Jump to content

Moto Zajednica

KLE-om na Krf

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd=Rakovica
  • Motocikl: KLE 500
25 Jun, 2022, 07:27 Ocena: +4
Ignoriši

Nakon 3 godine posedovanja ovog motorića i pređenih 16.000 km mahom po celoj Srbiji, bez ijednog i najmanjeg kvara, 90% sa suvozačem, 13.avgusta krećemo supruga i ja na more, Krf. Do sada je bilo samo 3 servisa sa zamenom ulja i filtera, nove Metzeler
Tourance gume, i jedna sajla kvačila. Poslednja testirana potrošnja, mada to nerado radim ali eto čisto da znam,  sa 2 puna rezervoara,dvoje na motoru plus kofer i bisage, tura Beograd-Goč-Beograd bila je,  prvi rezervoar 3,92 a drugi 3,88 l na 100 km. Bio je i uspon na  vrh Goča.
Kle ko Kle. Moglo bi biti više snage na manjim obrtajima i po meni ništa više. Ja čak ni sa kočenjem nisam nezadovoljan. A, da, da ne zaboravim, sedište sam već nakon prvih par meseci, i odvaljivanja dupeta do Kladova i nazad, preradio kod Srleta u Surčinu, i za tada 120 evra rešio problem za sva vremena. Opšti utisak je da je KLE NEZAJEBIV motor, lagan, upravljiv, za grad i provlačenje kao biciklica, za ture po Srbiji bez greške. Samo prede. Obzirom da izbegavamo Auto puteve, putna brzina 80-90 i uživanje. Nisam ga terao preko 140 kmh. Imam utisak da je neuništiv. Naravno, nije tako,ali za odnos cene i kvaliteta,stvarno dobar motorić za te pare. Šteta što se ne pravi odavno, ali da imam prilike, iako je tehnološki prošli vek, ne bih razmišljao, kupio bih nov.
Sad za put u Grčku, 1100 km u jednom pravcu,sa spavanjem u Makedoniji ( mislim da je 500 km) u danu sasvim laganica, planiram servis kod mog druga Alje i da ga ispretresa malo, i ništa više. U bisagama dve unutrašnje rezervne , sprej za krpljenje guma, sajla sa vljčićem na kraju i par luster klema, rez. sijalica, par ključeva i imbusa i ništa više. Šta nam bog da.
Kada se vratimo sa Krfa, biće jedan izveštaj,fotkice i to je to. Nakon 3 godine i beskrajnog uživanja sa ovim prelepim motorićem, moraćemo nažalost da se rastajemo. Život ide dalje, kako se produžavaju rute i rastu ambicije, odlučili smo supruga i ja da pređemo na nešto veće. A opet da može i po gradu. Odluka je pala na BMW 800 Gs.
Kle će biti prodat da neko drugi uživa, šteta je da stoji.
Uzdravlje pa se uskoro čujemo sa putešestvija po Grčkoj.
 
  • Sviđa mi se 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z

Srecan put, ja jedva cekam izvjestaj sa puta obzirom da sam ja moj put planirao za sredinu avgusta do Lefkade isto sa djevojkom. Doduse ja sam prije par dana uzeo Super Teneru 1200 tako da je mnogo udobnija nego predhodni CBF600 iako je bio napravljen za touring.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

Ma krenes ranije i stignes uvece da ne trosis dane.. Ja planiram ili Grcku ili Bugarsku avgusta sa skuterom od 250ccm i to u jednom pravcu 600km gore dole.. Granice vam nece biti problem, bicete na svakoj u prvih 5 sigurno, tako da slobodno cepaj sve u jednom danu.. Srecan put i lep provod :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

Ja krecem sad za vikend na Krf. Spavam na Ohridu negde gde nadjem smestaj. Idem sa CRF300L. Kada se letovanje zavrsi, trajekt do Ankone pa kroz Alpe do Getingena kod devojke na par meseci. Pripreme odradjene



Jos da se spakujem i paljba.

Promenio član penumbra
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd=Rakovica
  • Motocikl: KLE 500
On 6.7.2022. at 15:52, penumbra je napisao:

Ja krecem sad za vikend na Krf. Spavam na Ohridu negde gde nadjem smestaj. Idem sa CRF300L. Kada se letovanje zavrsi, trajekt do Ankone pa kroz Alpe do Getingena kod devojke na par meseci. Pripreme odradjene



Jos da se spakujem i paljba.

Druže jesi li na Krfu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
On 5.7.2022. at 4:43, colnago je napisao:
25 Jun, 2022, 07:27 Ocena: +4
Ignoriši

Nakon 3 godine posedovanja ovog motorića i pređenih 16.000 km mahom po celoj Srbiji, bez ijednog i najmanjeg kvara, 90% sa suvozačem, 13.avgusta krećemo supruga i ja na more, Krf. Do sada je bilo samo 3 servisa sa zamenom ulja i filtera, nove Metzeler
Tourance gume, i jedna sajla kvačila. Poslednja testirana potrošnja, mada to nerado radim ali eto čisto da znam,  sa 2 puna rezervoara,dvoje na motoru plus kofer i bisage, tura Beograd-Goč-Beograd bila je,  prvi rezervoar 3,92 a drugi 3,88 l na 100 km. Bio je i uspon na  vrh Goča.
Kle ko Kle. Moglo bi biti više snage na manjim obrtajima i po meni ništa više. Ja čak ni sa kočenjem nisam nezadovoljan. A, da, da ne zaboravim, sedište sam već nakon prvih par meseci, i odvaljivanja dupeta do Kladova i nazad, preradio kod Srleta u Surčinu, i za tada 120 evra rešio problem za sva vremena. Opšti utisak je da je KLE NEZAJEBIV motor, lagan, upravljiv, za grad i provlačenje kao biciklica, za ture po Srbiji bez greške. Samo prede. Obzirom da izbegavamo Auto puteve, putna brzina 80-90 i uživanje. Nisam ga terao preko 140 kmh. Imam utisak da je neuništiv. Naravno, nije tako,ali za odnos cene i kvaliteta,stvarno dobar motorić za te pare. Šteta što se ne pravi odavno, ali da imam prilike, iako je tehnološki prošli vek, ne bih razmišljao, kupio bih nov.
Sad za put u Grčku, 1100 km u jednom pravcu,sa spavanjem u Makedoniji ( mislim da je 500 km) u danu sasvim laganica, planiram servis kod mog druga Alje i da ga ispretresa malo, i ništa više. U bisagama dve unutrašnje rezervne , sprej za krpljenje guma, sajla sa vljčićem na kraju i par luster klema, rez. sijalica, par ključeva i imbusa i ništa više. Šta nam bog da.
Kada se vratimo sa Krfa, biće jedan izveštaj,fotkice i to je to. Nakon 3 godine i beskrajnog uživanja sa ovim prelepim motorićem, moraćemo nažalost da se rastajemo. Život ide dalje, kako se produžavaju rute i rastu ambicije, odlučili smo supruga i ja da pređemo na nešto veće. A opet da može i po gradu. Odluka je pala na BMW 800 Gs.
Kle će biti prodat da neko drugi uživa, šteta je da stoji.
Uzdravlje pa se uskoro čujemo sa putešestvija po Grčkoj.
 

molim te reci mi kod koga su uštelovao karburatore :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z

@penumbra Kako je prosao put, kuda si isao i kako si prosao? 

Jesi sve peglao autoputem preko soluna i dalje? 

Ja kad gledam za Lefkadu vodi me preko soluna pa preko grskog poluostrva. 

Ideja mi je bila da se kod Negotina u makedoniji iskljucim pa da vozim Bitolu do Kozanija u grckoj da malo odmorim od autoputa pa da se ukljucim opet na autoput za lefkadu. 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja