Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Hvala vam ljudi. :moto3:

 

Inace, uzeo sam ga u zamenu za moj sada vec bivsi skuter, Yamahu Majesty.

 

Vlasnik motora je nekada bio neki forumas BJB, posto postoji nalepnica ali bio je i nick pa je skinut ali se nazire "vladimir" ali fali nesto posle toga.

 

Evo koja slika ali sa oglasa, posto ne stigoh da ga slikam.

 

3192c6b77267800x600.jpg

 

b942b359d5bf800x600.jpg

 

Imam jedno pitanje, dal se nekome desilo ili mozda zna, u sred voznje sam ostao bez obrtometra i ler gasa, dal neko zna sta je to i zbog cega se desilo ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Ozb ?

Kako da sredim to cika Arakise i koliko bi kostalo ako znate ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Može da se sredi osim ako nije baš krvnički crkao, nije skupo uopšte :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Pa zaista ne znam dal je krvnicki crkao ili ne, ali ja sam mu malo podigao ler gas za prvu pomoc i radi, ali obrtomer i dalje nemam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Levi cdi - gledano u pravcu vožnje zadužen je za jedan cilindar i za obrtomer. Ako ne radi, nemaš varnicu na svećicama jednog cilindra i sav benzin iz tog cilindra sliva se u karter...posledica je loše podmazivanje (razređeno ulje) i mogućnost baš velikih komplikacija :)

 

Za nuždu, pedesetak km do servisa tako može ali pod hitno taj CDI mora da se popravi. Javi se ovih dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Aha, u redu, znaci kvar nije za zajebanciju.

Ja sam mu podigao ler gas samo da bih dosao do garaze, u distanci nekih 3 km predjenih tako. To se desilo od jedanput samo, u toku voznje, u brzini.

Znaci motorce mi sada radi na samo jednom cilindru ?

Inace, gledao sam ispod sedista malopre, dok je jos bilo svetla napolju, i cini mi se da je levi cdi otvaran vec, kao da ima neku diht masu na sebi, dok desni to nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Uh, znaci sad sam se smorio... Naime.. pre nedelju dana, pocela da cvrchi pro link viljuska.. A smorio sam se kada sam video da ne postoje mazalice kod glavne osovine.. a to znaci, skidanje crash barova.. samo da dodjem do srafova za odvrtanje.. i sva ostala cimanja i rasturanja da se dodje do lezajeva.... 0plac.gif Ja sam na hondi CM125 imao mazalice tu, i samo sam pistoljem za mast podmazao i gotova prica.... prosto neverovatno da nisu namestili mazalice tu... 0plac.gif A kad skinem zadnju viljusku, namesticu mazalice na njima... Ali otom potom, tek za nedelju dana cu imati vremena da se sexam sa tim... koji smor.. 0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Kod mene postoji mazalica, ali je na jako nepristupacnom mestu, okrenuta prema masini.

 

@NicolaS

 

Zameni CDI-jeve, tako sto levi stavi na mesto desnog i obrnuto. Ako ce proraditi obrtomer, onda te zeza taj CDI koji je vec otvaran. Inace moj Transalp radi na jednom cilindru kada totalno ostane bez corbe. Juce sam se nekih 500 metara vozio na jednom cilindru, ali je obrtaljka radila. :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

od danas sam i ja vlasnik jednog Transalp-a. :moto3:

 

nije savrsen ali je moj. :D

 

Čestitam, svaka čast na izboru .:moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Hvala svima na cestitkama jos jednom. :)

 

@PeterPan Hvala ti na savetu, ali danas sam resio problem u potpunosti, ali hvala na informaciji, da znam. :)

 

Inace, danas sam skinuo oba CDi-a i odneo kod cika Arakisa u Motolaboratoriju i on mi je to veoma brzo sredio, otvorio CDi i opravio ga, cak je probao i na svom motoru i veoma malo naplatio. :) Cak sam ga i raznim pitanjima gnjavio. :D

 

Sve preporuke za momke iz Motolaboratorije, fantasticni momci. :) Hvala vam.

 

:moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Auu danas baksuzniji dan nije mogao da mi bude, naime:

 

Jutros ustanem, otvaram fridzu, nema nista kao i uobicajeno, takva vremena dosla i odlucim da krenem na pijacu. Posto mi je motor na rezervi pa reko necu ga palim za 2 kilometra tamo i nazad da torsim gorivo, mogu se odvozati i bajsom, iskreno doslo mi je malo da okrecem pedale :).

Odem do pijace, parkiram bajs, zakljucam, i krenem u potragu za paradajzom. Ubrzo sam ga i kupio kod cige, 2 kile, reko bice dosta :jee: . Vracam se do bajsa, sva sreca nisu ga jos okolni lopovi zagledali, srecan sam jer je na mestu (kakvo je danas vreme, mogao je da nestane u roku od 2 minuta). Stavljam kesu sa paradajzom na korman i krecem polako kuci. Samo sto sam krenuo, puce mi kesa i pade sav paradajz po sred puta. Sidjem ja, svi gledaju, mene blam, pocrvenim skroz, pocnem da skupljam paradajz na jednu gomilu kao ciga kartone :). U tom trenutku se stvori drugar u pravo vreme na pravom mestu koga nisam video pa ne pamtim. Pitam ga da mi pricuva paradajz onako po putu i idem nazad do cige da uzmem vise kesa. Vratim se ja, pomogne mi drugar da spakujem to sve u 2 kese, nema sta, pravi prijatelj se u nevolji poznaje :aha:. Krenem opet polako kuci i sve pazim da li ce opet da pukne kesa. Sva sreca stignem kuci i ja i paradaz u celom komadu.

Kasnije odlucim da napunim gorivo, posto nisam gledao u kilometrazu kada mi se upalila rezerva, a navozao sam se sa njom, pa se tripujem da ce u svakom momentu nestati. Sednem na transalpinu, zagrejem je malo pre polaska na pumpu i krecem. Stizem do pumpe, a tamo guzva, redovi, ma haos. Proguram se motoricem na prvo slobodno mesto, silazim i tocim gorivo do vrha cepa. Odlazim da platim, sav srecan sto cu imati da se vozam :jee: . Vracam se prema motoru sav ponosan :D , svi gledaju, stavljam kljuc u bravu, uzimam kacigu, zakopcavam jaknu i skacem na motor. Prebacim ja nogu, kada ono :staa2: dole klizavo od ulja iz automobila, a i taj beton na pumpama je kao pista glatak, proklizava mi noga i nekako se borim sa transalpinom da je ne povredim. Medjutim vuce ona, vucem ja, ali ne uspevam da je zadrzim i padamo na stranu :'( . Opet se izblamiram pred svim tim ljudima na pumpi, opet me uvati napad crvenila, pocne gorivo da mi curi iz rezervoara. Krenem lepo polako da dizem motor, prilazi mi lik, pita treba pomoc je si li se povredio. Kazem mu ja pomoc mi je dobro dosla (teska transalpina 220 kila), a ja sam odlicno. Dignem motor, ni ne gledam sta je osteceno, gledam samo da uvatim maglu sa pumpe da mi se ne smeju ljudi. Vracam se kuci, usput me isece jedan lik sa autom, preziveh i to. Stignem kuci, pregledavam sta se desilo, iskrivila se samo rucica kocnice, reko odlicno sam prosao. Setim se da na pumpi imaju kamere i da sam snimljen 100 procentno. Verovatno pustaju snimak po ko zna koji put i gledaju kako sam trosnuo, pa se pitam "kada cu izadjem na tv" :lol:. Evo sada se zavrsava dan i nadam se da ovakvih vise nece biti, a i ponoviti :aha: . Eto htedoh da podelim sa Vama kakav sam baksuz bio danas.

:zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Sve je ovo jako lepo, ali i papreno skupo...jedna od prerada koja je meni zapala za oko jeste Boano rezervoar od 34 litre :moto3: I ove kramponjare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja