Jump to content

Moto Zajednica

Hilandar - pomoc

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Postovanje svim clanovima.

Ove godine,uz Boziju pomoc, putujemo otac i ja sa dva motora na Hilandar. Citao sam putopise ali nisam nigde procitao preporuku za neki smestaj u Uranopolicu gde je sigurno za motore.

Ako je neko isao na Hilandar i ima neku preporuku za smestaj i sigurnost za motocikle neka napise.

citao sam Putopise Marokanca ali vidim da vec dugonije aktivan pa ne znam sta se desava sa njim i da li ga nekako mogu kontaktirati.

Hvala 

Promenio član Baki Vrsac
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 961 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Šaljem ti broj na pm. Mu smo bili motorima 2017god,bila je objava na forumu ali nije bilo putopisa.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1967 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 2 sati, Baki Vrsac je napisao:

Postovanje svim clanovima.

Ove godine,uz Boziju pomoc, putujemo otac i ja sa dva motora na Hilandar. Citao sam putopise ali nisam nigde procitao preporuku za neki smestaj u Uranopolicu gde je sigurno za motore.

Ako je neko isao na Hilandar i ima neku preporuku za smestaj i sigurnost za motocikle neka napise.

citao sam Putopise Marokanca ali vidim da vec dugonije aktivan pa ne znam sta se desava sa njim i da li ga nekako mogu kontaktirati.

Hvala 

Odete do manastira Kakovo, tu možete zatražiti blagoslov za ostavljanje motora. Imaju veliki zatvoren parking i uvek je neko tu.

 

Mada ne vidim zašto ne bi probao da dobiješ dozvolu za ulazak motorima do Hilandara generalno na Svetu Goru stalno ulaze i izlaze vozila...Rusi prednjače u tome :) . Mislim da tu ne bi bilo problema...možda da kontaktiraš zadužbinu Hilandara u Beogradu   zaduzbina@hilandar.org pa da ti kažu. 

 

Na Hilandaru ima parking gde se motori mogu ostaviti. 

Promenio član mick
  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow
Pre sat vremena, Petartdm je napisao:

Dali ste dobili dozvolu za boravak na Svetoj Gori ? 

Nismo jos. Ja cu sledece nedelje znati kada sam u Srbiji i onda cemo traziti za taj period. Nadam se da je dovoljno traziti 30 dana ranije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Mislim da je pogresna informacija. Moj brat je bio sa 6 drugara u isto vreme a bili je jos puno ljudi taj dan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A
Pre 16 sati, Baki Vrsac je napisao:

Mislim da je pogresna informacija. Moj brat je bio sa 6 drugara u isto vreme a bili je jos puno ljudi taj dan

Nas 12 je bilo na HILANDRU u mesecu junu ili julu , vizu smo trazili  6 meseca prije , kosta oko 20 eura. Tamo je jedna spavaona sa oko 60-70 kreveta , to je maksimum za posetu , sa motorima ne mozes na HILANDAR , jedino sa ladjom , tamo smo dobili hranu i pice , koje se ne plati.... lp milan

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

U Uranopolisu postoji veliki ogradjeni parking sa cuvarima. Cena: 4 EUR 24 h,

Pored njega je i hotel Avra, cena za dve osobe 40 EUR/noc. I hotel ima svoj parking na kome redovno ostavljanm motor kad sam u manastiru.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: FZ 1SA ; FJR 1300SA

Manite se price iz davnina ,posle korone sve je drugacije !

Sad sam dobio mail sa Hilendara jer i ja sa sinom zelim da ga posetim ....tako da ove godine vozimo Grcku bez SVETE GORE samo sa posetom metoha ali idemo na Kajmakcalan ....nista nam nesme pokvariti zadovoljstvo

Screenshot_20220531-131838_Gmail.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
Manite se price iz davnina ,posle korone sve je drugacije !
Sad sam dobio mail sa Hilendara jer i ja sa sinom zelim da ga posetim ....tako da ove godine vozimo Grcku bez SVETE GORE samo sa posetom metoha ali idemo na Kajmakcalan ....nista nam nesme pokvariti zadovoljstvo
Screenshot_20220531-131838_Gmail.thumb.jpg.82495fb888baff4097654ab5817a72ea.jpg
I ja sam dobio identičan odgovor. Tražio blagoslov u martu za nas trojicu, za temin posle prvomajskih praznika. Kažu do kraja godine po važećim propisima popunjeni. Ako bude promene u pravilima, objaviće na sajtu, kažu.

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Велики поздрав.:)

Прво иде овим редом: Пошаљеш мејл Хиландару на pilgrims@hilandar.org молбу за долазак. Ако ти одобре долазак онда планираш све друго.

Што се тиче смјештаја и остављања мотора у Уранополису то није никакав проблем јер их имате доста у понуди.

Најбоље је моторе оставити на јавни паркинг који се налази са лијеве стране од луке. Ако га оставиш у метох Каково онда би морао неко да те вози до брода (око 20 минута), а такође и са брода до Какова у повратку.

Још нити један мотор није крочио на тло Свете Горе, нити зато има благослова. На брод могу само аутомобили са таблицама Свете Горе, као и они са специјалним дозволама од управе Свете Горе.

Више о томе како посјетити Хиландар имате овдје 

 

Свако добрро.

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
On 6/18/2022 at 2:35 PM, gorkitj said:

 

Најбоље је моторе оставити на јавни паркинг који се налази са лијеве стране од луке. Ако га оставиш у метох Каково онда би морао неко да те вози до брода (око 20 минута), а такође и са брода до Какова у повратку.

 

 

Ima autobus koji rano ujutro prolazi pored Metoha i ide do Uranopolica. Valjda oko 2 eura je karta. Brzo se stiže. Mi smo tako išli pre nekoliko godina. Tako smo se i vratili do Kakova. Ima dovoljno vremena da se sve završi, a u povratku nije bilo nekog dužeg čekanja na polazak busa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Iako ova tema nije putopis, vise predlog za putovanje, mozda se izrodi u putopis. Takodje sam zainteresovan da odem do Svete Gore ali najverovatnije u Maj-Jun 2023, ako Bog da.

Ako kojim slucajem, ne uspete ove godine, mozda mozemo sledece godine da planiramo neku varijantu zajedno. U prilog je i mapa ture koju ove godine nisam prosao pa se nadam mozda sledece godine. Ako ste zainteresovani, javite.

 

1509448436_KV-Sofija-Sv.Gora-Pella-Krf.thumb.JPG.bda133f096f1407e8a8811ebcddef4c0.JPG

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nesto i ja sa drugarima planiram posetu Hilandaru..

Koliko para vas je okvirno kostao put sa eventualnim spavanjem usput? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
On 11.9.2022. at 11:59, Deki Katana je napisao:

Iako ova tema nije putopis, vise predlog za putovanje, mozda se izrodi u putopis. Takodje sam zainteresovan da odem do Svete Gore ali najverovatnije u Maj-Jun 2023, ako Bog da.

Ako kojim slucajem, ne uspete ove godine, mozda mozemo sledece godine da planiramo neku varijantu zajedno. U prilog je i mapa ture koju ove godine nisam prosao pa se nadam mozda sledece godine. Ako ste zainteresovani, javite.

 

1509448436_KV-Sofija-Sv.Gora-Pella-Krf.thumb.JPG.bda133f096f1407e8a8811ebcddef4c0.JPG

Чекирам се за место, па ако Господ дозволи, обавезе, деца, ишао би да посетим Хиландар, тако да сам ЗА. Срећан почетак поста и свако добро….☦️

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Pored Gospodarske mehane je zadužbina, kancelarija Hilandara. Tamo se direktno možete obratiti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ajde da se i ja umesam u priču. Već godinama želim da posetim Hilandar ali nikako da ostvarim tu želju. 

Ove godine sam nesto bas namerio da odem na Svetu Goru. Na put se spremam sa šurakom. Imamo dosta kilometara zajedničke vožnje, super se slažemo, slična interesovanja. Sada vec cekamo odgovor, tacnije dozvolu za ulazak, a u međuvremenu planiram detalje putovanja.

Za sada samo imam u planu da idemo preko Bugarske, spavamo u Uranopolisu, posetimo Solun... Kupanje bar jedan dan. Idemo sa dva motora. Pan European st1100 i ja sa Ninjom. Verovatno ćemo poneti i opremu za kampovanje. 

Nadam se u drugoj polovini maja. 

Promenio član stari roker

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Upravo mi je stigao odgovor sa Hilandara. Stanje je takvo da su svi smeštajni kapaciteti popunjeni do kraja godine. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Ja kada sam bio pre 20 godina, mogao je svako, samo se obrati Prletu u Kovilj i dobije preporuku...

Promenio član plumber.ns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Ja sam u srednjoj skoli 2x bio po mesec dana, nikakav problem. Izgleda od kad je korona da je manastir znatno smanjio broj posetilaca koji mogu doci istovremeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 8 minuta, djpesic je napisao:

Ja sam u srednjoj skoli 2x bio po mesec dana, nikakav problem. Izgleda od kad je korona da je manastir znatno smanjio broj posetilaca koji mogu doci istovremeno.

Ne samo to. Verovatno je iz razloga što je broj posetilaca smanjen, lista čekanja podugacka. Plus ovaj narod što dolazi da radi i pomaže na obnovi manastira i u maslinjacima. 

Ja ću i dalje da tražim svoj put do Hilandara i kad bude Božija volja nadam se da ću ga posetiti. 

PS. Ovu temu treba prebaciti iz putopisa u neki drugi deo foruma. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
Upravo mi je stigao odgovor sa Hilandara. Stanje je takvo da su svi smeštajni kapaciteti popunjeni do kraja godine. 
Ja sam 17. januara poslao molbu za posetu. Juče mi stigao isti odgovor-popunjeni kapaciteti do kraja godine....i prošle godine isti odgovor, i predprošle me odbili z od Covida...počinjem da verujem u neke glasine da je i ta poseta komercijalizovana tj. ako se ide organizovano preko nekih agencija ili crkvenih opšina onda može....jbg

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ne znam sta da kažem.. Znam da idu ljudi da pomažu u obnovi. To su sve grupe od više majstora ili kao što sam već rekao, za pomoć monasima na plantažama. Ostaju u manastiru po desetak dana. 

Sto se mene tice, ja cu da pokušavam i dalje, pa kad bude Božija volja desiće se i to. Do tada ću da se molim Bogu u svojim mislima, u svojoj kući, crkvi, garaži, voćnjaku... 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja