Jump to content

Moto Zajednica

Ne drzi ler gas nikako

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav svima, 

Od pre par meseci imam problem na Peda Et 50 2019 god skuter, znaci nece uopste da mi drzi pravilan ler gas , probano je barem 10ak razlicitih karburatora , zamenjen cdi, probavao sam razlicita stelovanja ali ne vredi. Znaci ler gas bude okej nekih 4-5 sekundi i padne toliko kao da ce se isti cas ugasiti, pa kada ga ja " probudim" sa dodavanjem malo gasa , on opet odrzi normalne obrtaje tih 5 sekundi i opet ista prica. Da li neko ima bilo kakvu ideju ? Skuter inace vuce kako treba, ne dimi , ne trosi ulje, mislim da je agregat dobar. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4401 postova
?
Домачини форума се обично љуте и игноришу постове од људи који се нису претставили(легитимисали)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


8b62c65dd1fde963acb0eacc53677d4b.jpg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Vukasin Stojiljkovic , iz Novog Sada , sljakam glovo sa njim i bitno mi je sve do sitnice, i da , toliko sam uporan da sam 10 probao, sto originalnih sto ostalih , sa svakim se isto ponasa, padne ler, pa kad ga probudim ume da podigne i na 3000 obrtaja, pa opet padne i tako u krug, dok je hladan i pod saugom prvih par minuta je sve kako treba, saug je ispravan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

4t, ona gy6 masina klasicna 50cc, maltene od kad je nov mi to radi, mislim da ne vuce fals nigde, kutija vazduha kao nova , filter nov, prirubnice i selnice svuda utegnute, mogu ti i posnimiti da cujes o cemu je rec

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4401 postova

Фиберна плочица испод грла, њу провери. Иде дихтунг, плочица са гумицом према дихтунгу и грло карбуратора са гумицом према плочици.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova

Pitam jer kod tih gy6 kinescica ventili na smesno malim kilometrazama odu u minus i pored teskog paljenja simptom je i nestabilan ler dok se dobro ne ugreje.

Fala bogu steluju se smesno lako. Treba ti gedora osmica za poklopac, kljuc 8 ili 10(zaboravio sam tacno), srafciger i spijuni. Fabrika kaze 0,05, ja volim da ostavim labavih, pa izduvni stavim i na 0,08 s obzirom da vremenom idu u minus.

 

Promenio član MarkoMoto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4401 postova
Pitam jer kod tih gy6 kinescica ventili na smesno malim kilometrazama odu u minus i pored teskog paljenja simptom je i nestabilan ler dok se dobro ne ugreje.
Fala bogu steluju se smesno lako. Treba ti gedora osmica za poklopac, kljuc 8 ili 10(zaboravio sam tacno), srafciger i spijuni. Fabrika kaze 0,05, ja volim da ostavim labavih, pa izduvni stavim i na 0,08 s obzirom da vremenom idu u minus.
 
Не сви колега, неки јесте али и то се решава на почетку.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Kad smo kod ventila i paljenja, on mi je u pocetku jako zezao sa paljenjem dok je hladan, kasnije kada sam promenio karb i vratio originalni pali kao mina uvek, neko vreme na tipa 6000km su mi otisli ventili , tj krenuli su da se cuju i nastelovani su sad skroz , celokupan skuter je tesko kinesko ****** , hocu da ga prodam uskoro i da predjem na hondu pcx 125, ali ne bih ga sa ovim problemom prodavao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4401 postova

Ајде мало објашњења, код GY6 - 50 има два типа главе: 1. дуги вентили који не подносе баш безоловни бензин(лош Балкански); 2. кратки вентили који ама баш муке немају(само да је бензин). Да се не би зезали какви су вам вентили прва 10 резервара возите са оловним адитивом. Тај адитив заједно са температуром обради вентиле(закали) и припреми да дуго трају. Може се поступак понављати лети.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja