Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3568 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Poštovane kolege treba mi pomoć-savet.

S obzirom da mi na desnom štapu viljuške već odavno "curka" ulje, rešim da kvar saniram (promenim semeringe i ulje u obe viljuške). Kupio sam ulje BARDAHL XTF Fork SAE 10.

Sve sam lako odradio po pitanju demontaže, zamene semeringa i montaže, međutim nastaje problem pri nalivanju ulja.

U Manualu piše: 549ml, odnosno 125mm (od ivice štapa do nivoa ulja)!

I ja lepo sipam (u svakom štapu) po jednu bočicu ulja od 500ml, plus još oko 50ml. I onda premerim nivo ulja, a ono 316 mm od vrha (i u levom i u desnom štapu)!?

Premerim ponovo sve i stvar stoji ovako: Ukupna "dubina" viljuške 626mm, visina ulja 310mm, prazan prostor 316mm!

Probao sam motor i deluje mi prilično mekano.

Pitanje: Gde sam se zajebo i kako da stvar "opravim"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1124 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Ako si radio po manualu nebi trebalo da imas problema. Kad sipas u stap okvirno tih 550ml onda moras stap par puta da sabijes i skroz razvuces...da to ulje ode tamo gde treba...

 

Kad sipas ulje i kad meris stap mora biti sabijen to kraja naravno bez opruge da smeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3568 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ako si radio po manualu nebi trebalo da imas problema. Kad sipas u stap okvirno tih 550ml onda moras stap par puta da sabijes i skroz razvuces...da to ulje ode tamo gde treba...

 

Kad sipas ulje i kad meris stap mora biti sabijen to kraja naravno bez opruge da smeta.

A ja merio kada su viljuške potpuno opružene-izvučene i sa oprugama u štapovima! 1zvizduk.gif1neznam.gif

Ne bi me začudilo da se mere ne slažu upravo iz ovog razloga! 0stabre.gif1lol.gif

Hvala na brzom i preciznom odgovoru. Sutra vadim opruge i ponovo merim! 0takoje.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3568 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ako si radio po manualu nebi trebalo da imas problema. Kad sipas u stap okvirno tih 550ml onda moras stap par puta da sabijes i skroz razvuces...da to ulje ode tamo gde treba...

 

Kad sipas ulje i kad meris stap mora biti sabijen to kraja naravno bez opruge da smeta.

A ja merio kada su viljuške potpuno opružene-izvučene i sa oprugama u štapovima! 1zvizduk.gif1neznam.gif

Ne bi me začudilo da se mere ne slažu upravo iz ovog razloga! 0stabre.gif1lol.gif

Hvala na brzom i preciznom odgovoru. Sutra vadim opruge i ponovo merim! 0takoje.gif

 

Sasvim normalno da nisam mogao da čekam do jutra da bih utvrdio šta je u pitanju.

Izvadio sam opruge, viljuške pritisnuo do kraja na dole i izmerio oko 190mm?! Dakle opet nešto ne valja. Videću ipak sutra šta je u pitanju. Viljuška ima još malo hoda na dole, ali nemam mogućnosti da je istovremeno pritisnem do kraja i izmerim. Međutim mislim da je to ipak samo par cm i da opet "ne štima".

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1124 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Nadam se da skinuo viljuske sa motora kad si merio posto u suprotnom nece da valja. Moraju biti izvadjene i na ravnoj podlozi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Ako si radio po manualu nebi trebalo da imas problema. Kad sipas u stap okvirno tih 550ml onda moras stap par puta da sabijes i skroz razvuces...da to ulje ode tamo gde treba...

 

Kad sipas ulje i kad meris stap mora biti sabijen to kraja naravno bez opruge da smeta.

A ja merio kada su viljuške potpuno opružene-izvučene i sa oprugama u štapovima! 1zvizduk.gif1neznam.gif

Ne bi me začudilo da se mere ne slažu upravo iz ovog razloga! 0stabre.gif1lol.gif

Hvala na brzom i preciznom odgovoru. Sutra vadim opruge i ponovo merim! 0takoje.gif

 

 

 

 

 

Sasvim normalno da nisam mogao da čekam do jutra da bih utvrdio šta je u pitanju.

Izvadio sam opruge, viljuške pritisnuo do kraja na dole i izmerio oko 190mm?! Dakle opet nešto ne valja. Videću ipak sutra šta je u pitanju. Viljuška ima još malo hoda na dole, ali nemam mogućnosti da je istovremeno pritisnem do kraja i izmerim. Međutim mislim da je to ipak samo par cm i da opet "ne štima".

 

 

Pogledaj ovaj link.

http://tecnica.transalp.it/faidate.php?id=166

 

Slike dovoljno govore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Dakle izvaditi glavnu oprugu, sabiti stap, i sipati ulje do visine 125 mm mereno od vrha stapa. Moja preporuka je da se stap prilikom punjenja nekoliko puta kompresuje dole gore kako bi se ulje ravnomerno rasporedilo i visak vazduha izasao napolje, i premeriti visinu ulja opet i dodati po potrebi. Tako cete dobiti najpreciznije merenje.

post-8263-0-47080100-1339618705_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987
1lol.gif1lol.gif1lol.gif pa ovi su ludji od dva loodaka u buretu zajedno 1lud.gif koja nesigurnost... vidi se iz aviona... ufff.. velike su to mashine za tako nesigurne vozace..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))
post-24689-0-15624500-1340024696_thumb.jpgPozdrav uvaženom konzilijumu :zdravo: ,od skoro imam Transalp 600 ´98god. crven(na radost)od opreme povišen vizir,nosač zad kofera i kof.nosače bočnih,kreš barove,motor je video Arakis ovih dana kad smo išli na bazene u B. Vruica...:moto3:
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Dobrodosao u sektu 1oda.gif ... jel nas sad ima dovoljno za neko TA okupljanje? 1moto3.gif

 

 

 

Ajd reko da bacim shibicu da vidim sta ce da se desi 1zvizduk.gif1oda.gif

 

1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

Dobrodosao u sektu 1oda.gif ... jel nas sad ima dovoljno za neko TA okupljanje? 1moto3.gif

 

 

 

Ajd reko da bacim shibicu da vidim sta ce da se desi 1zvizduk.gif1oda.gif

 

1Mina.gif

Vreme je0takoje.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Evo juce montirao nove gume Pirelli Scorpion Trail.

Prvi utisak je da je bolja upravljivost, za ostalo cekam vikend pa da ih malo pustim da "legnu".

post-7600-0-41160000-1340101184_thumb.jpg

post-7600-0-06106300-1340101209_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Evo juce montirao nove gume Pirelli Scorpion Trail.

Prvi utisak je da je bolja upravljivost, za ostalo cekam vikend pa da ih malo pustim da "legnu".

post-7600-0-41160000-1340101184_thumb.jpg

post-7600-0-06106300-1340101209_thumb.jpg

 

Nisam mogao da cekam vikend pa sam se provozao veceras, nekih 100 km.

Prvi utisak je da je upravljivost fenomenalna, lakse se prolazi kroz krivine, motor je podvozniji.

Na auto putu se ponasa odlicno, imam osecaj da se lakse kotrljaju tockovi, mnogo manje se osecaju otpori i lakse ide.

Kroz krivine ide glatko i precizno, prijanjanje je odlicno, s obzirom da su jos nove i nisu jos legle.

Na kocenju je super, a udobnost je fantasticna.

Jednom reci prezadovoljan sam.

Izgleda da je Pirelli konacno napravio odlicnu gumu. :care:

Ostaje test na mokrom pa da upotpunimo sliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

I... nešto smo se ućutali,oće biti neke TA vožnje,normalno uz pauzu na nekom lepom mestu :neznam: .Želje,čestitke,pozdravi :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

od danas sam i ja vlasnik jednog Transalp-a. :moto3:

 

nije savrsen ali je moj. :D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

Čestikke za kupovinu i u zdravlju ga vozio. Daj neku sliku,i neki pod. o motoru -ovako neverujem ništa ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

od danas sam i ja vlasnik jednog Transalp-a. :moto3:

 

nije savrsen ali je moj. :D

 

Sa srecom,sta da ti kazem osim da si odabrao pravi motor,daj neku fotku

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja