Jump to content

Moto Zajednica

Rimini-Rim-Rimini

Recommended Posts

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Krug je po karti nekih 700 km a ja bih ga razvukao na  3 dana i 1000/1100  km max.

 

Sem rima (drugi dan) nista drugo od gradova me ne zanima, znaci treba mi samo lepa ruta za vozikanje prvog i treceg dana i neki predlog gde se moze stati i parkirati uz samu obalu i uskociti u more.

 

Hvala.

...

Screenshot_20220711-090955_Maps.thumb.jpg.569afb8482cdbb6814ef90ebd5aba65c.jpg

Promenio član travelman
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Rimu posveti barem 2 dana,a grehota je da ne posetis Vatikan kad si vec tu. Njemu posveti jos jedan dan. Na mene je u dosadasnjem zivotu Vatikan ostavio najveci utisak,samo ga posmatraj sa prave strane. Razvuci jos malo dane. Ne ustrp voznje zrtvuj noge. Neku plitku,mekanu prozracnu obucu i cepaj,jebo Yuga :P :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Vatikan jedino u prolazu da ga papa okadi sa prozora za srecan put u pvratku :) ...

 

Porodicni odmor krajem meseca, posle duzeg vremena.

Klinci ce tamo na letovanje a ja sa babom kod njih 5 dana + 2x2 dana vikenda.

 

Ovo sebe castim sredinom te nedelje jer bi poludeo sve te dane u istom mestu.

 

Nisam bio u vatikanu, priznajem. A predlog skroz ok.

Promenio član travelman
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nisam dugo bio....Rimini je generalno bulja. Leglo razvrata i narkomana. Sad, to možda nekome i odgovara, ali se na momente baš onako primeti i ume da smeta. Tesno je, pa gužva, ali ima svačega i po raznim cenama...ima i džaba plaža. Pesak celom dužinom, svaki dan drugačije dno, ume da bude jako plitko i prljavo. Nekad je važilo pravilo, ne znam jel' još na snazi...da prva dva metra od obale ne može da bude ničije, niti da se izdaje i naplaćuje. Sa druge strane, na Tirenskom moru...bio sam u par mesta, gde je i more i obala drugačija. To je uglavnom dosta van tvoje rute. Ima par ozbiljno fensi mesta, gde smo se muvali motorima...baci pogled na PortoSantoStefano, PortoErcole, Orbetello...i ta zona. Voziš tuda uz more, na niže..naći ćeš sigurno nešto lepo, kao uostalom i uz Jadransku magistralu. Što si bliže Rimu, normalno, veća gužva...tu se uliva i Tibar, djubre, gužva, ludaci. Avgust je generalno italijanima mesec za odmor, budi spreman na gužve. Spremi sitne evre za točenje goriva bez usluge i van radnog vremena...aparati ne vraćaju kusur, a znaju i da "pojedu" kintu.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

@pronto hvala

 

Ovi moji su uplatili na preporuku prijatelja koji tamo letuju par godina unazad tako da nemam pojma sta ni kako, video sam slike apartmana i on je ok. Za plazu su rekli da je peskovita i da znaju gde ce ici na kupanje.

Za njih se ne sekiram jer na osnovu njihovog dosadasnjeg iskustva znam da znaju da odaberu sta valja. Nisu kao ja ...

 

Meni su bitne i od znacaja ove tvoje smernice koje si mi naveo :takoje: ...

 

Ono si lepo rekao, kao uz jadransku magistralu. To sam zeleo da cujem :moto1:...

 

Pre sat vremena, gebee&co je napisao:

ajde sine da se ispovediš,znaš kakvi su. A ti si dobrodušan.

Ja sve jesam al samo to nisam ... 

 

Ovaj put samo vozikanje, nemam vremena za stajanke. To neki drugi put kad budem u penziji.

 

Sta sam sve naumio bice premija da izguram bez kvara ;) ....

 

 

Promenio član travelman
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Jedan savet ako ides u Vatikan i ako zelis da posetis baziliku sv Petra...

Posle posete na izlazku (poslednja vrata) ne ides ka trgu svetog Petra nego na desno krug i odmah ides na mala vrata / prolaz koji vodi na krov bazilike. Pogled odozgo je neverovatan i vracas se liftom u samu baziliku. Ovako neces cekati dva puta ogroman red za ulazak.

Rim je uvek prica za sebe, za taj grad je i 10 dana je malo.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Hvala drug ali nisam planirao posetu vatikanu.

 

U svakom slucaju sve gore navedene  predloge copy/paste, trebace kad tad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Geneva
  • Motocikl: R1200GSA

Moja preporuka je da prodjes preko Abruzzo , recimo preko Campo Imperatore , put ss17bis i okolo koliko stigneš :

Campo Imperatore

GOO.GL

★★★★★ · Plateau



Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Pa da imam plivajuci krajnji domet bi mi bio bg pasaluk, sve preko je lutrija ....

 

Do sad isplanirao nekih 3500 km za 9 dana. Pita baba kolko će to da kosta a ja joj reče vise nego sto vredi Y sa sve rezervnom lamelom u gepeku.

 

Gleda me belo, misli da se zezam.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Pa ti da si vozio juga samo po Srbiji, kao vecina, sada bi mogao sa Maybach-om u Rim :lol:. Svaka cast :takoje:.

 

Da kazem i ja koju za dnevnik. Dobro je sto imas vec smestaj u Riminiju, tako da imas slobodu za raniji pokret i kasni dolazak. Za Rim je svaki sat bitan, jer ima sta da se vidi. Zato moj ti je predlog i da smestaj trazis po obodu grada u pravcu u kome dolazis. Em je jeftinije, em neces da izgubis  par sati sunjajuci se po nekim gradskim zonama. Prevoz je dobar ima i metro, tako da svuda mozes da stignes. Za ovo kratko vreme meni su super opcija i oni turisticki autobusi, koji rade obilazak. Ako ti se svidi neko mesto da mu posvetis vise paznje, tu sidjes i opet nastavis sledecim busom.

 

Ako planiras da malo siris krug obavezno Sijena, koja je jako lepa, a moze i brzo da se obidje i Firenca barem kratka setnja po centru.

 

P.S. izbegavaj svaku kupovinu po pumpama, osim goriva, jer je papreno skupo. Za pisanje ugradi kateter, eventualno flasa od Rose jer ima siri cep :lol: .

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Nisam dugo bio....Rimini je generalno bulja. Leglo razvrata i narkomana. Sad, to možda nekome i odgovara, ali se na momente baš onako primeti i ume da smeta. Tesno je, pa gužva, ali ima svačega i po raznim cenama...ima i džaba plaža. Pesak celom dužinom, svaki dan drugačije dno, ume da bude jako plitko i prljavo. Nekad je važilo pravilo, ne znam jel' još na snazi...da prva dva metra od obale ne može da bude ničije, niti da se izdaje i naplaćuje. Sa druge strane, na Tirenskom moru...bio sam u par mesta, gde je i more i obala drugačija. To je uglavnom dosta van tvoje rute. Ima par ozbiljno fensi mesta, gde smo se muvali motorima...baci pogled na PortoSantoStefano, PortoErcole, Orbetello...i ta zona. Voziš tuda uz more, na niže..naći ćeš sigurno nešto lepo, kao uostalom i uz Jadransku magistralu. Što si bliže Rimu, normalno, veća gužva...tu se uliva i Tibar, djubre, gužva, ludaci. Avgust je generalno italijanima mesec za odmor, budi spreman na gužve. Spremi sitne evre za točenje goriva bez usluge i van radnog vremena...aparati ne vraćaju kusur, a znaju i da "pojedu" kintu.
Što se goriva tiče, svi automati imaju slot za kartice, skineš recimo 30e a sipaš za 23e razliku u ceni od 7e koju nisi potrošio vrate ti na karticu posle par dana, možda i pet-šest dana ali je dobiješ na račun.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 9 sati, max80 je napisao:

 Za pisanje ugradi kateter, eventualno flasa od Rose 

I to ona od 5 litara, vise stane :lol: ...

 

Hvala za sugestije, sklopio sam kockice i napravio okvirni plan.

 

 

Ovo za sipanje goriva mi je poznato ali nikada nisam probao .... ja po starinski, lova na sunce i sipaj za sve pare.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Ma nemaj brige-sve mozes imati pod kontrolom

Rimini i kompletna zona - more dupla 0 provod i diskoteke na visokom nivou

Sto se ben.pumpi tice , rade na 5,10,20,50evra - racunaj oko 2e/lit,znas manje više koliko moze da stane i to je to

Sa kartice skida koliko sipas ni cent vise ni cent manje

isto pravilo vazi za placanje autoputa-imas iznad svake rampe kako mozes da platis - kartica,keš ili “kod čike na šalter” -one zuto obojene gde piše telepas sluze za elektronsko placanje

kada si vec u Rimini -  mozes posetiti Republiku San Marino,nije daleko…

Rim-ako “upadnes” u guzvu računaj da mozes izgubiti i pola dana dok se izvučes iz iste 

Cena goriva na autoputu moze biti veća i za 0,20e/l u odnosu na one van autoputa

Ako ti nesto zatreba javi se

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Bazilika Sv Petra jedna od retkih stvari koje su lepse uzivo nego na slikama. Ako krenes od Koloseuma, pa preko trijumfalne kapije, foruma, panteona, mozes doci do Vatikana. Prelepo je. Ja sam davno bio, ali nas je vodic tako nekako vodio. Cak je lepo da obidjes fontanu di trevi i spansko trg i stepenice. Malo je jedan dan, ali uz jak tempo, moze se...

 

Ima jedna lepa anegdota kako se bira Papa ;)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Bili videli vratili se ...

 

Klincima se dopalo a za moj utisak duplo golo. Sto kolega rece par postova iznad, more boolja.

 

Grad ok ali morski utisak nula. Jednostavno ona nepregledna peščana plaza načičkana suncobranima mi nije legla nikako. Vise sam vremena proveo u akva parku sa malcima nego u moru. A i voda je čistija.

 

Sto se tice rima .... u njemu sam planirao samo da popijem kafu bez ikakvog obilaska ali ...

 

Drugog dana po dolasku na more svastika javlja da je tasta imala infarkt i zavrsila u bolnici ali da je sve ok.

 

Sve planirano pada u vodu. Ja i baba ko na iglama a deci nista ne govorimo.

 

Jedan dan opeglam njihovom Jadrankom do peskare i nazad, nekih 500km sve ukupno.

 

Drugog dana poslusam kolegin savet :takoje: i busom napravim izlet do RSM. Svaka preporuka  ...

 

Sve ukupno presli nekih 2700 km ... do rijeke autoputem a onda preko trsta i venecije uz more do riminija.

Isto tako i u povratku.

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
On 17.7.2022. at 20:59, balkanlover70 je napisao:

 mozes posetiti Republiku San Marino,nije daleko…

Ako ti nesto zatreba javi se

Sad mi je zatrebalo pa se javljam :) ...

 

Doslo vreme da se planira novogodisnja noc, imam par destinacija  al ova mi nekako najfensi.

 

Sve znam, od letos, al ne znam jedno. Imali tamo sirotinjskog doceka na ulici, uz kuvano vino i rakiju :gej: ...

 

Gledam trazim al sem doceka po restoranima i hotelima nisam nasao da neko spominje ulično slavlje.

Mozda ti znas nesto vise na tu temu.

 

Ovaj put idem sam, momački. Planiram da stignem 31og uveče a posle ponoći vozim dalje u nove radne pobede.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Pozz druze.

Nigde neces naci zabave kao sto je na Balkanu !

Za Italijane je Bozic mnogo bitniji od Nove godine.

U najludjoj noći , vecina je po diskotekama/lokalima …. ima i na ulicama/trgovima , koncerti , vatrometi …..

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja