Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 300 HPE

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Beverly S 300HPE

Zdravo,

 

Uzeo sam nedavno novi Bevely 300HPE s model 24_t o godište pa imam par pitanja i utisak.

Utisak je da smo otprilike zadnja rupa na planeti gde nam isporučuju komade koji  jedva zadovolje standarde ili je samo moj primerak loše sklopljen 🤨, elem volan blago ukrivo, svetla bacaju previsoko, vratanca sa leve strane ne ležu do kraja za nekih do 1mm pa je to nadomešteno kod desnog  nogostupa gde bočna plastika štrči takođe jedan mm. Štep na sedištu na jednom mestu loše odrađen pa ima mali bubreg i sve tako neke sitnice (srećom nisam picajzla). Bez obzira na to jako sam zadovoljan kako se ponaša u vožnji i kako ide generalno, trenutno se razrađuje pa ga ne forsiram previše. E sad pitanja, prvo ubeđuju me u PGS-u me da uz S model ide MIA modul ali ga kod mene nema ( ne gori na displeju ikonica i nema BT signala) videću na prvom servisu na 1k šta će reći u vezi toga i drugo, ventilator hladnjaka je bučan kad se uključi, danas je baš bilo toplo a vukao sam se u saobraćaju pa se uključio u jednom trenutku na semaforu, obično se ne pali pa me zanima da li je to normalno (buka)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pisalo već pre par ekrana ove teme, MAI modul valjda ide uz Bev400, za 300 mora da se dokupi.

WWW.PIAGGIO.COM

Ontdek KIT INSTALLATION PIAGGIO MIA MULTIMEDIA PLATFORM voor scooters op € 6. Originele Piaggio accessoire voor scooters, verkrijgbaar bij de Piaggio dealer bij u in de...

"Piaggio MIA is a standard equipment on Beverly 400 HPE, and an accessory on Beverly 300 HPE."

 

Što se tiče ventilatora, svi Euro5 modeli se dosta greju, i na mom skuteru je neki bučan. Čim je napolju preko 20-ak stepeni, a vozim po gradu, počinje hučanje... A inače, nisam zlurad, ali moram da se složim - dosta je loše urađen Bev HPE, baš nekako jeftino sav izgleda, a cena mu nije mala. Ni bleda senka nekadašnjeg Piaggia :(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Beverly S 300HPE

Hvala Božo, promakla mi je ta informacija za modul, ok jasno da štede gde stignu pa ga skinuli indijanci, btw imao sam ga na Medley , nego što me prodavac ubeđuje da ima i kao pitaj na servisu...

Ok da ne dramim onda za ventilator kada dođe redovni, i onako se raspadaju momci u servisu, ove godine su baš naprodavali Beverly-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2046 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
Pre 2 sati, dexex je napisao:

Zdravo,

 

Uzeo sam nedavno novi Bevely 300HPE s model 24_t o godište pa imam par pitanja i utisak.

Utisak je da smo otprilike zadnja rupa na planeti gde nam isporučuju komade koji  jedva zadovolje standarde ili je samo moj primerak loše sklopljen 🤨, elem volan blago ukrivo, svetla bacaju previsoko, vratanca sa leve strane ne ležu do kraja za nekih do 1mm pa je to nadomešteno kod desnog  nogostupa gde bočna plastika štrči takođe jedan mm. Štep na sedištu na jednom mestu loše odrađen pa ima mali bubreg i sve tako neke sitnice (srećom nisam picajzla). Bez obzira na to jako sam zadovoljan kako se ponaša u vožnji i kako ide generalno, trenutno se razrađuje pa ga ne forsiram previše. E sad pitanja, prvo ubeđuju me u PGS-u me da uz S model ide MIA modul ali ga kod mene nema ( ne gori na displeju ikonica i nema BT signala) videću na prvom servisu na 1k šta će reći u vezi toga i drugo, ventilator hladnjaka je bučan kad se uključi, danas je baš bilo toplo a vukao sam se u saobraćaju pa se uključio u jednom trenutku na semaforu, obično se ne pali pa me zanima da li je to normalno (buka)?

Ок, ниси пицајзла, али су то озбиљни недостаци за ново из салона, што си га преузео је моје питање. Није баш нормално да плаћаш ново а оно има гомилу физичких недостатака?

Око вентилатора, моје мишљење је да не би смео да се чује, ја вентилатор чујем кад је тишина и мир око мене, у саобраћају га никад нисам чуо, провери ти то ипак да није и он изашао из осе и качи негде нешто што не би смео

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Moj komša ima HPE 300, a slično je i kod mene. Nije zvuk ventilatora u smislu da negde nešto kači, izašao iz ose i slično, samo je prilično jak, bar u odnosu na ranije skutere. Čuje se huk vazduha. Nije to ni neprijatno nešto, samo malo iznenadi, dok se ne navikneš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1049 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Tako se čuje ventilator,ništa strašno.To sa uklapanjem plastika varira od komada do komada skutera koji ti je zapao.Meni je malo štrčala plastika dole levo unazad pre  rezervoara .Ni to nije strasno i na novim hondama je tako ..(samo na bmw to nema).

 

Ništa ne krcka ni ne lupa.

 

Beverly je prelep skuter najlepsi u toj klasi po dizajnu, lepo ide i lako se prodaje,jako je povozan kao bicikla,prelepu farbu koriste od teget do one crvene preko grigio gold,baš je lep,veliki tovarni prostor ispod sedišta.

 

Nije mi trosio ulje.On ima svoj fazon i istoriju ,izgradio je priču oko sebe i zato je popularan nije on ni toliko skup ,mislim da mu je cena skroz ok za to sto nudi + lako se prodaje.

 

 

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa zavisi od konstrukcije, i prostora. Ventilator koji ima manji prečnik radi brže, a veći može da radi sporije, na manjem broju obrtaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Beverly S 300HPE

Vezano za ventilator, ispravan je nego baš iznenadi, blejiš na semaforu i on grune odjednom. Uklapanje plastike, slažem se malo poguras prstima i skoro pa legne uglavnom su to mesta koja se ne vide, niže kod nogu, nije strašno ali nisam očekivao, Medley je bio mnogo bolje upakovan.

Što se izgleda tiče  Džimi podržavam, iako mi je adv350 pa donekle i xmax bio nekako poželjniji (nisam mogao da zaokružim cifru) ali su ih ovi kinezi ubili kopiranjem, ne znaš šta ti dolazi u susret tako da ne žalim uopšte. Bev je koliko toliko ostao prepoznatljiv na neki način uz Vespu. Ne krcka ništa, odlično ide, portošnja je nešto malo ispod 4l. Moguće je uzeti dodatnu garanciju još 2 god i to može da se uradi i mesec dana pre isteka fabričke tako da imam vremena da razmislim.

Ova zelena mu baš opasno stoji, šteta što nije bilo u salonu kada sam išao da bezecujem kanticu.

Ova moja je crna ali na svetlu deluje plavo, mao me zeza sada oko izbora kofera pošto mi ne pada na pamet da uzimam fabrički-mnogo je ružan.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Beverly S 300HPE

Evo i slike, u međuvremenu je obogaćen originalnim tamnijim vizirom, to je ipak must have.

Kofer razmišljam da stavim Givi rivieru, ne znam da li je 46l previše za Beva.

IMG_20240403_175505.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1049 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

To prvi put vidim ovako očigledan defekt(štep).To sigurno mozeš da reklamiraš.

 

Što se tiče kofera,meni je fabrički skroz ok. Predlažem ti da parkiraš skuter ispred radnje sa koferima i probas kofere uživo u odnosu na skuter.Tako ćeš steći predstavu o veličini i obliku koji   skuteru priliči.

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Slažem se, ovaj štep je očigledan defekt, nema razloga da ćutiš. Reklamiraj.

Što se tiče kofera, meni za tu veličinu nekako najbolje paše 39-40l, al to je samo moj utisak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Beverly S 300HPE

Reklamiraću u svakom slučaju , samo čekam servis na 1k tj nisam siguran da li da jurim prodavce ili servis.

Što se veličine kofera tiče slažem se ali su mi u tim dimenzijama svi nekako ružni.

Evo kako čuči na ofrzi:

image.png.2182ec84323614345f28acc7c85d9f95.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Reklamiraš kod prodavca valjda i to nemoj da čekaš mnogo.

 

A ono što je zeznuto kod tako neobično presijavajuće obojenih skutera, ni jedan mu ne čuči lepše i bolje od originala, u istoj boji. A to košta.

 

Ja volim Shad recimo. Klasika, nije skup, kvalitet sasvim solidan. Meni odgovara skoro svaki, jer mi je skuter sivim i crnim nijansama, pa mu lepo legne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Beverly S 300HPE

Ako neko razmislja o koferu na bevu evo Givi riviere kao stoji- 46lit. Izgleda veće zbog ugla ali je 58cm sirina kofera a bev je 80.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1049 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Bravo za izbor,pun pogodak.

 

Gde si ga uzeo koja je cena i da li je bio sa sivim katadiopterom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Beverly S 300HPE

Stigli u Motoland, cena kofera je 24900, adapter je oko 8k ali ko ima monolock ne treba mu ništa, nisam vidio sa sivim ali ih treba pitati, sada im je stigla roba zvali su me telefonom,ja sam čekao adapter još od sajma.  Inače jeste malo veći ali staje ranac sa latopom, danas sam potrpao nek kutije... Čak je i zadnji deo lepo urađen pa mu neću ni uzimati naslon za suvozača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Jel ploca montirana direktno na nosac kofera na samom skuteru, ili si prvo usrafio ono metalno postolje na 4 srafa...pa plocu kofera na nju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Beverly S 300HPE

Mora prvo taj metal i on je oko 8k, nosać kofera se dobija uz sam kofer, uputstvo kaže da treba bušiti fabričku plastiku koja je na tom mestu alii ja nisam hteo da je bušim. Jedina mana tog rešenja je što ispod kofera postoji rupa od ploče prema sedištu gde se  vidi konektor verovatno za udaljeno otvaranje kofera ali sam u tu rupu stavio ceger tako da mi je pri ruci. Slikacu ako nekog zanima.

Jesi prodao Medley_a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Hahah...svaka cast...znaci nisam jedini...

Zao mi je bilo da busim tu plastiku pa je kofer isto bio montiran bez nje...

Sad kad se kofer skine...plastika se vrati, i sve je kao novo...

Jesam, bas pre neki dan..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja