozdrav

Skoro sam prodao skuter i sada planiram kupovinu Transalpa.Spreman sam da izdvojim do 2000e možda i malo preko,jel ima šta da se nađe za te pare,jeli dobro odluka da baš bude transalp,pričaju mi da mnogo drže cenu a ne vrede toliko...generalno bih 98-99god.Šta vi mislite,koje su mane,prednosti.Na šta da obratim pažnju prilikom kupovine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Za kockara

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas5168481/honda_transalp_600/

http://www.polovniautomobili.com/oglas5399058/honda_transalp_xl600v/

http://www.polovniautomobili.com/oglas5418093/honda_xl_600_v_transalp/

http://www.polovniautomobili.com/oglas5526963/honda_transalp/

Skoro gledao oglase za prijatelja...ovi mi na oko izgledaju odlično i godište i cena koja je sklona i malo na dole verovatno...Dobri transalpovi :moto3:

Za mane i prednosti kreni od prve strane ili još bolje idi na :

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/58672-xl600v-transalp-1994-1999/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT

Aha pa pratim ih ja već par meseci unazad,najviše mi zapada za oko ovaj crni iz bg.-a telefonom spustio cenu već na 2000e.Jel dovoljno mojih 2000e da se nađe pristojam TA ili trebam još da dodam za taj model?Mislim da je sada vreme za kupovinu tokom zime jer cene malo padaju,dali će u proleće i pre sezone podići cene prodavci ili je to prazna priča.Na šta da obratim pažnju tokom kupovine,možda bih kupio posle ng. kad prođu praznici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Aha pa pratim ih ja već par meseci unazad,najviše mi zapada za oko ovaj crni iz bg.-a telefonom spustio cenu već na 2000e.Jel dovoljno mojih 2000e da se nađe pristojam TA ili trebam još da dodam za taj model?Mislim da je sada vreme za kupovinu tokom zime jer cene malo padaju,dali će u proleće i pre sezone podići cene prodavci ili je to prazna priča.Na šta da obratim pažnju tokom kupovine,možda bih kupio posle ng. kad prođu praznici.

Povedi racuna da ovaj crni, koji ti je zapao za oko, nema ni crash bar ni nosace bocnih kofera, koji takodje stite motor prilikom prevrtanja (a toga ce svakako biti). To ti je dodatni trosak 120-150 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Aha pa pratim ih ja već par meseci unazad,najviše mi zapada za oko ovaj crni iz bg.-a telefonom spustio cenu već na 2000e.Jel dovoljno mojih 2000e da se nađe pristojam TA ili trebam još da dodam za taj model?Mislim da je sada vreme za kupovinu tokom zime jer cene malo padaju,dali će u proleće i pre sezone podići cene prodavci ili je to prazna priča.Na šta da obratim pažnju tokom kupovine,možda bih kupio posle ng. kad prođu praznici.

Povedi racuna da ovaj crni, koji ti je zapao za oko, nema ni crash bar ni nosace bocnih kofera, koji takodje stite motor prilikom prevrtanja (a toga ce svakako biti). To ti je dodatni trosak 120-150 evra.

 

Boki,taj crni ima i nosace i crash bar :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT

Aha pa pratim ih ja već par meseci unazad,najviše mi zapada za oko ovaj crni iz bg.-a telefonom spustio cenu već na 2000e.Jel dovoljno mojih 2000e da se nađe pristojam TA ili trebam još da dodam za taj model?Mislim da je sada vreme za kupovinu tokom zime jer cene malo padaju,dali će u proleće i pre sezone podići cene prodavci ili je to prazna priča.Na šta da obratim pažnju tokom kupovine,možda bih kupio posle ng. kad prođu praznici.

Povedi racuna da ovaj crni, koji ti je zapao za oko, nema ni crash bar ni nosace bocnih kofera, koji takodje stite motor prilikom prevrtanja (a toga ce svakako biti). To ti je dodatni trosak 120-150 evra.

 

Mislio sam na Crni iz BG.-a,ima crash bar i nosači nisu montirani daje i njih.Ovaj iz NS.-a nema ništa video sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Aha pa pratim ih ja već par meseci unazad,najviše mi zapada za oko ovaj crni iz bg.-a telefonom spustio cenu već na 2000e.Jel dovoljno mojih 2000e da se nađe pristojam TA ili trebam još da dodam za taj model?Mislim da je sada vreme za kupovinu tokom zime jer cene malo padaju,dali će u proleće i pre sezone podići cene prodavci ili je to prazna priča.Na šta da obratim pažnju tokom kupovine,možda bih kupio posle ng. kad prođu praznici.

Povedi racuna da ovaj crni, koji ti je zapao za oko, nema ni crash bar ni nosace bocnih kofera, koji takodje stite motor prilikom prevrtanja (a toga ce svakako biti). To ti je dodatni trosak 120-150 evra.

 

Mislio sam na Crni iz BG.-a,ima crash bar i nosači nisu montirani daje i njih.Ovaj iz NS.-a nema ništa video sam.

Ovaj iz Novog Sada ima centralni štender.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd

Gledao sam ovaj crni iz Beograda, mehanički izgleda solidno, lepo radi, lepo ide, ima nov lanac, to se vidi. Estetski nije u top stanju, ako malo bolje pogledas videćeš da su mu različiti retrovizori, sedište mu je malo zasečeno, plkastike tu i tamo zamazane, ali ništa strašno (meni ne bi smetalo). Mislim samo da mu gume nisu baš najbolje, ali nisu još uvek za kantu. Lik reče da ne troši ulje, ili vrlo malo od zamene do zamene. Toliko, nadam se da sam pomogao malo. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Vec sam postavio temu u Kupujem al da se ponovim i ovde, mozda neko vidi. :zvizduk: Treba mi osigurac malog lancanika za Transalpa 88god. Znaci plocica sa dve rupe M6 za stezanje i nutovima u sredini. Ima 6 krupnih nutova, i najsiri precnik je 25mm. Debljina plocice oko 2.5mm. Pa ako neko ima i nesto slicno neka nudi :takoje:

Ovo mi treba

http://i412.photobuc...3OnSprocket.jpg

newRetainer3OnSprocket.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Slabo se vozi pa da se uradi nešto dodatno a da vredi...po meni...treće štop svetlo za automobile a za motocikl-drugo. Zasvetli samo kad se stisne kočnica, onda se postojeće pojača i upali dodatno pa ima dobar efekat :takoje:

 

10819148_10206033314931040_1850186266_ncopy_zps78f4ea74.jpg

10872432_10206033314971041_180932124_ncopy_zps66e76bb9.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

Vec sam postavio temu u Kupujem al da se ponovim i ovde, mozda neko vidi. :zvizduk: Treba mi osigurac malog lancanika za Transalpa 88god. Znaci plocica sa dve rupe M6 za stezanje i nutovima u sredini. Ima 6 krupnih nutova, i najsiri precnik je 25mm. Debljina plocice oko 2.5mm. Pa ako neko ima i nesto slicno neka nudi :takoje:

Ovo mi treba

http://i412.photobuc...3OnSprocket.jpg

newRetainer3OnSprocket.jpg

 

e meni majstor ubacio ispod tog onaj okrugli seger i tako zatego zupcanik, do sad to super drzi, znaci to resenje radi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

A šta mislite o ovom TA?

http://www.mobile.bg...35&slink=8cxpdk

Jel neko upućen u homologaciju carinjenje i te stvari,ako bih rešio ovaj motor?

 

Druze, pogledaj privatnu poruku iliti PP :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Pozdrav kolege,

 

Kao novi clan foruma, zamolio bih ako mogu neke konkretnije informacije i utisci, a ako je frka javno onda na pp. Naime, citam duze vremena forum, od skora sam vlasnik Transalpa 94-to, 600cc, upravo zavrsena generalna, motor pali kao mina, sve sredjeno, ostale neke sitnice na prolece i to je to. Ono sto me zanima su Joskini regleri, coveka iz Temerina, pa ako neko zna kakvi su i koja je odokativna cena, bio bih zahvalan na infu jer bih to zamenio na svom ljubimcu.

 

Druga stvar je covek sa foruma po imenu Arakis, koliko znam gospodin je ozbiljan bajker i takodje je Transalpovac i citajuci sam, ako ne gresim, stekao utisak da se bavi elektrikom i video sam da je od svoje masine napravio pravi spejs satl :D Ono sto me zanima je koliko je vremeski posla i para namestanje da migavci budu upaljeni kao pozicija jer je za ove nase drumove bolje biti kao novogodisnja jelka, a i vizuelno lepse izgleda. Pa me interesuje da li se sa Vama, mislim na Arakisa, moze sresti negde ili doci u neki servis u Bg, posto sam iz Bg-a.

 

Iako nov vlasnik i masinu sam sredio bas bas, motor je perfektan i s'obzirom da mi je to prvi motor, pruza i vise nego sto treba, a osecaj upravljivosti i stabilnosti je kao da pliva po vodi. Eto, usput ako neko moze da podeli kakva je kod vas rucica gasa tj. kod mene, cini mi se, malkice kasnije hvata, to je zaista mikro sekunda, ima nekog praznog hoda, a sve mislim da je to jer sam skoro stavio nove rucice pa je covek mozda tako sajlu namestio.

 

Izvinite unapred na mozda nekim glupostima, nisam iskusan oko samih masina i mehanike na motoru, ali eto, ako neko ima telefon ili preporuku za Joskine reglere i eto oko nekih sitnica na Transalpu sto treba odraditi, bio bih zahvalan.

 

Srecno na drumu i u pripremi masina, pa na prolece se nadam da mogu posetiti neku zajednicku turu Transalpovaca, to bih bas voleo :)

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Cekaj, cekaj... Kakvu generalnu spominjes, pa tek sto si kupio taj motor cini mi se?

Sto se tice Joske i Arakisa to su ti dva vrhunska majstora svog zanata... Posalji im pp ovde na forumu i dobices sve potrebne info. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Hvala Vuleta :)

 

Vukane, pošalji mi PP pa ćeš dobiti sva potrebna objašnjenja :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Za osecan plivnja po vodi proveri ulje u viljuskama I lezajeve volana.

Dalje oce I zbog gume da pliva.....

 

Pozdrav kolege,

 

Kao novi clan foruma, zamolio bih ako mogu neke konkretnije informacije i utisci, a ako je frka javno onda na pp. Naime, citam duze vremena forum, od skora sam vlasnik Transalpa 94-to, 600cc, upravo zavrsena generalna, motor pali kao mina, sve sredjeno, ostale neke sitnice na prolece i to je to. Ono sto me zanima su Joskini regleri, coveka iz Temerina, pa ako neko zna kakvi su i koja je odokativna cena, bio bih zahvalan na infu jer bih to zamenio na svom ljubimcu.

 

Druga stvar je covek sa foruma po imenu Arakis, koliko znam gospodin je ozbiljan bajker i takodje je Transalpovac i citajuci sam, ako ne gresim, stekao utisak da se bavi elektrikom i video sam da je od svoje masine napravio pravi spejs satl :D Ono sto me zanima je koliko je vremeski posla i para namestanje da migavci budu upaljeni kao pozicija jer je za ove nase drumove bolje biti kao novogodisnja jelka, a i vizuelno lepse izgleda. Pa me interesuje da li se sa Vama, mislim na Arakisa, moze sresti negde ili doci u neki servis u Bg, posto sam iz Bg-a.

 

Iako nov vlasnik i masinu sam sredio bas bas, motor je perfektan i s'obzirom da mi je to prvi motor, pruza i vise nego sto treba, a osecaj upravljivosti i stabilnosti je kao da pliva po vodi. Eto, usput ako neko moze da podeli kakva je kod vas rucica gasa tj. kod mene, cini mi se, malkice kasnije hvata, to je zaista mikro sekunda, ima nekog praznog hoda, a sve mislim da je to jer sam skoro stavio nove rucice pa je covek mozda tako sajlu namestio.

 

Izvinite unapred na mozda nekim glupostima, nisam iskusan oko samih masina i mehanike na motoru, ali eto, ako neko ima telefon ili preporuku za Joskine reglere i eto oko nekih sitnica na Transalpu sto treba odraditi, bio bih zahvalan.

 

Srecno na drumu i u pripremi masina, pa na prolece se nadam da mogu posetiti neku zajednicku turu Transalpovaca, to bih bas voleo :)

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

@Aleksandar Osecaj "plivanje po vodi" nisam rekao zbog toga sto nesto ne radi kako treba, sta vise, viljuske i ulje je sredjeno sve maksimalno, vec samo kao metarofu koliko je ugodno i lepo voziti TA i kako se po ulicama "plovi" preko rupa, sina, kolotraga i sl. @Vuleta Jesam tek uzeo, ali ne moze se sve bas pustiti na rec, a posto su mi bezbednost i ispravnost na prvom mestu, sad sam ga, dok je vreme ovakvo, sredio celog za sezonu, sednem i ne mislim o nekim stvarima par godina... @Arakis Hvala, nakon praznika se cujemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja