Jump to content

Moto Zajednica

Niš - Beograd predlog puta, sve samo ne autoput

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Uskoro bih trebao službeno da idem za Niš pa pokušavam da složim kockice da odem tamo motorom. Ono što me zanima jeste kojim putem da se vratim a da nije autoput, probao bih u povratku kući da krenem rano pa da se lepo navozam do Bg-a. Takođe me zanimaju i neki putevi oko Niša, tipa 2-3 sata vožnje sa povratkom nazad ako stignem posle posla neki dan da se provozam. :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: FZ 1SA ; FJR 1300SA

Nis -Svrljig-Knjaževac -Zaječar dobra i kvalitetna vožnja . Put prepun lepih krivina pravo uživanje .

Obavezan ručak u restoranu Kamiondžije na ulazu u Svrljig 

  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650
pre 11 minuta, Petartdm je napisao:

Nis -Svrljig-Knjaževac -Zaječar dobra i kvalitetna vožnja . Put prepun lepih krivina pravo uživanje .

Obavezan ručak u restoranu Kamiondžije na ulazu u Svrljig 

Hvala :takoje: u Kamiondžijama sam jeo par puta, odlična hrana.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1487 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Pratim, i mene zanima koji je najbolji put do BG-a a da nije autoputem.
Što se tiče popodnevne vožnje:
1. Do Bele Palanke preko Ploče, sa pogledom na Suvu planinu, a povratak Sićevačkom klisurom:
image.thumb.png.70123a2bcaa72ab21b937cc9181e1a38.png

2. Zaplanje. Kreneš Gadžin Han, Dušnik pa na dalje dokle ti se ide. Tu možeš i da napraviš krug kroz Babušnicu i B Palanku a možeš i istim putem nazad jer je baš dobar.

Promenio član antir3ality
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1102 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly
pre 52 minuta, Petartdm je napisao:

Nis -Svrljig-Knjaževac -Zaječar dobra i kvalitetna vožnja. Put prepun lepih krivina pravo uživanje...

 

Niš - Knjaževac DA, ali dalje od Knjaževca do Zaječara užas. Još uvek se radi pa budi spreman na radove na putu, semafore, gužve i lošu podlogu. Ali je to ukupno samo 40ak km. 

 

Posle ZA imaš nekoliko alternativa i sve zavisi od vremena (koliko ga imaš) i od predela tj. puteva kojima hoćeš da prođeš.

 

1. ZA - Paraćin je odličan ali za brze motore. Odlična podloga i pregledne brze krivine. Posle od Paraćina starim putem - Ćuprija, Jagodina, KG pa preko Rudnika negde za BG. 

 

2. ZA - Negotin pa celu dunavsku magistralu do Velikog Gradišta pa do kuće kako hoćeš.

 

3a. ZA - Bor - Majdanpek - Kučevo pa do kuće kako hoćeš.

 

3b. ZA - Bor - Žagubica - Petrovac pa do kuće kako hoćeš.

  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1487 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
7 minutes ago, PremieRacing said:

Niš - Knjaževac DA, ali dalje od Knjaževca do Zaječara užas. Još uvek se radi pa budi spreman na radove na putu, semafore, gužve i lošu podlogu. Ali je to ukupno samo 40ak km. 

Prošao ja u subotu. Zapravo do Minićeva je sve završeno, a ovo ostalo - kako si napisao:
https://forum.bjbikers.com/topic/123091-kakav-je-put/page/18/#comment-2759795

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 780 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Svakako motorom može da se provuče pored radova i kolona eventualnih.

 

Paziti samo neposredno pre Svrljiga ima par oštrih a brzih krivina koje su sa belim i klizavim asfaltom. Isti asfalt ima još u par krivina između Malče i Svrljiga, ali ove prve su baš zeznute. Problem je što nije ceo put takav, nego samo na par mesta i to sve u krivinama koje su sve osim lagane.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Složile se kockice tako da idem motorom. Danas sam pazario repnu torbu da imam gde stvari da spakujem i krećem u četvrtak. Na tamo autoputem, treba stići što ranije a onda ću da pravim planove u zavisnosti od slobodnog vremena. Hvala na predlozima nadam se da će biti vremena da se sve provoza.

Javljam utiske.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650
On 18.7.2022. at 8:34, Petartdm je napisao:

Nis -Svrljig-Knjaževac -Zaječar dobra i kvalitetna vožnja . Put prepun lepih krivina pravo uživanje .

Obavezan ručak u restoranu Kamiondžije na ulazu u Svrljig 

Upravo odvozao Niš - Svrljig - Knjaževac - Svrljig, fenomenalno. Hvala na predlogu.

Trenutno pauza za večeru u Kamiondžija ma pa nastavljam ka Nišu.

Ko vozi prvi put ovu trasu neka pazi, ima na spustu ka Knjaževcu jedna jako nezgodna krivina, smanjuje se radijus, bilo je malo čupavo. Zna put baš da ponese.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Jeste da mi se put završio neslavno ali red bi bio da napišem kuda sam se na kraju vratio za BG. 

Najviše me je vuklo da vozim Zaječar - Negotin pa dunavsku magistralu međutim krenuo sam dosta kasnije iz Niša nego što sam planirao tako da sam se odlučio za Niš - Svrljig - Knjaževac - Zaječar - Paraćin pa dalje autoputem za BG.

Niš - Knjaževac sam već opisao u prethodnom tekstu.

Knjaževac - Zaječar, radovi i dalje traju, na 3-4 mesta su semafori za regulisanje saobraćaja tako da ovu deonicu treba zaobići ako je ikako moguće.

Zaječar - Paraćin, prelepo, kao što kaže kolega @PremieRacing brze i pregledne krivine. Put vuče da se vozi malo brže. 

Autoput ko autoput, dosadno, gužve su ogromne, ima puno šlepera pa se prave kolone.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja