Jump to content

Moto Zajednica

CB1300 ili XJR1300? - prednosti i mane

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Чајна
  • Motocikl: CB400

Pozdrav drugari. Trenutno vozim cb400 i voleo bih u dogledno vreme da predjem na isti takav samo veci i jaci. Posto mi odgovara takav tip svestranih motora, tj da mogu i da kruziram a i da mu dam malo po gasu i uzivam u zvuku. Neki od ova dva deluju kao logican izbor, pa bih voleo da cujem iskustva sa takvim i slicnim motorima, a posebno visokih ljudi. Inace moj trenutni motor jeste malen za mene (196cm) ali nekako ne osetim to mnogo u voznji, a svi mi govore da je premali. 

Da napomenem samo da zivim u Kini i da je je razlika u ceni xjr i cb velika, ide i do duplo, jer je CB neverovatno popularan ovde. Bolje su i pazeni i mazeni verovatno. Recimo XJR400 je oko 800-900 a cb400 1500 barem. 1300 nisu tako velike bas razlike u % cene. 

U prevodu, da li ima smisla dati 3500e za Cb ili je ok 2500 za xjr u nekim slicnim stanjima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2834 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Motori su skoro identični tako da može da prevagne lični afinitet i cena. S obzirom da si amater vozač pitanje koliko ćeš uočiti neke razlike. I sa jednim i drugim ćeš uživati u vožnji. Ulaženje u sitna crevca koji je kakav je samo gubljenje vremena 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Po meni je to prevelik zalogaj da ideš odmah na 1300, ni 900 hornet nije za bacanje.

Ja bih pre uzeo kawasaki Z 750 ili 800.
Uglavnom srećno sa kupovinom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Honda je ubrizgavanje a yamaha atmosferac (u cenovnom rangu koji pominjes).

Nema tu razmisljanja, karburatori (i ono sto oni nose) ti ne trebaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Honda je ubrizgavanje a yamaha atmosferac (u cenovnom rangu koji pominjes).
Nema tu razmisljanja, karburatori (i ono sto oni nose) ti ne trebaju.
Samo mala ispravka, atmosferci su i jedan i drugi motor, jer su bez turbo punjača.




Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

.... bas tako (kroz knjige je taj koncept  prihvacen i ispravan, nema turbine=atmosferac).

 

Ovo moje je u zargonu (Ubrizgavanje=forsirano punjenje cilindara, atmosferac= klip je pumpa koja vuce gorivo)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2834 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Pitanje za pokretača tebe. Šta očekujete od gore pomenutih motora? Koji način vožnje forsiraš i koje su ti vozačke mogućnosti? Mislim da će ti to pomoći kod odluke. Srećna kupovina

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

CB 1300 je uvek bio nesto skuplji motocikl od XJR 1300, prosto je tako od kad su izasli iz fabrike pa do danasnjih dana kao polovnjaci.  
U sustini svi ti motocikli su slicni, zavisi ko sta voli i preferira. Onaj ko voli Hondu, dace nesto vise para, nema tu neke filozofije. 


Da ces osetiti neke drasticne razlike u voznji, pa i neces....Sve je to slicna da ne kazem ista koncepcija - XJR 1300 ZRX 1200 GSX 1400 i CB 1300. 

Onaj ko kupuje takve motore (kod nas pricam), mora da zna da je registracija skupa, neretko potrosnja goriva velika, i da nikada nece dobiti udobnost kao na turing motociklima. Tako da kad se podvuce crta, ti BIG naked motori su kategorija za ljubitelje. Pa ko voli nek izvoli...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2834 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Iskreno sin mi ima cb 1300('05 abs), a ja bandita 1200('06 abs) naked. Pet brzina oba, par konja u korist više u korist Honde. Jedina razlika u ceni. Sve ostalo za moje pojmove indentično....''bem li ga

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja