Jump to content

Moto Zajednica

Predstavljanje

Recommended Posts

Pozdrav, zovem se Nikola i imam 18 godina i polako ulazim u svet na dva točka.

Polažem A2 kategoriju ali za početak bih vozio motor od 50 kubika jednu ili dve sezone da steknem neki osećaj.

Srećom našao sam ovaj forum iz koga sam dosta naučio za početak ali će mi uskoro biti potrebna pomoć oko izbora prve kacige  :)

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 5 sati, Никола Пантовић je napisao:

Pozdrav, zovem se Nikola i imam 18 godina i polako ulazim u svet na dva točka.

Polažem A2 kategoriju ali za početak bih vozio motor od 50 kubika jednu ili dve sezone da steknem neki osećaj.

Srećom našao sam ovaj forum iz koga sam dosta naučio za početak ali će mi uskoro biti potrebna pomoć oko izbora prve kacige  :)

Pozdrav

Koji motor imas u planu?

Kacigu ti preporucujem full face i da je nova. 

Ne znam koliko si planirao da izdvojis sa kacigu ali evo ti neke moje preporuke

 

Do 100e HJC CS-15 ili neku LS2 kacigu

Do 200e Nolan N87 ili Shark D Skwal 2

Do 500e Shoei X spirit 3 (malo vise od 500e) ili X-Lite X-803 RS Ultra Carbon

 

Pored kacige ti preporucujem da kupis Airbag prsluk koji ima veliku ulogu. Da te zastiti od preloma vrata, rebra, kicme, kljucne kosti i verovatno jos nesto. Nisu bas jeftini ali po meni najbolja zastita posle kacige. Moje preporuka Helite Turtle 2.0 ili Helite GP Air 2.0. Jeste da ovi prsluci ne idu ispod jakne kao Dainese D air i Alpinestar tech air, ali Helite ubedljivo najvecu sigurnost daje i dosta je jeftinija zamena boce.

 

Ostatak opreme moze i polovna. Kao sto je jakna, rukavice i cizme/patike. Samo preporucujem kozu.

 

 

Zaboravio sam jako bitnu stvar. Jako je bitno da ti velicina kacige odgovara. Bolje da koristis kacigu od 50e sa odgovarajucom velicinom nego AGV Pistu RRR sto je koristio Rossi za trke a da ti ne odgovara velicina.

Promenio član Nemanja Petrovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Zdravo Nikola,

 

Dobrodošao! Iako sam i sam nov ovde, verujem da mogu da ti pomognem sa kupovinom kacige jer sam kroz istu prošao prethodne godine. Kao što ti je Nemanja iznad napisao, full face kacige su najbolji izbor jer pružaju najviši stepen zaštite. Ovo naravno, ne znači da ne treba razmatrati kupovinu integralne ili open face kacige, s obzirom da svaka ima svoju primenu kao i da odgovara različitim stilovima vožnje i stilu uopšte.

 

Kaciga ne sme da bude ni prevelika ni premala, što ti je Nemanja isto napisao. Ovo ćeš najlakše utvrditi tako što ćeš pritisnuti kacigu na potiljku ka napred. Ukoliko možeš da zavučeš prst između čela i unutrašnjosti kacige, onda ti ie verovatno prevelika. Ako ti se kaciga, na prvi pogled, učini tesnom, ostavi je na glavi bar 30 minuta i obrati pažnju na tačke pritiska na glavi. Unutrašnjost kacige će se vremenom, kao i cipele, raširiti, ali pritisak nikako ne sme da bude preveliki.

 

Pored ovoga, treba imati na umu da svi imamo različite oblike glava i da ne postoji univerzalna kaciga koja odgovara svakom obliku. Najčešći oblici su okrugao, srednje ovalan i ovalan (gledano odozgo) i ovo obično stoji u specifikaciji same kacige.

 

Nadam se da sam ti donekle pomogao. Ako ti je potrebno više informacija, otvori temu ili me kontaktiraj direktno.

 

 

LR

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@Alexandra995 @Disko Nindža hvala :)

 

@Nemanja Petrovic u pitanju je Tomos BT50S, za moj početak verujem da je sasvim pristojan motor.

Naravno da ću uzeti u obzir i dalju opremu, hvala na objašnjenju.

 

@Lone rider  hvala na objašnjenju, to je proces koji iziskuje vreme da se pronađe baš ona odgovarajuća a pošto sam totalni početnik pitao sam prodavca da mi detaljno objasni sve u vezi kacige, čovek u Maxmomentu je bio vrlo ljubazan sa strpljenjem koji je mi je pomogao pri izboru.

 

Moja je velika greška što sam krenuo da tražim kacigu nedelju dana pred samo polaganje na koje sam trebao obavezno sa njom da se pojavim pa pri ovoj velikoj žurbi i sa totalnim neznanjem konačna odluka je otišla na EXO-390 , hteo sam da uzmem model 491 ali nije bilo u mojoj veličini a kad bih naručio ne bi stiglo u narednih 10 dana.

Uglavnom, obezbeđena je kaciga i želim da se zahvalim svima na izdvojenom vremenu i pomoći :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja