Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150
On 9. 4. 2016. at 23:53, Mind Resetting je napisao:

Nije jos u oglasima al slikan je za zamenu sa kolegom.

zdravo dali osoba koja je visoka 176cm moze voziti xt600 tj. dali moze lepo sa obe noge dodirivati tlo punim stopalom. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a
pre 1 minut, nidza vespa je napisao:

zdravo dali osoba koja je visoka 176cm moze voziti xt600 tj. dali moze lepo sa obe noge dodirivati tlo punim stopalom. Hvala.

3tb da, 91+ godište XT

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1339 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre sat vremena, nidza vespa je napisao:

zdravo dali osoba koja je visoka 176cm moze voziti xt600 tj. dali moze lepo sa obe noge dodirivati tlo punim stopalom. Hvala.

Sredina na sredinu, a krajevi kud stignu !

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150
Pre 14 sati, AnteK je napisao:

Sredina na sredinu, a krajevi kud stignu !

sve je to ok nije isto ko je visok naprimer 195cm i ko je nizak 176 ili178cm lako moze da se padne cak i kad stojis u mestu mnogo znaci kad punim stopalom dodirujes tlo. xt 600 je prelep motocikl kad se lepo vozi i odrzava postaje neunistiv . Sad mene zanima dali osoba sa visinom od 176,178cm lebdi sa nogama dok sedi u ravnini  to samo zna onaj ko je visok toliko .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Već ti je rečeno, ja sam 178, i u enduro čizmama mi noga na XTu bila blago savijena u kolenu kad stojim u mestu, a u sportskim papučama takođe oba stopala cela na zemlji. Naravno posle sam mu stavio točak 18 nazad i amortizer od 2kf-a koji je par mm duži... I opet u enduro čizmama dohvatao zemlju sa oba stopala...

 

Najbolje ti je da odeš negde i sedneš na motor...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150
pre 3 minuta, Šumi Zmajček je napisao:

Već ti je rečeno, ja sam 178, i u enduro čizmama mi noga na XTu bila blago savijena u kolenu kad stojim u mestu, a u sportskim papučama takođe oba stopala cela na zemlji. Naravno posle sam mu stavio točak 18 nazad i amortizer od 2kf-a koji je par mm duži... I opet u enduro čizmama dohvatao zemlju sa oba stopala...

 

Najbolje ti je da odeš negde i sedneš na motor...

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Naravno, plus je 3TB ima Alnaser, i točak 17 nazad, on je najniži XT, svi od njega su krenuli da budu više putniji, nisu toliko kao stariji orijentisani za offroad...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Moj 3TB je podignut napred i pozadi po oko 5cm, i dalje punim stopalom na zemlji, visok 188.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150
On 20. 5. 2014. at 10:14, ThePainkiller je napisao:

Juče montirana prednja guma Metzeler Karoo2. Zadnja će ići Mitas E09. Nadam se da će se lepo slagati u paru na off-u...1moto3.gif

post-17175-0-82455400-1400573658_thumb.jpg

 

post-17175-0-41267800-1400573659_thumb.jpg

 

post-17175-0-38126300-1400573660_thumb.jpg

 

kako je ovaj motocikl lep pogotovo sto ima spusten prednji blatobran . San svih motora je da ovako izgledaju. ovo je savrsenstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm
On 19. 1. 2024. at 22:44, nidza vespa je napisao:

kako je ovaj motocikl lep pogotovo sto ima spusten prednji blatobran . San svih motora je da ovako izgledaju. ovo je savrsenstvo.

Vozali smo se zajedno po FG iz nekoliko puta smo je presli celu od HR granice do Slankamena... podseti me na Painkillera/Borisa :( 

 

 

BorisXT.jpeg

borisXT2.jpeg

BorisXt3.jpeg

BorisXT4.jpeg

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Yamaha xt600 tenere

Molim za pomoc,savet,bilo sta, jer su "majstori" ne pouzdani,a i u okolini ih nema.U pitanju je xt600 1vj tenere,1986 god.

Kupljen skoro,predhodni vlasnik kaze nije paljena,vozena od septembra 2022.,kaze nije imao ovaj problem.Dakle ,on sad pali radi,ide,vuce lepo,bez nekog trzanja,stucanja,na leru radi lepo,prima gas po meni extra. Problem je da ,kada sedim na motoru kada je u leru i zaljuljam levo-desno hoce da se ugasi,tj. i ugasi se ukoliko mu se ne doda malo gas.Upali nakon toga ponovo bez problema.To se desava i u voznji ako naglo "nabodem"prednju kocnicu(opet prilikom "ljuljanja") hoce da se ugasi. Savet molim sta da pogledam(da li da krenem od karburatota)

Izvinjavam se na opsirnom opisivanju😁

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Aj da se ne mesam, nemam teneru, ali probaj da li se isto desava kad otvoris poklopac goriva. Ako nije to, ja tipujem na plovak u karburatoru. Ako je dozvoljeno da se igramo mehanicara

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Yamaha xt600 tenere
pre 1 minut, Punktmann je napisao:

Aj da se ne mesam, nemam teneru, ali probaj da li se isto desava kad otvoris poklopac goriva. Ako nije to, ja tipujem na plovak u karburatoru. Ako je dozvoljeno da se igramo mehanicara emoji23.png

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Mehanicara i moram da se igram,do neke granice 🙂,a svaki savet je dobro dosao.Probacu

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E

I meni tu nesto deluje kao da je problem plovak kao da se nesto tu odkacilo a moze svasta nesto bude pa najbolje skinuti karb.i pazljivo skinuti poklopac da ne ostetite jednu tanku cevcicu i pogledajte pszljivo rad plovka i iglice koja otvara i zatvara benzin lako plovak reaguje.Odnegde se mora poceti a krajnji cilj je majstor doktor Barbulovic u Zajecaru, on resava sve.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Yamaha xt600 tenere
pre 9 minuta, CikaCrni je napisao:

I meni tu nesto deluje kao da je problem plovak kao da se nesto tu odkacilo a moze svasta nesto bude pa najbolje skinuti karb.i pazljivo skinuti poklopac da ne ostetite jednu tanku cevcicu i pogledajte pszljivo rad plovka i iglice koja otvara i zatvara benzin lako plovak reaguje.Odnegde se mora poceti a krajnji cilj je majstor doktor Barbulovic u Zajecaru, on resava

Skinuti poklopac(mislite na čašicu plovka) a tanku cevcicu,mislite na gumu tj. tihtung čašice?

Necu skidati sam svakako,bice tu drug koji je vozio teneru,i ima malo iskustva,ali dok ne pocnemo u subotu,radoznao sam na sta da tipujem....🙂

Promenio član Slobodan-Boba
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Imao sam sličan problem ali na davanju punog gasa... Bilo premalo goriva... Ovo mi ne liči na to ..

 

Ajde odvrni saf na dnu lonceta i ispusti gorivo iz karburatora u neku providnu čašu... 

 

PS. Javi se na viber 0612902939.  Nije ti Zemun daleko ako nešto zajebeš da sredimo... :D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E

Ma ne mislim na dihtung nego na tanku cevcicu koja se nalazi kad polako odvojis poklopac odozdo moras ga pravo izvuci ne da trzas ili krivis u stranu.

Eto ga Sumi Zmajcek ce ti to resiti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Yamaha xt600 tenere
pre 4 minuta, Šumi Zmajček je napisao:

90% mi to liči da imaš "vodu" u rezervoaru... 

Ne mogu da garantujem da nema,ali rezervoar sam praznio,mada......Provericu sta ce izaci iz lonceta.

Promenio član Slobodan-Boba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a
pre 1 minut, CikaCrni je napisao:

Ma ne mislim na dihtung nego na tanku cevcicu koja se nalazi kad polako odvojis poklopac odozdo moras ga pravo izvuci ne da trzas ili krivis u stranu.

Eto ga Sumi Zmajcek ce ti to resiti.

Fizički tek od ponedeljka, idem sutra na odmor, ali mogu savetima da pomognem, jer sam do najmanje sitnice izučio karb od XTa/Trenere 600, jer moj xt ima mašinu od Trenere 600... :D znam ga kako "diše"....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a
Upravo sada, Slobodan-Boba je napisao:

Ne mogu da garantujem da nema,ali rezervoar sam praznio.Provericu sta ce izaci iz lonceta.

Javi se na viber... 

 

Ps. Nisam majstor, samo sam popravljao previše puta motore posle "majstora"... :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a
pre 52 minuta, Slobodan-Boba je napisao:

Molim za pomoc,savet,bilo sta, jer su "majstori" ne pouzdani,a i u okolini ih nema.U pitanju je xt600 1vj tenere,1986 god.

Kupljen skoro,predhodni vlasnik kaze nije paljena,vozena od septembra 2022.,kaze nije imao ovaj problem.Dakle ,on sad pali radi,ide,vuce lepo,bez nekog trzanja,stucanja,na leru radi lepo,prima gas po meni extra. Problem je da ,kada sedim na motoru kada je u leru i zaljuljam levo-desno hoce da se ugasi,tj. i ugasi se ukoliko mu se ne doda malo gas.Upali nakon toga ponovo bez problema.To se desava i u voznji ako naglo "nabodem"prednju kocnicu(opet prilikom "ljuljanja") hoce da se ugasi. Savet molim sta da pogledam(da li da krenem od karburatota)

Izvinjavam se na opsirnom opisivanju😁

 

Ko da opisuješ moju Afriku kad siđem na off... Isti simptomi... :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja