Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o HR obali

Recommended Posts

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

budala i nadrkanih nacionalista ima svugdje, u svakoj državi pa su mi pitanja, bilo ih je dosta, dali je za naše ljude sigurno ...., u najmanju ruku nepotrebna.

ako si maler naletičeš na neku budalu, i ja sam naletavao, ali to nije slika cjele te tržave vec pojedinca ili grupe i ne tereba suditi generalno svima.

uskoro polazim u neku " drugu državu " i ne pitam nikoga ništa po tom pitanju ali niti po nekim drugim pitanjima. znam da nismo svi isti pa tko kako želi.

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 12 sati, mile fazer je napisao:

budala i nadrkanih nacionalista ima svugdje, u svakoj državi pa su mi pitanja, bilo ih je dosta, dali je za naše ljude sigurno ...., u najmanju ruku nepotrebna.

ako si maler naletičeš na neku budalu, i ja sam naletavao, ali to nije slika cjele te tržave vec pojedinca ili grupe i ne tereba suditi generalno svima.

uskoro polazim u neku " drugu državu " i ne pitam nikoga ništa po tom pitanju ali niti po nekim drugim pitanjima. znam da nismo svi isti pa tko kako želi.

Sve je istina što kažeš, ali...;)

I osa ima posvuda, ali su ipak daleko veće šanse da te ubode negde u blizini osinjaka nego u kancelariji na 8. spratu. I kod nas se šanse za neprijatnosti značajno razlikuju u Kikindi, Beogradu ili Čačku. Isto tako nisu iste šanse za neke pizdarije u Dubrovniku, Šibeniku, Zadru ili Rovinju. Za Albaniju je recimo poznato da je (za naše ljude) rizičnije u Draču, dok je na krajnjem jugu sasvim opuštena situacija...

I nije ova tema usmerena samo na probleme porekla (a posebno ne o sklonostima ka solo ili grupnoj vožnji), nego uopšte da se razmene informacije o tome koja mesta su za preporuku, a koja je ipak bolje preskočiti po bilo kom osnovu...:neznam:

Što se Rumunije tiče, tamo ti je odlična situacija za bajkere bez obzira na poreklo. Ne znam da li si išao ranije, ali odnos njihovih vozača prema motociklistima je izuzetan do te mere da se sklanjaju maksimalno udesno da oslobode prolaz motorima. U svim drugim zemljama, to rade eventualno bajkeri dok voze auto, a ne bih baš rekao da je Rumunija država bajkera...:)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Tunel Dingač, Pelješac.

 

Kolega mi preporučio za odvozati ga i baciti pogled sa vidikovca na more i okoliš.

 

Ja nemam razloga da sumnjam u njegovu preporuku, više verujem njemu nego kolegi 

@Jupiter koji se iz petnih zila trudi da me odvrati od te namere i preusmeri u dioklecijanovu palatu.

 

Uzinat njemu ima se uslikamo SSrbo i ja ovde kod tunela.

...

Screenshot_20220824-134903_Maps.thumb.jpg.f7aab56dfcfd757e8b08d7a762a01550.jpg

...

A i kako kolegi @gebee&co i @Eol izadjem na oči i kazem da sam odustao od puta.

 

I nema mesta za preporuku i mesta za izbegavanje ....

 

Kolega @el classico davnih dana reče, kakve zvuke ispuštaš u šumi takve zvuke ćeš čuti iz šume ...

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 23 minuta, travelman je napisao:

Tunel Dingač, Pelješac.

 

Kolega mi preporučio za odvozati ga i baciti pogled sa vidikovca na more i okoliš.

.

.

I nema mesta za preporuku i mesta za izbegavanje ....

 

Nisam mogao da odolim da "izvučem iz konteksta"...:rolleyes:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Ti si to nešto gadno pobrkao u vezi mene @travelman, ja ni na koji način nemam nameru da utičem na tvoje odluke. Kolega koji je otvorio temu je bio vrlo precizan u tome šta želi da dobije kao povratnu informaciju, i vrlo jasan o čemu ne želi ovde da se diskutuje. Tako da, pa pa... :zdravo:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 14 minuta, Jupiter je napisao:

 @travelman,  šta želi da dobije kao povratnu informaciju, i vrlo jasan o čemu ne želi ovde da se diskutuje. Tako da, pa pa... :zdravo:

Pa on prvi u svakom postu naglasi gde sme a gde ne sme da se ide.

 

....

pre 16 minuta, ZoraNS je napisao:

 

Nisam mogao da odolim da "izvučem iz konteksta"...:rolleyes:

 

:takoje:

 

Nemoj kolegu da uvlacis u kontekst, mene smes :) ...

 

Zna kolega sta ja volim i sta mi uzburka adrenalin, zna on da ja ne idem da bi se uvece setao i zapijao sa kolegama u nepoznatom gradu :) ....

 

Sad ozbiljno, moja tema o peljescu je obrisana i drago mi je zbog toga jer se svasta pisalo u njoj ali znaj da mi se 3.kolega iz HR javila i ostavila broj telefona da ih kontaktiram kad budem tamo.

 

Dobrih ljudi ima svugde ali se ne eksponiraju, budale se same javljaju.

 

Znas onu reklamu ... opusti se i uzivaj, taxi radio ;) ....

 

 

Promenio član travelman
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 31 minuta, travelman je napisao:

Pa on prvi u svakom postu naglasi gde sme a gde ne sme da se ide.

 

....

:takoje:

 

Nemoj kolegu da uvlacis u kontekst, mene smes :) ...

 

Zna kolega sta ja volim i sta mi uzburka adrenalin, zna on da ja ne idem da bi se uvece setao i zapijao sa kolegama u nepoznatom gradu :) ....

 

Sad ozbiljno, moja tema o peljescu je obrisana i drago mi je zbog toga jer se svasta pisalo u njoj ali znaj da mi se 3.kolega iz HR javila i ostavila broj telefona da ih kontaktiram kad budem tamo.

 

Dobrih ljudi ima svugde ali se ne eksponiraju, budale se same javljaju.

 

Znas onu reklamu ... opusti se i uzivaj, taxi radio ;) ....

 

 

Izvini, ali ja od svega ovog ništa nisam razumeo...:stabre:

Ne sećam se da sam ikada, a kamoli u svakom postu naglašavao "gde sme i gde ne sme da se ide". Poznajem dosta dobro situaciju u širem regionu i znam da postoje više i manje rizična mesta, ali to nikako nije glavni i jedini smisao ove teme. Samo povucite paralelu sa temom "Informacije o Rumuniji" i jednostavno tražite i delite informacije o svemu što može da koristi ostalim članovima foruma.

Kolega @travelman pogledaj molim te još jednom moj uvodni post i pogledaj sve svoje postove u ovoj temi. Nekima će to delovati kao  klasično trolovanje i samopromocija bez ijedne korisne informacije...ja ću se suzdržati od komentara... :neznam:

 

 

Promenio član ZoraNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
On 22.8.2022. at 13:42, ZoraNS je napisao:

 

 Razmatramo mogućnost da tu provedemo dva noćenja na proputovanju, ali ne znam ni koliko je to sigurno mesto za naše ljude, 

Uvodni post ....

 

Samopromociju batali, nije to tvoj tip komunikacije da pripisujes epitete.

Promenio član travelman

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3972 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Jedna utješna kolegi traveliću.
Ima u Boga dana, posjetit ćeš ti i Pelješac i popit Dingač, akoBogda


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 15 minuta, travelman je napisao:

Uvodni post ....

 

Samopromociju batali, nije to tvoj tip komunikacije da pripisujes epitete.

Aj dobro, i ti si ga "izvukao iz konteksta"...mogao si barem do tačke da kopiraš...

 

"Razmatramo mogućnost da tu provedemo dva noćenja na proputovanju, ali ne znam ni koliko je to sigurno mesto za naše ljude, ni kakvo je more i plaže niti šta ima interesantno u bližoj okolini."

 

samo što kod mene nema neke kontradikcije....:neznam:

 

Osećaj sigurnosti jeste samo jedan segment u ovoj temi, ali svakako nije okosnica teme. Svi pozitivni ili negativni razlozi za posetu nekih mesta u komšiluku su dobrodošli, ali postovi usmereni uglavnom na dobijanje "plusića" samo troše vreme ostalih članova koji od ove teme i informacija očekuju nešto korisno....:neznam:

 

 

Promenio član ZoraNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Motocikl: Harley Davidson xl883l
budala i nadrkanih nacionalista ima svugdje, u svakoj državi pa su mi pitanja, bilo ih je dosta, dali je za naše ljude sigurno ...., u najmanju ruku nepotrebna.
ako si maler naletičeš na neku budalu, i ja sam naletavao, ali to nije slika cjele te tržave vec pojedinca ili grupe i ne tereba suditi generalno svima.
uskoro polazim u neku " drugu državu " i ne pitam nikoga ništa po tom pitanju ali niti po nekim drugim pitanjima. znam da nismo svi isti pa tko kako želi.

Konstantne neprijatnosti iz godine u godinu koje se desavaju nasim ljudima u Hrvatskoj definitivno nisu izolovani slucajevi , moze se desiti jednom ili da neko slucajno naleti na neku budalu ali ovo sto se desava iz godine u godinu masovno oslikava njihovo drustvo, sta misle o nama…


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 5 minuta, Ninja66 je napisao:

Gasi temu.

Pali motor.

;)

Da znaš da si u pravu...:takoje:

 

Promenio član ZoraNS
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 5 minuta, ZoraNS je napisao:

Aj dobro, i ti si ga "izvukao iz konteksta" samo što kod mene nema kontradikcije....:neznam:

 

"Razmatramo mogućnost da tu provedemo dva noćenja na proputovanju, ali ne znam ni koliko je to sigurno mesto za naše ljude, ni kakvo je more i plaže niti šta ima interesantno u bližoj okolini."

 

 

pre 6 minuta, ZoraNS je napisao:

 ali ne znam ni koliko je to sigurno mesto za naše ljude ...... ni kakvo je more i plaže niti šta ima interesantno u bližoj okolini."

 

Ako si ovde mislio na SIGURNOST po pitanju dubine mora ukoliko ima neplivaca u grupi ili si mislio na SIGURNOST po pitanju uboda morskih jezeva na plazi onda ti se ja izvinjavam ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja