Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor bi za vas bio motor godine.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Ajde glasajte jos malo ,pa cemo moci da napravimo .prvu tabelu,A glasanje traje do 31 u 00:00(mislim da je to posteno)pa neka najbolji pobedi"who dare's,njemu dvije"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Posto do sad nisam dao moje misljenje za moto r godine onda ovako:

Za Nacked: Kawasaki Z1000

Za R: GSX-R1000

Za Enduro BMW F800GS

Za Maxi Enduro R1200GS

 

Sto se tice motora, davao sam komentare sto se tice materijala koji se upotrebljuju ali mi ipak ovi motori bar sto se naseg standarda tice naj vise zapadaju za oko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Motocikl: Panasonic 89.

Pošto volim sportske makine, glasam za R1. Jeste poružnela u odnosu na prethodne godine, al drugi su još ružniji (svaka čast ducatiju 1098 ali ne volim dvocilindraše). Big bang motor, uh što mi se to sviđa  :P Jedva čekam da prođe 10-15 god da skupim pare pa da ga pazarim.  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pošto volim sportske makine, glasam za R1. Jeste poružnela u odnosu na prethodne godine, al drugi su još ružniji (svaka čast ducatiju 1098 ali ne volim dvocilindraše). Big bang motor, uh što mi se to sviđa  :P Jedva čekam da prođe 10-15 god da skupim pare pa da ga pazarim.  8)

 

A sto jadan ne volis dvocilindraše? tztztz

 

Elem, nova R1 ima pomjerene / ispreturane utege na radilici, tako da je svaki za 90 gradi okrenut u odnosu na susjedni.

To omogucava vecu kontrolu snage, s obzirom na anuliranu inerciju istih. A secundarni efekat je skroz opichen zvuk.

Mislim da ce i ostali tim putem 2010, osim ako se ne ispostavi da nesto "ne shtima"....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Ja sam malkice nepristrasan.  :D

 

Najvise volimo te nepristrasne i nada sve objektivne ocene

Stim da sto se tice Endura glasam isto,i moram da priznam da sam tek nedavno se uputio u tajne BMW-a K1200S jujuju kakva sofisticirana zver na drumu(nasmejao sam se kada sam video na delu klasicnu nemacku skolu genijalnog inzenjeringa u vidu Prodrajv-sistema prednje viljuske,pa oni bre stavili Mcpherson rame na prednju viljusku.a kocnice koje rade u paru,pa Abs pa ov pa ono garantovano tehnicki gledano najnapredniji serijski Sport-Turer a...pobalavio sam,a cenu nisam ni hteo gledati Tako da ja moj zvanicni glas za Sport-Turera dajem BMW-u K1200S

BMW F 800 GS

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Definitivno najnovija R-1 jer je ubaco dosta novotarija direktno od trkackih motora.Svidelo se to nekom ili ne R motori su savrsenstvo u moto industriju sto ce reci vrh po svim parametrima ,agregat ogobljenje,kocnice ,materijali upotrebljeni za izradu i da ne nabrajam vise a japanskoj cetvorki sto se tice R-ova nije niko konkurentan osim malcice Ducati.

Moram da kazem i moje misljenje,slazem se da su R-motori uglavnom shto se tice primenjenih tehnologija "cutting edge",ali treba uzeti u obzir prostu cinjenicu,koliko vlasnika R1-ce ili GSX-R1000-ke moze da iskoristi pun tehnicki potencijal motora u javnom saobracaju,a koliki procenat bi bio i na trkackoj stazi sposoban da izvuce maximum iz takvih motora,budimo objektivni,nezelim nikog da podcenjujem..ali iz licnog iskustva znam,jedniu prostu stvar,da neko ko ima blizu 50 godina ,nema apsolutno sanse da koristi potencijale jednog R-keca,pa da je i 15 godina proveo na trkackoj stazi,a znam da ima ljudi te starosne dobi koji poseduju R-ove,i koji su mi se zalili u smislu "nisam ja vise za ovo"opet za nekog ko je u punoj snazi a ima takav motor,pored toga sto je u vrhu svoje mentalne i fizicke snage mora da ima ogromno iskustvo da bi nekog R-a u voznji priblizio granicnim mogucnostima,A takvih koji su u punoj snazi (zaci izmedju 22 i 28+ogromno iskustvo )mislim da ima jako malo.

Opet neka se niko neljuti i nevredja jer stvarno nikom ne zelim da kazem da ne zna da vozi ili tako nesto,to je jednostavno moje misljenje i valjda zdrava logika.

 

Ma ja kad ga pretisnem sve se pushi....sve sam izvuk'o sto se izvuci moglo, tako da sad cekam da izadje R-2.   8)

 

 

 

Ako jesi svaka ti cast i spadas u povlascene(nigde nisam rekao da nema sposobnih ljudi i da veravatno na ulici imamo mnogo veci potencijal,nego sto nam se nalazi na trkackim stazama,ali kada se nema para a taj sport je ono" mlad si hoces da jedes ,Hoces da j..es,a to koshta"Znachi mnogo skup.bash sam u utorak razmisljao,sta bih radio kada bih dobijo onih 2.7 mil€ na loto-u.Prvo sto mi je palo na pamet"preterana garaza,jedno 300qm

ki u apoteci sa apsolutno svim alatom koji coveku moze da zatreba.A onda sledece,hmm pa da napravio bi racetim(za tu qintu bi se moglo poceti)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Ovo nema veze sa temom,ali molim da mi oprostite zato shto nisam mogo da URL-ujem image na mail,pa moram coveku da ostavim sliku.

Evo slike Maki.Srafovi koji su obelezeni sa crvenom bojom

post-5183-12879014347643_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ne ti, evo ovi, sorry za off, al ne funkcionise na slanje preko PM.

 

Edit: proradilo! Molim urednike da ne brisu post do sutra!

 

ZVjmU_indexphpgu4.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ne ti, sorry za off, al ne funkcionise na slanje preko PM.

 

Edit: proradilo! Molim urednike da ne brisu post do sutra!

 

 

I ja se izvinjavam, ali jel ovo neka sklopocija za montiranje kamere?

 

Ma ja kad ga pretisnem sve se pushi....sve sam izvuk'o sto se izvuci moglo, tako da sad cekam da izadje R-2.   8)

 

Ako jesi svaka ti cast i spadas u povlascene...

 

Mlogo si ozbiljan TOU. Pripazi na shades da mi se ne vide oci kad lazem.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Ne ti, sorry za off, al ne funkcionise na slanje preko PM.

 

Edit: proradilo! Molim urednike da ne brisu post do sutra!

 

 

I ja se izvinjavam, ali jel ovo neka sklopocija za montiranje kamere?

 

Ma ja kad ga pretisnem sve se pushi....sve sam izvuk'o sto se izvuci moglo, tako da sad cekam da izadje R-2.   8)

 

Ako jesi svaka ti cast i spadas u povlascene...

 

Mlogo si ozbiljan TOU. Pripazi na shades da mi se ne vide oci kad lazem.  ;)

Ma ne,to je nosac za rezervoare od ulja kocnice,ulje hid kvacilo ,prekidaci,kada stigne nov iz fabrike u kutiji,korman i prekidaci i rezeorvari za ulja nisu montirani,nego su zasravljeni za taj "nosac"(korman nije)da se ipak nebi mrdali(suz gsf650S bandit)pa nisam mogao da neskljocnem par fotki kada se otpakiv'o(kakav bi ja to isp'o covek)

Za "izvlacenje"svega  iz R-1-ca,j...bi..a moram barem prvi put kada nekom odgovaram,da podjem od predpostavke da si"mrtav ozbiljan" e druga je stvar sta se u "zbilji" desilo.No svakako volim dobru shegu,a samim tim me je i tvoj odgovor nasmejo ;D(nadam se da me "ne palis na gurku" i za onaj"nosac"shto si pito,ali ako je tako ,onda je "kiperisanje 100%" uspeshno. ;D

Lep Pouzdraw.Dirkalec'i

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Ne ti, evo ovi, sorry za off, al ne funkcionise na slanje preko PM.

 

Edit: proradilo! Molim urednike da ne brisu post do sutra!

 

YeR6I_indexphpgu4.th.jpg

Maki jos jednom FALA,Poslacu ti uskoro jedan(estetski tuning bandita)(posto sam po profesij grafichki dizajner),da mi kazes svoje misljenje.

POZ...

P.S

Moj avatar je jedna mala intervencija u Crveno-Crnoj komb(sto si sigurno primetio)ali ne ta ,radim jos uvek na jednoj sa mnogo vise detalja.

I necemo ovde vise da pricamo nego "GLASAJTE LJUDI ZA MOTORE,PA DA VIDIMO KO KOSI A KO VODU NOSI"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Ne ti, evo ovi, sorry za off, al ne funkcionise na slanje preko PM.

 

Edit: proradilo! Molim urednike da ne brisu post do sutra!

 

Tf6Pc_indexphpgu4.th.jpg

Maki jos jednom FALA,Poslacu ti uskoro jedan(estetski tuning bandita)(posto sam po profesij grafichki dizajner),da mi kazes svoje misljenje.

POZ...

P.S

Moj avatar je jedna mala intervencija u Crveno-Crnoj komb(sto si sigurno primetio)ali ne ta ,radim jos uvek na jednoj sa mnogo vise detalja.

I necemo ovde vise da pricamo nego "GLASAJTE LJUDI ZA MOTORE,PA DA VIDIMO KO KOSI A KO VODU NOSI"

 

salji to i meni imamo isti motor

 

Milosmtt

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja